پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ | Tuesday 17 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 60523 نویسنــده : گروه مقاومت جهانی ۲ دی ۱۳۹۵ ۰۱:۴۷ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  در گفتگویی با رئیس‌سازمان‌امامیه تشریح شد:

  فرصت‌ها و تهدیدات شیعیان‌پاکستان

  امروز در پاکستان گروه‌هایی فراطی و تکفیری مانند القاعده و طالبان خطرات گوناگونی برای شیعیان ایجاد می‌کنند.در این سال‌ها حتی این جریان به فعالیت‌های تجاری و ایجاد سازمان‌های آموزشی روی آورده تا در پوشش این فعالیت‌ها مقاصد خود را پیگیری کند.

  به گزارش پایگاه جوان‌انقلابی؛در گفتگو با  رئیس سازمان امامیه پاکستان به تهدیدات و چالش های پیش روی شیعیان پاکستان پرداخته شد که متن این گفتگو را در ادامه می خوانید:

  ـ

  javanenghelabi-pakestanـ

  جناب اقای جعفری در شرایط کنونی شیعیان پاکستان با چه مشکلات، تهدیدات و کمبودهایی مواجه هستند؟

  شیعیان بخشی از جامعه بزرگ پاکستان هستند و در حالت کلی تفاوتی بین آن‌ها و دیگر شهروندان این کشور نیست. آن‌ها از حقوق برابر با دیگر شهروندان برخوردار بوده و طبق قانون اساسی حق انتخاب به سمت‌هایی مانند رئیس جمهور، نخست وزیر، فرماندهان نظامی و روسای قضایی را دارند.

  ـ

  شیعیان در فعالیت‌های سیاسی حضور پر رنگی دارند. خانواده‌های شیعی در بیشتر احزاب سیاسی پاکستان عضویت دارند و در انتخابات مختلف به پارلمان‌های ایالتی و ملی راه می‌یابند. با این حال مردم مناطق مختلف به این افراد به عنوان سیاستمدارانی کارآمد و موثر برای پیگیری مطالباتشان رای می‌دهند و مذهب آن‌ها در این انتخاب تاثیری ندارد. به همین دلیل این نمایندگان معمولا به عنوان نماینده مردم شیعه سخن نمی‌گویند مگر در مواردی که واقعا در حق شیعیان اجحاف شده باشد.

  ـ

  در سیاست‌های عمومی کشور نقش مذاهب و فرقه‌ها کمرنگ است مگر اینکه احزابی با رویکردهای مشخص مذهبی به دنبال اهداف از پیش تعیین شده باشند. به عنوان مثال گروه‌های سیاسی که از حمایت عربستان سعودی، امارات و دیگر کشورهای خارجی از جمله آمریکا برخورداند سیاست‌های این کشور‌ها را دنبال می‌کنند. در مجموع احزاب بزرگ سنی از جمله «عوامی تحریک» و «جامعه علمای پاکستان» مشکلی با شیعیان ندارند.

  ـ

   در انتخابات، جمعیت شیعه به احزابی مانند «حزب مردم پاکستان» رای می‌دهند. در دوره پیشین، رئیس پارلمان یک فرد شیعه بود. «بی‌نظیر بوتو» و «آصف علی زرداری» به عنوان رهبران سیاسی شیعه شناخته می‌شوند با این حال آن‌ها علاقه‌ای به مذهبی کردن مواضع خود نداشتند و تنها به عنوان یک سیاستمدار به وظایف خود عمل می‌کردند.

  ـ

  با این حال همانطور که قبلا اشاره شد حضور برخی جریان‌های افراطی و نیز حامیان گروه‌هایی مانند طالبان در دستگاه‌های کشوری و لشکری موجب شده آن‌ها نتوانند از این حق به طول کامل برخوردار شوند. این‌ها محدودیت‌هایی است که افراط گرایان و نه قانون اساسی برای شیعیان ایجاد کرده‌اند. در واقع آن‌ها با سوء استفاده از آزادی‌های موجود، مشکلاتی را برای دیگر مذاهب و اقلیت‌ها ایجاد کرده‌اند.

