پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | Tuesday 25 April 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 8741 نویسنــده : گروه انقلاب اسلامی ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۰:۱۰ ۵۷ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  فرزند رهبر چگونه ازدواج کرد؟

  ماجرای داماد شدن سیّد مجتبی خامنه‌ای

  ما خیلی تعجب کرده بودیم و فکر نمی کردیم آقا تا آن ساعت شب بیدار باشند، حتی آقا آن شب هم غذا نخورده بودند. چون خانواده ی آقا سرشان شلوغ بود، به آقا غذا نداده بودند! آقا گفتند: «دکتر! امشب شام هم نداشتیم، من به یکی از پاسدارها گفتم شما چیزی خوردنی دارید؟ آن ها گفتند که غیر از کمی نان چیز دیگری نداریم. گفتم: همان را بیاورید. می خوریم!»

  پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  غلامعلی حدادعادل  :

  ـ

  « سال ۷۷، خانمی به خانه ی ما زنگ زده بود و گفته بود که می خواهیم برای خواستگاری خدمت برسیم. خانم ما گفته بود: دختر ما در حال حاضر سال چهارم دبیرستان است و می خواهد ادامه ی تحصیل دهد. ایشان دوباره پرسیده بودند که اگر امکان دارد ما بیاییم دختر خانم را ببینیم تا بعد. اما خانم ما قبول نکرده بودند. بعد خانم ما از ایشان پرسیده بودند که اصلاً شما خودتان را معرفی کنید. و ایشان هم گفته بودند: من خانم مقام معظم رهبری هستم. خانم ما از هول و هراس دوباره سلام علیک کرده بود و گفته بود:« ما تا حالا به همه پاسخ رد داده ایم. اما شما صبر کنید با آقای دکتر صحبت کنم، بعد شما را خبر می کنم». آن زمان خانم من مدیر دبیرستان هدایت بود.

  ـ

  بعد از صحبت با من قرار بر این شد که آن ها بیایند و دخترمان را در مدرسه ببینند که هم دخترمان متوجه نشود و هم این که اگر آن ها نپسندیدند، لطمه ای به دختر ما نخورد.

  ـ

  طبق هماهنگی قبلی، خانم آقا آمدند و در دفتر مدرسه او را دیدند و رفتند. چند روز گذشت و من برای کاری خدمت آقا رفتم. آقا فرمودند:« خانم استخاره کرده اند، جوابش خوب نبوده است» یک سال از این قضیه گذشت. مجدداً خانواده ی آقا تماس گرفتند و گفتند که ما می خواهیم برای خواستگاری بیاییم.خانم بنده پرسیده بودند که چطور تصمیمتان عوض شده؟ آقا گفته بودند:« خانم ما به استخاره خیلی اعتقاد دارد و دفعه ی اول چون خوب نیامده بود،  منصرف شدند» و خانم آقا هم گفته بودند:« چون دخترتان، دختر محجبه،فرهیخته و خوبی است، دوباره استخاره کردم که خوب آمد و اگر اجازه بدهید، بیاییم.»

  ـ

   آن زمان دخترمان دیپلم گرفته بود و کنکور هم شرکت کرده بود. پس از مقدمات کار، یک روز پسر آقا و مادرش با یک قواره پارچه به عنوان هدیه برای عروس آمدند و صحبت کردیم و پس از رفتن آقا مجتبی، نظر دخترم را پرسیدم، ایشان موافق بودند. بعد از چند روز خدمت آقا رفتیم. آقا فرمودند:« آقای دکتر! داریم خویش و قوم می شویم.» گفتم:« چطور؟» گفتند:«خانواده آمدند و پسندیدند و در گفتگو هم به نتیجه ی کامل رسیده اند، نظر شما چیست؟» گفتم:« آقا! اختیار ما دست شماست.»

  آقا فرمودند:« نه! شما، دکتر و استاد دانشگاهید و خانمتان هم همین طور. وضع زندگی شما مناسب است، اما زندگی من این طور نیست. اگر بخواهم تمام زندگی ام را بار کنم، غیر از کتاب هایم یک وانت بار می شود. این جا هم دو اتاق اندرون و یک اتاق بیرونی است که آقایان و مسئولین در آن جا با من دیدار می کنند. من پول ندارم خانه بخرم. خانه ای اجاره کرده ایم که یک طبقه مصطفی و یک طبقه هم مجتبی زندگی می کند. شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم. اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه ی این ها را به او بگو، بداند.»

  من هم به دخترم گفتم و ایشان هم قبول کرد. آقا در زمان قبل از رئیس جمهوریشان، در جنوب تهران خانه ای داشتند که آن را اجاره داده اند و خرج زندگی شان را از آن در می آورد؛ ایشان حقوق رهبری نمی گیرند و از وجوهات هم استفاده نمی کنند!

  ـ

  ـ

  هنگام صحبت در مورد مراسم عقد و مهریه و … آقا فرمودند:«در مورد مهریه، اختیار با دختر شماست. ولی من برای مردم خطبه ی عقد می خوانم، سنت من این بوده که بیش تر از ۱۴ سکه ، عقد نخوانم و تا حالا هم نخوانده ام، اگر بخواهید، می توانید بیشتر از ۱۴ سکه مهریه معین کنید، ولی شخص دیگری خطبه ی عقد را بخواند. از نظر من اشکالی ندارد. چون تا حالا بیش از ۱۴ سکه برای مردم عقد نخوانده ام، برای عروسم هم نمی خوانم.»

