پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ | Sunday 22 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 61057 نویسنــده : گروه سیاسی ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۱۱ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  مشروح مناظره شریعتمداری و کواکبیان در برنامه «متن و حاشیه»:

  کواکبیان: نوبخت هم اشتباه کرد؛ هیچکس ذخیره‌انقلاب نیست / شریعتمداری: مگر تحریم‌ها پس از برجام برداشته شده؟ پس چرا برخی دست‌اندرکاران دولت، دستاورد برجام را «تقریبا هیچ» معرفی کرده‌اند؟

  شریعتمداری با بیان اینکه من تعجب می‌کنم از اینکه آقای کواکبیان می‌گوید من برای اولین بار مسئله حقوق نجومی را مطرح کردم، گفت: مسئله فیش‌های نجومی را اولین‌بار روزنامه کیهان مطرح کرد. اینکه شما می‌گویید حالا شخصی یک حرف اشتباهی زده است نه، اینگونه نمی‌شود به موضوع پرداخت آقای نوبخت نخست عذرخواهی کرده بعد گفتند که نجومی‌بگیران ذخیره نظام بودند. یعنی شما می‌فرمایید این مطلب از دهن آقای نوبخت پریده است. لطفاً‌ ماجراها را کتمان نفرمایید و با دلیل بگویید.

  به گزارش پایگاه جوان‌انقلابی؛ برنامه «متن و حاشیه» چند روز پیش با حضور «حسین شریعتمداری» مدیر مسئول روزنامه کیهان و «مصطفی کواکبیان» نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از شبکه ۳ سیما روی آنتن رفت.

  ـ

  شریعتمداری در ابتدای این مناظره در پاسخ به سؤالی درباره نامه اخیر ۳۰ نفر به ترامپ برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران، اظهار داشت: این ۳۰ نفری که به رئیس جمهور جدید آمریکا نامه نوشتند افراد خیلی دم دستی هستند و در حد و اندازه  قد و قواره‌ای نیستند که برای اقدام‌شان انگیزه خاصی تعریف کنیم، این گونه جریانات را دشمنان به صورت بادکنکی پرورش می‌دهند و از زبان آنان حرف‌هایی که خودشان می‌خواهند را مطرح می‌کنند.

  ـ

  وی افزود: این ماجرا ریشه دیگری دارد و بسیار گسترده‌تر و مهم‌تر از این موضوع است که به نظرم بهتر است بیشتر به آن مسئله توجه کنیم.

  ـ

  ـ

  شریعتمداری: فتنه‌گران خواستار تحریم ایران شدند

  شریعتمداری با بیان اینکه درخواست اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران درخواستی است که فتنه‌گران از همان سال ۸۸ و البته قبل از آن اعلام کردند، این ۳۰ نفری که به ترامپ نامه نوشتند افرادی هستند که در جریان فتنه فعال بودند که البته عده‌ای از آنان دستگیر شدند و برخی هم فرار کردند، آنان افرادی هستند که نقش پادویی را دارند و ما باید در این زمینه به اسناد رجوع کنیم.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان بر همین اساس تصریح کرد: آقای مهدی هاشمی فرزند هاشمی رفسنجانی که از مسئولان عالیرتبه نظام هستند، نوار صوتی دارند که در آن نوار صوت با یکی از همکاران‌شان تماس می‌گیرند و وقتی می‌بینند که او قرار است از محل زندگی‌اش به واشنگتن برود، از او می‌خواهند حتماً با خزانه‌داری آمریکا تماس بگیرد تا تحریم‌ها علیه ایران افزایش یابد، هم نوار صوتی این مکالمه وجود دارد و هم آن طرف مقابل این مسئله را مطرح کرده است.

  ـ

  شریعتمداری همچنین تأکید کرد: تعدادی از همین افراد اصلی که در فتنه بودند، از اوباما درخواست می‌کنند که تحریم‌های شدیدتری را علیه ایران اعمال کند، واژه‌ تحریم‌های فلج‌کننده از داخل کشور مطرح شده بود. آقای سفیر وقت اتریش در ایران با تعجب می‌گوید این دو رئیس جمهور اسبق ایران در ملاقات با بنده خواستند که غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر در ایران بدمد.

  ـ

  ـ

  کواکبیان: گفتیم اگر محکوم کنیم، بزرگ می‌شوند!

  در ادامه این مناظره مصطفی کواکبیان نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در سخنانی با تأکید براینکه آن ۳۰ نفری که به ترامپ نامه نوشتند تا ایران را تحریم کند به دنبال براندازی نظام هستند و این انقلاب و نظام را دوست ندارند، گفت: تحریم‌ها علیه ایران از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته که این موضوع هم به خاطر ذات این انقلاب است.

  ـ

  وی با بیان اینکه این ۳۰ نفر کار بسیار ناپسندی انجام دادند و محکوم است، گفت: هیچ فرد شناسنامه‌داری در بین این افراد نیست اینکه آقای شریعتمداری از فایل صوتی مهدی هاشمی صحبت می‌کنند، باید بگویم این تیپ‌ها نیستند که بحث شد، متأسفانه ما می‌خواهیم همه چیز را به یکدیگر ربط دهیم این افراد آن طرف مرز هستند و فراری هستند، خیلی‌ها بودند که از کشور فرار کردند حتی چند خبرنگار خبرگزاری فارس هم پیش از این پناهنده شدند، اینکه کسی قبلاً در جایی بوده و بعداً از کشور رفته و مواضعش تغییر کرده را نباید به یکدیگر ربط دهیم، این تحریم‌ها ضد ملت ایران است و من معتقدم اساساً خوب است اطلاعیه‌ای دهیم و این موضوع را محکوم کنیم که البته بنده این مسئله را به برخی دوستان گفتم اما آنان گفتند با این اقدام این افراد بزرگ می‌شوند، اصلا موضوعیتی ندارد و بحث مسئله مهمی نیست.

