پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | Monday 16 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 60488 نویسنــده : گروه مقاومت جهانی ۱ دی ۱۳۹۵ ۲۳:۰۶ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  تاکید بر حفظ و تقویت پایه‌های وحدت‌ ؛

  توصیه‌های امام‌خامنه‌ای به تحالف ملی شیعیان‌ عراق / مردم عراق و حضور جدی در محور مقاومت و استکبارستیزی

  توصیه‌های بسیار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به تحالف ملی شیعیان عراق که در دیدار اعضای اصلی این ائتلاف در تهران صورت گرفت، ازجمله مسائل مهم و نیازمند تحلیل است. ایشان از آحاد مردم و مسؤولان عراقی به‌دلیل پذیرایی و میهمان‌نوازی از زائران اربعین‌ تشکر کردند.رهبر معظم انقلاب در این دیدار توصیه‌های مهمی به سیاسیون و مسؤولان عراقی داشتند که برخی از مهم‌ترین این توصیه‌ها به شرح زیر است:

  پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  javanenghelabi-agha4ـ

  سفر رئیس تحالف ملی شیعیان عراق و اعضای اصلی ائتلاف مذکور به ایران و دیدار آن‌ها با مسؤولان عالی کشورمان ازجمله مسائل مهم هفته‌ای که گذشت می‌باشد. در این دیدارها علاوه بر طرح مسائل مهم میان دو کشور، به برخی از مسائل مهم منطقه‌ای و خصوصا نقش شیعیان در تحولات عراق و منطقه پرداخته شده است.

  ـ

  در این میان دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای این تحالف و توصیه‌های بسیار مهم ایشان به تحالف ملی شیعیان عراق، ازجمله مسائل مهم و نیازمند تحلیل است. رهبر معظم انقلاب در این دیدار ۱۰ توصیه اصلی و مهم به این سیاسیون و شخصیت‌های اثرگذار عراقی داشتند که شایسته است به اختصار به این توصیه‌ها توجه کنیم:

  ـ

  ـ

  ۱٫ حفظ و تقویت پایه‌های وحدت‌
  ۲٫ نگاه پدرانه نسبت به همه جریانها، اقوام و مذاهب‌
  ۳٫ توجه به اوضاع خطیر کنونی و اثر اقدامات بر «عراق، منطقه و اسلام»
  ۴٫ حمایت از دولت مستقر در عراق‌
  ۵٫ اهمیت جدی حشدالشعبی به‌عنوان یک ثروت عظیم‌
  ۶٫ تقویت دانشگاهها و استحکام بخشیدن به پایه‌های علم و تحقیق در عراق‌
  ۷٫ توجه به جنایت آمریکا و دشمنان اسلام در قتل دانشمندان عراقی‌
  ۸٫ عدم اعتماد به آمریکا
  ۹٫ پیشرفت عراق به نفع جمهوری اسلامی ایران است‌
  ۱۰٫ تشکر از آحاد مردم و مسؤولان عراقی به‌دلیل پذیرایی و میهمان‌نوازی از زائران اربعین.‌

  ـ

  ـ

  ۱٫     حفظ و تقویت پایه‌های وحدت‌
  یکی از شیوه‌های مرسوم دشمنان در کشورهای اسلامی این است که میان گروه‌های سیاسی و مذهبی و قومی، درگیری و اختلاف ایجاد می‌کنند و از طریق این اختلاف‌افکنی به مقاصد شوم خود دست می‌یابند. در این میان کشورهایی که دارای مذاهب مختلف و اقوام متعددی هستند، بیشتر از دیگر کشورها هدف چنین توطئه‌ای از سوی دشمنان قرار می‌گیرند. عراق نیز که از مذاهب مختلف اهل سنت و شیعه و نیز اقوام مختلف کرد و عرب و… تشکیل شده است، زمینه چنین توطئه‌ای از سوی دشمن را دارد.

  ـ

  در سالهای اخیر خصوصا بعد از اشغال عراق توسط آمریکا و حضور پر رنگ استکبار جهانی در صحنه نظامی و سیاسی عراق، شاهد آن بوده‌ایم که به بهانه‌های مختلف میان فرق و اقوام مختلف و حتی میان گروه‌های مختلف از یک فرقه یا قوم، درگیری و مخالفت ایجاد می‌شود و حتی گاه برخی گروه‌های شیعه را به جان یکدیگر می‌اندازند تا حدی که در موارد معدودی به صدمه دیدن برخی از مردم نیز منجر شده است. البته بزرگان و عقلای دلسوز، همواره از چنین اختلاف‌افکنی‌هایی جلوگیری کرده و می‌کنند.

