پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | Monday 16 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 57105 نویسنــده : گروه امنیت داخلی ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  مهار ایران، سیاست مشترک اعراب و آمریکا ؛

  رمزگشایی از هشدار سپاه‌پاسداران به عربستان‌سعودی

  منطقه خلیج فارس به عنوان گنج انرژی جهان، با مداخلات قدرت های خارجی ابعاد امنیتی جدیدی یافته که ممکن است بار دیگر به درگیری و جنگ ختم شود.

  پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  javanenghelabi-sepahـ

  رزمایش نظامی عربستان سعودی که در خلیج فارس در حال برگزاری است با واکنش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روبه رو شد و این نیرو نسبت به ایجاد چالش و ورود به آب های ایران، به عربستان هشدار شدیدی داد. این تحولات در حالی صورت می گیرد که خلیج فارس به ویژه در چند دهه اخیر به منطقه نظامی و امنیتی تبدیل شده که آمریکا به بهانه های مختلف حضور خود را در آن تثبیت کرده است.

  ـ

  سپاه پاسدارن در بیانیه ای که برای شناورهای حاضر در منطقه رزمایش صادر کرده آورده است:

  ـ

  “به کلیه شناورهایی که در رزمایش ( سپر خلیج فارس) حضور دارند، اعلام می‌گردد، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت کننده در این رزمایش، حق عبور از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران را ندارند و به هیچ وجهی نباید به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک شوند، چرا که ما اعلام می داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی ضرر نمی‌باشد.نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای تامین امنیت پایدار خلیج فارس و تنگه هرمز در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه حرکت، تلاش و اقدام برای برهم زدن آرامش و امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مقابله متناسب و فوری انجام خواهد داد.”

  ـ

  به طور قطع کشورهای حاضر در منطقه خلیج فارس می توانند به تنهایی امنیت این منطقه مهم جهان را تامین کنند اما مداخله قدرت های خارجی و تفرقه انداختن میان کشورهای خلیج فارس، باعث شده تا هر یک سیاست جداگانه ای را در پیش بگیرند و حتی پیشنهادهای جمهوری اسلامی را برای مدیریت بوی منطقه، نپذیرند.

  ـ

  با وقوع جنگ اول خلیج فارس، آمریکا عملا ناوگان های نظامی خود را وارد منطقه کرد و با استفاده از فضای موجود جنگی، پایگاه های نظامی اش را نیز در شیخ نشین های خلیج فارس راه اندازی کرد. اهدافی که آمریکا به دنبال آن است و کشورهای عرب خلیج فارس نیز با آن همراستا شده اند، گویای نقاط ضعف دائمی است که به یکی از کانون های بحران در جهان تبدیل شده است. 

  ـ

  ـ

  تسلط بر جریان انرژی خلیج فارس

  منطقه خلیج فارس دارای ذخیره بزرگ انرژی است که از زمان اکتشاف، این حوزه اهمیت استراتژیک ویژه ای برای کشورهای غربی و مصرف کننده نفت داشته و برای همین منظور همواره در پی پیاده سازی نظام امنیتی مبتنی بر منافع کشورهای غربی بر آن سایه انداخته است.

  ـ

  در کنار این، نظریاتی هستند که عنوان می دارند تسلط بر انرژی جهان، یک مولفه اصلی قدرت و پرستیژ بین المللی محسوب می شود. زمانی انگلستان در طول هفت دهه، چتر امنیتی خود را بر این منطقه افکنده بود که سیاست های استعماری بریتانیا، خسارات زیادی را برای منطقه به دنبال داشت و آثار آن در درگیری های بعدی منطقه پابرجا ماند. پس از این کشور، ایالات متحده بود که جا در پای انگلیس گذاشت و برای تسلط هژمون خود بر مسیر انرژی جهان، شیخ نشین های خلیج فارس را تابع محض خود ساخت و برای کشورهای دیگر منطقه ازجمله ایران، توطئه های زیادی را تدارک دید. 