  ـ

  کواکبیان ادامه داد: این تحریم‌ها، علیه حکومت نیست بلکه علیه ملت ایران است، در جمهوری اسلامی ایران خیلی فاصله‌ای بین حکومت و ملت نباید ببینیم، هر تحریمی علیه ایران به معنای تحریم علیه ملت ایران است. 

  ـ

  وی در ادامه تأکید کرد:‌ بعد از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور بسیاری گفتند بهتر است آقای ترامپ زودتر برجام را پاره کند و ما را از شر برجام خلاص کند، مفهوم این جمله چیست، آنان می‌خواهند تحریم‌ها ادامه یابد و مفهوم این جمله ادامه یافتن تحریم‌ها است، خیلی‌ها در داخل از پیروزی ترامپ ذوق‌زده شدند.

  ـ

  ـ

  شریعتمداری: برجام خسارت محض است

  در ادامه حسین شریعتمداری در سخنانی گفت: بنده در مصاحبه‌ای گفتم تنها کار عاقلانه‌ای که این دیوانه (ترامپ) می‌تواند انجام دهد پاره کردن برجام است، معتقدم برجام خسارت محض است، ما نباید مسائل را رد و گم کنیم.

  ـ

  شریعتمداری با بیان اینکه وقتی عده‌ای علیه آقایان چیزی می‌گویند تمامی سایت‌ها و روزنامه‌ها در محکومیت آن مسئله مطلب منتشر می‌کنند اما حالا چرا نمی‌آیند درباره سندی که ویکی‌لیکس هم آن را منتشر کرده و آقای هاشمی و آقای خاتمی پیغام دادند غرب در شیپور تقلب و نقض حقوق بشر بدمد، صحبت کنند و به این مسائل پاسخ دهند.

  ـ

  وی با اشاره به بخشی از اظهارات کواکبیان که درباره پناهنده‌ شدن برخی خبرنگاران فارس مطلبی را مطرح کرد، گفت: مسئولان خبرگزاری فارس باید به این مسئله پاسخ دهند، اما آقای کواکبیان! چرا بیش از ۶۰ نفر از روزنامه‌نگاران مدعی اصلاحات، وزیر دولت اصلاحات و معاونان دولت اصلاحات همگی قرار کردند و امروز در VOA و BBC فعالیت می‌کنند؟ چرا به این مسائل شما پاسخ نمی‌دهید. قطعاً کسانی که فرار کردند نظراتی دارند و نظرات‌شان ضد انقلاب است.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان همچنین گفت: بنده می‌گویم اگر نظرات این افراد که ضد انقلاب هستند در داخل کشور دنبال شود معلوم است که بین داخلی‌ها و آنان پیوند وجود دارد و معتقدم روزنامه‌های اصلاح‌طلب همان نظرات را در داخل کشور دنبال می‌کنند.

  ـ

  کواکبیان با بیان اینکه چقدر آدم باید ساده باشد که نداند مایکل لدین با این کدها می‌خواهد ماها را به جان هم بیندازد و اختلاف ایجاد کند، گفت: این مسئله را بینندگان باید قضاوت کنند چرا که واقعاً در مخیله آدم نمی‌گنجد.

  ـ

  وی افزود: آقای هاشمی رفسنجانی هم‌اکنون رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند یعنی رئیس مجمعی که باید اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان را حل و فصل کند. آنگاه ایشان از آمریکا درخواست تحریم‌های فلج‌کننده می‌کند؟

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری یادآور شد:‌ آقای خاتمی ۸ سال رئیس جمهور این کشور بودند و این حداقل انصاف است کسی که ۸ سال رئیس جمهور این کشور بوده از آمریکا درخواست افزایش تحریم ایران می‌کند؟ کد آقای مایکل لدین کد آقای شریعتمداری است اما واقعیت نیست. 

  ـ

  ـ

  کواکبیان: با برجام زیرآب تحریم‌ها را زدیم

  وی با بیان اینکه روزنامه کیهان کشور را به سمت تحریم می‌برد، گفت: آقایان می‌گویند برجام باید پاره شود و آقای ترامپ زودتر ما را از شر برجام خلاص کند. واقعیت این است اگر برجام در کار نبود نمی‌خواهم بگویم جنگ می‌شد اما تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کرد و افزایش می‌یافت.

  ـ

  کواکبیان با تأکید براینکه ما در بحث برجام با یک قطعنامه حداقل زیرآب تمام تحریم‌ها را زدیم، گفت: این که آمریکایی نقض عهد کردند و بانک‌های آنها به تعهدات خود عمل نکردند بحث دیگری است.

  ـ

  وی افزود: آقای شریعتمداری می‌گوید چه کسانی این مسئله را تعقیب می‌کنند اگر فرصت بدهیم به من چندین کد می‌آورم که ضد برجام و ضد آقای ظریف زده شده آقای ظریفی که پیش‌قراول مذاکرات بوده و رزمنده دیپلماسی است اما ما در حال خالی کردن پشت ایشان هستیم. آقای ظریف مذاکره نکند یعنی تحریم‌ها پیدا می‌کند بنابراین چه کسانی این هدف را دنبال می‌کنند.

