پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ | Monday 23 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 60743 نویسنــده : فرزان شهیدی ۶ دی ۱۳۹۵ ۲۰:۴۵ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  بهره‌برداری ترکیه از حمله‌ی تروریستی آنکارا ؛

  ترور سفیر روسیه در ترکیه؛ اهداف و پیامدها

  مقامات تُرک در باطن از ترور سفیر روسیه چندان ناخشنود نیستند، اما بهره برداری سیاسی از حادثه اخیر را خواهند برد. آنان هم بهانه جدیدی برای ایجاد فشار بین المللی برای گولن به دست می آورند و هم بعد از فشارهای رسانه ای که بر روسیه و ایران پس از آزادسازی حلب وارد کردند، اکنون به افکار عمومی اعلام می کنند که روسیه تاوان این کار را با قربانی شدن سفیرش داده است

  پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  javanenghelabi-rosiye-karlof-safir11ـ

  فرزان شهیدی:

  ـ

  ـ

  در شرایطی که خبر آزادسازی حلب و نقش برجسته روسیه در سوریه، همچنان در صدر تحولات منطقه قرار دارد، ترور سفیر روسیه در آنکارا، برگ تازه ای به این تحولات افزود. 
  ـ
  آندری کارلوف، سفیر روسیه در ترکیه، در تاریخ ۲۹ آذر ۹۵ در حالی که در مراسم افتتاحیه یک نمایشگاه عکس در آنکارا سخنرانی می‌ کرد؛ مورد حمله تروریستی قرار گرفت. تلاش ماموران امدادی برای نجات جان کارلوف بی نتیجه ماند و او لحظاتی پس از تیراندازی جان باخت.
  ـ
  مهاجم به نام مولود آلتین ‌تاش، ۲۲ ساله، عضو پلیس ضد شورش آنکارا بود و پس از حادثه در اثر شلیک پلیس کشته شد. وزارت کشور ترکیه گفته است عضویت مولود آلتین ‌تاش را در پلیس ضد شورش آنکارا تایید کرده است، اما وی در زمان حادثه سر خدمت نبوده است. او با لباس شخصی و کارت پلیس وارد سالن نمایشگاه شده و ماموران امنیتی نمایشگاه تصور کرده بودند که او یکی از ماموران حفاظت از سفیر است.
  ـ
  گفته می شود وی پس از به قتل رساندن سفیر و تهدید بازدید کنندگان، چند شلیک هوایی کرد؛ اما مستقیما به سوی فردی شلیک نکرد و حدس زده می شود گلوله های کلتش تمام شده بود و امکان دستگیری وی وجود داشت، اما ماموران امنیتی که ظاهرا احساس خطر کرده بودند وی را کشتند.
  ـ
  javanenghelabi-rosiye-karlof-safir12ـ
  در این تیراندازی چندین نفر دیگر زخمی شده اند. مرد مسلح هنگام تیراندازی پس از سر دادن شعار «الله اکبر» به زبان ترکی فریاد می‌ کشید: حلب را فراموش نکنید، سوریه را فراموش نکنید، انتقام قاتلین کودکان سوری را خواهیم گرفت…. او ابتدا شعری را به زبان عربی خواند که مسلمانان صدر اسلام در جنگ خندق زمزمه می‌کردند: «نحن الذین بایعوا محمداً علی الجهادِ ما حیینا ابداً» (ما آنانیم که برای جهاد با حضرت محمد بیعت کردیم، تا زمانی که زنده ایم)
  ـ
  رئیس جمهور ترکیه پس از ترور اعلام کرد که این حمله با هدف ضربه زدن به روابط با روسیه انجام شده است. رجب طیب اردوغان تاکید کرد کسانی که قصد آسیب زدن به روابط دو کشور را دارند به آرزوی خود نخواهند رسید. دولت ترکیه هم اطمینان خاطر داده که تحقیقات کاملی درباره این سوء قصد انجام خواهد داد.
  ـ
  شهردار آنکارا بلافاصله پس از ترور به محل حادثه رفت و انگشت اتهام را بسوی جریان «فتح الله گولن» نشانه گرفت. وی گفت: آمران این جنایت و سرنگون کنندگان جنگنده روسیه یکسان و از تروریست های فتح الله گولن هستند. ما با همکاری مشترک با روسیه از این آمرین حساب خواهیم کشید، البته فتح الله گولن که در آمریکا مستقر است این حمله را محکوم کرد و در عین حال هرگونه ارتباط با مهاجم را تکذیب کرد. از سوی دیگر روزنامۀ «حریت» که به حکومت ترکیه نزدیک است، مدعی شد که ضارب از وابستگان به جبهه النصره بوده است. در پی این سوء قصد در برخی از مناطق سوریه، تروریست ها و از جمله اعضای جبهه النصره، با پخش شیرینی این ترور را جشن گرفتند.
  ـ
  ولادیمیر پوتین هم در پیامی تلویزیونی گفت که این عمل بدون شک برای تحریک و بر هم زدن عادی سازی روابط دو جانبه و فرآیند صلح سوریه انجام شده است. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز با محکوم کردن ترور آندری کارلوف گفت: به نظر می‌ رسد این حمله با هدف تلاش برای متوقف کردن مبارزه با تروریسم در سوریه طراحی و اجرا شده است.