  ـ

  من گفتم آقا! این طور که نمی شود. من با مادرش صحبت می کنم، فکر نمی کنم مخالفتی داشته باشد.» در مورد مراسم عقد هم گفتند:« می توانید در تالار بگیرید، ولی من نمی توانم شرکت کنم.» گفتم:« آقا هر طور شما صلاح بدانید.»

  ـ

  فرمودند: «می خواهید این دو تا اتاق اندرونی و یک اتاق بیرونی را با هم حساب کنید. هر چند نفر جا می شوند، نصف می کنیم؛ نصف از خانواده ی ما و نصف از خانواده ی شما را دعوت می کنیم.» ما حساب کردیم و دیدیم بیش تر از ۲۰۰-۱۵۰ نفر جا نمی شوند. ما حتی اقوام درجه ی اولمان را هم نمی توانستیم دعوت کنیم، اما قبول کردیم.

  ـ

  آقا غیر از فامیل، آقای خاتمی، آقای هاشمی و آقای ناطق و روسای سه قوه و دکتر حبیبی را دعوت فرمودند. یک نوع غذا هم درست کردیم.قبل از این ها صحبت خرید بازار شد. پسر آقا گفت: «من نه انگشتر می خوام و نه ساعت و نه چیز دیگری.» آقا گفتند: خوب نیست. من هم گفتم:« حداقل یک حلقه بگیرند.» اما آقا فرمودند: «من یک انگشتر عقیق دارم که یکی برای من هدیه آورده، اگر دخترتان قبول می کند، من آن را به ایشان هدیه می دهم و ایشان هم به عنوان حلقه، به مجتبی هدیه دهد.»

  ـ

  ـ

  javanenghelabi - mojtaba - agha

  ـ

  ـ ــــــــــــ

  قبول کردیم و انگشتر را گرفتیم و بعد به آقا مجتبی دادیم. کمی بزرگ بود. به یک انگشترسازی بردیم تا کوچکش کند و خرجش ۶۰۰ تومان شد. خلاصه خرج حلقه ی داماد ۶۰۰ تومان شد!
  به آقا گفتیم در همه ی این مسایل احتیاط کردیم، دیگر لباس عروس را به ما بسپارید و آقا هم فرمودند: «آن را طبق متعارف حساب کنید.» در همان ایام، ما خودمان برای پسرمان عروسی می گرفتیم و یک لباس عروس برای عروسمان سفارش داده بودیم بدوزند.

   

  خلاصه قبل از این که عروسمان استفاده کند، همان شب دخترمان استفاده کرد. بعد آقا گفتند: «من یک فرش ماشینی می دهم، شما هم یک فرش بدهید.» و به این ترتیب مراسم برگزار شد. برای عروسی هم دو پیکان از اقوام ما و دو پیکان هم از اقوام آقا آمده بودند. مراسم در خانه ی ما تا ساعت ۱ طول کشید.

  ـ

  خانواده ی آقا آمده بودند که عروس را ببرند، البته آقا ظاهراً کاری داشتند و نیامده بودند. اما وقتی عروس را به خانه آوردیم، دیدیم آقا هنوز بیدار نشسته اند و منتظرند که عروس را بیاورند. فرمودند: « من اخلاقاً وظیفه ی خود می دانم برای اولین بار که عروسمان قدم به خانه ی ما می گذارد، من هم بدرقه اش کنم و به اصطلاح خوش آمد بگویم!»

  ـ

  ما خیلی تعجب کرده بودیم و فکر نمی کردیم آقا تا آن ساعت شب بیدار باشند، حتی آقا آن شب هم غذا نخورده بودند. چون خانواده ی آقا سرشان شلوغ بود، به آقا غذا نداده بودند! آقا گفتند: «دکتر! امشب شام هم نداشتیم، من به یکی از پاسدارها گفتم شما چیزی خوردنی دارید؟ آن ها گفتند که غیر از کمی نان چیز دیگری نداریم. گفتم: همان را بیاورید. می خوریم!»

  ـ

  بعد هم که عروس وارد شد، آقا چند دقیقه ای برایشان در مورد تفاهم در زندگی و شرایط و اهمیت زندگی زناشویی صحبت کردند و تا پای در خانه، عروس را بدرقه کردند و خوش آمد گفتند. رعایت آداب حتی تا چنین جایگاهی چقدر ارزش دارد! این ها از برکت انقلاب اسلامی و خون شهداست.

  ـ

  ایشان دستور دادند حتی از ریزترین وسایل دفتر استفاده نشود، چون مال بیت المال است. حتی اگر مشکل وسیله ی نقلیه هم پیش آمد، اجازه ندارند از وسایل دفتر استفاده کنند.

   

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  رئیس‌جمهورتان را از رییس‌ستاد انتخاباتی‌اش بشناسید / مقایسه «نعمت‌زاده» و «نیکزاد» خیلی‌چیزها را معلوم می‌کند

  آیا آیت‌الله خامنه‌ای در سال۶۴ مقابل حکم‌حضرت‌امام(ره) ایستاد و قهر کرد؟ + «کلیپ مقاله»

  ۴ نوع مختلف تربیت و بازخورد هر کدام روی فرزند شما

  وقتی که شن‌ها هم برای یاری انقلاب و امام مأمور خدا می‌شوند… / بازخوانی شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس

  ۳۷ سال پیش در طبس چه گذشت؟ | تصاویر

  اوضاع این روزهای ترکیه سندی بر مرگ‌تدریجی رویای‌روشنفکران / اردوغان پس از پیروزی در همه‌پرسی: من هم یک انسان هستم، هر لحظه ممکن‌است بمیرم