  ـ

  شریعتمداری در پاسخ به کواکبیان مبنی براینکه اگر برجام نبود تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کرد، گفت: مگر در حال حاضر تحریم‌ها برداشته شده است، خیر. هیچ یک از تحریم‌ها برداشته نشده آقای کواکبیان در حالی از برجام دفاع می‌کنند که مسئولان و صاحبان اصلی ماجرا با صراحت می‌گویند که دستاورد برجام تقریباً هیچ بوده است.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به این اظهارات کواکبیان که برجام سایه جنگ را از سر ایران برداشت، تأکید کرد: سایه جنگ را نیروهای مقاومت از سر مملکت کم کردند نه مذاکرات؛ آقایانی که می‌گویند ظرف ۵ دقیقه آمریکا می‌تواند با یک بمب همه چیز ما را از بین ببرد و یا حین مذاکرات می‌گویند خزانه خالی است می‌خواهم بگویم آنها هستند… 

  ـ

  در ادامه این برنامه کواکبیان به پاسخ به این سؤال مجری مبنی براینکه گونه‌شناسی جریان ضد انقلاب را چگونه می‌بینید و از چه جنسی است، اظهار کرد: طبیعتاً کسانی که از پیدایش انقلاب رضایت ندارند به دنبال براندازی بودند.

  ـ

  وی در همین رابطه افزود: من معتقدم هر جریان سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا هم که بخواهد ملت در مضیقه، تنگنا و فشار باشد هم ضدانقلاب است چون جریانی که بخواهد مردم مأیوس شوند در خط ضد انقلاب قرار دارد.

  ـ

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضد انقلاب خارج‌نشین رسماً شمشیر را می‌کشد، گفت: بعضی از ماها در داخل حرف‌های ضدانقلابی می‌زنیم اما فکر می‌کنیم داریم به انقلاب خدمت می‌کنیم که البته گونه‌شناسی ضد انقلاب آنهایی هستند که رسماً دنبال براندازی هستند اما ما گاهاً به خاطر ندانم کاری و جهالت کاری می‌کنیم که عرصه را برای براندازان فراهم می‌کنیم. بنابراین نباید بگوییم افرادی که در خارج نشسته‌‌اند صرفاً ضد انقلاب هستند.

  ـ

  وی با اشاره به مسئله نفوذ تصریح کرد: مقام معظم رهبری چندی پیش مسئله نفوذ را مطرح کردند که خیلی‌ها قیافه حزب‌اللهی دارند اما بحث اصلی آنها نارضایتی آنها از نظام و انقلاب است و می‌خواهند این نظام نباشد. بنابراین هر کسی دنبال براندازی است حتماً ضد انقلاب خواهد بود.

  ـ

  ـ

  شریعتمداری: دوران بیانیه منتشر کردن ضدانقلاب گذشته است

  شریعتمداری در پاسخ به گونه‌شناسی جریان ضد انقلاب و جنس آنها اظهار داشت: همه آنهایی که با انقلاب سر سازگاری ندارند در طیف ضد انقلاب قرار می‌گیرند و در این طیف گونه‌های مختلف وجود دارد.

  ـ

  وی در مورد مسئله نفوذ نیز گفت: دوران بیانیه و اطلاعیه صادر کردن فلان گروه ضد انقلابی گذشته است و یا اینکه فلان نفوذی تروری در کشور انجام شود کار اصلی نیست بلکه آنان هدف دیگری را دنبال می‌کنند.

  ـ

  به اعتقاد مدیر مسئول روزنامه کیهان هدف نفوذی‌ها حضور در کانون‌های تصمیم‌ساز و سیاست‌پرداز نظام است که برای شناخت این گونه نفوذی‌ها فرمول‌هایی وجود دارد اما وقتی مسیر حرکت یک جریان، دولت، دستگاه قضا و مجلس باشد و احساس می‌کنید در این مسیر پیچ‌‌وخم‌هایی که نباید باشد پدید می‌آید و با مطالب قبلی در تناقض است یعنی اینکه برای مردم دردسر ایجاد شود. به عنوان مثال وقتی که شما معیشت مردم را در تنگنا قرار دهید یا آقای رئیس جمهور قول داده بود ارزش پول ملی را بالا ببرد اما امروز دلار به ۴ هزار تومان رسیده بنابراین باید نگران کسانی بود که احیاناً به مسئولان ما در کانون تصمیم‌ساز و سیاست‌‌پرداز مشاوره می‌دهند.

  ـ

  شریعتمداری ادامه داد: همین الان ۱۱۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی وجود دارد که در دست ۱۰۸ نفر است. بنابراین کسانی که در این زمینه کوتاهی می‌کنند شاید نتوان نام‌شان را ضدانقلاب گذاشت اما کسانی که چنین مشاوره‌هایی می‌دهند قطعاً بدانید که ضد انقلاب هستند.

  ـ

  وی با بیان اینکه امروز نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار سالانه واردات قاچاق وجود دارد، گفت: واردات قاچاق باعث می‌شود که کارگاه‌های صنعتی تعطیل و اشتغال ضربه ببیند در حالی که شما نیاز به اشتغال دارد حتی کترینگ قطارهای مسافری به یک شرکت اتریشی واگذار می‌شود و یا ساخت بزرگراه تهران – شمال را به شرکت خارجی داده می‌شود بنابراین من معتقدم وقتی چنین پلشتی‌هایی پدید آید و این با آنچه قبلاً قول داده شده در تناقض آشکار است باید نگران ضد انقلابیونی بود که نفوذ کرده‌اند.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به این پرسش مجری مبنی براینکه مسائلی که شما به آن اشاره می‌کنید مسائل جدیدی نیست و در گذشته نیز وجود داشته اما چگونه این را به یک جریان نفوذ تازه به وجود آمده مرتبط می‌کنید، گفت: من از این جهت می‌گویم که ماجرا به جهتی می‌رود هم قول داده بودند که نرود و هم نوعی بی‌تفاوتی در کنار آن می‌بینیم.

  ـ

  شریعتمداری افزود: وقتی ما شعار ما می‌توانیم سر می‌دهیم  واقعاً شعار درستی است دیگر نباید بگویم که توان تولید ما در حد آبگوشت بز باشد و یا بگوییم باید مدیر از خارج وارد شود؛ من نمی‌خواهم بگویم کسی که این حرف را می‌زند ضد انقلاب است اما این وسط باید جریاناتی گشت که چنین سیاست‌های را به عنوان مشاوره پیش‌روی برخی مسئولان قرار می‌دهند.

