پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | Monday 16 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 31233 نویسنــده : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۷:۱۷ ۰ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  پیروزی «صبر استراتژیک» در یمن

  «صبر استراتژیک» مردم یمن که سیدحسن نصرالله اخیراً در توصیف مقاومت یمنی‌ها از آن نام برد به بار نشست و به تدریج اعضای ائتلاف مهاجم و حتی شاهزاده‌های سعودی را هم در نهایت به این نتیجه رساند که باید شکست را در قالب عنوان جدید پذیرا ...

  • پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir 

  سید عماد حسینی :

  ـ

  ـ

  ـ

  عربستان بعد از چهار هفته بمباران  مناطق مسکونی وزیر ساخت های کشور همسایه خود یمن وکشته و زخمی کردن هزاران مسلمان این کشور پایان عملیات خود را اعلام نمود، تا این جنگ نیز دقیقا به همان شکل جنگ های گذشته رژیم صهیونیستی علیه مبارزان فلسطینی و لبنانی به پایان برسد و بار دیگر پیش بینی‌های مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله العالی) و سیدحسن نصر الله دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی لبنان (حزب الله) در مورد مسایل منطقه محقق گردد.

  ـ

  javanenghelabi - agha - nasrallah

  ـ

  گرچه  رسانه های وابسته به ارتجاع عرب به شکلی کاملا سنتی به هر سخنرانی سیدحسن نصر الله واکنش نشان داده وبا خلق توهماتی سعی در کاهش تاثیر گذاری آن دارند  اما  آخرین سخنرانی دبیر کل حزب الله  لبنان و بازگویی شفاف بسیاری از حقایق در مورد اوضاع  یمن شاهد یکی از بی سابقه ترین هجمه ها بود.

  ـ

  به گفته یک کارشناس لبنانی اگر  سخنان سید مقاومت در مورد شکست طرح های آمریکا یا تجاوزات رژیم صهیونیستی برای حاکمان مادام العمر عرب قابل هضم نیست پرداختن و تبیین شکست یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی که خود را قدرتمندترین آنها هم تصور می کند درمقابل یکی از فقیرترین کشورهای عرب را این حاکمان بی تردید تاب نخواهند آورد.

  ـ

   

  «صبر استراتژیک» مردم یمن که سید حسن نصر الله از آن نام برد به بار نشست و اگر ابتدا  تنها کشورهای بی طرف از شکست این طرح سخن می‌گفتند به تدریج  اعضای ائتلاف مهاجم و حتی شاهزاده های سعودی را هم به این نتیجه رساند و دست آخر آنان را مجبور به پذیرش شکست کرد.

  ـ

  به گفته صاحب‌نظران بعد از اعلام رسمی پاکستان در عدم مشارکت در این  تجاوز  و نوسان مواضع قاهره شکست این تهاجم رسما اعلام شد اما کاهش تدریجی حضور سودان در جنگ و پیوستن امارات به جرگه مخالفان ادامه آن عملا  شاهزاده های لجباز ریاض نشین را مجبور کرد تا  تلاش کنند به دنبال راه آبرومندانه ای جهت بازگشت به حجم طبیعی خود در منطقه باشند، زیرا به تدریج برای آل سعود مشخص شد که ادامه تجاوز نه تنها ائتلاف جنگ را به سوی تفکیک پیش می برد بلکه احتمال فروپاشی ساختار خانواده سلطنتی عربستان را هم بیش از هر زمان دیگری افزایش می دهد.

  ـ

  به اعتقاد کارشناسان اگر ریاض پیش از تهاجم به یمن صرفا به دلیل استعفا و فرار  عبدربه منصور هادی دچار سرخوردگی شده بود امروز باید در کنار آن ناکامی، بار شکست جنگ در برابر یک کشور عربی ضعیف از لحاظ نظامی، فقیر از لحاظ اقتصادی، متزلزل از لحاظ سیاسی و نا آرام از لحاظ امنیتی را هم به دوش بکشد در حالیکه انگ همکاری با رژیم صهیونیستی، تجاوز به یک کشور همسایه عربی، فریب کشورهای عرب دیگر برای ورود به جنگی تجاوزکارانه ، هم پیمانی علنی با گروه تروریستی همچون القاعده و… را هم تحمل کند.

