پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | Monday 16 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 59941 نویسنــده : گروه جهاد و شهادت ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۲ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  از زندان انفرادی در امریکا تا شهادت در بازی دراز ؛

  حمایت دانشجوی شهید از امام(ره) مقابل کاخ سفید

  سعید با ضمانت یک کشیش و پولی که بچه‌های انجمن اسلامی به عنوان وثیقه جمع کرده بودند از زندان آمریکایی‌ها آزاد می‌شود. در جریان بازجویی و فرار او غیابا به 15 سال حبس محکوم می‌شود.

  javanenghelabi-shahid-saeede-yadollahi1به گزارش پایگاه جوان انقلابی ؛  سعید یداللهی روز ۲۱ آذرماه ۱۳۴۰ در کرمانشاه در خانواده‌ای پودلدار و مذهبی به دنیا آمد. پرانرژی و سرشار از شور بچگی بود .

  نیازی به اصرار و توجه خاص برای درس خواندن نداشت. شاگرد ممتاز بود و اولیای مدرسه از او راضی بودند. شیطنت‌های خاص خودش را داشت، اما باعث اذیت و آزار کسی نمی‌شد.

  چون در یک خانواده‌ی مذهبی بزرگ می‌شد، پیش‌ از رسیدن به سن تکلیف، روزه گرفتن و نماز خواندن را شروع کرده بود؛ بدون این که کسی اجبارش کرده باشد. به سن تکلیف که رسید، تمامی نمازهایش را اول وقت می‌خواند.از کودکی یک زنجیر داشت و تمام سال منتظر ایام محرم بود تا برای امام حسین(ع)، زنجیر بزند.

  نذری هم داشت که هر سال در عاشورا شربت بدهد و اصرار داشت که خودش باید این کار را انجام بدهد. این نیت و تقید حتی زمانی هم که به آمریکا رفت از او جدا نشد. بسیار دل‌رحم و مهربان و بامحبت بود.

  خون‌گرم، شوخ‌طبع نیز بود؛ طوری که با ورود در هر جمعی، باعث شادی آن‌ها می‌شد. در خانه هم، در عین حفظ احترام، صمیمیت خاصی با تک‌تک اعضای خانواده داشت.

  مهاجرت به تگزاس در ۱۶ سالگی

  تا سن ۱۶سالگی در کرمانشاه تحصیل کرد و سال ۵۶، برای تحصیل در دبیرستان، همراه برادرش، مسعود به آمریکا رفت. سال ۵۷، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، در رشته‌ی صنایع دانشگاه تگزاس مشغول تحصیل شد.

  با ورود به دانشگاه، در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های کانادا و آمریکا عضو شد. هزینه‌ی دانشگاه و خرج و مخارجشان از طریق پدرش تأمین می‌شد، اما با پیروزی انقلاب و قطع شدن ارتباطات، سعید مجبور شد کار کند که همیشه هم مقداری از درآمدش را صرف انجمن اسلامی می‌کرد.

  javanenghelabi-shahid-saeede-yadollahi

  حمایت از امام خمینی (ره) در مقابل کاخ سفید

  یکی از روزهای ماه رمضان سال ۵۹، خبر دادند که مخالفان امام خمینی و طاغوتی‌ها می‌خواهند جلوی کاخ سفید تجمع کنند. بچه‌های انجمن اسلامی هم تصمیم گرفتند که همان‌جا تجمع راه بیاندازند.

  مجوزی تهیه می‌کنند و صبح همان روز که مخالفان برنامه داشتند، جلوی کاخ سفید جمع می‌شوند. سعید در نوارهای کاستی از او به جای مانده می‌گفت: «ما دل پری از ضد انقلاب‌ها داشتیم. بنا بر این بعد از اتمام زمان تجمعمان، پراکنده شدیم، ولی محل را ترک نکردیم.» طاغوتی‌ها که آمدند، بین آن‌ها درگیری پیش آمد و پلیس هم به نفع طاغوتی‌ها به دانشجوهای انقلابی حمله کرد.