  ـ

  کواکبیان به اظهارات شریعتمداری مبنی براینکه دلار ۴ هزار و ۱۰۰ تومان شده است، گفت: یکی از بحث‌های روان‌شناسی گران شدن دلار این است که مخالفان برجام در داخل مرتب با برجام مخالفت می‌کنند که اگر اینها مخالفت نمی‌کردند دلار گران نمی‌شد. البته نمی‌خواهم استناداً بگویم حتماً اینگونه است.

  ـ

  وی ادامه داد: در پایان جنگ تحمیلی دلار ۴۰۰ تومان بود و در پایان دولت آقای هاشمی رفسنجانی دلار به ۸۰۰ تومان رسید و در پایان دولت اصلاحات حدود ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ تومان بود اما یک دفعه در دولت آقای احمدی‌نژاد به ۴ هزار تومان رسید که می‌گفتند جمشید بسم‌الله در چهارراه استانبول دلار می‌فروشد چرا آقای شریعتمداری آن زمان هیچ چیز نمی‌گفت. 

  ـ

  کواکبیان خطاب به شریعتمداری درباره ۱۱۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در اختیار ۱۰۸ نفر گفت:‌ من اتفاقاً ثابت می‌کنم این ۱۰۸ نفر که معوقات بانکی دارند بیشتر دوستان آقای حسین شریعتمداری‌اند یا یاران و طرفداران ما.

  ـ

  دبیرکل حزب مردم‌سالاری اضافه کرد: اگر قرار باشد دلار هر ۸ سال دو برابر شود الان ۴ سال از عمر دولت گذشته، بنابراین دلار طبیعتاً‌ باید ۶ هزار تومان می‌شد بنابراین باید به آمارهایی که می‌دهیم توجه شود چرا که مباحثی که آقای شریعتمداری در بحث‌های اقتصادی مطرح می‌کند واقعیت ندارد. به عبارتی یک سری حرف‌های کلیشه‌ای است که ایشان همیشه در کیهان گفته‌‌اند. در مورد آبگوشت بزباش نیز حالا یکی یک حرف بی‌ربطی زد بنابراین این به کلیت اقتصاد کشور ربطی ندارد.

  ـ

  ـ

  کواکبیان:شریعتمداری دست بردارد، دلار ارزان می‌شود!

  وی با اشاره به درز کردن جزئیات جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با ظریف اشاره و خاطرنشان کرد: مـتأسفانه اخلاق نیز رعایت نمی‌شود و امام جمعه‌ای نیز به این مطالب اشاره کرده که این انصاف نیست. اگر ما با دولت مخالفیم رسماً بگوییم با دولت مخالف هستیم اما چرا بحث‌ها را به گونه‌ای آسمان و ریسمان می‌کنیم که نتیجه خود را از آن بگیریم.

  ـ

  کواکبیان خطاب به شریعتمداری گفت: آقای شریعتمداری اگر می‌خواهد به انقلاب خدمت کند، مدتی دست از این کارها بردارد اگر دلار ارزان نشد، شما یک بار دیگر ما را دعوت کنید.

  ـ

  شریعتمداری در پاسخ به ادعای کواکبیان مبنی براینکه آنانی که مخالف دولت هستند رسماً اعلام کنند که مخالفند، اظهار داشت: مخالفت با دولت رسماً ارزشمند نیست بلکه مسئله مورد نظر ما مخالفت با نارسایی‌ها و پلشتی‌ها است که می‌تواند نباشد و وجود دارد. اینکه آقای کواکبیان می‌گوید مخالفت باعث شده دلار گران شود یک ادعا است.  ما پیرو دلیل هستیم آقای کواکبیان بهتر است دلیل بیاورند.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان در پاسخ به ادعای کواکبیان بر این اساس که ۱۰۸ فردی که معوقه بانکی دارند بیشتر دوستان آقای شریعتمداری هستند، گفت: آقای کواکبیان بفرمایند کدام یک از دوستان ما زندگی اشرافی دارند و اگر دوستان ما بودند پس چرا ما باید علیه‌شان اینقدر موضع‌گیری کنیم و این در حالی است که همه شما ساکت بودید و به‌به‌ و چهچه می‌کردید. کواکبیان خارج از نوبت خود به این اظهارات شریعتمداری پاسخ گفت که شما علیه دولت موضع می‌گیرید و علیه این افراد موضعی ندارید. 

  ـ

  شریعتمداری در مورد افزایش نرخ دلار در دولت‌های گذشته نیز گفت: اینکه شما می‌گویید نرخ دلار در دولت گذشته به ۴ هزار تومان رسید ادعای غلطی است بلکه اوج نرخ دلار در پایان دولت دهم به ۳۱۰۰ تومان رسید. اما در روز اجرای برجام دلار ۳۶۰۰ تومان شد اما این موضوع مسئله ما نیست این آقای روحانی بود که می‌گفت ما آمده‌ایم که ارزش پول ملی را بالا ببریم. 

  ـ

  وی افزود: ۱۱۰ میلیارد معوقات بانکی در اختیار ۱۰۸ نفر است، ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار در سال کالای قاچاق وارد می‌شود، وزارت صنعت نیز تعرفه‌ها را کاهش داده و این باعث تعطیلی کارگاه‌های کوچک شده‌است. آقای کواکبیان چرا این آمار را نمی‌بینید. چقدر سنگ‌پا،‌ دسته بیل  و… وارد کرده‌اید.

  ـ

  کواکبیان در پاسخ به این اظهارات شریعتمداری تصریح کرد:‌ چرا زمان آقای احمدی‌نژاد را نمی‌گویید. 

