پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | Monday 16 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 60670 نویسنــده : گروه اجتماعی ۵ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۱۲ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  نگاهي به تبليغات جشن‌هاي زنانه در شبكه‌هاي اجتماعي ؛

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  بدون شك هيچ صاحب عقلي مخالف شادي و به ويژه تفريح و شادي خانم‌ها نيست و خود همين موضوع مجال نقدي جدي به عملكرد مسئولان و برنامه‌ريزان فرهنگي مي‌طلبد كه چرا عرصه‌هاي مناسب براي شادي بانوان فراهم نكرده‌اند. اما اين جشن‌ها و پارتي‌ها با توجه به نظارت و كنترل دقيقي كه بر آنها صورت نمي‌گيرد به راحتي مي‌تواند رفتار و ارزش‌هاي فرهنگي جامعه به ويژه دختران را دچار تغييرات جدي كند.

  پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  javanenghelabi-partiـ

  «هر دم از این باغ بری می‌رسد» این ضرب‌المثل حالا شده است حکایت اتفاقات عجیب و غریبی که در حوزه فرهنگ رخ می‌دهد؛ اتفاقاتی که گاهی اوقات یک شبه به وجود می‌آید و مانند قارچ رشد می‌کنند و گاهی نیز به مرور ظهور خود را به اثبات می‌رسانند.  نمونه یکی از همین ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی که خیلی زود و یک شبه به جامعه راه پیدا کرده است، برگزاری جشن‌ها و میهمانی‌های زنانه است که هرچند با این عنوان ظاهراً پاستوریزه مطرح می‌شود ولی در حقیقت همان دیسکوهای زنانه است. مراسمی که مهم‌ترین کانال تبلیغات و اطلاع‌رسانی آن شبکه‌های مجازی و فضایی به نام تلگرام است.

  ـ

  در این تبلیغات شاهد ارسال دعوتنامه‌هایی به خانم‌ها برای حضور در مراسمی شاد و به یاد ماندنی با هنرنمایی دی‌جی خانم هستیم.  بر اساس آنچه در این تبلیغات آمده است از خانم‌ها دعوت می‌شود تا بر اساس یک تاریخ مشخص در یک شب، در یک تالار یا باغسرا یا حتی یک آپارتمان مسکونی دور هم جمع شده و به اصطلاح یک شب شاد و به یاد‌ماندنی را بگذرانند.
  ـ

  ـ       
  شبکه‌های اجتماعی، کانال تبلیغات پارتی
  پارتی‌های زنانه حالا رفته رفته جای خود را در شبکه‌های اجتماعی باز کرده‌اند و اگر تا همین چند ماه پیش شاهد وجود یکی، دو دعوتنامه برای حضور در پارتی‌های زنانه در تلگرام به چشم می‌خورد اما حالا در شبکه‌های اجتماعی روزانه شاهد ارسال چند دعوتنامه برای حضور در این مراسم هستیم؛ مراسمی که فراتر از یک دورهمی زنانه و در واقع چیزی شبیه پارتی‌های شبانه است.
  ـ
  نکته قابل توجه در برخی از این دعوتنامه‌ها این است که به خانم‌ها اعلام می‌کنند در صورت تمایل می‌توانند با همسر خود در این مراسم شرکت کنند. حالا شما تصور کنید یک مراسم کاملاً شاد با نام مهمانی زنانه یا همان دیسکوی زنانه با هنرنمایی دی‌جی خانم در یک تالار یا باغسرا به همراه موسیقی تند و حرکات موزون که به نام خانم‌هاست، اما آقایان هم دعوت هستند؟

  ـ
  این فاجعه بزرگ فرهنگی که باز هم در سایه غفلت متولیان به ویژه به خاطر خواب سنگین متولیان فرهنگ ادامه دارد، در زیر پوست شهر و در کنار گوش من و شما انجام می‌شود.
  ـ
  جالب اینجاست که دعوتنامه اینگونه مراسم حتی در شهرهای مذهبی مانند مشهد نیز به چشم می‌خورد و در شبکه‌های اجتماعی از بانوان ساکن در این شهر‌ها نیز برای حضور در این مراسم دعوت به عمل می‌آید.
  ـ