  ـ

  تحالف و ائتلاف میان گروه‌های مختلف و تشکیل لجنه‌هایی که اختلافات بروزکرده در آن‌ها با مسالمت و بدون مشکل حل شود، ازجمله راهکارهای خوب و قابل توصیه است که اعضای حاضر در این جلسه، خود مصداقی از آن بوده‌اند. از این‌جهت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به این امر توصیه ویژه کرده و بیان داشتند که شکل‌گیری ائتلاف در میان گروههای شیعه عراق، باعث خرسندی و زمینه‌ساز موفقیت است.

  ـ

  ـ

  ۲٫     نگاه پدرانه نسبت به همه جریانها، اقوام و مذاهب‌
  نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ائتلاف شیعی نباید به دشمنی با دیگر اقوام و مذاهب معنی شود و تصور شود که در عراق، شیعیان گرد هم آمده‌اند تا در برابر دیگر گروه‌ها و فرق و مذاهب و اقوام بایستند. یکی از ترفندهای دشمن برای مقابله با وحدت همین است که گردهم آمدن هر گروهی را به معنی دشمنی آن‌ها با دیگران تبلیغ می‌کند و از این جهت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسؤولان این ائتلاف توصیه کردند که برای خنثی کردن توطئه دشمن و برای رسیدن به اهداف مقدس ائتلاف و اتحاد، تلاش کنند که نگاهی پدرانه و آغوشی باز نسبت به همه اقوام و مذاهب دیگر داشته باشند و با رفتار خود، منادی وحدت و هماهنگی گروه‌های سیاسی در راستای خدمت به اسلام و کشور خود باشند. بر همین اساس ایشان ضمن ابراز خرسندی از شکل‌گیری ائتلاف در میان گروههای شیعه عراق، آن‌را حادثه‌ای مهم خواندند و بر لزوم حفظ و تقویت پایه‌های این وحدت و نگاه پدرانه و آغوش باز به همه جریانها و اقوام و مذاهب مختلف عراق تأکید کردند.

  ـ

  javanenghelabi-agha2ـ

  ۳٫     توجه به اوضاع خطیر کنونی و اثر اقدامات بر «عراق، منطقه و اسلام»
  سهل‌انگاری و بی‌توجهی به نیاز لحظه از خطراتی است که همه سیاسیون را تهدید می‌کند. اگر مسؤولان یک کشور متوجه نباشند که در زمان خاص چه کار مهم و چه امر قابل توجهی را باید وجهه همت خویش قرار دهند و به خطیر بودن اوضاع کنونی خویش واقف نباشند، امکان دارد دست به کارهایی بزنند که در بلندمدت جبران آن ممکن نباشد. از همین جهت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی مسؤولان عراقی موجود در این جلسه را نسبت به اوضاع خطیر کنونی متذکر شدند و خاطرنشان کردند که اقداماتی که در شرایط کنونی انجام می‌شود، بر عراق و منطقه و حتی بر اسلام اثرگذار است.

  ـ

  عراق در شرایط کنونی در وضعیتی به‌سر می‌برد که اگر بتواند بر تروریست‌ها و جنایتکاران وابسته به آمریکا پیروز شود، یک سرنوشت را برای کشور و منطقه رقم می‌زند و اگر گرفتار اختلافات درونی و کشمکش‌های سیاسی ویران‌کننده شود و کار کشور به دست خارجی‌ها و غربی‌ها بیافتند و امنیت و آرامش آن از میان برود، یک سرنوشت دیگر را به‌دنبال خواهد داشت.

  ـ

  در این شرایط لازم است که مسؤولان عراقی توجه کنند که نباید به بهانه‌های مختلف با هم اختلاف کنند و زمینه را برای دخالت‌های بیشتر آمریکا و دیگر دشمنان ملت عراق فراهم سازند. به همین مناسبت رهبر انقلاب اسلامی با تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام(ص) و حضرت امام صادق(ع) و هم‌چنین پیروزیهای موصل، وظیفه رئیس و اعضای اصلی و همه جریانهای داخل تحالف ملی شیعیان عراق را بسیار سنگین و هرگونه تصمیم و عملکرد آن‌ها را تأثیرگذار بر «عراق، منطقه و اسلام» دانستند و افزودند: رسیدن به اهداف ارزشمند تحالف ملی، فقط با حفظ انسجام و وحدت امکان پذیر است و باید برای استمرار این موضوع، مراقبت شود.