  شورای‌نگهبان صلاحیت ۶ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد/ رقابت رئیسی، روحانی، جهانگیری، قالیباف، میرسلیم، هاشمی‌طبا در آنتن غیرزنده مناظره‌ها / احمدی‌نژاد رد صلاحیت شد

  بازخوانی دستور قاطع امام‌خمینی(ره) برای مقابله و اعدام منافقین

  پیغام خصوصی امام‌خامنه‌ای به سران‌فتنه

  ذلتی که دیپلماسی دولت‌یازدهم با نام تعامل‌سازنده با جهان نصیب ملت‌ایران کرد / ۳۱ اظهارنظر ضدایرانی کشورهای دنیا علیه ایران در یک سال گذشته + جدول آماری

  عکس یادگاری روحانی با دستاوردهای دولت‌قبل در آستانه انتخابات / ۸۵درصد از سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها قبل از دولت‌یازدهم انجام شد

  چرا ادعای اصلاح‌طلبان درباره ایجاد شورای‌شهر کارآمد، مضحک است؟! / انحلال شورا و فساد گسترده‌مالی، نتیجه حضور اصلاح‌طلبان در شورای‌شهر اول

  آن‌چه صورت گرفت، نه رقابتی برای تصاحب‌قدرت، و نه تلاشی برای فزونی‌ثروت بود / کار ما تازه شروع شده‌است؛ در فرآیند انتخابات فعالانه حضور خواهم داشت / علاقه‌مندان به گفتمان انقلاب‌اسلامی «تفکرانقلابی» را در باورعمومی مستحکم کنند

  اتحاد شیعیان و اهل تسنن در مبارزه با رژیم پهلوی / ماجرای دیدار آیت‌الله باریک‌بین با هیأت‌آمریکایی / اعتراف هیأت‌آمریکایی به هوشیاری و بیداری ملت‌ایران

  ۵ روش برای اینکه در زندگی احساس شادی کنید

  ۸ علت پرحرفی نوجوانان و شیوه برخورد مناسب با آن

  ریزنویسی آیات‌قرآن روی طلا و نقره چه دردی از جهان اسلام دوا می‌کند؟ / قرآن کتابی‌است برای «هدایت‌بشر» نه کالایی‌لوکس جهت خودنمایی و خرید و فروش

  آقای‌ احمدی‌نژاد! اگر سخنان رهبری به شما «توصیه» بوده‌ اما آیا نامه شما هم به رهبری «لاف و تعارف» بوده است؟/ با این رفتارها، بخش عمده‌ای از مردم و یاران انقلاب از شما دل بریدند/ شعارهای شما همچون «بازگشت خوانندگان غربی» و «سهل انگاری در حجاب» ، «نامه به سران فتنه» ، «ایجاد شکاف های امنیتی و قومیتی» و… رنگ و بوی اصلاح‌طلبی دارد تا انقلابی‌گری

  خباثت وهابی‌ها در مسجدالنبی(ص) | تصویر

  سایت ضدانقلاب «آمدنیوز» هک شد / شناسایی سرپل‌های‌ داخلی آمدنیوز از دل جریان اصلاحات و فتنه

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۵۷
  • درودبرایران بزرگ:ازتمام خلق یک تن(امام خامنه ای) صوفی اند مابقی درسایه اومیزیند،کسانی که ازداشتن چنین دوستی محرومند،یزدان کمک شون کنه،اگه لیاقتشودارن،به این دوستی برسند.ایزدراسپاس برای داشتن چنین رهبری برای ایران بزرگ وبرای مردمان ایران بزرگ.

  • جانم فدای رهبر

  • سلام..واقعا مطالبتون خواندنی هست…تبلیغ میکنم این سایت رو….موفق باشید

  • باورم نشد چقدر مراسمشون ساده بوده ! ابلفضل !!

  • خدا قوت خیلی حال کردم.خانواده ها یادبگیرند.مخصوصا
   ادم عروسها

  • باسمه حليت أسمائه من دردلم هميشه پرسشي داشتم ومرا مشوش خاطر كرده بود وآن اينكه تا بحال كسي دنباله رو زندگي حضرت علي ابن ابي الطالب. ع. هست كه اين جريان دامادي سيد مجتبي خامنه اي مسله را برايم حل شد كه بعد از گزاشت هزار وچهارصد سال وعندي هنوز علي. ع. وار زندگي را ادامه ميدهنند خوشا بحالتان فرزندان علي. ع. كه علي. ع. وار زندگي ميكنيد دور از تجمولات وهياهوي زرق وبرق وساده ساده همچون آب چشمه باز هم خوشا بحالتان والله ولي التوفيق

  • جانم آقا
   اللهم احفظنا قاءدناالخامنه ای

  • واقعا نمیدونم چی بگم …….

