پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ | Thursday 19 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 27887 نویسنــده : گروه انقلاب اسلامی ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۳۴ ۲ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  بازخوانی مواضع سید احمد خمینی(ره) در خصوص ولایت فقیه ؛

  اگر حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند، نقص از ماست / ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه‌ای هستیم / قافله‌ سالار اهداف خمینی کبیر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است

  ما امروز موظف هستیم پشت سر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده‌ایم.

  • پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  ـ

  اسفند سال ۹۴ مصادف است با بیست و یکمین سالگرد رحلت حاج احمد آقا خمینی که به باور بسیاری از بزرگان نظام عنصری بی‌بدیل و عزیزترین شخص برای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی محسوب می‌شد و ملت ایران مدیون نقش پرتلاش و پرتوان وی در حراست از سلامتی جسمی و آرامش خاطر امام بزرگوار است.

  ـ

  جوان انقلابی قصد دارد در یادنامه‌ای به گوشه‌ای از وجوه شخصیتی حجت‌الاسلام سیداحمد خمینی بپردازد.

  ـ

  حاج سیداحمدخمینی پس از رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی و فقهی بر خویش لازم می‌داند از ولی فقیه زمان خود در گفتار و رفتار اطاعت کند.

  ـ

  آنچه پیش روی دارید گزیده سخنان مرحوم «حاج سید احمد خمینی» در فاصله زمانی بین درگذشت حضرت امام خمینی(ره) در خرداد ۶۸ و رحلت خود ایشان در اسفند ۷۳ است که در خصوص رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدارهای مختلف مردم و مسؤولین ایراد شده است.

  ـjavanenghelabi - ahmadi khomeini 4

  ـ

  ـ

  « باید همگی پشت سر رهبری قرار بگیریم و از آرمانهای امام و رهبر عزیز و محبوبمان، حضرت آیت الله خامنه ای دفاع کنیم. و همه مردم باید دقیقا سیاستهای نظام را دنبال کنند …

  تذکر این نکته ضروری است که دفاع از آرمانهای انقلاب و نظام و اصرار بر حفظ چارچوبهای ترسیم شده از سوی حضرت امام و پرخاش بر ضد کسانی که مخالف با آرمانهای امام و انقلابند و دفاع از محرومان و دفاع از رهبر معظم انقلاب از مسائلی است که هرگز نمی توان از آن چشم پوشی نمود.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۳۰۷ ج ۱ .ت ۱۳/۷/۶۸

  ـ

  ـ

  ـ

  « من خود را همیشه در کنار شما و مسئولان نظام و پشت سر مقام رهبری می دانم و با خدا و امام عزیز عهد بسته ام که از آن تخلف نکنم. انقلاب اسلامی مسئله ای نیست که کسی بتواند نسبت به آن بی تفاوت باشد. لذا من با تمام وجود تلاش خواهم نمود تا در حد قدرت در جهت اهداف اسلام و امام و نظام حرکت نمایم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۱۰ج ۱ ت۱۲/۴/۶۸

  ـ

  ـ

  ـ

  * سرپیچی از ولایت فقیه سقوط نظام را به دنبال دارد

  « آنها [شهدا] با خدای خود پیمان بسته بودند تا در مسیر پر نشیب و فراز انقلاب از ولی فقیه شان یعنی امام عزیز (قدس سره) و دین شان و مملکت شان تا آخرین قطره خون دفاع کنند و بر سر آن پیمان بودند و ماندند تا شربت شهادت نوشیدند. امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم و خالصا مخلصا برای خدا و اسلام و نظام اسلامیمان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می کنیم. سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را به دنبال دارد.
  امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب الله است. نظام از ولایت جدا نیست، چرا که بدون ولایت، نظام اسلامی [موجود] نیست و بدون نظام، انقلاب نمی تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است…. ما، در این مکان مقدس با امام پیمان می بندیم که هر کسی را که او طرد کرده، طرد کنیم و با هر کسی که او برادر خوانده، برادر باشیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۲۰-۲۱ ج۱ ت۷/۱۱/۶۸