  ـ

  تهدیدی که شیعیان پاکستان با آن مواجه هستند، جریان تکفیری است که طی دهه‌های اخیر با حمایت کشورهای منطقه و قدرت‌های غربی به وجود آمده است. وابستگان به این جربان در گذشته با عنوان جهاد در برابر اشغالگری شوروی تجهیز شدند و اکنون سلاح‌های خود را علیه شیعیان به کار می‌گیرند. امروز در پاکستان گروه‌هایی مانند طالبان خطرات گوناگونی برای شیعیان ایجاد می‌کنند. آن‌ها از سوی کشورهای منطقه و در راستای اهداف این کشور‌ها حمایت می‌شوند. در این سال‌ها حتی این جریان به فعالیت‌های تجاری و ایجاد سازمان‌های آموزشی روی آورده تا در پوشش این فعالیت‌ها مقاصد خود را پیگیری کند. متاسفانه این جریان در سطوح دولتی و نظام آموزشی کشور نیز نفوذ کرده و به دنبال تضعیف شیعیان است.

  ـ

  یکی از این گروه‌ها سپاه صحابه است. این گروه طی سال‌های پایانی دوره ژنرال پرویز مشرف قدرت گرفت. گروه دیگری با عنوان لشکر جنگوی نقش بارزی در گسترش شعارهای تکفیری و حملات تروریستی علیه شیعیان ایفا کرد. اعضای این دو گروه به ایجاد شاخه‌های مختلفی در درون جامعه پاکستان پرداخته و به فعالیت‌های خود ادامه دادند. امروزه ما شاهد شکل گیری گروه‌های جدیدی هستیم که جای گروه‌های پیشین مانند طالبان و سپاه صحابه را گرفته‌اند.

  ـ

  از طرف دیگر، شیعیان در درون خود نیز با مشکلاتی مواجه هستند. از جمله اینکه آن‌ها به گروه‌های سیاسی و فرق مختلف تقسیم شده‌اند. سه گروه عمده شیعیان که به دلیل رویکردهای سیاسی و مذهبی مسیرهای جداگانه‌ای را نسبت به یکدیگر انتخاب کرده‌اند عبارتند از شورای علمای شیعه، مجلس وحدت مسلمین و تحریک برادری امت مصطفی.

  ـ

  همچنین می‌توان به فقدان نظام آموزش دینی یکدست و وحدت آفرین در سطح ملی در مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد. در این سیستم جوانان پاکستانی با ادیان و مذاهب مختلف و تعامل با پیروان دیگر مذاهب آشنا نمی‌شوند. نبود برنامه جامع برای توسعه و رشد وضعیت اقتصادی اقلیت از جمله مشکلات اصلی است. به عنوان مثال سازمان اقتصادی مشخصی برای تامین خواسته‌های جامعه شیعیان وجود ندارد.

  ـ

  با تمام این‌ها نباید فراموش کنیم که دشمن اصلی ما امروز در خارج از مرزهای کشور قرار دارد و به دنبال ایجاد اختلاف در بین مسلمانان است. ما باید تفکرات فرقه‌ای را کنار گذاشته همگی پرچم اسلام را بلند کنیم و به عنوان ملتی مسلمان وحدت خود را حفظ کنیم. با چنین رویکردی می‌توانیم به خواسته‌های خود نیز برسیم. زیرا در این صورت ما نه تنها به عنوان شیعیان بلکه به عنوان مسلمانانی واقعی و شهروندانی پاکستانی شناخته شده و می‌توانیم با کنار زدن تمام موانع زندگی عادلانه را برای پیروان تمام ادیان و مذاهب فراهم کنیم.