  • خوشبحال دختر آقای حداد عادل که اینچنین همسری دارد/
   خوشبحالش که پدر خانمش نائب امام زمانه
   خوشبحالش که پدر بزرگ بچه هاش رهبره انقلابه
   خوشبحالش که به رهبر محرمه و عروس ایشونه

   • گیرم که پدر تو بود فاضل
    از فضل پدر تو را چه حاصل
    حضرت اقا تاج سر ما هستن.
    یعنی حالا که ما عروسشون نیستیم خوش به حالمون نیست.
    همین که نائب امام زمان رهبر ماست کلی خوش به حالمونه.باید به دستورات عمل کرد

  • خدا کروبی را لعنت کنه
   اون اولین بار در سال 84 به ایشان تهمت زد و اسم ایشان را بر سره زبانها انداخت

  • زنده باد امام خامنه ای عزیز که در پدر بودن هم الگویی خوب برای ما جوانان هستند

  • خیلی عجیب بود
   فکر کن
   رهبر یه مملکت با وجود همه منابع و ذخایر کشور بچه هاش اجاره نشین هستند
   مهریه عروسش 14 سکه است
   همه وسایلش یه وانت هم نمیشه
   شب عروسی پسرش نان خشک میخوره
   خدایا شکرت که رهبرم امام خامنه ای است

  • خوش به حالشون که وضعشون اون بوده،ما که اینیم اونا چی ان.

  • بسم الله الرحمن الرحیم
   سلام
   می دانید رمز اینکه از هیبت مقام معظم رهبری ابرقدرتهای عالم به معنای واقعی کلمه می ترسند چیست؟
   رمز را امام راحل بیان فرمودند خوب است که ما هم به اندازه توانمان این رمز را عمل کنیم تا حداقل در انجام امور روزمره و سطوح مختلف زندگیمان قوی دل و موفق باشیم
   اما رمز به نقل از کتاب آیئن انقلاب اسلامی ص 174
   اگر بخواهید بی خوف و هراس در مقابل باطل بایستید و از حق دفاع کنید و ابرقدرتان و سلاح پیشرفته آنان و شیاطین و توطئه های آنان در روح شما اثر نگذارد و شما را از میدان به در نکند: – خود را به ساده زیستن عادت دهید . از تعلق به مال و منال و جاه و مقام بپرهیزید
   همان کاری که رهبری معظم انقلاب در عمل به آن پایبندند اما متاسفانه اغلب مسئولین پرمدعای ما طور دیگری مشی می فرمایند (نمی فرمایند؟!!!) آیا آنوقت توقع داریم که در مذاکرات هسته ای دولت کنونی (92) امثال جان کری و خانم اشتون و غیره هیبتی را نسبت به تیم مذاکره کننده در دل خود احساس کنند و منزلت ملت شریف ایران را بذل توجهی بفرمایند!؟ (آیا واقعا چنین توقعی داریم؟!)

  • خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست

  • حتی این قابلیت را درخودم نمی بینم که بگویم ” بابی انت وامی”

   یابن الزهراء

  • احساس غرور می کنم به خاطر چنین رهبری که داریم .جانم فدای رهبر

  • درود بر رهبر معظم انقلاب . دنیا بداند رهبری به زور گویی و دیکتاتوری نیست . رهبر ما با اعمال نابش بر قلبهای همه آزاد مردان عالم حکومت می کند

  • جانم فدایت ای جانشین مهدی

  • با همه وجود امام خامنه ای را رهبری عادل و باتقوا و جانشین به حق ایشان در عصر غیبت می دانم …

  • یک رهبر به تمام معنا
   جانم فدای رهبرم

  • سلام
   واقعا تحسین برانگیز است
   چرا که ایشان با علم اینکه مسئولیت خطیررهبری را دارند اما هیچ گاه به دنبال این نبوده اند که از موقعیتشان استفاده کنند.
   بی جهت نبود که امام راحل فرموده اند ایشان بی شک شایسته رهبری هستند.
   کاش همه مسئولین ما از رهبر عزیزم درس می آموخته اند و دنبال خدمت بوده اند نه مسال بیهوده

  • چه بامزه بود
   تشکر از دعوتتون

   اما همه مجتبی نمیشن
   همه رهبر نمیشن
   همه حدادعادل نمیشن

  • چه سعادتی..

   جانم فدای رهبر عزیزمون. ان شاالله ماهم الگو بگیریم وتوفیق این الگو گرفتن را داشته باشیم.

  • مسئولین یاد بگیرن
   اینجوری باید زندگی کنند و بچه تربیت کنند

  • مسئولـین یاد بگیرن
   اینجوری باید زندگی کنند و بچه تربیت کنند

  • یکی از معضلات بزرگ در امر ازدواج خانواده هاهستن.
   خیلی دقت کردم ..
   اکثر جوون ها خواهان یه زندگی ساده و شادو عاشقانه هستن(البته حرف تو این مطلب زیاده که این جا فرصتش نیست)
   حالا با هر دیدگاهی و عقیده ای
   اما خونواده ها با دلسوزی های بعضا نا به جای خودشون این خواسته ها رو تغییر که میدن
   هیچ
   گاهی با دلایل ماورایی خودشون بچه هاشونو شستشوی مغزی هم میدن
   و بچه ها میشن یه جاده واسه رسیدن پدر ومادر ها به ارزوهای برباد رفته شون از دوره ی جوونی شون.