  ـ

  ـ

  شریعتمداری: یعنی شما می‌گویید اعضای دولت، دروغگو هستند؟

  شریعتمداری با بیان اینکه شما به آن زمان چه کار دارید، اظهار داشت: شخصی بوده که هر چه می‌گفتی نچ می‌کرده است. نچ که دلیل نمی‌شود این اسنادی است که اعضای همین دولت می‌گویند. اگر شما آنها را متهم به دروغ‌گویی می‌کنید این حرف دیگری است اما من معتقدم افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند، دروغ‌گو نیستند بلکه دلسوزان دولت هستند.

  ـ

  وی افزود: اینها مستنداتی است که آقای کواکبیان نمی‌تواند آنها را رد کند. امروز ۸۰ درصد معادن تعطیل شده است هردفعه که این حرف زده می‌شود بلافاصله می‌گویید با دولت مخالف هستید چه کسی می‌گوید که ما با دولت مخالفت می‌کنیم؟

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به بحث حقوق‌های نجومی اظهار داشت: چرا در مورد حقوق‌های نجومی و گورخواب‌ها موضع نمی‌‌گیرید و صدای‌تان در نمی‌آید؟ آقای رئیس جمهور در مورد حقوق نجومی به معاون اول خود نامه می‌زند و تأکید می‌کند که باید با قاطعیت پیگیری شود آقای نوبخت نخست عذرخواهی می‌کند اما همین آقای نوبخت می‌گوید کسی که حقوق نجومی چندصد میلیونی را گرفته ذخیره نظام است.

  ـ

  شریعتمداری از کواکبیان خواست که در اظهارات و ادعاهای خود دلیل بیاورد و کواکبیان نیز خطاب به وی گفت شما هرجا کم می‌آورید، می گویید این افراد اصلاح‌طلب بودند. که شریعتمداری پاسخ داد، من که نگفتم اینها اصلاح‌طلب هستند بلکه ادعای اصلاح‌طلبی دارند.

  ـ

  کواکبیان با بیان اینکه شریعتمداری حقوق‌های نجومی را مطرح می‌کند اما از کنار املاک نجومی عبور می‌کند، اظهار داشت: اولین بار در مجلس بنده بودم که هشدار دادم و گفتم دستگاه نظارتی خواب بوده است. بحث این است که کل حقوق‌های نجومی زیر ۵۰ میلیارد تومان است اما یک رقم مربوط به بابک زنجانی ۱۱ هزار میلیارد تومان است و هنوز هم که هنوز است پول‌ها را برنمی‌گرداند.

  ـ

  وی با بیان اینکه امیرمنصور آریا با دست خط رئیس جمهور وقت پول دریافت می‌کرد، گفت:‌ آقای امیرمنصور آریا ۳ هزار میلیارد تومان پول و وام دریافت کرد اما حقوق‌های نجومی تمام مدیران به ۵۰ میلیارد تومان نمی‌رسد و من اینها را با ارقام و آمار عرض می‌کنم.

  ـ

  نماینده مردم تهران در مجلس به شریعتمداری پیشنهاد کرد تا دست به دست هم داده و برای مقابله با فساد سیستماتیک برنامه‌ریزی کنیم نه اینکه مدام همدیگر را متهم کنیم که ۳۰ نفر در خارج بیانیه دادند و اصلاح طلب هستند چرا انصاف ندارید. لااقل بگویید ما کم آوردیم و انتخابات در پیش‌رو است و باید به گونه‌ای اصلاح‌طلبان را متهم کرد.

  ـ

  کواکبیان اظهار داشت: آقای شریعتمداری ضد ظلم و فساد است من دست همکاری به وی دراز می‌کنم تا با هم بدون هیچ گرایش جناحی با فساد مبارزه کنیم چون این فساد مثل خوره نظام را می‌خورد بنابراین باید با این مسئله ریشه‌ای برخورد کنیم و کسی را متهم نکنیم که حالا در یک زمان گفته که فلانی ذخیره نظام است. با استناد به یک سخن نباید مسائل را دید چرا که آن شخص هم اشتباه کرده است.

  ـ

  وی به مسئله گورخوابی نیز اشاره و مدعی شد که برای نخستین‌بار سایت‌های اصلاح طلب به این مسئله پرداختند که البته این مسئله چیزی هم نیست چون ۴ الی ۵ نفر در یک منطقه از ترس سرما در قبر خوابیده‌اند و بعد هم جمع شدند.

  ـ

  کواکبیان با اشاره به شب‌گردی نمایندگان تهران خاطرنشان کرد: یک شب ما نمایندگان تهران را به شب‌گردی در تهران بردیم و در آن شب ۴ هزار معتاد متجاهر از میدان شوش، پارک هروی و میدان امام حسین مثل مور و ملخ وجود داشتند که به نیروی انتظامی گفتیم چرا اینها را جمع نمی‌کنید که گفتند بودجه نداریم.

  ـ

  وی تأکید کرد: باید همگی دست به دست هم داده و برای این جوانان کار ایجاد کنیم اما امروز نه تنها برای آنها کار ایجاد نمی‌کنیم بلکه روز به روز گرفتارتر‌شان می‌کنیم.

  ـ

  ـ

  کواکبیان: یک امام جمعه گفته که کل مجلس فتنه است

  این نماینده مجلس ادامه داد: آقای شریعتمداری اگر می‌خواهد پایگاه اجتماعی‌اش متوجه شود نرود در روزنامه کیهان مطلب بنویسد بلکه حزبی را تأسیس کند تا ببینند چند نفر طرفدار وی هستند آنگاه به اندازه همان پایگاه اجتماعی‌اش حرف بزند اما متأسفانه همه چیز در اختیار اوست.