  ـ

  ـ

  ۴٫     حمایت از دولت مستقر در عراق‌
  توصیه به حمایت از دولت عراق از دیگر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار بود. اگر شرایط عراق را به دقت مورد توجه قرار دهیم، متوجه می‌شویم که متاسفانه برخی از گروه‌های سیاسی فریب این طرح غربی‌ها را خوردند که به بهانه اصلاح و یا مبارزه با فساد سعی در سرنگون کردن دولت عراق و ایجاد خلاء قدرت در این کشور داشتند. ایجاد خلاء قدرت در عراق نه تنها امکان رسیدگی به زندگی مردم را از میان می‌برد و عراق را در هرج و مرج و ناامنی وارد می‌کند و برای گروه‌های تروریستی وابسته به غرب فضای قوت و قدرت گرفتن ایجاد می‌کند بلکه آسیب‌های ناگوار آن تمامی منطقه و اسلام را تحت تأثیر قرار می‌دهد. شکست دولت عراق در اداره امور داخلی این کشور زمینه بیشتر دخالت آمریکا را فراهم می‌کند و آمریکا در دخالت‌های خویش صدمه بیشتر و جدی‌تر به ملت عراق را ایجاد خواهد کرد.

  ـ
  بر این اساس لازم است که همه مسؤولان عراقی از دولت مستقر حمایت کنند. مشخص است که حمایت از دولت مستقر به معنی کمک به نظم و ایجاد زمینه اصلاح و مبارزه با فساد نیز هست و لازمه آن نقد نکردن و اشکال نکردن نیست؛ بلکه نقد و اشکال‌ها باید حامیانه و در جهت تقویت دولت و ایجاد امکان کار و تلاش در این کشور باشد. البته این توصیه خاص دولت عراق نیست و در همه‌جای دنیا، دولت‌های مردمی و غیراستکباری که برآمده از خواست مردم هستند باید مورد حمایت مشفقانه و نقد منصفانه قرار گیرند تا زمینه اصلاح و بهبود زندگی مردم فراهم شود.

  ـ

  ـ

  ۵٫    اهمیت جدی حشدالشعبی به‌عنوان یک ثروت عظیم‌
  حشدالشعبی یا نیروهای مردمی عراق چیزی شبیه به بسیج مردمی در ایران اسلامی است. این نیروها گروه‌هایی از جوانان و فعالان عراقی هستند که برای تقویت ارتش و نیروهای نظامی و کمک به امنیت کشور به‌صورت خودجوش و با دستور مرجعیت و علمای اسلامی شکل‌گرفته‌ و وابسته به مردم هستند و تا کنون نیز جانفشانی و رشادت‌های فراوانی داشته‌اند و شهدای گران‌قدری نیز در دفاع از امنیت و کشور خود داشته‌اند.

  ـ
  در ابتدای تشکیل حشدالشعبی، آمریکا و سایر مستکبران با حربه‌های مختلفی کوشیدند تا این نیروهای مردمی را از میدان به در کنند و با فشار به دولت عراق تلاش می‌کردند که از هرگونه نهادینه شدن این نهاد مردمی و نیروی استوار ملت و از ورود آن‌ها به صحنه‌های جهاد و دفاع و شهادت جلوگیری کنند.

  ـ

  نگرانی آمریکایی‌ها از نهادینه شدن امنیت و تثبیت این نیروی مردمی در عراق بود که با شکل‌گیری آن، مردم منسجم و متحد می‌شوند و دخالت دشمن در امور داخلی عراق مشکل می‌شود. آمریکا و متحدانش برای مدتهای طولانی در برابر حضور و تلاش حشدالشعبی ایستادند اما در نهایت دولت عراق توانست در برابر فشارهای غیرقانونی و ظالمانه‌ی آمریکا بایستد و به حشدالشعبی صورت قانونی داد.