  ـ
  خوشگذرانی به جای آموزش
  مجریان برگزاری این مراسم‌ها از هر فردی مبلغی را برای حضور دریافت و افراد را برای شرکت در این مراسم دعوت می‌کنند؛ خانم‌هایی که به این مراسم می‌روند ممکن است مجرد یا متأهل باشند و مراسم معمولاً در یک تالار یا باغسرا برگزار می‌شود. نوازنده‌ها، خواننده‌ها و… همه خانم هستند و هدف برگزار‌کنندگان این گونه مراسم به گفته خودشان ایجاد فضایی شاد و با نشاط برای خانم‌هاست و این گونه به کار خود مشروعیت می‌بخشند.

  ـ

  حالا شما تصور کنید برگزاری اینگونه مراسم چه تأثیرات مخرب فرهنگی می‌تواند در جامعه داشته باشد؟ خصوصاً اینکه جامعه هدف این پارتی‌ها بانوان جامعه هستند یعنی کسی که نقش مادر را در خانواده دارد و رکن اصلی نهاد خانواده است اما همین مادر به جای دعوت به یادگیری روش‌های تربیت هرچه بهتر فرزندان و اداره زندگی به مراسم خوشگذرانی دعوت می‌شود.
  ـ

  ـ
  متولیان حواسشان هست!
  هنوز معلوم نیست چرا و چگونه این گونه مراسم‌ها در حال برگزاری است‌ واقعیت این است که  این گونه اتفاقات در حوزه فرهنگی و اجتماعی در سایه خواب سنگین متولیان فرهنگی رخ داده است. با این حال سؤالی که پیش می‌آید این است که در این میان نقش دستگاه‌های برخوردکننده با این گونه مراسم چیست؟ واقعیت این است که یک اپلیکیشن ارتباطی به نام تلگرام به راحتی در حال فروپاشی ساختار فرهنگی و ارزش‌های جامعه است و ظاهراً اراده‌ای هم برای مقابله با آن نیست.
  ـ

  ـ
  حرکت‌های زیر‌پوستی
  برگزاری اینگونه مراسم‌ها را به معنای واقعی کلمه باید یک حرکت زیرپوستی دانست که خیلی نرم جای خود را در جامعه باز کرده‌اند.  شاید اگر به محض مشاهده اولین دعوتنامه مربوط به پارتی‌های زنانه متولیان واکنش نشان داده و از برگزاری اینگونه مراسم‌ها جلوگیری می‌کردند امروز شاهد صدور انواع دعوتنامه‌ها از طریق شبکه‌های مجازی نبودیم.
  ـ

  ـ
  راه تازه‌ای برای کاسبی
  برای بررسی دقیق‌تر این موضوع با شماره تلفنی که روی آگهی‌های دعوت به این مراسم در تلگرام آمده است، تماس می‌گیرم. چاره‌ای نیست گاهی باید خودت نباشی. برای همین دل را به دریا می‌زنم و شماره تلفن را می‌گیرم و از برگزارکنندگان یکی از دیسکوهای زنانه درباره مراسمی که قرار است هفته آینده برگزار کند سؤال می‌کنم. نکته جالب توجه اینجاست که برگزارکنندگان دیسکوهای زنانه به مناسبت‌ها نیز توجه خاصی دارند در واقع آنان قبول ندارند که جشن‌های آنان دیسکو است و با سوء‌استفاده از مناسبت‌های مذهبی کار خود را توجیه می‌کنند و به آن مشروعیت می‌بخشند.
  ـ
  تصورم این است که با شنیدن صدای یک مرد از پشت تلفن اطلاعاتی در اختیارم نگذارد اما خانمی که خود را مسئول اصلی برگزاری این مراسم می‌داند خیلی راحت به توضیح و تشریح مراسم می‌پردازد.
  ـ
  او می‌گوید: این مراسم کاملاً زنانه است و غیر از بانوان هیچ کسی حضور ندارد. مدت زمان مراسم حدود سه ساعت است و از یکی از بهترین خواننده‌ها و دی‌جی‌های خانم برای این مراسم دعوت کرده‌ایم. پذیرایی‌مان یک عصرانه کامل است و مراسم در یک تالار بزرگ و معتبر برگزار می‌شود.