  • متــوســــلــیــــــان
   0
   0

   اعوذبالله من الشیطان الرجیم
   اینکه مشی زندگی شخصی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ساده زیستی است باعث افتخار است خوب است انتظاری غیر از این از فقیه نایب حضرت ولیعصر نیست
   اما نکته که حایز اهمیت است این است که این رفتار باید برای جوانان و خانواده هایی که خود را پیرو این آقا میدانند الگو باشد الگوی عملی
   والا
   اگر قرار بر این باشد که همه بگیم به به چه رهبری که فایده ای بر آن مترتب نیست
   تکلیف خیلی از مسئولین که مشخص است و مردم سبک زندگی آنان را خوب میدانند و ما فعلاً بحث نمیکنیم زیرا امیدی به آنان نیست چون با اشرافیگری خو گرفته اند!!
   اما دختر و پسرها و خانواده هایی که خود را مقید می دانیم باید عامل به این نکات باشیم
   معلوم شد حق معین کردن مهریه را به خانم دادند و با مهریه بالا شخصاً مخالف بودند
   معلوم شد حق مراسم را برای عروس در نظر گرفتند اما با مراسم آنچنانی شخصاً مخالف بودند
   و چیزی که به نظرم خیلی جالب بود صداقت حضرت آقا بود
   آنجا که فرمودند: شما با دخترت صحبت کن که خیال نکند حالا که عروس رهبر می شود، چیزهایی در ذهنش باشد. ما این طور زندگی می کنیم. اما شما زندگی نسبتاً خوبی دارید. حالا اگر ایشان بخواهد وارد این زندگی شود، کمی مشکل است. مجتبی معمم هم نیست. می خواهد قم برود و درس بخواند و روحانی شود. همه ی این ها را به او بگو، بداند.»

   • احسنت آقای متوسلیان
    این ازدواج را با ازدواج اخیر یک خانواده ای در فرمانبه تهران قیاس کن!

    این کجا و ان کجا…

    سلامتی رهبر عزیز انقلاب صلوات

  • آدمی که به هیچی از این دنیا وابسته نباشه و برای خانواده اش هم همان چیزی را بخاد که برای مردم میخاد نباید رنگ خدا بگیره؟
   نباید با هیبتش با یک تهدید و هشدار دل دشمنانش را بلرزاند ؟

   آمریکایی ها و رهبراشون تو کشور هایی که پایگاه های نظامی هم دارند بازم میترسند برندسرزده و با کلی محافظ میرند .
   آقای ما که شمشیر نگرفته ولی نفوذ کلامش از شمشیر هم برنده تر هست.

  • خداوند سایه رهبر رو همیشه حفظ کنه
   چرا اطلاع رسانی کمه
   بگذارین مردم بدونن و از زندگی علی وار درس بگیرن

   • سلام
    الان آقا یوسف دقیقا منظورتان کجا بوده؟
    جوان انقلابی؟!!!
    فکر کنم فقط همین سایت باشه مه بصورت حرفه ای داره از مطالب انقلابی پیرامون امام و رهبری مطلب میزنه

  • سلام دوستان
   یادم هست همین مطلب ب احتمال زیاد دو رو بر سال 80 نمیدانم دقیقا کدام سال بود در مجله ای چاپ شده بود
   من سنی نداشتم
   پدرم برای ما خواند
   الان با دیدن دوباره این مطلب دوباره ب مظلومیت رهبر شیعیان پی بردیم،
   اللهم احفظ سیدنا،قائدنا،مرجعنا،سید علی حسینی خامنه ای،
   یا حق

  • باسلام.
   جانم فدای رهبرم.
   جز این هم از رهبر عزیزم انتظارنمیرود.
   ان شاءالله خداوندبرایمان حفظشان کند
   آمین،

  • چون علی است از حضرت آقا همین انتظار هست برای ما که مریدانش هستم خدا سایه ی اقا را بر سر ما ومملکت حفظ کند وآقا امید مسلمین است وخصوصا شیعیان ومضلومان

  • فقط می تونم بگم :
   تا زنده ایم رزمنده ام
   جانم فدای رهبر
   لبیک یا خامنه ای عزیز

  • عالی بود
   احسنت

  • چه خوبه همه درس بگیرن

  • جانم فدای,رهبرم

  • سلامی گرم گرم از ته اعماق وجودم به این دو خانواده
   و سلامی خاص به حضور محترم و مقدس حضرت آقا

  • چرا فقط نظر موافق ها گزاشته ميشه؟؟؟
   بعد از 30سال انقلاب هنوز مردم به اون باور نرسيدن كه خوب و بد رو تشخيص بدن و بايد هنوز فيلتر بشن؟؟؟تا كي

  • به نام خداوند منان
   سلام بر رهبر مهربانم امیدوارم که در پناه خداوند متعال عمر طولانی و باعزت داشته باشند انشاالله من دختری هستم۳۶ساله مجرد مذهبی وچادری و قدم م۱۷۸سانتی متر هستش اهل استان خوزستان.دوست دارم یک همسر باایمان ومحجوب وباخدا نصیبم بشه و خطبه عقد دائممان را امام خامنه ای بخوانند.
   لطفا شمابگویید چه باید کنم؟باتشکر

  • سلام
   خیلی خوشحالم رهبری اینگونه دارم
   سایشون مستدام

  • متشکرم عالی بود

  • خییللیییی عااللییی بود.جانم.فدای رهبر.جانم فدای ایران

  • جانم فدای رهبر
   بادی که در دل ماست هدیه به رهبر ماست

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • وقتی که شن‌ها هم برای یاری انقلاب و امام مأمور خدا می‌شوند… / بازخوانی شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس

  روسای‌جمهور ایران چگونه انتخاب شدند؟

  ۱۰ روش ساده برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه‌ای

  مادرها در علاقه‌مندسازی دخترانشان به حجاب، چقدر می‌توانند موثر باشند؟

  ۴ نوع مختلف تربیت و بازخورد هر کدام روی فرزند شما

  نوشیدنی سریع الاثر برای‌ سلامت‌ کبد

  روایت حجت‌الاسلام رحیمیان از سادگی اتاق مقام‌معظم‌رهبری‌

  روش های توصیه شده برای ترک گناه

  سرنوشت تألیف مشترک آیت الله خامنه‌ای و شهید مطهری چه شد؟

  ثبت‌نام گسترده کاندیدای ریاست‌جمهوری، زمینه‌ها و پیام‌ها

  از بنی‌صدر تا روحانی/ نگاهی به شعارهای‌ انتخاباتی روسای‌ جمهور

  آب هم بهانه بود که قربانی‌ات کنند..

