پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ | Tuesday 17 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 60407 نویسنــده : گروه سیاسی ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۹:۲۰ ۱ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  آیا راهبرد تکراری «هوچی‌گری» در برابر «منطق» جواب می‌دهد؟!

  واکنش‌های سیاسی، منفعلانه و زرد رسانه‌های دولتی در برابر سخنان تخصصی جلیلی درباره حل مشکل‌مسکن، خروج اقتصاد از رکود و رفع مشکل‌بیکاری

  بازخوانی عملکرد یک سال قبل همین رسانه ها در قبال اظهارات تخصصی جلیلی در کمیسیون برجام نیز نشان می دهد، آنها در قبال منطق درست و حرفهای متقن جلیلی در آن برهه نیز راهبرد «هوچی گری و هیاهوی رسانه ای» را در پیش گرفته بودند و البته امروز که بیش از یک سال از آن روزها می گذرد، افکار عمومی به تدریج متوجه شده که کدام اظهارات واقع بینانه، دلسوزانه و صحیح بوده است؟ آن روزها جلیلی با انبوهی از توهین و تمسخر رسانه های دولتی مواجه شد، کاریکاتور او را در نقش «سوپرمن» منتشر کردند، ادعاهای او را دروغ و بدون سند خواندند اما این روزها که تصاویر روزنامه های زنجیره ای بدون توضیح خاصی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، افکار عمومی به خوبی قضاوت می کند که چه کسی درست گفته بود و چه کسانی به جای نقد منطقی و پاسخ صحیح، هوچی گری کرده بودند؟

  به گزارش پایگاه جوان‌انقلابی؛ اگر تا پیش از این سخنان هسته ای و تخصصی سعید جلیلی درباره برجام با واکنش تخریبی و هوچی گرانه رسانه های حامی دولت مواجه می شد، این بار پس از سخنان تخصصی جلیلی درباره موضوعاتی غیر از برجام و مذاکرات هسته ای نیز، رفتار رسانه های زنجیره ای تغییر نکرد و موج جدیدی از تخریب ها و واکنش های سیاسی؛ تمام رفتاری بود که این رسانه ها به سخنان جلیلی پیرامون دو موضوع «مسکن» و «ظرفیت های بومی سیستان و بلوچستان برای اشتغال» نشان دادند.