  ـ

  ـ

  « امروز اگر توجه دنیا معطوف به کشور ما است بدین دلیل است که پرچم مبارزه با استکبار همانند زمان حضرت امام در اهتزاز است. امروز رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای از همان آرمانهایی دفاع می کنند که امام دفاع می کردند، زیرا اگر ذره ای بر خلاف جهت امام حرکت داشتیم، برخورد دنیا با انقلاب اسلامی تا این حد قهرآمیز نبود….»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۳۰ج۱ت۱۰/۱۲/۶۸

  ـ

  ـ

  « خطر بازگشت و انحراف از مسیر هر انقلابی همیشه وجود دارد، تنها با حفظ وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری، آگاهی و همدلی و ایستادگی تا پای جان بر سر اصول انقلاب است که می توان راه را ادامه داد.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۴۸ ج۱

  ـ

  ـ

  ـ

  * ولایت آیت‌الله خامنه‌ای درست مثل ولایت زمان امام است

  « امروز هم ما رهبر داریم. ولایت فرقی نمی کند، ولایت امام با ولایت حضرت رسول (ص) [تفاوتی نمی کند]. ولایت امروز [حضرت آیت الله خامنه ای]، درست مثل ولایت زمان امام است. ببینیم رهبری چه می گوید…. و اگر رهبری چیزی گفت طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد، پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم. اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید، مطمئن باشید دسته دیگری می آیند و حکومت را در دست می گیرند و می گویند اینها نمیتوانند برای خدا کار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می کنند. امروز ما [با استکبار جهانی و حامیانش] جنگ داریم. دعوا داریم، ما که نمی توانیم دست از معیارهای انقلابمان بکشیم. ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می مانیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۳۶۸ج۱ ت فروردین۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * افتخار می‌کنیم چنین رهبری داریم

  « ما امروز باید همه متحد باشیم. امروز در کنار نظاممان، پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره های شناخته شده انقلاب است که سالیان سال در زندانهای رژیم سفاک پهلوی به سر برده است. از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه ها بوده. در خود جبهه مستقیما جنگیده است. پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا بایستیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۳۷۲ج۱ ت اردیبهشت ۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * قافله‌ سالار اهداف خمینی کبیر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است

  « قافله سالار اهداف خمینی کبیر، شاگرد عزیز او حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و [سکاندار] نظام است، و به امید خدای متعال برای همیشه تاریخ این نظام دستورات محکم و اصول خدشه ناپذیر ترسیمی از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی را دنبال خواهد کرد. حضرت امام و حضرت آیت الله خامنه ای از نظر زندگی در کمال سادگی و از نظر صلابت در مقابل دشمنان اسلام چون ائمه اطهار علیهم السلام، و از نظر دفاع از محرومان در همان خط بوده و هستند و از آرمانهای اسلامی مسلمانان جهان دفاع نموده و می کنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۳۹۶ج۱ ت۳/۳/۶۹

  ـ

  ـ

  « مردم [ با حضور در حرم مقتدای خویش حضرت امام خمینی] آمده بودند تا در محضر روح خدا بر حمایت بیدریغشان از اصل خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی یعنی ولایت فقیه و پایداری در تبعیت و اطاعت مداوم از ولی امر مسلمین و رهبری انقلاب گواهی دهند. مردم آمده بودند تا… بگویند که اگر تا دیروز با اشاره امامشان خالصانه، عزیزان خود را برای دفع تجاوز دشمن به جبهه ها گسیل داشتند… امروز نیز به فرمان رهبر عزیز، صف در صف، متحد و یکپارچه در صحنه های مختلف انقلاب حاضر به فداکاریند.