  کاری‌ نکنیم که احمدی‌نژاد از دایره انقلاب خارج شود/ انتقاد از اقدامات غلط وی برای اتمام حجت برهمگان لازم است اما سیاه‌نمایی ممنوع/ همچنان یک تار موی دکتر احمدی‌نژاد را به فتنه‌گران و غرب زدگان وطن‌فروش نخواهم فروخت

  «دکتر قالیباف»؛ از فرماندهی لشکر۵ خراسان تا شهرداری‌تهران

  آیت‌الله رییسی: مطلقا نخواهم گذاشت در هیچ کجا فساد لانه کند

  «آیت‌الله رئیسی»؛ از تدریس در دانشگاه تا تولیت آستان‌قدس‌رضوی(ع)

  «حسن‌روحانی»؛‌ از نمایندگی‌مجلس تا ریاست‌جمهوری

  «مصطفی‌میرسلیم»؛‌ از وزارت فرهنگ و ارشاد تا ریاست شورای‌مرکزی‌حزب‌مؤتلفه

  اوضاع این روزهای ترکیه سندی بر مرگ‌تدریجی رویای‌روشنفکران / اردوغان پس از پیروزی در همه‌پرسی: من هم یک انسان هستم، هر لحظه ممکن‌است بمیرم

  آیت‌الله رییسی: آیا در شان ملت ماست که شخص بیکاری شرمنده خانواده خود باشد؟

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  روش های توصیه شده برای ترک گناه

  رونوشتی از سفر به سامرا و کار در خانه امام‌ زمان(عج) / حواشی تعویض ضریح‌ مطهر امامین‌ عسکریین علیهم‌السلام

  ماجرای رفتن امام هادی علیه‌السلام به قفس شیر درنده

  سه شرطی که امام‌علی(ع) برای مهمانی‌رفتن گذاشتند

  انتقاد عالم‌مشهور کربلا از پارلمان‌عراق و تمجید از جمهوری‌اسلامی؛ در رابطه با «روز زن»

  ماجرای یخ فروشی که مفسر سوره عصر شد

  درخت زقوم چیست؟

  پنج شرط توکل بر خدا در کلام امام کاظم(ع)

  ۲خبر غیبی خداوند در سوره‌ی‌مبارک «کوثر»

  بیانیه جمعی از طلاب در باره انقلاب‌زدایی از حوزه

  فرشتگان عذاب در قبرستان تخت فولاد اصفهان

  فتوای آیت الله سیستانی درباره فوتبال و کشتی کج

  مستند شوک حلقه‌شیطان | فیلم

  خروش طلاب، فضلا و مردم‌انقلابی‌ علیه‌ سخنان‌ضددینی استاندار خراسان‌جنوبی

  ذکر مصیبت حضرت‌زهرا(س) توسط حاج‌قاسم‌سلیمانی | فیلم

  تذکر مهم آیت‌الله ناصری: از مقام‌معظم‌رهبری‌ جدا نشوید | فیلم

  راز گریه‌های معنادار حضرت‌زهرا سلام‌الله‌علیها

  چرا حضرت زهرا (س) را «امّ‌ابیها» نامیدند؟

  شهادت‌ و تدفین حضرت‌زهرا از زبان امیرالمومنین علیهما السلام / پیامبر اکرم(ص) چه وعده‌ای به دخترشان دادند؟

  متن وصیت‌نامه‌های حضرت زهرا سلام الله علیها قبل از شهادت

  عفاف و حجاب

  مادرها در علاقه‌مندسازی دخترانشان به حجاب، چقدر می‌توانند موثر باشند؟

  چند پیشنهاد به پدرانی که می‌خواهند یک دختر باحجاب داشته باشند

  چگونه دخترم را به حجاب علاقه‌مند کنم؟

  جلوگیری از پرواز ۵ دختر ساپورت پوش آمریکایی در هواپیما

  انتقاد نهادهای اروپایی از حکم دیوان دادگستری اروپا درباره قانونی شدن ممنوعیت حجاب

  برگزاری روز حجاب در دانشگاه کانادایی

  در مورد عکس‌گرفتن حسن‌روحانی با دو دختر

  ازدواج‌موقت، چالش یا راهکار برای نظام‌اسلامی؟

  عفت‌وحیا حلقه‌ی مفقوده در مد و پوشش

  لشکر زنان و دختران مجرد در تهران

  کدام آیه قرآن درباره حجاب است؟

  دورهمی زنانه ضدانقلاب و بهائیت برای تغییر در ایران | تصاویر

  درخشش بر سکوی قهرمانی با حجاب‌اسلامی

  فضه‌سادات حسینی: مراقبم حجابم کمرنگ نشود / افرادی که حریم‌ها را رعایت نمی‌کنند من را آزار می‌دهند

  عروس ایتالیایی در حرم امام رضا (ع) مسلمان شد

  با دوستان کم‌حجابمان خود چه کنیم؟

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  بازخوانی دستور قاطع امام‌خمینی(ره) برای مقابله و اعدام منافقین