  ـ

  کواکبیان با بیان اینکه یک امام جمعه گفته که کل مجلس فتنه است، عنوان کرد: واقعاً با این جمله که کل مجلس فتنه است، مشکلات مملکت حل می‌شود. این واژه فتنه انگی است که رقیب را خارج کنند اما بنده به آنها پیشنهاد می‌کنم از این حرف‌ها دست بکشیم و دست در دست هم مشکلات مملکت را حل کنیم. امروز در مجلس ۸۵ درصد کسانی که به دفاتر ما مراجعه می‌کنند از ما شغل می‌خواهند. 

  ـ

  شریعتمداری خطاب به کواکبیان با بیان اینکه صدای بلند دلیل نیست، تصریح کرد:‌ من ۷ سال قبل به آقای کواکبیان گفتم که آقای احمدی‌نژاد قرار بوده که برود مصاحبه کند اما قبل از اینکه ایشان مصاحبه‌ای صورت دهند حدس زده‌اید که ایشان چه می‌خواهد بگوید و براساس حدسیات خود علیه وی حرف زدید و تحلیل کردید اما بعد معلوم شد که ایشان اصلاً برای مصاحبه نرفته است. بنابراین شما کاری کردید که فردای آن روز دوستان‌تان به شما تذکر دادند.

  ـ

  وی با طرح این پرسش که مسئله ۳ هزار میلیارد مه‌آفرید را اولین بار چه کسی مطرح کرد، گفت: آن زمان که شما به‌به و چهچه می کردید ما این مسئله را مطرح کردیم اما نمی‌دانستید ۳ هزار میلیارد است اما اسم بانک تات را هم ذکر کردیم اما شما می‌گفتید همین آقای مه‌آفرید کارآفرین و استیو جابز ایران است. 

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه کیهان اضافه کرد:‌ مجله آسمان که چند سال قبل تعطیل شد با بابک زنجانی مصاحبه‌ای صورت داد و آقای زنجانی در این مصاحبه گفته بود که شروع کار من از دوران آقای نوربخش بود و من آن زمان سرباز بودم. آن زمان به من گفتند ارز‌ها را ببرم و بفروشم و بابت هر دلار یک تومان به من دادند که در اولین روز ۱۷ میلیون تومان درآمد داشتم و ادامه دادم.

  ـ

  شریعتمداری خطاب به کواکبیان تأکید کرد: شما تشویق آقای روحانی و خاتمی از بابک زنجانی را چگونه می‌خواهید توجیه کنید. 

  ـ

  وی مجدداً به مسئله حقوق نجومی پرداخت و بیان کرد: آقایان نخست می‌گفتند مجموع حقوق‌های نجومی ۲ میلیارد تومان است و شما می‌گویید ۵۰ میلیارد تومان است. من می‌گویم مجموع حقوق‌های نجومی اصلاً ۱۰ میلیون تومان! بحث مبلغ نیست بلکه این افراد دست‌شان را در جیب ملت کرده‌اند و به ملت دستبرد زده‌اند. بنابراین چنین افرادی لیاقت ندارند در چنین جایگاهی بمانند.

  ـ

  ـ

  شریعتمداری: واقعا در مجلس چکار کردید؟

  مدیر مسئول روزنامه کیهان در مورد شب‌گردی نمایندگان تهران که آقای کواکبیان به آن اشاره کرد نیز اظهار داشت:‌شما تعریف می‌کنید که ما با نمایندگان مجلس راه افتادیم و فلان‌کار را کردیم اما واقعاً چه کار کردید.

  ـ

  شریعتمداری با بیان اینکه من تعجب می‌کنم از اینکه آقای کواکبیان می‌گوید من برای اولین بار مسئله حقوق نجومی را مطرح کردم، گفت: مسئله فیش‌های نجومی را اولین‌بار روزنامه کیهان مطرح کرد. اینکه شما می‌گویید حالا شخصی یک حرف اشتباهی زده است نه، اینگونه نمی‌شود به موضوع پرداخت آقای نوبخت نخست عذرخواهی کرده بعد گفتند که نجومی‌بگیران ذخیره نظام بودند. یعنی شما می‌فرمایید این مطلب از دهن آقای نوبخت پریده است.  لطفاً‌ ماجراها را کتمان نفرمایید و با دلیل بگویید. 

  ـ

  کواکبیان در مورد ادعای شریعتمداری درباره روزنامه مردم‌سالاری و مسئله احمدی‌نژاد گفت: آقای شریعتمداری تاکنون ۱۰۰ بار به دروغ این مسئله را مطرح کرده است. من گفته‌ام که ایشان سند بیاورد که ما نوشته‌ایم آقای احمدی‌نژاد سخنرانی کرده و این مطالب را نوشته باشیم. شاید یک روزنامه این کار را کرده باشد ما یک تیتر زده بودیم که با سخنرانی مملکت اداره نمی‌شود و حقیقت ماجرا این است. شما می گویید فلانی و فلانی با بابک زنجانی عکس داشته‌اند. مگر عکس ملاک است. بابک زنجانی در زمان کدام دولت‌ نفت را می‌فروخت و پولش را به جیب می‌زد. 

  ـ

  دبیرکل حزب مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: بنده در مجلس هشتم بودم و رئیس بازرسی گفت ساعت ۹ صبح سال فلان نامه رئیس جمهور به بانک مرکزی می‌آمده و می‌گفت شما صدها میلیارد به آقای مه‌آفرید بدهید. شاید قبلاً به این آقا گفته می‌شد کارآفرین نمونه. اما این شخص در زمان کدام دولت پول‌ها را به جیب زده است؟

  ـ

  شریعتمداری به اظهارات کواکبیان پاسخ داد و گفت: هر زمان که این اتفاق افتاده باشد جرم است.