  ـ

  ـ

  سیاست مهار ایران پس از انقلاب

  با شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، منافع کشورهای مختلف به ویژه غربی در منطقه با چالش روبه رو شد. ایران کشوری بود که تا پیش از انقلاب با حضور محمدرضا پهلوی، سیاست های غرب را در منطقه خلیج فارس پیاده می کرد و غرب با کمترین هزینه، جریان انرژی جهان را به صورت تضمین شده مدیریت می کرد. هزینه ای که بر گردن کشورهای منطقه از جمله ایران و پادشاهی عربستان سعودی بود. اما انقلاب اساس برنامه های استعماری آمریکا را برهم ریخت و برای مهار ایران، عراق را به سمت حمله نظامی به ایران کشاند. حمله ای که توان نظامی و دفاعی دو کشور را در طول ۸ سال به شدت کاهش داد و ایران درگیر باسازی مجدد کشور گردید. اما جاه طلبی های صدام حسین، تنها خلاصه به ایران نشد و حمله به کویت برگ آخری بود که صدام برای آمریکا رو کرد تا واشنگتن با زدن برگی دیگر، بازی را برنده شود.

  ـ

  منطقه خلیج فارس پس از جنگ اول خلیج فارس، به محلی برای پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای مختلف تبدیل شد. این کشور با بهره گیری از ضعف شیخ نشین ها و با ترویج فوبیای ایران انقلابی، بزرگترین پایگاه خود را در غرب آسیا، در بحرین ایجاد کرد. کویت، قطر، عمان و امارات متحده عربی، نیز به جمع میزبانان نظامی آمریکا پیوستند.  در جنگ اول خلیج فارس عربستان سعودی، محل استقرار نظامیان آمریکایی برای حمله به عراق بود.

  ـ

  پس از جنگ دوم خلیج فارس، یعنی حمله به عراق در سال ۲۰۰۳، آمریکا پس از جنگ جهانی دوم، بیشترین ناوگان ها را در خلیج فارس مستقر کرد. این در حالی بود که ایران پس از بازسازی، نفوذ و تاثیرگذاری فوق العاده ای در منطقه خاورمیانه پیدا کرده بود و خواهان تامین امنیت خلیج فارس توسط کشورهای خود منطقه بود، سیاستی که با مخالفت شدید آمریکا و هم پیمانانش روبه رو شد.

  ـ

  آمریکا توانسته بود با توجه به تحولاتی عمده از جمله جاه طلبی های صدام حسین، سیاست محاصره نظامی ایران را تکمیل کند و به این سادگی ها نیز چنین موقعیت استراتژیکی را از دست نخواهد داد؛ این موقعیت می تواند توان فشار به ایران را همواره پویا نگاه دارد. درگیری های که در چند سال اخیر میان ناوگان آمریکا در خلیج فارس و نیروهای دریایی ایران پیش می آید، در همین راستا قابل تحلیل است.

  ـ

  ـ

  دیگر اهداف واشنگتن در خلیج فارس

  آمریکا با توجه به پایگاه های نظامی متعددی که در خلیج فارس برپا کرده، اشراف اطلاعاتی، امنیتی و نظامی کاملی بر منطقه دارد. با این تسلط این کشور می تواند به راحتی سیاست های استعماری و استکباری خود را برای حفظ هژمون جهانی خود حفظ کند.

  ـ

  همانگونه که گفته شد، تسلط بر جریان انرژی جهان، به نوعی هژمون آمریکا را تقویت می کند و هر نیروی که قصد بر هم زدن این معادلات را داشته باشد، با توطئه آمریکا روبه رو می شود.

  ـ

  اما مزایایی که آمریکا می تواند به وسیله حضور نظامی و اطلاعاتی در خلیج فارس برای خود تضمین کند، در واقع به طور کلی در راهبرد کلان این کشور برای پیاده سازی سیاست های منطقه خاورمیانه آمریکا، جای می گیرند؛ این کشور، از سال ۲۰۰۳ به بعد برای حفظ تسلط بر خاورمیانه، نقشه جدیدی را تحت عنوان خاورمیانه جدید مطرح کرد که کشورهای منطقه به قطعات ریزتر تجزیه می شدند. این نقشه هر چند با مقاومت کشورهایی از جمله ایران روبه رو شده اما همچنان به عنوان راهبرد کلان آمریکا دنبال می شود. تضعیف و از بین بردن محور مقاومت در منطقه به رهبری ایران، می تواند، عامل مهمی در اجرای نقشه خاورمیانه جدید باشد.

  ـ

  از سوی دیگر، امنیت رژیم صهیونیستی و حفظ بقای آن از دیگر سیاست های آمریکا در منطقه است که این سیاست نیز با حضور نظامی و اطلاعاتی آمریکا در منطقه خلیج فارس گره خرده است تا بدین صورت ایران و همیپیمانانش کنترل شوند. جایکه سوریه پس از سال ها ثبات و امنیت وارد یک بحران فرسایشی شده که به تخریب کامل این کشور انجامیده و بازسازی و بازگشت مجدد سوریه به بازی قدرت در منطقه، سال های درازی طول خواهد کشید.