  کاری‌ نکنیم که احمدی‌نژاد از دایره انقلاب خارج شود/ انتقاد از اقدامات غلط وی برای اتمام حجت برهمگان لازم است اما سیاه‌نمایی ممنوع/ همچنان یک تار موی دکتر احمدی‌نژاد را به فتنه‌گران و غرب زدگان وطن‌فروش نخواهم فروخت

  ذلتی که دیپلماسی دولت‌یازدهم با نام تعامل‌سازنده با جهان نصیب ملت‌ایران کرد / ۳۱ اظهارنظر ضدایرانی کشورهای دنیا علیه ایران در یک سال گذشته + جدول آماری

  روحانی مصوبه «شنود» مکالمات‌مردم را ابلاغ کرد

  ریزنویسی آیات‌قرآن روی طلا و نقره چه دردی از جهان اسلام دوا می‌کند؟ / قرآن کتابی‌است برای «هدایت‌بشر» نه کالایی‌لوکس جهت خودنمایی و خرید و فروش

  آقای‌ احمدی‌نژاد! اگر سخنان رهبری به شما «توصیه» بوده‌ اما آیا نامه شما هم به رهبری «لاف و تعارف» بوده است؟/ با این رفتارها، بخش عمده‌ای از مردم و یاران انقلاب از شما دل بریدند/ شعارهای شما همچون «بازگشت خوانندگان غربی» و «سهل انگاری در حجاب» ، «نامه به سران فتنه» ، «ایجاد شکاف های امنیتی و قومیتی» و… رنگ و بوی اصلاح‌طلبی دارد تا انقلابی‌گری

  احمدی‌نژاد برای کمک به ۸ساله شدن دولت‌روحانی با تمام قوا به میدان آمد / احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات۹۶ : رهبری گفتند نیا تا دو قطبی نشود، ما آمدیم الآن سه قطبی شده است، پس مخالف نظر رهبری نیست!

  دوگانه جنگ_صلح صحیح است اما دقیقا برعکس آنچه که غرب‌گرایان داخلی وانمود می‌کنند / تداوم یک دولت‌غربگرا می‌تواند جنگ نظامی را به کشور تحمیل نماید!

  آن اسلامی که ربطی به اقتصاد ندارد، اسلام‌آمریکایی است؛ نه اسلام‌ناب‌محمدی / چه کسانی و به چه علت از هشدارهای مراجع‌تقلید درباره «نظام‌بانکی‌رباخوار» وحشت دارند؟ | فیلم

  امام(ره) فرمودند: آقای‌منتظری هم خودش فاسد است و هم شاگردی که تربیت کند فاسد تربیت می‌کند / به منتظری گفتیم اطرافیان شما آقای‌شمس‌آبادی را کشتند؛ گفت مگر آدم خوبی بود؟!

  وزیراطلاعات دولت حسن‌روحانی چگونه انتخاب شد؟ | فیلم

  روایت دیدار مامور سیا با آیت‌الله‌ منتظری/ تعجب جاسوس‌آمریکایی از ساده‌لوحی و تحت‌تاثیربودن منتظری / آیت‌الله‌ منتظری: کارتر رئیس‌جمهوری‌ مومن و حامی حقوق‌بشر است!

  در مورد عکس‌گرفتن حسن‌روحانی با دو دختر

  نتیجه چهارسال خوش‌خدمتی به کدخدا! / رای سازمان‌ملل به گزارش حقوق‌بشری علیه ایران

  از خواب کروبی تا خودمرکزبینی هاشمی / تلاش برای ایستادن در برابر آرای‌مردم در انتخابات۸۴ چگونه ناکام ماند؟

  اصغرفرهادی با یک روزنامه‌اسرائیلی مصاحبه‌کرد / مقایسه احمدی‌نژاد با نتانیاهو | تصویر

  ماجرای ایستادگی حضرت امام‌ خامنه‌ای در سالهای ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲ چه‌ بود؟

  بازخوانی توصیه‌های امام‌خامنه‌ای در سالی‌ که گذشت

  تماشای این تصاویر به مسئولان‌دولت توصیه نمی‌شود! / سفره خالی‌خالی‌خالی کپرنشینان‌کرمان در شب‌عید

  چرا سیدمحمود دعایی بر تابوت با پرچم شیروخورشید نماز خواند؟ | تصویر

  شــــــوک

  ۱۰ روش ساده برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه‌ای

  ۸ نقطه زیبا که در سفر به محلات باید از آنها دیدن کنید

  ناگفته‌هایی از پرونده «قتل ستایش قریشی»

  تقلید از مدل موی رهبر کره شمالی ممنوع! / تصاویر

  سکسکه چگونه باعث مرگ عارف لرستانی شد؟

  راز گوشی مهران مدیری در دورهمی / تصویر

  با بشقاب گل‌سرخی قدیمی یک ساعت دیواری زیبا بسازید

  کشف شهر زیرزمینی در ۴۰۰کیلومتری غرب تهران | تصاویر

  مراسم راهبه‌شدن دختران در تایلند | تصاویر

  ۷ مدل جدید بستن شال برای خانم‌های شیک پوش

  ۲ راه حل ساده برای برطرف کردن بخار آینه حمام

  کلاهبرداری جدید با پیامک‌های ارزش‌افزوده

  شیوه عجیب جریمه‌ی استفاده از چراغ نوربالا | تصویر

  چگونه ماهی‌قرمز بیمار را تشخیص دهیم؟

  استتار خیره‌کننده جغد / تصویر

  حراج یک فراری بسیار خاص به قیمت ۱۵.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان!