  ـ

  کواکبیان تأکید کرد: آقای شریعتمداری یک سند بیاورد که به املاک نجومی که توهین به ملت است، پرداخته‌اید. شما چند مقاله درباره فیش‌های نجومی نوشته‌اید و چند مقاله در مورد املاک نجومی؟ املاک نجومی به بیت‌المال صدها برابر بیشتر از حقوق‌های نجومی ضربه زده است.

  ـ

  وی افزود: آقای شریعتمداری می‌گوید چرا می‌گویند ذخیره انقلاب. همین صندوق توسعه ملی به هیأت مدیره اختیار داده بود که سالانه هر درصدی که می‌خواهد دستمزد را بالا ببرد و این آیین‌نامه در زمان دولت آقای احمدی‌نژاد بود. بنابراین آنها می‌گویند که ما طبق آیین‌نامه عمل کرده‌ایم.

  ـ

  کواکبیان در پاسخ به مدیر مسئول روزنامه کیهان مبنی براینکه صدای بلند دلیل نمی‌شود، گفت: آقای شریعتمداری من میزان صدایم بلند است و چون صدای بلندی داریم نمی‌توان گفت حرف‌هایم بی‌دلیل است بینندگان قضاوت خواهند کرد که واقعیت چیست.

  ـ

  مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری با تأکید براینکه روش‌های آقای شریعمداری ضد اشتغال، ضد آرامش جامعه و ضد خروج از رکود است، عنوان کرد:‌بیاییم از فردا فارغ از این صحبت‌ها پیمان ببندیم و ببینیم کدام راه حل ما را به اشتغال و خروج از رکود می‌رساند.

  ـ

  شریعتمداری با تأیید حرف کواکبیان بر اساس اینکه وقت برنامه «متن و حاشیه» باید کمی بیشتر بود،‌ گفت: بله. وقت برنامه باید کمی بیشتر می‌شد، چون آقای کواکبیان یک عالمه به من تهمت زدند.

  ـ

  وی خطاب به کواکبیان گفت: شما به مسئله مه‌آفرید اشاره کردید؛ آن زمان که ما درباره این افراد می‌نوشتیم شما به‌به‌ و چهچه می‌کردید. دولت دهم هم از زمانی به انحراف کشیده شد که خط اصلاح‌طلبان رفت. 

  ـ

  کواکبیان در پاسخ به این سخنان شریعتمداری بیان داشت: یعنی شما می‌فرمایید آقای مشایی اصلاح‌طلب بود؟! که مدیر مسئول روزنامه کیهان پاسخ داد، دیدگاه همان دیدگاه بود شما بررسی کنید و ببینید که دولت دهم ما را چند بار به دادگاه کشاند آن دولت کدامیک از شما را به دادگاه کشاند و این به خاطر این بود که ما انتقاد می‌کردیم.

  ـ

  ـ

  کواکبیان: دسته بیل وارد نشده است

  مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری در حین سخنان شریعتمداری گفت: من ۱۰ بار بیشتر از شما به دادگاه رفته‌ام و الحمدالله شما مصونیت دارید. 

  ـ

  شریعتمداری با بیان اینکه آقای کواکبیان به ما می‌گوید که راه حل ارائه دهید، اظهار داشت: آن زمان که هر کس راه حل ارائه می‌کرد که می‌گفتند شما بی‌سواد هستید و بروید به جهنم. در مورد IPC هرکس انتقاد کرد گفتند شما ضد دولت هستید اما بعد از اینکه به انتقادات توجه نشد خود آقای وزیر نفت اعلام کرد که ۱۵۰ ایراد در این قراردادها وجود دارد.

  ـ

  وی ادامه داد: شما می‌گویید بیاییم در مورد اشتغال ایده بدهیم، قبول اما به شرط اینکه فردای آن روز دسته بیل و سنگ پا وارد نکنید.

  ـ

  کواکبیان در پاسخ به اظهارات شریعتمداری تصریح کرد که سنگ پا و دست بیل در کدام دولت وارد شده است این اقلام در زمان آقای احمدی‌نژاد وارد شده است.

  ـ

  شریعتمداری پس از استماع این ادعا خطاب به کواکبیان تصریح کرد: یعنی شما مدعی هستید که گمرک دولت یازدهم دروغ می‌گوید و این سخن مبتنی بر سند گمرک است.

  ـ

  در انتهای این مناظره مجری برنامه اعلام کرد که روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی طی تماسی با این برنامه اعلام کرده که بحث کترینگ صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  یک رئیس‌جمهور منتخب و این همه فساد!

  ۶عامل تعرض به سفارت‌ایران در دانمارک بازداشت شدند

  بدهی‌نجومی یک پاسدار به سپاه!

  واکنش جالب خانم‌مجری به عشق دوربین‌ها | تصویر

  ادبیات متلک و تمسخر دون شأن ریاست‌جمهوری است

  علیزاده‌طباطبایی: هاشمی به عملکرد اقتصادی دولت معترض بود

  تصاویری از فروریختن اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران

  وزیربهداشت: آیت‌الله هاشمی ۲۰ سال دیابت داشت و ۱۶ سال پیش آنژیو قلب کرده‌بود / اگر پیشگیری می‌شد، مرگ ناگهانی ایشان اتفاق نمی‌افتاد

  علی‌اکبر ولایتی رئیس هیأت‌مؤسس دانشگاه‌آزاد شد

  تقلب عجیب دانشجوی‌روسی در امتحان فیزیک هسته‌ای | تصویر

  خشم جوانان یمن از سیاست منافقانه انگلستان

  رونمایی از تخلف شرکت‌ملی‌گاز در دریافت گازبها

  رفسنجانی: اگر این لقب را بنویسند من راضی نیستم | تصویر

  کاربران شبکه‌های اجتماعی به استقبال شیخ زکزاکی رفتند | تصاویر

  «ثریا» تعطیل نشده‌است، مثل فردو مثل اراک!