  ـ
  سفیر روسیه در ترکیه روابط بسیار نزدیکی با حکومت ترکیه داشت و از جانب ترکیه پیوسته از او با عنوان دیپلمات مورد احترام یاد می شد. وی در بهبود مناسبات آنکارا و مسکو نقش بسزایی داشت. به همین دلیل تحلیلگران روس هم هدف از این ترور را تیره کردن روابطه ترکیه و روسیه قلمداد کردند. سخنگوی پوتین هم گفت قرار است گروهی از محققان روسی برای بررسی این حمله وارد ترکیه شوند.
  ـ
  ترور سفیر روسیه در آنکارا با مخالفت و محکومیت بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران مواجه شد. سخنگوی وزرات خارجه کشورمان این اقدام را شدیدا محکوم کرد. جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم اعلام کرد که مقام‌ های آمریکایی از قبل گزارش ‌هایی مبنی بر حمله به سفیر روسیه دریافت کرده بودند. وی افزود: فارغ از اینکه چه کسی مسئول حمله بوده است، ما این خشونت را محکوم می‌کنیم. 
  ـ
  پیش از این سوء قصد، ترکیه شاهد اعتراضات و تظاهرات علیه حملات هوایی روسیه در حلب و نیز نقش و حضور ایران در سوریه بوده است. برآوردهای امنیتی نیز حاکی از آن بود که پس از آزادی حلب، احتمال حمله به منافع روسیه در ترکیه بالا رفته است.
  ـ
  پس از آزادسازی حلب، روسیه و ترکیه مشغول همکاری روی طرح آتش بس در حلب بودند و از طرفی پیش از این حمله قرار بود وزرای خارجه روسیه، ترکیه و ایران طی یک نشست سه جانبه در مسکو دیدار کنند. وزیر خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دیدار مقرر میان وزیران خارجه ایران، روسیه و ترکیه با هدف اخذ تصمیمات ملموس در رابطه با سوریه در شهر مسکو برگزار خواهد شد.
  ـ
  سفارت آمریکا در ترکیه اعلام کرد در واکنش به تیراندازی در مقابل این سفارتخانه در آنکارا، سفارت و کنسولگری‌های آمریکا در ترکیه برای یک روز تعطیل خواهد بود. ایران نیز کنسولگری‌های خود را برای یک روز تعطیل کرد. 
  ـ
  هر چند هنوز اطلاعات دقیقی از اهداف و انگیزه های این ترور و عوامل آن به دست نیامده است، اما تا این جای کار، آن گونه که از فریادهای مهاجم و ربط دادن این ترور به ماجرای حلب برمی آید، ترور سفیر روسیه در آنکارا، نوعی انتقامجویی از روسیه و عملکرد آن در سوریه ارزیابی می شود. 
  ـ
  جریاناتی اسلامگرا در ترکیه حامی آن چه انقلاب سوریه می خوانند، وجود دارند که به شدت مخالف نظام بشار اسد و نیز حمایت های روسیه و جمهوری اسلامی از سوریه هستند. آزادی حلب به عنوان یک تحول مهم و راهبردی در سوریه، این جریانات را فعال ساخت و علاوه بر سامان دادن به اعتراضات و تظاهرات و اقدامات رسانه ای علیه روسیه، سرانجام وارد فاز امنیتی شده و سفیر روسیه را در آنکارا به قتل رساندند.
  ـ
  هنوز مشخص نیست این جریان ضد سوری آیا به حکومت ترکیه و اخوان المسلمین وابستگی دارد یا این که جزء جریانات دینی همچون جنبش خدمت به رهبری فتح الله گولن هستند. در هر حال مقامات ترک در باطن از ترور سفیر روسیه چندان ناخشنود نیستند، اما بهره برداری سیاسی از حادثه اخیر را خواهند برد. آنان هم بهانه جدیدی برای ایجاد فشار بین المللی برای گولن به دست می آورند و هم بعد از فشارهای رسانه ای که بر روسیه و ایران پس از آزادسازی حلب وارد کردند، اکنون به افکار عمومی اعلام می کنند که روسیه تاوان این کار را با قربانی شدن سفیرش داده است.
  ـ
  در پایان باید گفت ترور سفیر روسیه پیامدهایی در سطوح مختلف خواهد داشت. در سطح داخلی دولت ترکیه فشار امنیتی بر مخالفان و از جمله طرفداران گولن را افزایش خواهد داد. در سطح مناسبات میان آنکارا و مسکو، بعید است پس از این ترور در روابط دیپلماتیک خللی ایجاد شود. لذا همکاری های دو جانبه به ویژه در پرونده سوریه ادامه خواهد یافت. با آن که رویکرد حکومت ترکیه نسبت به بحران سوریه با روسیه و ایران کاملا مغایر است، اما همکاری های سیاسی و هماهنگی های میدانی بر اساس منافع مشترک، میان آن ها در جریان است.
  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  یک رئیس‌جمهور منتخب و این همه فساد!