  ـ

  حضور کریمانه شما مردم… حقانیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را گواهی داد که : « امام خمینی (سلام الله علیه) یک حقیقت همیشه زنده است، راه او، راه ما ، هدف او، هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ماست.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۱۰ ج۱ ت۱۹/۳/۶۹

  ـ

  ـ

  « از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای که … تداوم راه امام در جزء جزء برنامه های آینده نظام و انقلاب را به صراحت بیان فرمودند، تشکر می نمایم. رهبر عزیزی که لحظه ای برای پیاده کردن آرمانهای اسلامی اماممان از تلاش و کوشش نایستاده است. بزرگواری که به دنیا نشان داد که عصر خمینی پایان پذیر نیست و باید برای اهداف امام از جان مایه گذاشت. رهبری که چون کوه در مقابل استکبار بخصوص امریکا ایستاده است.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۱۱ج۱ ت۱۹/۳/۶۹

  ـ

  ـ

  « مطمئنا امریکا چشم به کشور شما دوخته است. مطمئنا امریکا برای نابودی شما، تا آخرین نفس علیه شما اقدام خواهد کرد و لحظه ای شما را راحت نخواهد گذاشت. لذا شما به احترام خون شهدا و اسرا و به احترام مجروحان و مفقودالاثرهایتان باید کمربندها را محکم ببندید و پشت سر مقام معظم رهبری بایستید و از آرمان های امامتان دفاع کنید.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۲ج۱ ت ۲۹/۵/۶۹

  ـ

  ـ

  « با امام پیمان می بندیم که لحظه ای از پشت سر رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دور نباشیم. چرا که یکی از شاگردان عزیز امام، رهبر عزیزمان است. این بزرگمردی که امروز سکان این کشتی را در دست گرفته و این بزرگمردی که ما در پشت سر او، پوزه امریکا را به خاک خواهیم کشید.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۴ج۱ ت۲۹/۵/۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * قدم اول و آخر ما دفاع از رهبری نظام است

  « پس قدم اول و آخر ما دفاع از آرمانهای اسلامی و دفاع از خون شهیدان والامقام و بزرگ است. دفاع از امام و رهبری و نظام است.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۴۹ج۱ت۱۲/۶/۶۹

  ـ

  ـ

  « ما امروز رهبر عزیز و نظاممان را در مقابل امریکا چون کوه ایستاده می بینیم و ملت ما ان شاء الله تا آخر خواهد ایستاد.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص ۴۴۹ج ۱ ت۱۲/۶/۶۹

  ـ

  ـ

  « شما [ملت بزرگ ایران] باید از رهبری معظم انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه کنید تا ان شاء الله بتوانید پرچم کرامت اسلامی را در سراسر جهان به اهتزاز درآورید.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۵۱ج۱ت۱۹/۶/۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * آبادی ایران محتاج تبعیت از مقام معظم رهبری است

  « ما باید بدانیم که آبادی ایران محتاج اتحاد و همبستگی و تبعیت از مقام معظم رهبری است.» مجموعه آثار یادگار امام ص۴۵۲ج۱ت۱۹/۶/۶۹

  « من امیدوار هستم … با روح پاکی که حاکم بر این نظام و این مردم هست و مروج آن امام بوده و ادامه دهنده آن رهبر معظم فعلی است ما ان شاء الله در تمام زمینه ها پیروز شویم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۶۲ج۱ت۱/۷/۶۹

  ـ

  ـ

  « بعد از امام بحمدالله ما دارای رهبری شدیم که گام به گام در کنار امام حرکت کرده بود. و بعد از امام، پرچم لااله الاالله و محمد رسول الله را تصمیم دارد چون امام بر گردون گردان نصب کند. ما همه وظیفه داریم که پیرو و حامی ایشان باشیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۶۹ ج۱ت۲/۷/۶۹