  عده‌ای از بچه‌ها مشغول نماز بودند که مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. سعید به حمایت از بچه‌های مضروب، یکی از پلیس‌ها را از روی موتور هل داده و به زمین می‌اندازد و دستگیر می‌شود.

  بعد از او، ۱۹۶ دانشجوی دیگر از جمله برادرش، به اتهام سلب آرامش دستگیر می‌شوند. اما به خاطر نبودن مدرک، سعید آزاد می‌شود و همان موقع به گروهی که جلوی کاخ سفید تحصن کرده بودند، می‌پیوندد. بعد از سه روز بر اثر اعتصاب غذا، بی‌هوش می‌شود و به بیمارستان منتقلش می‌کنند. اما وقتی به هوش می‌آید، «سرم» را از دستش می‌کشد و جلوی کاخ سفید بر می‌گردد.

  ضمانت یک کشیش برای آزادی سعید

  روز قدس همان سال، دانشجویان دوباره در همان منطقه جمع شدند و راهپیمایی کردند. مسعود متوجه می‌شود پلیسی که سعید مضروبش کرده بود، به دنبال سعید می‌گردد. برای همین او را به داخل مسجد می‌فرستد تا پلیس پیدایش نکند. با این وجود راهپیمایی که تمام می‌شود، پلیس‌ها، پیدا و دستگیرش می‌کنند.

  او را به زندان انفرادی می‌فرستند و در بندی که محل نگه‌داری سابقه‌دارها بود، محبوس می‌کنند. چندی بعد، با ضمانت یک کشیش و پولی که بچه‌های انجمن اسلامی به عنوان وثیقه جمع کرده بودند، سعید از زندان آزاد می‌شود.

  حضور در جلسات بازجویی

  بعد از آزادی موقت، چهار ماه در جلسات بازجویی همراه با وکیلش شرکت می‌کرد. وکیل با توجه به شواهد و مدارک، قبل از دادگاه به او هشدار داد که احتمال دارد به ۱۵ سال زندان محکوم شود.

  با این حرف، دوستان سعید تصمیم گرفتند او را فراری دهند. با اصرار بچه‌ها محاسنش را کوتاه کرد و با گذرنامه‌ی یکی از دوستانش که همان شب پرواز داشت، به آلمان رفت. از آن‌جا به کشوری دیگر و از آن کشور به ترکیه رفت.

  با توجه به وضعیت نابسامان ایران و بروز جنگ تحمیلی، ورود از راه‌های هوایی مقدور نبود. از راه زمینی، با سختی بسیار و مشقت زیاد خودش را به مرز ایران رساند و یک‌راست به کرمانشاه رفت. بعد از فرار سعید، دادگاه در آمریکا، غیابی تشکیل شد و او را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

  خانواده‌ی سعید وقتی خبر محکومیت او را شنیدند، بسیار نگران و ناراحت شدند. به توصیه‌ی شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی، مادر سعید مقداری پول، نذر کرد تا سعید در بلاد کفر نماند و از دست آمریکایی‌ها رها شود و حتی این‌جا در جبهه شهید شود، ولی در آمریکا اسیر نباشد.

  بالآخره سعید به کرمانشاه رسید و به آغوش خانواده بازگشت. اما وضعیت کرمانشاه که از شهرهای مرزی و مورد تهاجم پی در پی و مستقیم دشمن بود، باعث شد که سعید خیلی زود جذب برنامه‌های دفاع شود. ابتدا جنگ‌زده‌ها را شناسایی می‌کرد و مایحتاجشان را فراهم می‌کرد. ‌در مسجد آیت‌الله بروجردی کرمانشاه که مرکز تأمین تدارکات جبهه بود رفت و آمد داشت و برای کمک کردن به مردم، سر از پا نمی‌شناخت.

  این مال بیت‌المال است

  خواهرها و مادر سعید، مثل بسیاری از زنان شهر، از صبح به مسجد آیت‌الله بروجردی می‌رفتند و مشغول فعالیت‌های تدارکاتی برای جبهه می‌شدند. سعید هم ماشینی برای رفت و آمدها تحویل گرفته بود. شب‌ها که دنبال مادر و خواهرهایش می‌رفت، ماشین را کنار مسجد پارک می‌کرد و تا خانه پیاده می‌رفتند. می‌گفت: این مال بیت‌المال است و من اموال بیت‌المال را در کار شخصی استفاده نمی‌کنم.