  ـ
  این یک اتفاق مهم و قدمی در راستای نهادینه کردن حضور مردم عراق در صحنه و ورود آن‌ها به عرصه اداره کشورشان است. این الگویی است که ایران اسلامی به آن اعتقاد داشته و دارد و پایبندی به آن می‌تواند زمینه دخالت دشمن را در امور هر کشوری کاهش دهد. با بودن حشدالشعبی، ملت عراق انسجام و قوتی می‌یابد که توان ایستادگی او در برابر مشکلات و خصوصا دشمنانی مانند آمریکا چند صد برابر می‌شود. مردمی کردن امنیت و دفاع فایده دیگری است که حشدالشعبی به همراه داشته است.

  ـ
  بر همین اساس حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از وظایف مهم تحالف ملی را حمایت از دولت مستقر در عراق برشمردند و ضمن ابراز خرسندی از اقدامات دولت آقای عبادی به‌ویژه همراهی با حشدالشعبی، تأکید کردند: حشدالشعبی یا همان نیروهای مردمی یک ثروت عظیم و ذخیره بزرگ برای امروز و فردای عراق است که باید حمایت و تقویت شود.

  ـ

  ـ

  ۶٫     تقویت دانشگاهها و استحکام بخشیدن به پایه‌های علم و تحقیق در عراق‌
  توصیه بسیار مهم دیگر رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسؤولان عراقی، توجه به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و استحکام بخشیدن به پایه‌های علم و تحقیق در عراق بود. این نکته بسیار مهم و قابل توجه است. رهبر معظم انقلاب اسلامی با حکمت و درایتی که دارند، دقیقاً نیازهای اصلی عراقی‌ها را که برادران و همسایگان ما هستند به آن‌ها متذکر شده‌اند.

  ـ
  ایشان در ایران نیز بر تقویت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و ضرورت استحکام حرکت علمی و شتاب علمی کشور تأکید دارند و اصولا پایه‌گذار حرکت علمی پرشتاب کشور خود رهبری معظم هستند که با توجه به نخبگان و توجه به تحقیقات و مراکز علمی و… موج تولید علم کنونی را در کشور ایجاد و هدایت کرده‌اند.

  ـ
  در همین راستا توصیه حکیمانه و آگاهانه رهبری به نخبگان عراقی نیز توجه به دانشگاه‌ها بود. اگر عراق به‌لحاظ علمی و دانشگاهی رشد کند نه تنها به ضرر ایران نیست بلکه کاملا به نفع ما و به ضرر نظام سلطه بین‌المللی و در رأس آن آمریکاست.

  ـ

  ـ

  ۷٫     توجه به جنایت آمریکا و دشمنان اسلام در قتل دانشمندان عراقی‌
  با توجه به آنچه در نکته قبلی طرح شد، رهبر معظم انقلاب به مسأله مهمی اشاره کردند که بارها و بارها در اخبار رسانه‌ها مطرح شده بود ولی به آن در حد مورد نیاز توجه نشده بود.

  ـ

  در جریان اشغال عراق توسط آمریکا و سالهای بعدی آن، آمریکا و اسرائیل دست به قتل بسیاری از دانشمندان عراقی که حاضر به خدمت به آمریکا و خیانت به کشورشان نبودند زدند. چنین جنایتی از ابتدای ورود آمریکایی‌ها به عراق به‌صورت جدی وجود داشته است و اخبار و گزارش‌ها در این‌باره فراوان است اما در زیر فقط به یک گزارش از این میان اشاره کرده و به اختصار از آن عبور می‌کنیم: «یک روزنامه اردنی با انتشار سندی، از ترور ۵۵۰ دانشمند عراقی توسط آمریکا و اسرائیل طی پنج سال در عراق پرده برداشت. روزنامه اردنی «حقیقت بین‌المللی» سندی را منتشر کرد که از طرف وزارت خارجه آمریکا تحت عنوان «گزارش امنیتی ویژه» در سال ۲۰۰۸ به «جرج بوش»، رئیس جمهور وقت آمریکا ارائه شده بود. این گزارش از حقایق تکان‌دهنده و مهمی طی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ (پنج سال) در عراق پرده برمی‌دارد. در این گزارش امنیتی آمده است: «موساد (سازمان جاسوسی اسرائیل) با همکاری نظامیان آمریکایی در عراق طی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ بیش از ۳۵۰ دانشمند هسته‌ای و ۲۰۰ استاد دانشگاه این کشور را ترور کرده است.»