  حکایت موبایل به دستان در برابر پلاسکو

  خشم جوانان یمن از سیاست منافقانه انگلستان

  استقبال تحقیرآمیز؛ تکرار رفتار حقارت‌بار شاهان‌قاجار

  «ثریا» تعطیل نشده‌است، مثل فردو مثل اراک!

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  نقد عملکرد رسانه‌ملی در مراسم تشییع آیت‌الله

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  آمریکا انتقام اوکراین را در ونزوئلا گرفت؛ غربگرایان، دولت منتخب را برکنار کردند / معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا: اقدام پارلمان را قبول نداریم؛ «مادورو» همچنان رئیس‌جمهور است

  بازی‌جدید «شبکه بی‌بی‌سی» در تخریب سریال معمای‌شاه

  اگر بجای «محسن‌مقصودی»، «عادل‌فردوسی‌پور» روبروی وزیر بهداشت نشسته بود

  از یک مسئول انتظار اقدام می‌رود، نه فریاد

  تحلیل جامع آیت‌الله علم‌الهدی از فتنه ۸۸ و وضعیت امروز کشور

  تصاویری از خنده‌دارترین فیگورهای ۲۰۱۶ سیاسیون

  آیا نویسندگان نامه به ترامپ یک شبه «خائن» شدند؟!