  ـ
  به طور حتم تراکم این ناکامی‌ها و کابوس شکست باعث شده است تا رهبران آل سعود  به صرافت تصحیح  این اشتباه بزرگ افتاده تا خود را از باتلاقی که شاهزاده جوان سعودی محمد بن سلمان آنها را در آن گرفتار کرده، نجات داده و پیش از کشور خانواده سلطنتی را از ورود به ورطه نابودی نجات دهند.

  ـ
  گرچه سهم عمده ای از این شکست مدیون مقاومت سرسختانه مردم یمن و مدیریت هوشمندانه دولت موقت این کشور به  رهبری آقای عبدالملک الحوثی است اما نباید از اشتباهات بزرگ طرف متجاوز نیز به آسانی گذشت ، اشتباهاتی که خود یکی از مهمترین دلایل بروز ریزش در ائتلاف دهگانه هم محسوب می شود.

  ـ

  با نگاهی به تحلیل رسانه ها می توان دلیل ناکامی‌های عربستان در جنگ هفتم علیه یمن را  در چند مورد زیر خلاصه کرد:

  ـ

  ـ

  ـ

  کپی برداری از ارتش صهیونیستی

  ـ

  تنبلی و شکنندگی بسیار زیاد نیروی زمینی ارتش عربستان که سید مقاومت چندی پیش به آن اشاره داشتند، شیفتگی بی‌حد و حصر به توانمندی موهوم نظامی ارتش صهیونیستی و تکیه بیش از حد ریاض بر نظامیان استیجاری باعث شد تا  عربستان  راهبردهای ارتش رژیم صهیونیستی که طی چند جنگ اخیر علیه لبنان و غزه در پیش گرفته بود را در دستور کار خود قرار دهد این شیفتگی به حدی بود که طراحان تجاوز به یمن حتی  به ایرادات وارده به این راهبردها که منجر به شکست آن دربرابر  مقاومت مردم غزه یا حزب الله لبنان  شد ، هم توجه نکردند.

  ـ

  سران عربستان با این تصور که از طریق حملات هوایی پایه های قدرت دولت مردمی یمن در هم شکسته شده ومردم این کشور پرچم سفید را به علامت تسلیم شدن بر می افرازند بیش از چهار هفته بسیاری از مناطق این کشور را مورد حملات وحشیانه قرار داد اما به جای تضعیف روحیه یمنی ها تنها حس مقاومت و حتی انتقام را در میان آنها بر انگیخت وبه جای افزایش تنش در این کشور باعث متحد شدن آنها گردید.

  ـ

  ـ

  ـ

  بی توجهی آمریکا و سرخوردگی متحدان

  ـ

  دولت آمریکا از شکست های خود در عراق و افغانستان درس‌های زیادی را فرا گرفته است، گرچه  این تجاوز بدون چراغ سبز آمریکا آغاز نمی شد و حتی تلاش گردید تا برای اعطای وجهه‌ آمریکایی به آن بیانیه آغاز جنگ از واشنگتن قرائت گردد اما کاخ سفید با توجه به اندوخته تجارب خود از منطقه خاورمیانه از همان ابتدا سطح حمایت بین المللی ومنطقه ای از ائتلاف مهاجم را دریافت و تلاش کرد با وجود عدم اعلام مخالفت خویش با  انجام جنگ، آنرا به شکل قابل توجهی نیز تایید نکند تا بدین شکل چند کشوری هم که به دل گرمی حضور آمریکا به این ائتلاف پیوسته بودند نیز از این عدم همکاری آمریکایی‌ها دچار سرخوردگی شده و در جستجوی منفذی برای فرار از آن باشند.

  ـ

  ـ

  ـ

  ارجحیت امنیت ملی بر کمک اقتصادی

  ـ

  به غیر از 5 کشور حوزه جنوبی خلیج فارس که از معضلی به نام آزادی خواهی مردم و اعتراض به نبود آزادی و دمکراسی در کشورهای خود رنج می‌برند و جنگ را راه حل مناسبی برای خروج از این بحران می دانند، بقیه کشورهای عضو این ائتلاف 10 گانه از پاکستان وترکیه  که به شکلی از آن شانه خالی کرده اند گرفته تا سودان و مصر ، هر یک با مشکلات داخلی متعددی روبرو هستند و گرچه دلارهای نفتی می توانست انگیزه خوبی برای حضور آنها در ائتلاف باشد اما بی تردید در صورت بحرانی شدن اوضاع داخلی‌شان خرج کردن تمامی آن دلارها هم آنان را از ورطه مشکلات بعدی رهایی نمی بخشید.