  ـ

  ـ

  *با توجه به مباحث سیاسی که مطرح کردید در حال حاضر وضعیت اقتصادی شیعیان در جامعه امروز پاکستان به چه شکل است؟

  در پاکستان فضای آزادی برای فعالیت شیعیان در زمینه‌های اقتصادی و مذهبی وجود دارد. بسیاری از شیعیان تاجرانی بزرگ و دارای پست‌های مدیریتی در شرکت‌های اقتصادی و تجاری هستند. آن‌ها همچنین در دستگاه‌های اداری و نظامی سمت‌های بلندپایه‌ای دارند. اما گاهی اوقات برخی جریان‌های افراطی در بخش‌های تجاری و اداری می‌کوشند از پیشرفت کاری شیعیان جلوگیری کنند. در این موارد به جای برخورد با این جریان‌ها به آن‌ها آزادی عمل نیز داده می‌شود.با این وجود شیعیان اجازه نمی‌دهند وضعیت اقتصادی آن‌ها تحت الشعاع این گونه اقدامات قرار گیرد. در واقع قدرت اقتصادی شیعیان به حدی است که دولت در بسیاری از موارد به توانایی‌های آن‌ها پی برده و از همکاری آنان بهره‌مند می‌شود. همچنین موضع گیری‌های رهبران شیعیان در پاکستان مورد توجه افکار عمومی بوده و در مسائل مختلف تعیین کننده است.

  ـ

  ـ

  *نظر شما در مورد تهدید تهاجم فرهنگی غرب علیه کشورهای اسلامی چیست؟ این موضوع تا چه حد در پاکستان مورد توجه قرار گرفته است؟

  تهاجم فرهنگی یک تهدید جدی غرب علیه جوامع اسلامی است و در واقع از سال‌ها پیش مورد توجه جامعه مسلمان پاکستان قرار گرفته است. ما در این کشور با عناوین مختلفی از جمله پیشرفت، آموزش و آزادی بیان مورد هجمه فرهنگ غرب واقع شده‌ایم به گونه‌ای که ارزش‌های دینی و فرهنگی ما دچار آسیب‌های جدی شده است. پیش‌تر این هجمه فرهنگی از طریق شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای و کابلی به زبان‌های هندی و انگلیسی انجام می‌گرفت که والدین با اعمال کنترل می‌توانستند تا حدی از خطرات آن جلوگیری کنند. اما امروز نسل جوان هر لحظه با استفاده از گوشی همراه، اینترنت و ابزارهای فناوری جدید در معرض این خطر هستند.

  ـ

  برخی طرح‌های دولتی نیز در راستای ترویج فرهنگ غربی است. به عنوان مثال دولت با عنوان تسهیل در آموزش به جوانان لپ تاپ می‌دهد و یا اینکه اینترنت با بهایی اندک در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد، در حالی که در واقعیت امر این‌ها به ابزاری برای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ غربی و اعمال نفوذ در نسل جوان تبدیل شده است. به گونه‌ای که کودکان ما با ورود به اینترنت و تنها با یک کلیک بد‌ترین صحنه‌ها را که تاثیر عمیقی در تربیت آن‌ها می‌گذارد، مشاهده می‌کنند.

  ـ

  همچنین کانال‌های بی‌شمار ماهواره‌ای با نمایش سریال‌ها و فیلم‌های غربی به تخریب باورهای اسلامی و فرهنگ غنی مردم می‌پردازند. آن‌ها همچنین موجب رواج فرهنگ برهنگی و لاابالیگری در بین جوانان می‌شوند و ما امروز پیامدهای منفی این هجمه فرهنگی را در جامعه می‌بینیم. در دنیای کنونی ما ارزش‌های اعتقادی و اخلاقی در حال رنگ باختن است و طرز فکر مادی و خودخواهی دربین جوانان همه گیر شده است. با این حال در سطح جامعه و دستگاه‌های دولتی تلاشی جدی برای مقابله با این خطر جدی مشاهده نمی‌شود.