  ـ

  javanenghelabi_jalili ـ

  یک هفته قبل نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در همایشی تخصصی در جمع مدیران مراکز و کانونهای بسیج مهندسین عمران معماری وزارت راه و شهرسازی گفته بود: «زمانی که مسکن با قیمت مناسب برای محرومین تولید می شود رشد اقتصادی و عدالت به صورت همزمان تامین میگردد. میتوان به طرح های قبل ایراد داشت مشروط به آنکه طرح بهتری جانشین شود ولی نمیتوان کشوری را که سالانه یک میلیون مسکن جدید نیاز دارد در خلائ و بدون طرح رها کرد!»
   ـ
  جلیلی هم چنین با ارائه یک راهکار عینی و مشخص برای خروج اقتصاد از رکود، اعلام کرد: «ظرفیت تولید مسکن در کشور نه تنها میتواند بخش عمده ای از مشکل مسکن، اشتغال و خروج از رکود را حل کند بلکه این توانایی را دارد که در بسیاری از بازارهای منطقه و دیگر نقاط جهان حضور پررنگ داشته باشد.»
   ـ
  اما بلافاصله موج تخریب ها و واکنش های رسانه های حامی دولت علیه این سخنان جلیلی آغاز شد، به گونه ای که  روابط عمومی دولت یازدهم که از آن به عنوان «خبرآنلاین» نیز یاد می شود، در واکنشی منفعلانه در این باره و بدون بررسی اصل و محتوای سخنان جلیلی پیرامون مسکن و اقتصاد، همه چیز را از زاویه «انتخابات ۹۶» ارزیابی کرد و در مطلبی با عنوان «جلیلی می خواهد احمدی نژاد زمانه شود؟» نوشت:
  ـ
  javanenghelabi-dolatـ
  «این روزها دیگر در قالب هسته‌ای اظهارنظر نمی‌کند، مسکن را هدف قرار می‌دهد، دستمزد و حقوق‌ها را و …او دیگر سعید جلیلی فقط دیپلمات نیست، گویی برای کامل شدن پازل کاندیداتوری‌اش بنا را بر اظهارنظر در حوزه‌های مختلف گذاشته است. یک سعید جلیلی متفاوت! اگر تا همین چند ماه پیش در تحلیل مولفه های تاثیر گذار بر انتخابات ۹۶، حضور محمود احمدی نژاد را یکی از مهمترین مسایل می‌دانستیم حالا که او نیست بی درنگ باید گفت این سعید جلیلی است که بودن یا نبودنش در انتخابات می تواند تحلیل و پیش بینی شکلی رقابت را به کلی تغییر دهد… به نظر می رسد همه چیز به پاسخ یک سوال مهم تر بستگی دارد: ما با کدام وجه سعید جلیلی در انتخابات مواجه خواهیم بود؛ جلیلی عدالت خواه یا جلیلی سازش ناپذیر؟. این همان مولفه ای است که می تواند شکل تحلیل ما را سامان دهد.»
   ـ
   روزنامه زنجیره ای آفتاب یزد نیز در همین راستا و بدون بررسی اصل و محتوای سخنان تخصصی جلیلی پیرامون مسکن و اقتصاد، در مطلبی با عنوان «سعید جلیلی پس از برجام این بار دلواپس مسکن شد» نوشت:
  ـ
  javanenghelabi-eslahatـ
  «جلیلی و تیمش با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همین طور سرنوشت نامعلوم برخی طرح ها چون مسکن مهر ، نقاط ضعف دولت حسن روحانی را نشانه گرفته اند و تلاش دارند با استعانت از این حربه ، نظر مردم را به خود جلب نمایند.»
   ـ
  همزمان روزنامه روابط عمومی خاندان هاشمی رفسنجانی نیز که از آن به عنوان «آرمان» یاد میشود، در گزارشی عجولانه و بدون پرداختن به سخنان تخصصی جلیلی درباره مسکن نوشت: «او توان این را دارد که با گفتمان عدالت محوی خود بتواند توده‌ها را به خود جلب کند.»
   ـ
  اما این همه ماجرا نبود و این بار پس از سخنرانی جلیلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان و تاکید وی بر ظرفیت های بومی این استان جهت رفع معضلات اقتصادی و اجتماعی از جمله بیکاری؛ توپخانه دولتی ها و اصلاح طلبان علیه وی فعال تر شد.
   ـ
  جلیلی در زاهدان گفته بود: « امروز در دنیا خورشید و انرژی خورشیدی یکی از مهمترین منابع انرژی و تولید ثروت است و طبق برآوردها، تابش خورشید از منطقه حرمک زاهدان تا شمال چابهار به لحاظ ظرفیت تولید انرژی خورشیدی در دنیا کم نظیر است که می تواند ما را تبدیل به قطب انرژی این منطقه بکند. لذا حیف است برویم با برجام «خورشید تابان» از دنیا طلب کنیم آنوقت نسبت به «خورشید تابان مردم سیستان و بلوچستان» بی تفاوت باشیم! بیخود داریم دور دنیا دنبال خورشید می گردیم، خورشید اشتغال و رونق همین جا در سیستان و بلوچستان است. طبق تحقیقات اروپایی ها بادهای سیستان، بهترین بادهای دنیا برای تولید انرژی است. این بادها می تواند مهمترین منبع تولید برق و صادرات به افغانستان و پاکستان باشد. این بادها گنجی است که بر باد می رود و مهمترین نا شکری این است که نعمت های خدا باعث زحمت مردم شود و از این نعمت ها برای اشتغال و آسایش مردم استفاده نکنیم و به فکر امداد کدخدا باشیم.»
   ـ