  آیت‌الله آملی‌لاریجانی: افرادی با پول‌های انگلیسی مرجع‌تراشی می‌کنند / لزوم جدی گرفتن بحث نفوذ در نهاد روحانیت

  شهادت ۲۰ آتش‌نشان / سخنگوی آتش‌نشانی اعلام کرد احتمال نجات آتش‌نشانان از زیر آوار بعید است / وزارت‌کار مقصر اصلی حادثه پاساژ پلاسکو / سخنگوی وزارت‌خارجه: سفارتخانه‌های آلمان، ترکیه و بریتانیا تحت کنترل‌های کامل و لازم ایمنی و امنیتی

  اشک‌های مجری و مهمان شبکه‌«العالم» از روضه مادر شهیدبحرینی: «وجدان‌های بیدار کجا هستند؟ چرا هر چقدر صدای‌خود را بلند می‌کنیم، هیچ جوابی نمی‌شنویم؟ سازمان‌های حقوقی جهان کجا هستند؟» | فیلم

  چشمان کودکان حاشیه‌نشین بندرعباس در انتظار نگاه‌مسئولین

  نشست حامیان‌ تجزیه‌خوزستان‌ایران در پایتخت‌مصر | تصاویر

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • عکس دختران‌جوان، اصطلاحات عامیانه‌عبری؛ «دام‌عسل» حماس برای سربازان‌اسراییلی

  شیبانی: آمریکا راه فرار یا فریب در برجام را بازگذاشت تا هر زمان که بخواهد فشار بیاورد / بعید می‌دانم آمریکا هم بخواهد برجام را از دست بدهد / اگر دو سفر به غرب داریم یکی هم به شرق برویم

  ناگفته‌ها از لحظات غسل و تدفین حجت‌الاسلام هاشمی

  ۳۲برش مهم از ۸۲سال زندگی پر فراز و نشیب هاشمی‌رفسنجانی

  آخرین خطبه‌عقد مرحوم‌هاشمی دو روز قبل از وفات | تصویر

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  گم‌شدن حقوق‌شهروندی در مسکن‌مهر!

  حاشیه‌نویسی فرود تحقیرآمیر ایرباس در مهرآباد: وزیرراه در مراسم ورود هواپیمای ۳۲۱ ایرباس آنقدر خوشحال بود که لبخند از صورت وی پاک نمی‌شد

  دلیل عصبانیت برخی از «معمای‌شاه» چیست؟

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  رفسنجانی: اگر این لقب را بنویسند من راضی نیستم | تصویر

  استقبال تحقیرآمیز؛ تکرار رفتار حقارت‌بار شاهان‌قاجار

  اخطارهای مکرر شهرداری‌تهران درباره ایمن‌نبودن ساختمان پلاسکو + سند

  کاربران شبکه‌های اجتماعی به استقبال شیخ زکزاکی رفتند | تصاویر

  رونمایی از تخلف شرکت‌ملی‌گاز در دریافت گازبها

  اشک‌های مجری و مهمان شبکه‌«العالم» از روضه مادر شهیدبحرینی: «وجدان‌های بیدار کجا هستند؟ چرا هر چقدر صدای‌خود را بلند می‌کنیم، هیچ جوابی نمی‌شنویم؟ سازمان‌های حقوقی جهان کجا هستند؟» | فیلم

  تقلب عجیب دانشجوی‌روسی در امتحان فیزیک هسته‌ای | تصویر

  همدردی چهره‌ها با آتش‌نشانان فداکار؛ از «دایی» و «برانکو» تا «چاووشی» و «پرستویی» | تصاویر

  اینستاگرام یک آتش‌نشان: من زنده‌ام!

  خشم جوانان یمن از سیاست منافقانه انگلستان

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حکم آتش علیه قوه‌قضائیه در ساختمان معروف شهرلندن / بی‌بی‌سی فروردین ۹۳: در ماهها و سالهای‌آتی باید با حمله و هجمه به قوه‌قضائیه دستگاه‌قضای‌ایران را مهار کرد

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  شــــــوک

  تقلب عجیب دانشجوی‌روسی در امتحان فیزیک هسته‌ای | تصویر

  شهادت ۲۰ آتش‌نشان / سخنگوی آتش‌نشانی اعلام کرد احتمال نجات آتش‌نشانان از زیر آوار بعید است / وزارت‌کار مقصر اصلی حادثه پاساژ پلاسکو / سخنگوی وزارت‌خارجه: سفارتخانه‌های آلمان، ترکیه و بریتانیا تحت کنترل‌های کامل و لازم ایمنی و امنیتی

  تصاویری تکان‌دهنده از آدمخوارها در روسیه

  لباس عجیب سفیر مغرب در دیدار با روحانی / تصاویر

  بلایی که فرقه‌ «حلقه‌عرفان» بر سر یک دختر آورد

  خودروی متفاوت پراید در یونان | تصاویر

  تصاویری از خنده‌دارترین فیگورهای ۲۰۱۶ سیاسیون

  نزدیک‌ترین همسایه کهکشان راه‌شیری به روایت تصویر

  جایزه داعش برای سر دختر کُرد | تصاویر

  تصویری متفاوت از جسد دالتون‌های واقعی

  شرط جالب یک سوپری برای تخفیف / تصویر

  سوتی خانم‌مجری در برنامه‌ی زنده | تصویر

  سریال جدید «مهران غفوریان» کار دستش داد!

  حساسیت عجیب یک زن به شوهرش

  لباس‌ خانم‌ نخست‌وزیر‌ دردسرساز‌ شد

  چهره‌های سرشناس در پیاده‌روی اربعین | تصاویر

  ۱۱۸ چقدر درآمد دارد؟

  معلم کرمانی شاگردش را کور کرد / تصویر

  هوا فروشی به جای بنزین

  بمبهای‌شیطانی برای کودکان‌عراقی | تصاویر

  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!