  ـ

  ـ

  « بعد از امام، در زمان رهبر عزیزمان مسائل مختلفی ما دیدیم، چه مسائل داخلی و چه خارجی. شما می دانید که دنیا پایش را در یک کفش کرده بود که بعد از امام دیگر … انقلاب اسلامی از درون متلاشی می شود زیرا کسی نیست که از نظر دانش مذهبی مورد قبول روحانیون و از نظر مذهبی مورد قبول انقلابیون باشد….اما دیدیم خبرگان، رهبر را انتخاب کردند…. مقدار زیادی از قدرت ضربه دشمن را خبرگان با تعیین رهبر عزیزمان گرفتند. مردم فهمیده بودند که … اگر دیر بجنبند تمام زحماتی را که شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازانشان کشیدند از بین خواهد رفت. لذا بیعت مردم با رهبر ما در این مواقع حساس، بسیار نقش آفرین و تعیین کننده بود.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۷۴ -۴۷۵ج۱ت۱۷/۷/۶۹

  ـ

  ـ

  « ما امروز پشتیبانی خوبی را داریم. چرا؟ برای اینکه ما نظاممان و رهبرمان درست همان گونه که امام در مقابل امریکا سازش ناپذیر بودند با همان صلابت راه امام را دنبال می کنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۷۶ج۱ت۱۷/۷/۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * هیچکس حق شکستن حریم رهبری را ندارد

  « شکی نیست آزادی باید در چهارچوب اسلام باشد و شکی نیست که هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۴۹۰ج۱ت۷/۸/۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * اگر روزی حرکت ما با حرکت«ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست

  « … برادران عزیزم، خواهران عزیزم، ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام رهبری حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد گناه بزرگی مرتکب شده ایم. ما امروز اختلاف را از هیچ کس نمی پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه اش کم شود، چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد؛ تمام زحمات ملت عزیز، شهیدان و امام شهیدان از بین میرود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۵۵۶ج۱ت۱۹/۱۰/۶۹

  ـ

  ـ

  « امروز رهبر، به عنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و … حمایتهایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۵۵۸ج۱ت۲۵/۱۰/۶۹

  ـ

  ـ

  ـ

  * با امام و خدای خود عهد کردم بعد از امام کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف حتی میل رهبری برندارم

  « امروز همه این موانع [خارجی و داخلی در مقابل حرکت انقلاب اسلامی] هست. خواهران و برادران عزیز، دوستان انقلاب،دوستان نظام و امام، دوستان مقام معظم رهبری! بدانید که امروز همه آن گرفتاریها را [که در زمان امام وجود داشت]، نظام دارد. بدانید که امروز همه این مشکلات گریبان نظام را گرفته، علاوه بر اینکه امام نیست، علاوه بر اینکه مرحوم شهید بهشتی نیست، مطهری نیست، سایر مبارزان کمک کننده به امام و انقلاب نیستند. پس امروز که همه این گرفتاریها هست، و امام نیست ما باید متحدتر و بیشتر و محکم تر و قاطع تر پشت سر مقام معظم رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان یک روز خدای نکرده احساس تنهایی کنند. شما نگذاشتید که امام احساس تنهایی کنند، نباید بگذارید آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری هم احساس تنهایی کنند. بیایید اینجا و در کنار مرقد امام، با امام همپیمان شویم و بگوییم اماما ! حال که تو در بین ما نیستی، ما زنان و مردان انقلابی، پشت سر رهبری و در خط رهبری در مقابل امریکا، در مقابل ابرقدرتها می ایستیم و تا آخرین نفس برای پیاده کردن آرمانهای انقلابی مان از انقلاب دفاع می کنیم. هر کس منکر این معنا باشد مطمئن باشید که در خط امام نیست. هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت الله خامنه ای است در خط امریکا است. مگر ما می گذاریم رهبرمان تنها باشد. مگر ما مرده ایم. مگر شما مردم مرده اید.