  وی در پایان نیز به معضل کم آبی مردم سیستان اشاره کرده ولی تاکید کرده بود که این مساله با مدیریت و «دیپلماسی آب» قابل حل است: «بیش تر از اینکه در سیستان و در سایر جاها گرفتار بحران آب باشیم گرفتار بحران در مدیریت آب هستیم.  حل مشکل آب سیستان و بلوچستان با کشور همزبان باید بخشی از موضوع دیپلماسی ما باشد. سیستان و بلوچستان تشنه آب نیست، تشنه مدیریت آب، از جمله «دیپلماسی آب» است. بعضی ها گمان می کردند مشکل آب هم با برجام حل می شود، اگر به فکر حل مشکل آب با دیپلماسی هستیداشتباهی در خانه کدخدا نروید، تعامل و مذاکره با برادران افغانستانی لازم است.»
   ـ
  اما این بار علاوه بر رسانه های زنجیره ای، مقامات دولتی نیز به میدان آمدند و البته بدون آنکه توضیح دهند کدام بخش از سخنان جلیلی اشتباه بوده و یا چرا از بیان این حرفهای تخصصی ناراحت هستند، واکنش های سیاسی و تخریبی خود را آغا کردند.
  ـ
  به عنوان نمونه جهانگیری معاون اول رییس جمهور کمتر از ۲۴ ساعت بعد در جمع مدیران ارشد وزارت نیرو گفت: «هیچ کس نباید اجازه داشته باشد از موضوع کمبود آب بعنوان دعوای سیاسی جناحی یا منطقه‌ای استفاده کند و محدودیت منابع آب باید به خط قرمز نظام تبدیل شود.»
   ـ
  بلافاصله حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر حسن روحانی که قرار بود به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل عازم امریکا شود اما به لطف دیپلماسی قوی! دولت یازدهم پس از گذشت نزدیک به یک سال موفق به کسب ویزای امریکا نشد، در توییتر خود نوشت: «زمانی که قطعنامه‌ها و تحریم‌های فلج کننده روی دست ملت می‌گذاشتید، در تعامل با برادران افغانستانی جلوی آنها را می‌گرفتید! هنوز برای ادعای دوباره زود است.»
  ـ
  هر چند ابوطالبی توضیح نداد با این منطق، مقصر اصلی تمدید قانون داماتو پس از ۳ سال مذاکرات دولت یازدهم با آمریکا، چه کسی بوده است؟!
   ـ
  اما این بار روزنامه شرق نیز به میدان آمد و در گزارشی تفصیلی علیه جلیلی با عنوان «کدخدای داخلی»، به سخنان تخصصی وی در زاهدان واکنش نشان داد اما توضیح نداد کدام بخش از سخنان جلیلی درباره ظرفیت های سیستان و بلوچستان برای حل معضلات اقتصادی- اجتماعی مردم اشتباه بوده است.
  ـ
  شرق اما دست به دامان «طنز» هم شد و با مطلبی با عنوان «مودب ترین باد دنیا کشف شد» تلاش کرد تا سخنان جلیلی در این باره را به حاشیه براند.
  ـ
  javanenghelabi-eslahat1ـ
  اما باز هم روزنامه روابط عمومی خاندان هاشمی به میدان آمد و این بار با انتشار کاریکاتوری در صفحه اول خود از جلیلی، ناراحتی خود از سخنان تخصصی اخیر جلیلی درباره مسکن، چگونگی خروج اقتصاد از رکود و حل مشکلات اقتصادی سیستان و بلوچستان با استفاده از ظرفیت های بومی این استان را نشان داد.
  ـ
  javanenghelabi-eslahat2ـ
  اما بازخوانی عملکرد یک سال قبل همین رسانه ها در قبال اظهارات تخصصی جلیلی در کمیسیون برجام نیز نشان می دهد، آنها در قبال منطق درست و حرفهای متقن جلیلی در آن برهه نیز راهبرد «هوچی گری و هیاهوی رسانه ای» را در پیش گرفته بودند و البته امروز که بیش از یک سال از آن روزها می گذرد، افکار عمومی به تدریج متوجه شده که کدام اظهارات واقع بینانه، دلسوزانه و صحیح بوده است؟
   ـ
  آن روزها جلیلی با انبوهی از توهین و تمسخر رسانه های دولتی مواجه شد، کاریکاتور او را در نقش «سوپرمن» منتشر کردند، ادعاهای او را دروغ و بدون سند خواندند اما این روزها که تصاویر روزنامه های زنجیره ای بدون توضیح خاصی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، افکار عمومی به خوبی قضاوت می کند که چه کسی درست گفته بود و چه کسانی به جای نقد منطقی و پاسخ صحیح، هوچی گری کرده بودند؟
  ـ
  در هر صورت به نظر می رسد این بار هم همان راهبرد تکراری، در دستور کار رسانه های زنجیره ای است تا افکار عمومی به جای شنیدن اصل و محتوای سخنان تخصصی جلیلی پیرامون مسایل اقتصادی – و اجتماعی، درگیر حواشی و فرعیات شود اما بهتر است تا این جریان برای یک بار هم که شده به جای هوچی گری و تخریب، سلاح منطق را در دست گیرد و با ورود تخصصی به سخنان جلیلی در این باره، عیار استدلال خود را به محک افکار عمومی بگذارد!
  ـ
  javanenghelabi-eslahat3 javanenghelabi-eslahat4
  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  هاشمی چندین‌ساعت پیش از مرگ: نباید اجازه‌دهیم شرایط به گذشته برگردد!