  حضور ناگهانی در جبهه

  خانواده‌ی سعید به یک مهمانی دعوت شده بودند که به خاطر بازگشت سعید به ایران برپا شده بود. سعید هم قرار بود در آن مهمانی باشد؛ ولی نیامد. خانواده به خانه بر می‌گردند و تا شب منتظر سعید می‌مانند، اما خبری نمی‌شود.

  تا این‌که نیمه‌های شب آقایی می‌آید و خودنویس و کلیدی را تحویل مادرش می‌دهد و می‌گوید: «سعید امروز به جبهه اعزام شد و خواست این‌ها را به شما بدهم و بگویم که نگران نباشید.»


  در تمام مدتی که سعید در جبهه بود، از اوفقط یک نامه‌ی کوتاه به دست خانواده‌اش رسید:

  «بسم الله الرحمن الرحیم


  مادر و پدر عزیزم، سلام!


  در ارتفاعات بازی‌دراز هستیم. ما مشغول نبرد با صدامیان کافر هستیم. قله‌ای مقابل ماست که اگر این قله را فتح کنیم، به امید خدا نماز را در کربلا خواهیم خواند.

  به امید زیارت کربلا


  والسّلام.»

  همسفر شدن با شهید علی‌اکبر شیرودی

  دیگر خبری از او نبود، تا این‌که پدر با گروه اهدای کمک‌های مردمی عازم سرپل ذهاب و پادگان ابوذر می‌شود. چهارم اردیبهشت ۱۳۶۰، همزمان با ورود پدر به جبهه‌های غرب، سعید در ارتفاعات بازی‌دراز، به شهادت می‌رسد. وقتی که داشت روی یک تپه‌ی تازه پس گرفته شده از دشمن نگهبانی می‌داد، شهیدش می‌کنند. شبی که پدر به پادگان ابوذر می‌رسد، همان شبی بود که بعد از چند روز پیکر سعید را با سختی از ارتفاعات پایین آوردند.

  اما تا زمانی که پدر در پادگان بود، هیچ کس خبر شهادت پسرش را نمی‌دهد. بعد از بازگشت او، پیکر شهید در نهم اردیبهشت‌ماه، همراه با پیکر شهید علی‌اکبر شیرودی به کرمانشاه منتقل و پس از تشییع، در باغ فردوس کرمانشاه به خاک سپرده می‌شود.

  javanenghelabi-shahid-vahide-yadollahi2

  شهید سعید یداللهی به عنوان شهید شاخص بسیج دانشجویی در سال ۱۳۶۵ معرفی شده است. همچنین وحید برادر او روز ۲۱ مرداد ماه ۱۳۶۶ در حالی که سمت معاونت بهداری و جانشین فرمانده گردان در منطقه ارتفاعات ابوالفتیح سردشت را بر عهده داشت به شهادت رسید.

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

  قرائت بخشی از وصیت‌نامه قدیمی هاشمی‌رفسنجانی | فیلم

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  المانیتور: هاشمی با گنجینه‌ای از اسرار ناگفته دنیا را ترک کرد / سیدحسن‌خمینی جانشین این مرد است / روحانی پدرش را از دست داد

  مهدی‌هاشمی در مراسم یادبود بیت‌رهبری

  سردارسلیمانی با لباس نظامی در مراسم ترحیم هاشمی | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  گاف سایت خبری موسسه دولتی‌ایران | تصویر

  واکنش پروین به درگذشت آقای‌هاشمی‌رفسنجانی | تصویر

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  رقم اختلاس در صندوق ذخیره‌فرهنگیان به ۱۲ هزارمیلیاردتومان رسید / «سفر به آنتالیا» و «واگذاری خودروهای ۱۷۰ میلیونی» از بخشنامه‌های صندوق بود / برخی از مسئولان صندوق در «بنیاد باران» مسئولیت داشتند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!