  ـ
  این گزارش تأکید می‌کند که یگان‌های اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل و کماندوهای اسرائیلی از زمان اشغال عراق توسط آمریکا (حمل ۱۳۸۳) در این کشور فعال هستند و فعالیت آن‌ها بر ترور دانشمندان عراقی متمرکز است. گزارش وزارت خارجه آمریکا می‌افزاید که ترور از زمانی آغاز شد که تلاش‌های آمریکا در ابتدای اشغال عراق، برای وا داشتن برخی از آن‌ها (دانشمندان) برای همکاری با واشنگتن و مهاجرت به آمریکا، به شکست انجامید.

  ـ
  پس از انتشار سند تکان‌دهنده فوق توسط روزنامه اردنی، هیچ رسانه مهم آمریکایی و اروپایی، این خبر را پوشش نداد و نهادهای حقوق بشری نیز در برابر این فاجعه بزرگ ضد بشری کاملاً سکوت کرده‌اند.

  ـ
  گزارش وزارت خارجه آمریکا می‌افزاید: «با وجود این‌که برخی از دانشمندان عراقی واداشته شدند تا در مراکز تحقیقاتی دولت آمریکا مشغول به کار شوند، اکثر آن‌ها همکاری با دانشمندان آمریکایی برای انجام برخی آزمایش‌ها را رد کرده و بخش قابل توجهی از آن‌ها هم به کشورهای دیگر گریختند. آن‌دسته از دانشمندان عراقی که تصمیم گرفته بودند در کشور خود باقی بمانند، با بازجویی‌ها و تحقیقات بسیار طولانی آمریکایی‌ها مواجه شدند که با آزار و اذیت و شکنجه آن‌ها همراه بود.»

  ـ
  این گزارش تأکید می‌کند، تل آویو معتقد است، بهترین گزینه در مورد این دانشمندان، به قتل رساندن آن‌هاست و بهترین راهکار برای از بین بردن این دانشمندان، دامن زدن به خشونت و ناامنی در عراق است.

  ـ
  این گزارش آمریکایی می‌افزاید: «پنتاگون هفت ماه پیش (گزارش در سال ۲۰۰۸ ارائه شده است) موافقت خود را با این دیدگاه سرویس‌های استخباراتی اسرائیل اعلام و به همین خاطر مقرر کرده است که واحدهای کماندویی اسرائیل این ماموریت را به انجام برسانند و در این میان، واحدهای امنیتی آمریکا هم در اجرای هرچه بهتر وظایف این کماندوها به نیروهای موساد کمک می‌کند.»

  ـ
  هم‌چنین، این گزارش تأکید کرد که واحدهای امنیتی آمریکا در ارائه بیوگرافی کامل این دانشمندان و نحوه دستیابی به آن‌ها تبحر زیادی دارند و این عملیات از هفت ماه پیش تاکنون به‌طور مستمر ادامه دارد.

  ـ
  از این جهت است که در این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی موضوع علم و تحقیق را برای پیشرفت و اقتدار عراق بسیار مهم ارزیابی کردند و گفتند: تقویت دانشگاهها و استحکام بخشیدن به پایه‌های علم و تحقیق در عراق حتماً باید مورد توجه جدی قرار گیرد، به‌خصوص آن‌که آمریکاییها و دیگر دشمنان ملت عراق، بسیاری از دانشمندان این کشور را به قتل رسانده‌اند.

  ـ

  javanenghelabi-agha3ـ

  ۸٫     عدم اعتماد به آمریکا
  عدم اعتماد به آمریکا توصیه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها به مسؤولان ایرانی و حتی به همه سیاستمداران منطقه و نیز همه دلسوزان اسلام متذکر شده‌اند. اعتماد به آمریکا مساوی با امین گرفتن خائن است و هر کس خائنی را امین خود قرار داد، هم پشیمان خواهد شد و هم غیر از خودش نباید دیگری را سرزنش کند.

  ـ

  خیانتکاری آمریکا در همه عرصه‌های بین‌المللی مشهود است و این کشور استکباری و ظالم تصور می‌کند که نیازی به پایبندی به تعهدات و قراردادهای خود را ندارد. از این جهت است که رهبر معظم انقلاب هم به مسؤولان و دولت ایران متذکر می‌شوند که به آمریکا اعتماد نکنید و هم به مسؤولان عراقی و هم به مردم ایران تذکر می‌دهند که مبادا دشمن را دوست یا قابل اعتماد تصور کنید و هم به مردم عراق. بر همین اساس رهبر انقلاب اسلامی یک توصیه مهم دیگرهم به ائتلاف شیعیان عراق داشتند: «به آمریکاییها اصلاً اعتماد نکنید.»