  ـ

  برای سودان بحران زده و تقسیم شده ، یا مصر در حال جنگ با تروریست های سینا و حتی ترکیه که همچنان زخم های جنگ با جدایی طلبان  این کشور را بر خود احساس می کند، در کنار مشکلات بسیار زیاد و روز افزون پاکستان دلارهای نفتی نمی توانند جایگزینی برای تامین امنیت ملی شان باشد و در صورت از دست رفتن این امنیت هر قدر هم که کمک های عربستان در گذشته، حال و آینده سخاوتمندانه باشد با زهم قادر نخواهد بود جایگزین امنیت ملی از دست رفته چنین کشورهایی شود.

  ـ

  ـ

  ـ

  کسی دنبال مشکلات جدید نیست

  ـ

  نباید فراموش کرد کشوری همچون پاکستان و حتی ترکیه که به سرعت حساب خود را از ائتلاف جدا کردند، کشورهایی با تنوع مذهبی هستند از اینرو قرار گرفتن آنها در سنگر عربستان که خود داعیه جنگ مذهبی علیه مذاهب دیگر را در یمن سر داده بود می توانست بازخوردهای بسیار وخیمی را بر این کشورها داشته باشد و باعث برهم خوردن انسجام جوامعشان شود.

  ـ

  شاهزاده های سعودی که تا دیروز در یمن به دنبال تثبیت هرچه بیشتر قدرت داخلی خود از یک سو و به رخ کشیدن توانمندی نظامی خود در منطقه از طریق به شکست کشاندن انصار الله بودند، مجبور شدند در مقابل مقاومت ملت یمن و درایت رهبران انصار الله سر تعظیم فرود آورده وبدون رسیدن و تحقق هدف اعلام شده خود یعنی بازگرداندن عبدربه منصور هادی به عدن  این تهاجم را متوقف کنند.

  ـ

  به هر شکل خود نیز پیش از هر طرف دیگری دریافتند که ادامه جنگ فرسایشی علیه یمن به معنای پذیرش و ریسک کشیده شدن جنگ و درگیری به داخل خاک عربستان است واقعه ای که می تواند ساختار لرزان حاکمیت‌شان را به شدت تحت الشعاع قرار دهد.

  ـ

  اما آیا  آل سعود واقعا شکست را پذیرفته اند؟ یا در سودای تکرار سناریوی دیگری از سناریوهای نخ نما شده ی صهیونیستها در منطقه می باشند ؟

  ـ

  امروز حرف وحدیث هایی در مورد تکرار پروژه ی مزدوران لحد در طول مرز عربستان و یمن از طریق طرفداران منصور هادی به گوش می رسد ! تا  گاهی از آنها برای ایجاد اغتشاش استفاده شده وگاهی نیز آنها را مجبور به درخواست سهم خواهی در قدرت کند.

  ـ

  اسرائیل در این حربه متحمل شکست سختی شد، آیا پدرخوانده القاعده، همچون جنگ 27 روزه یمن  به همین سرنوشت دچار خواهد شد؟

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  S M S : ۳۰۰۰ ۲۸ ۲۸ ۳۸         E – mail : info@javanenghelabi.ir

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  برای نوروز امسال 7 سین قرآنی بچینید

  دعایی که صیادشیرازی در قنوت می‌خواند

  نارضایتی عمومی از بیمارستان‌های خصوصی

  20 اندرز از پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌ و آله) درباره‌ی خوردن و آشامیدن

  دولت مستعفی یمن، طرح صلح ایران را رد کرد / جیبوتی: آسمان ما برای هواپیماهای نظامی عربستان باز نیست / آتش‌بس ۲۴ ساعته در شرق یمن / عربستان: اجازه‌ی ورود، بدون هماهنگی هواپیماهای خارجی به صنعا را نمی‌دهیم