  ـ
  او می‌گوید: در این سه ساعت خانم‌ها یک فضای شاد و دوست‌داشتنی را تجربه می‌کنند.

  ـ
  از این خانم درباره هزینه‌های برگزاری این جشن نیز سؤال می‌کنم که می‌گوید: هزینه برای هر نفر حدود ۱۰۰ هزار تومان است اما با تخفیفی که ما در نظر گرفته‌ایم هر فرد برای شرکت در این جشن ۸۰ هزار تومان می‌پردازد. یک راه ساده برای کاسبی و پول درآوردن.
  ـ
  وقتی درباره مجوزهای این مراسم می‌پرسم، می‌گوید: مجوز نمی‌خواهد. مگر ما کار خلاف قانون می‌کنیم که مجوز بخواهیم. یک مجلس زنانه است. همه خانم هستند. تازه در ابتدای ورود گوشی‌های افراد را تحویل می‌گیریم تا کسی فیلم یا عکس نگیرد. خانم‌ها چند ساعتی را دورهم هستند و خوش می‌گذرانند. این کجایش اشکال دارد؟
  ـ

  ـ
  پارتی به صرف ناهار و قلیان میوه‌ای
  با یکی دیگر از این شماره‌ها که تماس می‌گیرم خانمی که پشت خط است با آب و تاب شروع می‌کند به تعریف کردن از مجلسی که قرار است آخر هفته برگزار شود؛ او می‌گوید: ما تقریباً بزرگ‌ترین مراسم را برگزار می‌کنیم. نمی‌دانم اسمش را چی می‌گذارند پارتی یا هرچیز دیگری، اما ما اسمش را می‌گذاریم دور‌همی زنانه. ساعت برگزاری این مراسم از ۱۰ صبح الی ۵ بعد از ظهر است و خانم‌ها از هر سنی در این مراسم حضور دارند. ما مراسممان را در تالارهای معتبر و بزرگ شهر برگزار می‌کنیم و پذیرایی شامل میوه، کیک و شیرینی و البته ناهار است.
  ـ
  او ادامه می‌دهد: قلیان میوه‌ای نیز برای مهمانان سرو می‌شود اما هیچ‌کدام از خانم‌ها در این مجلس حق سیگار کشیدن ندارند.
  ـ
  این خانم ادامه می‌دهد: هزینه حضور در این مجلس برای هر نفر ۱۵۰ هزار تومان است واقعاً هم می‌ارزد. تا حالا هر کسی که آمده راضی است.
  ـ