  ـ

  همان گونه که امام با یک اشاره، شما مردم را روانه خیابانها و جبهه ها می کردند، امروز ما آماده هستیم تا با یک اشاره رهبری به خیابانها و جبهه ها گسیل شویم. … نظام، نظام اسلامی است. شما خودتان میدانید اگر دفاع شما زنان و مردان انقلابی از رهبری و نظام نباشد، آیا رهبری می تواند این طور توی دهان امریکا بزنند؟ آیا رهبری می تواند اینگونه سخنرانی کند که یاد امام را در اذهان یکایک مردم ایران دوباره زنده کند. دیگر چه رهبری را بهتر از این می خواستید. رهبری که چون کوه در برابر امریکا ایستاده است. … مگر رهبر اجازه می دهد که کسی بر خلاف خط امام قدمی بردارد؟ این زمزمه ها، زمزمه های امریکا است. حواستان جمع باشد. امریکا امروز در منطقه حاضر است. آیا آمده عراق را از بین ببرد؟ برای این کارها آمده اما نشان اصلی اش انقلاب اسلامی است. اگر شما مردم پشت سر رهبری باشید و مثل من که بعد از امام با خدای خود و امام خود عهد کردم که کوچکترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف حتی میل رهبری برندارم، چنین پیمانی را امروز ببندید که از روز اول بسته اید و امروز تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه ها بر امریکا پیروز می شویم. آیا در دنیا رهبری غیر از رهبر ما اینگونه می تواند به امریکا حمله کند؟ رادیوهای بیگانه چه می گویند؟ هیچ کس با رهبری مخالف نیست. هیچ کس جرأت نمی کند در این مملکت مخالف رهبری باشد. مردم او را تکه تکه میکنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۵۸۱-۵۸۰ج۱ت۱۲/۱۱/۶۹

  ـ

  ـ

  « ما به مانند زمان حیات حضرت امام تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از آرمانهای مسلمین در تمام جهان دفاع میکنیم و همیشه از کسانی که در مقابل صهیونیسم ایستاده اند حمایت کرده و به حمایت خود ادامه می دهیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۵۹۱ج۱ت۱۷/۱۱/۶۹

  ـ

  ـ

  « امروز ضد انقلاب، قاچاقچیان، آنهایی که حیثیت انقلاب و نظام و کشور را در داخل لکه دار می کنند از شما فرزندان امام و انقلاب هراس دارند. خدا یار و نگهدار شما باشد و خدا ما را موفق کند تا پشت سر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای از تمام شعارهای انقلاب دفاع کنیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۵۹۸ ج۱ ت۲۳/۱۱/۶۹

  ـ

  ـ

  « رهبری انقلاب اسلامی محور همه تصمیم گیری ها و حرکتهای اسلامی و انقلابی ماست. کوچکترین انحراف از محور ولایت فقیه به حفظ وحدت امت اسلامی ضربه می زند و معصیت است. …ولی فقیه محور ارزش های انقلاب است، هر که از آن دوری گزیند از انقلاب و نظام دوری جسته است و در پیشگاه باری تعالی مسئول است.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۱۰۶ج۲ت۳/۱۱/۷۰

  ـ

  ـ

  « امروز استمرار انقلاب اسلامی در پرتو ایمان، اتحاد امت اسلامی و حرکت در خط امام و رهبری انقلاب اسلامی، عملی است و باید بدانیم که خط امام و رهبری انقلاب، هیچ گونه فرقی با هم ندارند. هر کس هر اندازه انقلابی باشد اما در خط رهبری حرکت نکند به آرمانهای مردم خیانت کرده است….»

  مجموعه آثار یادگار مجموعه آثار امام ص۱۴۶ج۲ت۱۲/۱۱/۷۰

  ـ

  ـ

  ـ

  * مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی است

  « مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در برابر دسایس و حیله های دنیای استکباری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی است.

  ـ

  امروز رسانه های غربی در قبال مواضع سازش ناپذیر رهبری معظم انقلاب، سیاست سکوت و بایکوت را دنبال می کنند. آنها به روشنی به این معنا رسیده اند که مواضع ایشان نقطه مقابل دنیای استکباری است و اگر بخواهند همچون زمان حیات حضرت امام، به ایشان حمله کنند، نتیجه و اثر معکوس خواهند گرفت. این توطئه حساب شده دشمن یک خطر جدی است و باید در مناسبتهای مختلف، همه ما تلاش کنیم جوّ سکوت و بایکوت دشمن را که همچون حصاری اطراف ما را در برگرفته بشکنیم و روشنگر سیاست ها و مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم. اینجانب بار دیگر تأکید می کنم مواضع مقام معظم رهبری همانند مواضع سازش ناپذیر حضرت امام است.