  سی ان ان: آتش بس یمن، نتیجه‌ی رایزنی محرمانه‌ی ایران و عربستان

  چرا امام هادی(ع) به سامرا تبعید شدند؟

  تحقق پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب: بینی آل‌سعود به خاک مالیده شد

  پایان عملیات‌متجاوزانه به سرکردگی عربستان علیه یمن رسما اعلام شد / کشتار ۳۰۰۰ غیرنظامی و ۱۵۰ کودک، مهمترین اهداف حمله عربستان! / آل سعود: به هدف مان رسیدیم ؛ تهدیدات علیه ما از بین رفت!

  وزیر خارجه استرالیا: حاضرم برای دیدار با روحانی باز هم روسری بپوشم / انتقادات از من درباره حجابم در تهران بی‌جا است

  بشار اسد: روابط ما با حماس مرده است؛ دیگر به این گروه اعتقاد نداریم / اینها بخشی از جبهه النصره هستند

  هاشمی‌رفسنجانی: هولوکاست یک واقعیت انکارناپذیر است!

  کاخ سفید: قاطعانه می‌گوییم، تحریم‌ها به هیچ وجه یکجا برداشته نمی‌شود / درباره عراق با ایران همکاری نمی‌کنیم / اختلافی بین تفسیر ظریف و کری نیست!

  انتشار خبر “حذف یارانه ۵ گروه پردرآمد”

  هاشمی‌رفسنجانی: نفی هولوکاست که احمدی‌نژاد مطرح کرد به نفع اسراییل شد

  چرا هاشمی می‌خواهد شکست‌های پی در پی خود را از جیب دیگران هزینه کند؟

  آیت‌الله مصباح‌یزدی: ائمه بر مراوده و وحدت با اهل سنت تاکید داشته‌اند / همفکری اصولگرایان براي ترويج و پيشبرد حق کار مبارکی است ، اما نباید به بهانه وحدت ، از اصول دست کشید / گفتگوها علاوه بر رفع سوء تفاهمات باید به سمت احیاء امر اهل بیت(ع) هدفگذاری شود

  دختری که با نردبان‎ به‎ مدرسه ‎می‌رود | تصویر

  جهانگیری: اگر مجلس خوبی‌ شکل نگيرد کار دولت ناتمام خواهد بود / اميدوارم مساله رد صلاحیت‌ها با مذاکرات حل شود / مخالفان دولت تلاش می‌کنند اعتدال گرایان از کانديداتوری روی‌گردان شوند

  تصاویر عجیب و دیدنی از دنیای حیوانات

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۰

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) | تصاویر

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  روایت وزیربهداشت از آخرین نهار حجت‌الاسلام هاشمی‌

  دختر هاشمی بیهوش شد / نامساعد شدن حال امام‌جمعه تهران

  از ریزبینی شخصیت‌پردازی تا دوبله صدای نقش «هاشمی‌رفسنجانی» در «معمای‌شاه» | تصویر

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  سعدالله‌زارعی: پیام دردمندانه رهبر انقلاب برای هاشمی احساس جریان‌انقلابی است / ضدانقلاب از فقدان هاشمی خوشحال شد

  سیدحسن‌خمینی: همسرِ «آیت‌الله» خطاب به بدن بی‌جان ایشان می‌گفت: «بی‌معرفت مگر قرار نبود مرا تنها نگذارى؟ حالا من بی‌تو چه کنم؟» / من که به اندازه عمرم از این مرد خاطره دارم ، ناباورانه نگاه می‌کردم

  دست گچ‌گرفته جلیلی در مراسم تشییع هاشمی | تصویر

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  تصاویری از مشهد؛ شهر نشاط مومنانه

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  همکاری سفارت‌ایران در آلمان با یک مازوخیست + تصویر و سند

  رقم اختلاس در صندوق ذخیره‌فرهنگیان به ۱۲ هزارمیلیاردتومان رسید / «سفر به آنتالیا» و «واگذاری خودروهای ۱۷۰ میلیونی» از بخشنامه‌های صندوق بود / برخی از مسئولان صندوق در «بنیاد باران» مسئولیت داشتند

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!