  همبرگر طلای پسر حاکم دبی / تصاویر

  زمانی برای کتک خوردن مردها | تصاویر

  ویکی لیکس: سیا از طریق تلویزیون خاموش هم جاسوسی می کند

  تصاویر منتخب حیات‌وحش هفته‎

  خـانه و خانواده

  ۴ نوع مختلف تربیت و بازخورد هر کدام روی فرزند شما

  ۵ روش برای اینکه در زندگی احساس شادی کنید

  ۸ علت پرحرفی نوجوانان و شیوه برخورد مناسب با آن

  امام‌خامنه‌ای: حضرت‌زهرا(س) در اوج مقام معنوی‌والهی، مادر، همسر و خانه‌دار بود

  جزئیاتی از طرح آموزش‌های پیش از ازدواج

  میانگین سن ازدواج : زنان ۲۳ سال-مردان ۲۶ سال

  حضور فرزندان در فضای‌مجازی را چگونه مدیریت کنیم؟

  ایران ۳۳۰سال پیش از نگاه جهانگرداروپایی | تصاویر

  سیستان‌وبلوچستان، تقدیم به حقوق‌شهروندی سواران | فیلم

  ماجرای ازدواج حجت‌الاسلام قرائتی

  ضررهای ازدواج نکردن

  نعمت‌هایی که در ایران قدرشان را نمی‌دانیم: وقتی «شنا کردن» و «آرایشگاه‌رفتن» هم برای زنان مسلمان در غرب تبدیل به یک رویا می‌شود

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  دانش و سـلامت

  نوشیدنی سریع الاثر برای‌ سلامت‌ کبد

  چه زمانی درد دست چپ نشانه مشکل قلبی است؟

  ۷ داروی طبیعی برای مقابله با آلرژی بهاره

  زنان قد بلند بیشتر سکته می‌کنند

  ضرب و شتم نیروی اورژانس با بیل! / تصاویر

  استارت سرطان خون از کجا خورده شد؟

  چرا عصرها تمایل به شیرینی خوردن در ما بیشتر است؟

  ۱۰ روش ساده برای سد کردن راه هکر ها

  سیزده‌بدر ؛ جشن یهود بمناسبت کشتار ۵۰۰ هزار ایرانی

  ۱۰ نشانه دستگاه گوارش ناسالم

  دومین عامل نابینایی در جهان را بشناسید!

  تصاویری‌حیرت‌انگیز از رعدوبرق و ابرهای‌باران‌زا

  تصاویری جذاب از برخورد امواج دریا با کشتی‌ها‎

  چگونه ماهی‌قرمز بیمار را تشخیص دهیم؟

  تصاویر ماهواره‌ای رنگارنگ از سطح‌زمین‎

  فاضلاب‌خانگی به دریای‌خزر می‌ریزد | تصاویر

  کفش جا باز می‌کند «باوری غلط» است

  درمان سریع سردرد در عرض ۳۰ ثانیه بدون دارو / دستورالعمل

  بیماری‌های موبایلی را بشناسید

  سریالی تبلیغاتی برای دولت / پرستارانی با ماشین‌های چندصدمیلیونی

  ورزش پهلـوانی

  حمله هواداران صبا به اتوبوس تراکتورسازی

  «هر جای‌دنیا این اتفاق می‌افتاد …» شامل حال خود فردوسی‌پور هم می‌شود؟ / کارنامه مدیران شبکه‌سه نژادپرستی کم داشت که به لطف «نود» آن هم اضافه شد

  شاگردان برانکو هم‌چنان برترین تیم ایرانی در آسیا / استقلال به یک‌قدمی پرسپولیس رسید

  پلیس به احسان حدادی اخطار داد

  مقصر گل ایران به چین متهم به روابط نامشروع شد

  کی روش : پرسپولیس نماینده قشر کارگر و استقلال نماینده قشر متوسط است / دیدار استقلال – پرسپولیس مانند دربی مادرید است

  ویسی: کنار رفتن من از سپاهان به خاطر بیماری توهین به شعور مردم است / من اخراج شدم

  کارهای خیر پیشکسوتان پرسپولیس ادامه دارد | تصاویر

  درخواست باشگاه‌پرسپولیس از مردم برای کمک مالی در شب عید / آقای‌طاهری! به‌جای این کارها پول بیت‌المال را به اوکراینی‌ها نمی‌دادید

  خانواده مرحوم گلبارنژاد پاداش رئیس‌جمهور را بازگرداندند

  رمضانی: خدا رحم کرد که یکی از خونین‌ترین شب‌های فوتبال ایران رقم نخورد / با چاقو از پشت به عباس‌زاده حمله کردند / برای خودم متأسفم که در این فوتبال کار می‌کنم

  خیابانی با اقتدار فردوسی پور را شکست داد

  تمسخر بازیکن ذوب‌آهن از سوی روزنامه سعودی / تصویر

  محیط اختصاصی و ویژه برای کنکور دایی؟ | تصویر

  جنجال در دقایق پایانی دربی | فیلم

  عکس/مدافع سپاهان دراردوی پرسپولیس!

  درخشش بر سکوی قهرمانی با حجاب‌اسلامی

  مایلی کهن و پروین در راهپیمایی علیه شاه / تصویر

  وعده پاداش‌نجومی به ورزشکاران ازحرف تا عمل

  باشگاه‌استقلال: به دلیل تحریم‌ها قادر به انجام نقل و انتقالات مالی نیستیم و محروم شدیم