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  از فوت هاشمی تا موضوع هسته‌ای؛ وقتی صداوسیما بر اساس «جوگیری» عمل می‌کند!

  نقد عملکرد رسانه‌ملی در مراسم تشییع آیت‌الله

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  حجت‌الاسلام سیدمهدی‌طباطبایی: آیت‌الله هاشمی را شهید می‌دانم / بدگویانِ هاشمی، حداقل از خدا بترسید؛ دیگر او نیست که شما را عفو کند؛ به عقل بیایید / هاشمی در حرم پیامبر مخالفانش را بخشید / بعد از هاشمی، نمازجمعه تعطیل شد / صداوسیما اگر از هاشمی تجلیل نکند، بیننده‌اش کم می‌شود

  آیت‌الله یزدی: آقای‌هاشمی برای نظام وزنه بود و یک عمر کار کرد / صفار: کسانی که دردوران دوم خرداد جلودار اهانت به آقای‌هاشمی بودند امروز برای دفاع از او آستین بالا می‌زنند / یامین‌پور: خیلی‌ها شبانه‌روز دنبال این بودند که بیانیه‌ای از ایشان علیه رهبری بگیرند

  شرط شهید احمدی‌روشن در خواستگاری درباره مبارزه با اسرائیل چه‌ بود؟ / از تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه شریف تا غلتیدن در خون با پیراهن مشکی عزای‌سیدالشهدا(ع)

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  روحانی: فرزند ثابت‌قدم روح‌الله، همراه و همدل رهبری و دلسوز مردم به ملاقات‌حق شتافت / او محبوب امام، خادم مردم و مایه آرامش رهبری بود

  فضیلت زیارت حضرت‌ فاطمه‌ معصومه(س) و احادیث خاص اهل‌بیت در شأن ایشان چیست؟ / چرا «دختر و خواهر و عمه» ائمه ازدواج نکردند؟

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۱
  • آخه این آقای جلیلی هم زیاد تو باغ نیست یعنی اصلا با دکتر احمدی نژاد قابل مقایسه نیس
   خیلی ادم خوبیه ولاییه انقلابیه اما به درد ریاست جمهوری نمیخوره
   باید ظرفیت های فرهنگی و سیاسی شو تو عرصه های دیگه به کار بگیره اما تو ریاست جمهوری موفق نمیشه

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  هاشمی چندین‌ساعت پیش از مرگ: نباید اجازه‌دهیم شرایط به گذشته برگردد!

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!