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ناگفته‌ها از لحظات غسل و تدفین حجت‌الاسلام هاشمی

  آخرین خطبه‌عقد مرحوم‌هاشمی دو روز قبل از وفات | تصویر

  رفسنجانی: اگر این لقب را بنویسند من راضی نیستم | تصویر

  استقبال تحقیرآمیز؛ تکرار رفتار حقارت‌بار شاهان‌قاجار

  کاربران شبکه‌های اجتماعی به استقبال شیخ زکزاکی رفتند | تصاویر

  اخطارهای مکرر شهرداری‌تهران درباره ایمن‌نبودن ساختمان پلاسکو + سند

  رونمایی از تخلف شرکت‌ملی‌گاز در دریافت گازبها

  اشک‌های مجری و مهمان شبکه‌«العالم» از روضه مادر شهیدبحرینی: «وجدان‌های بیدار کجا هستند؟ چرا هر چقدر صدای‌خود را بلند می‌کنیم، هیچ جوابی نمی‌شنویم؟ سازمان‌های حقوقی جهان کجا هستند؟» | فیلم

  تقلب عجیب دانشجوی‌روسی در امتحان فیزیک هسته‌ای | تصویر

  اینستاگرام یک آتش‌نشان: من زنده‌ام!

  همدردی چهره‌ها با آتش‌نشانان فداکار؛ از «دایی» و «برانکو» تا «چاووشی» و «پرستویی» | تصاویر

  وزیربهداشت: آیت‌الله هاشمی ۲۰ سال دیابت داشت و ۱۶ سال پیش آنژیو قلب کرده‌بود / اگر پیشگیری می‌شد، مرگ ناگهانی ایشان اتفاق نمی‌افتاد

  تصاویری از فروریختن اولین ساختمان مرتفع و مُدرن ایران

  علیزاده‌طباطبایی: هاشمی به عملکرد اقتصادی دولت معترض بود

  واکنش جالب خانم‌مجری به عشق دوربین‌ها | تصویر

  خشم جوانان یمن از سیاست منافقانه انگلستان

  ادبیات متلک و تمسخر دون شأن ریاست‌جمهوری است

  برای آتش‌نشان‌ها دعا کنیم

  ۶عامل تعرض به سفارت‌ایران در دانمارک بازداشت شدند

  «آتش‌نشانی» که آرزو داشت «مدافع‌حرم» شود

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حکم آتش علیه قوه‌قضائیه در ساختمان معروف شهرلندن / بی‌بی‌سی فروردین ۹۳: در ماهها و سالهای‌آتی باید با حمله و هجمه به قوه‌قضائیه دستگاه‌قضای‌ایران را مهار کرد

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  شــــــوک

  تقلب عجیب دانشجوی‌روسی در امتحان فیزیک هسته‌ای | تصویر

  شهادت ۲۰ آتش‌نشان / سخنگوی آتش‌نشانی اعلام کرد احتمال نجات آتش‌نشانان از زیر آوار بعید است / وزارت‌کار مقصر اصلی حادثه پاساژ پلاسکو / سخنگوی وزارت‌خارجه: سفارتخانه‌های آلمان، ترکیه و بریتانیا تحت کنترل‌های کامل و لازم ایمنی و امنیتی

  تصاویری تکان‌دهنده از آدمخوارها در روسیه

  لباس عجیب سفیر مغرب در دیدار با روحانی / تصاویر

  بلایی که فرقه‌ «حلقه‌عرفان» بر سر یک دختر آورد

  خودروی متفاوت پراید در یونان | تصاویر

  تصاویری از خنده‌دارترین فیگورهای ۲۰۱۶ سیاسیون

  نزدیک‌ترین همسایه کهکشان راه‌شیری به روایت تصویر

  جایزه داعش برای سر دختر کُرد | تصاویر

  تصویری متفاوت از جسد دالتون‌های واقعی

  شرط جالب یک سوپری برای تخفیف / تصویر

  سوتی خانم‌مجری در برنامه‌ی زنده | تصویر

  سریال جدید «مهران غفوریان» کار دستش داد!

  حساسیت عجیب یک زن به شوهرش

  لباس‌ خانم‌ نخست‌وزیر‌ دردسرساز‌ شد

  چهره‌های سرشناس در پیاده‌روی اربعین | تصاویر

  ۱۱۸ چقدر درآمد دارد؟

  معلم کرمانی شاگردش را کور کرد / تصویر

  هوا فروشی به جای بنزین

  بمبهای‌شیطانی برای کودکان‌عراقی | تصاویر

  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!