  ـ
  شبیخون فرهنگی بی‌سرو صدا
  در همین ارتباط وقتی با دکتر مریم احمدزادگان استاد دانشگاه و مشاور خانواده صحبت می‌کنم، می‌گوید: برگزاری این نوع مراسم تحت عنوان دورهمی زنانه، دیسکو، پارتی یا هر اسم دیگری در حقیقت یک شبیخون فرهنگی بی‌سروصداست که از طریق شبکه‌های اجتماعی و کانال‌هایی مانند تلگرام جای خود را در میان خانم‌ها دارد باز می‌کند.
  ـ
  وی می‌گوید: مقام معظم رهبری بارها و بارها درباره شبیخون فرهنگی و خطر جنگ نرم دشمن هشدار داده‌اند اما متأسفانه شاهد این هستیم که به رغم تأکیدات و توصیه‌های فراوان ایشان و دغدغه‌های معظم‌له در حوزه فرهنگ باز هم اتفاقاتی رخ می‌دهد که به هیچ عنوان زیبنده جامعه اسلامی نیست.
  ـ
  احمدزادگان در ادامه می‌افزاید: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که ارزش‌های اسلامی در آن حاکم است ضمن اینکه جامعه ایرانی دارای تاریخ و تمدنی کهن است، حال با این پیشینه غنی ایرانی – اسلامی، دعوت از بانوان برای شرکت در یک مراسم با حضور آزادانه دی‌جی‌های خانم چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ اصلاً ضرورت انجام این کارها چیست؟ و چرا هیچ نهادی در این خصوص اقدامی نمی‌کند؟
  ـ
  این استاد دانشگاه اضافه می‌کند: نکته تأسفبار در این مراسم این است که بسیاری از خانم‌هایی که در این مجالس دعوت می‌شوند از قبل یکدیگر را نمی‌شناسند و ازطریق شبکه‌های اجتماعی به این مراسم دعوت می‌شوند. حالا شما تصور کنید یک دختر خانم جوان و کم‌سن و سال و بدون تجربه پا در چنین مجلسی بگذارد و در این مجلس با فرد یا افرادی آشنا بشود که از وجاهت اخلاقی برخوردار نیستند آن وقت چه آینده‌ای در انتظار این دختر کم سن و سال و کم‌تجربه است؟
  ـ
  دکتر احمدزادگان ادامه می‌دهد: در درجه اول درخواست ما از خانواده‌ها این است که بر نحوه رفتار فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند و در درجه دوم نیز درخواست ما این است که نهادهای مسئول به این موضوع به طور جدی رسیدگی کنند.
  ـ
  وی می‌گوید: بر اساس آنچه در تبلیغات برخی از این گروه‌ها آمده است مراسم در تالارهای سطح شهر برگزار می‌شود که طبیعتاً این تالارها برای برگزاری مراسم عروسی مجوز دارند. حالا سؤال اساسی اینجاست که این تالارها چگونه و بر چه اساسی اجازه برگزاری چنین مراسمی را می‌دهند؟
  ـ

  ـ
  نگران مسئله فرهنگ هستم
  بدون شک هیچ صاحب عقلی مخالف شادی و به ویژه تفریح و شادی خانم‌ها نیست و خود همین موضوع مجال نقدی جدی به عملکرد مسئولان و برنامه‌ریزان فرهنگی می‌طلبد که چرا عرصه‌های مناسب برای شادی بانوان فراهم نکرده‌اند. اما این جشن‌ها و پارتی‌ها با توجه به نظارت و کنترل دقیقی که بر آنها صورت نمی‌گیرد به راحتی می‌تواند رفتار و ارزش‌های فرهنگی جامعه به ویژه دختران را دچار تغییرات جدی کند.
  ـ
  نمی‌دانم آیا فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ را به یاد دارید. جایی که ایشان از نگرانی‌های خود در حوزه فرهنگ گفتند. شاید بد نباشد یک بار دیگر جمله معروف و کلیدی ایشان را با هم مرور کنیم. آنجا که معظم له در ۱۵ اسفندماه سال ۹۲ در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: «نگران فرهنگ هستم.»

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای‌هاشمی!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  بازی‌جدید «شبکه بی‌بی‌سی» در تخریب سریال معمای‌شاه

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  اگر بجای «محسن‌مقصودی»، «عادل‌فردوسی‌پور» روبروی وزیر بهداشت نشسته بود

  از یک مسئول انتظار اقدام می‌رود، نه فریاد

  تحلیل جامع آیت‌الله علم‌الهدی از فتنه ۸۸ و وضعیت امروز کشور

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  آیا نویسندگان نامه به ترامپ یک شبه «خائن» شدند؟!

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  بازخوانی نقش خانواده هاشمی در فتنه ۸۸

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  ترور سفیر روسیه در ترکیه؛ اهداف و پیامدها

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  رقم اختلاس در صندوق ذخیره‌فرهنگیان به ۱۲ هزارمیلیاردتومان رسید / «سفر به آنتالیا» و «واگذاری خودروهای ۱۷۰ میلیونی» از بخشنامه‌های صندوق بود / برخی از مسئولان صندوق در «بنیاد باران» مسئولیت داشتند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!