  ـ

  بنابراین آمریکا با حضور نظامی خود در منطقه بر سایر امور و تحولات عمده کشورها تاثیرگذار است و می تواند به مدیریت دلخواه و براساس منافع کلان واشنگتن در منطقه بپردازد. هرچند با افزایش توان و قدرت ایران به عنوان محور اصلی خواهان تغییر وضع موجود، سیاست های آمریکا به کندی پیش می روند و حتی با شکست نیز روبه رو شده اند.

  ـ

  ایران در طول سال های اخیر نفوذ خود را چندبرابر کرده و تاثیرگذاری عمده ای بر تحولات دارد. نکته ای که با اعتراض کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه از جمله عربستان روبه رو شده است و در همپیمانی با قدرت های غربی، امنیت منطقه را به عنوان گرویی در اختیار آنها قرار داده است. 

  ـ

  آنچه در آب های خلیج فارس در جریان است، تلاش واشنگتن برای جلوگیری از تغییر موازنه قوا به نفع ایران است و کشورهای عرب منطقه را در مقابل ایران قرار داده است. عربستان نیز به عنوان بازیگر این پازل امنیتی، دقیقا همان نقشی را بازی می کند که آمریکا طراحی کرده و اجرای مانورهای نظامی توسط این کشور در خلیج فارس، هرچند ممکن است تحت عنوان آمادگی نظامی و دفاعی توجیه شود اما عملا، گره های امنیتی را در این منطقه کورتر می سازد.

  ـ

  نیروی دریایی سپاه پاسدارن با درک موقعیت حساس خلیج فارس و با نشان دادن اقتدار نظامی و دفاعی در این آب ها، هزینه های ماجراجویی کشورهای غربی و شرکای آنها در منطقه را افزایش داده است. با این حال عربستان با وخیم شدن روابطش با ایران، قصد دارد حوزه مداخلات خود را افزایش دهد و مانور نظامی اخیر، تلاشی برای نشان دادن قدرت نظامی دریایی سعودی به ایران است! تلاشی که در همان روز اول با هشدار سپاه پاسداران در جلوگیری از نزدیک شدن به آب های ایران و آب های بین المللی نزدیک به کشور روبه رو شد تا به سعودی ها این نکته گوشزد شود که توان دریایی ایران برای مقابله با ناوهای آمریکایی برنامه ریزی شده و در هم شکستن قوای دریایی سعودی، در صورت هرگونه درگیری، سهل تر خواهد بود. 

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  آمریکا انتقام اوکراین را در ونزوئلا گرفت؛ غربگرایان، دولت منتخب را برکنار کردند / معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا: اقدام پارلمان را قبول نداریم؛ «مادورو» همچنان رئیس‌جمهور است

  بازی‌جدید «شبکه بی‌بی‌سی» در تخریب سریال معمای‌شاه

  اگر بجای «محسن‌مقصودی»، «عادل‌فردوسی‌پور» روبروی وزیر بهداشت نشسته بود

  از یک مسئول انتظار اقدام می‌رود، نه فریاد

  تحلیل جامع آیت‌الله علم‌الهدی از فتنه ۸۸ و وضعیت امروز کشور

  تصاویری از خنده‌دارترین فیگورهای ۲۰۱۶ سیاسیون

  آیا نویسندگان نامه به ترامپ یک شبه «خائن» شدند؟!

  بازخوانی نقش خانواده هاشمی در فتنه ۸۸

  ترور سفیر روسیه در ترکیه؛ اهداف و پیامدها

  «سلام‌بمبئی» و بازگشت سینما به ۱۰۰ سال قبل!

  جایزه داعش برای سر دختر کُرد | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  آقای‌ظریف، چرا مردم نامحرم‌اند؟

  «خسارت محض برجام» و توصیه‌هایی که شنیده نشد…

  دکتر احمدی‌نژاد، گزینه‌ای سوخته یا بذری سحرآمیز افتاده در زیرخاک؟!

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  رقم اختلاس در صندوق ذخیره‌فرهنگیان به ۱۲ هزارمیلیاردتومان رسید / «سفر به آنتالیا» و «واگذاری خودروهای ۱۷۰ میلیونی» از بخشنامه‌های صندوق بود / برخی از مسئولان صندوق در «بنیاد باران» مسئولیت داشتند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!