  ـ

  امروز سیاست کلی نظام و انقلاب را مقام معظم رهبری ترسیم می کنند و بر اساس شرع و قانون هیچ یک از ارکان نظام اعم از مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایرین نمی توانند بر خلاف نظر ایشان عمل کنند …

  ـ

  امروز همه می دانیم مواضع حضرت امام و مقام رهبری در قبال غرب چگونه است. رهبر انقلاب فرمودند راه ما راه امام است و صلاح دین و دنیای ما حرکت در مسیر حضرت امام است و ما باید قدمی از خط امام کوتاه نیاییم. ایشان کراراً تداوم راه امام را یادآور شده اند و عملاً همان راه امام را ادامه می دهند. مواضع رهبر انقلاب موجب آرامش خاطر همه ما است. ما اگر بخواهیم مسیر حرکتمان در جهت رضای خدا باشد باید پیرو حرکت رهبری باشیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۲۳۹-۲۴۰ج۲ت۷/۲/۷۱

  ـ

  javanenghelabi - ahmadi khomeini 2

  ـ

  « آنچه که روح امام همیشه جاویدان ما را خشنود می سازد تداوم اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی است. … [و] امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار این آرمانهاست و ما باید به دنیا نشان دهیم که انقلاب و نظام همچنان در مسیر حقیقی خود حرکت می کنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۲۵۴ج۲ت۲۲/۲/۷۱

  ـ

  ـ

  « اگر همه آحاد مردم متحد باشند و بر محور رهبری انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای حرکت نمایند هیچ کس قادر نخواهد بود آنها را شکست دهد. دشمنان ما هر اندازه قوی باشند زمانی که تحت رهبری ولی امر حرکت می کنیم، آنان در موضع ضعف خواهند بود.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۲۸۹ج۲ت۱۲/۳/۷۱

  ـ

  ـ

  « … حضرت آیت الله خامنه ای…جا پای امام گذاشت. در موضع گیریها، در حمله به امریکا، در مبارزه با استکبار، در عدم انعطاف در مقابل زورگویان جهانی، بحمدالله با رهبری هایشان ما را به سر منزل مقصد نزدیک میکنند.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۲۹۴ج۲ت۱۳/۳/۷۱

  ـ

  ـ

  « … اقدام تاریخی، حساس و سرنوشت ساز مجلس خبرگان در تعیین رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به شکلی رقم خورد که رحمت خدای تبارک و تعالی را برای مردم ایران به دنبال داشت. … حضرت آیت الله خامنه ای به پیروی از امام و مراد عظیم الشانمان، پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و مبارزه مظلومین با دنیای ظلم و جوراست. … [و] باید برای حفظ برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبر انقلاب اسلامی باشیم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۲۹۶ج۲ت۱۳/۳/۷۱

  ـ

  ـ

  ـ

  * ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه‌ای هستیم

  « باید از فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ـ مد ظله العالی ـ پیروی کنیم. چرا که ما سرباز تحت امر ایشان هستیم و بر ما لازم و واجب است که از فرمانده خود اطاعت کنیم.»

  ص۳۷۵ج۲ت۲۲/۷/۷۱

  ـ

  ـ

  « امروز حضرت آیت الله خامنه ای جانشین شایسته امام عظیم الشأن است، شما نگویید که خط امام را قبول داریم و بعد از آن هر چه می شود به ما مربوط نیست! اگر این گونه تحلیل کنیم، از انجام مسئولیت و تکلیف دینی ساقط نمی شویم. فرامین رهبر انقلاب درست مانند فرامین امام واجب الاطاعه است.»