  ـ

  ـ

  *بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری جضرت امام خمینی (ره)، جمهوری اسلامی حمایت از مسلمانان جهان را وظیفه خود می‌داند که حمایت از ملت مظلوم فلسطین نمونه بارز این موضوع می‌باشد. در همین راستا رهبر معظم انقلاب اسلامی از حقوق شیعیان در تمام کشورهای اسلامی دفاع می‌کند. جمهوری اسلامی ایران و رهبری آن به عنوان منادی وحدت در جهان اسلام، نزد شیعیان پاکستان از چه جایگاهی برخوردارند؟

  شیعیان پاکستان به ایران به عنوان یک کشور بزرگ شیعی توجه خاصی دارند و زیارت از اماکن مقدس این کشور در اولویت‌های آنان قرار دارد. آنان همچنین احترام ویژه‌ای برای رهبر ایران که زعامت جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل را دارند، قائل هستند. شیعیانی که به ویژه در بخش‌های سیاسی فعال هستند از دستاوردهای ایران در زمینه‌های مختلف خوشحال می‌شوند و مشکلات ایران را نیز مشکلات خودشان می‌دانند. هر چند این گروه اکثریت شیعیان پاکستان را تشکیل نمی‌دهند اما مواضع آن‌ها تاثیر چشمگیری بر مواضع افکار عمومی جامعه شیعه دارد.

  ـ

  شاید اقلیت بسیار کمی در بین علمای شیعه پاکستان عقاید متفاوتی نسبت به ایران داشته و برخی دشواری‌ها در کشور را ناشی از تحولات سال‌های گذشته ایران بدانند، اما بخش اعظم آنان بر این باورند که بهبود وضعیت شیعیان در پاکستان مرهون انقلاب اسلامی و رهبری آن بوده و این ارتباط باید حفظ شود.

  ـ

  ـ

  *شیعیان پاکستان چه انتظاراتی از جمهوری اسلامی ایران دارند؟

  جامعه شیعیان پاکستان که در گروه‌های سیاسی و مذهبی گوناگون عضویت دارند امیدوارند در سایه رهبری واحد در زیر پرچم ولایت فقیه گردهم آیند. در حال حاضر گروه‌های شیعه با تفسیرهای متفاوت خود از ولایت فقیه به دو گروه هواداران علامه سید ساجد علی نقوی و هواداران آقا بهاء الدینی تقسیم شده‌اند. انتظار شیعیان این است که رهبری ایران در حل این اختلاف نظر نقش آفرینی کند

  ـ.

  انتظار دیگر این است که از شیعیان حمایت شود. همانطور که دشمنان اسلام به حمایت همه جانبه از ایادی خود در بخش‌های اقتصادی و آموزشی می‌پردازند، باید نیروهای حامی شیعیان نیز به شکلی عملی وارد عرصه شده و از آن‌ها برای به نمایش گذاشتن چهره واقعی اسلام حمایت کنند.

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

  قرائت بخشی از وصیت‌نامه قدیمی هاشمی‌رفسنجانی | فیلم

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  المانیتور: هاشمی با گنجینه‌ای از اسرار ناگفته دنیا را ترک کرد / سیدحسن‌خمینی جانشین این مرد است / روحانی پدرش را از دست داد

  مهدی‌هاشمی در مراسم یادبود بیت‌رهبری

  سردارسلیمانی با لباس نظامی در مراسم ترحیم هاشمی | تصویر

  من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای‌هاشمی!

  نمره ۱۸/۵ هیات‌داوران به پایان‌نامه شهیدمدافع‌حرم / اشک و صلوات توأم خانواده‌مصطفی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  هاشمی چندین‌ساعت پیش از مرگ: نباید اجازه‌دهیم شرایط به گذشته برگردد!

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!