  ـ
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین خصوص افزودند: آمریکاییها همواره با اقتدار کشورهای اسلامی ازجمله عراق مخالفند و هیچگاه نباید فریب ظاهرسازی‌ها و لبخندهای آن‌ها را خورد.

  ـ
  ایشان با تأکید بر این‌که توصیه همیشگی انقلاب اسلامی به ما، اعتماد نکردن به آمریکا بوده است، خاطرنشان کردند: ما در جمهوری اسلامی ایران، هرگاه این توصیه را رعایت کردیم، سود بردیم و هرگاه به فراموشی سپردیم، ضرر کردیم.

  ـ

  رهبر انقلاب اسلامی درخصوص موضوع عدم اعتماد به آمریکا، به این نکته هم اشاره کردند که آن‌ها برخلاف ادعاهای ظاهری، به‌وهیچ‌وجه به ‌دنبال ریشه‌کن شدن تروریست‌های تکفیری نیستند و تلاش دارند تا بخشی از این تروریست‌ها را برای مقاصد آینده خود، حفظ کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اکنون در موصل و هم‌چنین در سوریه، آمریکاییها، تمایلی به شکست کامل تروریست‌های تکفیری ندارند.

  ـ
  ایشان با اشاره به فروش نفت عراق به‌وسیله داعش گفتند: در آن مقطع، آمریکاییها صرفاً نظاره‌گر حرکت ستونی نفتکش‌ها بودند و آن‌ها را هدف قرار نمی‌دادند، بنابراین نباید به آمریکاییها اعتماد کرد.

  ـ

  ـ

  javanenghelabi-agha1۹٫     پیشرفت عراق به نفع جمهوری اسلامی ایران است‌

  یک نکته اساسی که باید به آن توجه داشت این است که علی‌رغم تبلیغات آمریکایی‌ها و دشمنان ملت‌ها، ایران و عراق دو همسایه دوست و برای یکدیگر مفید هستند و تقویت و ارتقاء و قوت یکی به ضرر دیگری نیست. رهبر معظم انقلاب با هوشمندی و درایت بر همین امر تأکید کردند و آینده عراق را بسیار روشن‌تر و بهتر از شرایط امروز دانستند و تأکید کردند: پیشرفت عراق به نفع جمهوری اسلامی ایران است و هماهنگی بیش از پیش دو کشور نیز به نفع دو طرف است.

  ـ

  ـ

  ۱۰٫     تشکر از آحاد مردم و مسؤولان عراقی به‌دلیل پذیرایی و میهمان‌نوازی از زائران اربعین‌
  در نهایت باید خاطرنشان کرد که رهبر معظم انقلاب در این دیدار از زحمات و مهمان‌نوازی مردم و مسؤولان عراقی در مراسم اربعین حسینی تشکر کردند و در بخش پایانی سخنان خود، ضمن تشکر از آحاد مردم و مسؤولان عراقی به‌دلیل پذیرایی و میهمان‌نوازی از زائران اربعین، پیاده‌روی اربعین را پدیده‌ای عظیم و بی‌نظیر خواندند.

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

  قرائت بخشی از وصیت‌نامه قدیمی هاشمی‌رفسنجانی | فیلم

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  المانیتور: هاشمی با گنجینه‌ای از اسرار ناگفته دنیا را ترک کرد / سیدحسن‌خمینی جانشین این مرد است / روحانی پدرش را از دست داد

  مهدی‌هاشمی در مراسم یادبود بیت‌رهبری

  سردارسلیمانی با لباس نظامی در مراسم ترحیم هاشمی | تصویر

  نمره ۱۸/۵ هیات‌داوران به پایان‌نامه شهیدمدافع‌حرم / اشک و صلوات توأم خانواده‌مصطفی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  رقم اختلاس در صندوق ذخیره‌فرهنگیان به ۱۲ هزارمیلیاردتومان رسید / «سفر به آنتالیا» و «واگذاری خودروهای ۱۷۰ میلیونی» از بخشنامه‌های صندوق بود / برخی از مسئولان صندوق در «بنیاد باران» مسئولیت داشتند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!