  مجموعه آثار مجموعه آثار یادگار امام ص۵۴۸ج۲ ت۵/۷/۷۲

  ـ

  ـ

  « در اینجا بر خود واجب می دانم این را شهادت بدهم که زندگی داخلی حضرت آیت الله خامنه ای بسیار ساده است، نه از باب اینکه رهبر عزیز انقلابمان به این حرفها نیازی داشته باشند، بلکه وظیفه خود می دانم تا این مهم را به مردم انقلابی ایران بگویم. من از داخل منزل ایشان مطلعم. در منزلشان بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند. خانواده ایشان روی موکت زندگی می کنند. روزی منزل ایشان رفتم یک فرش مندرس آنجا بود که از زبری آن به موکت پناه بردم.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۶۷۰ج۲ت۱۲/۱۱/۷۳

  ـ

  ـ

  « امروز در داخل کشور چیزی تحت عنوان بحران یا مشکل سیاسی نداریم و بحمد الله نظام و انقلاب با قدرت در سطح جهان از مواضع بحق خود دفاع می کند و این باعث سرافرازی و افتخار است که هنوز خط امام به عنوان سیاست اصلی، موثر و غالب از سوی رهبری معظم انقلاب، و مردم به بهترین وجه دنبال می شود.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۶۸۸ج۲ت۱۳/۱۲/۷۳

  ـ

  ـ

  « امروز الحمدلله انقلاب ما به دست شاگرد امام، کسی که دقیقاً همان راه امام را می رود و فردی است شایسته که رهبری انقلاب را به عهده دارد، [به پیش می رود.] سعی کنیم مطیع باشیم. … وقتی رهبری مسئله ای را گفت، انسان باید همان را انجام دهد. معنای ولایت فقیه این است.»ص۶۹۴ج۲ت۱۴/۱۲/۷۳.

  « امروز در سایه تأییدات الهی، نفسهای قدسی امام راحل و رهبریهای حکیمانه حضرت آیت الله خامنه ای همه توطئه های دشمن بی ثمر مانده است و انقلاب به راه روشن خود ادامه می دهد.»

  مجموعه آثار یادگار امام ص۶۹۴ج۲ت۱۴/۱۲/۷۳

  ـ

  ـ

  سید احمد خمینی: می‌خواستند مرا در مقابل آیت‌الله خامنه‌ای قرار دهند توی دهانشان زدم

  متن زیر بازخوانی خاطره‌ای از آیت‌الله خزعلی درباره پایبندی حاج احمد آقا خمینی به اصل ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است

  ـ

  «در سال ۶۹ بنده به حاج احمدآقا خمینی گفتم که شما طی یک سخنرانی اعلام کردید که “هر کس بین اطاعت از مقام معظم رهبری و امام راحل(ره) تفاوت قائل باشد، در خط آمریکاست ” که ایشان با تأیید دوباره این سخن گفتند، بنده از روی اعتقاد این حرف را زده‌ام. بعد ایشان فرمودند: برخی از این افراد دور من را گرفته‌اند که بنده را در مقابل حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار دهند که من متوجه شدم و توی دهن‌شان زدم.

  ـ

  حاج احمدآقا در ادامه فرمود: «باید به این احمق‌هایی که می‌گویند آقای خامنه‌ای نباید رهبر شود، گفت “پس چه کسی؟ ” اگر نظر آن‌ها بر روی فلانی است، او که حتی توانایی اداره خانواده خود را ندارد چه برسد به یک مملکت».

  ـ

  همچنین ایشان فرمودند: سه سال قبل از عزل منتظری، یعنی سال ۱۳۶۵، سران قوای سه‌گانه کشور در جماران جلسه داشتند که آن روز آقای منتظری نیز با امام راحل(ره) ملاقاتی داشت، آن‌ها مشغول بحث و گفت‌وگو بودند که یک‌دفعه امام خمینی برخلاف معمول بدون زدن در، با ناراحتی وارد اتاق می‌شود.

  ـ

  بنا به گفته حاج‌احمدآقا، در این جلسه خود ایشان، میرحسین موسوی با منصب نخست‌وزیری، موسوی اردبیلی رئیس قوه قضاییه، هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس و آیت‌الله خامنه‌ای نیز با سمت ریاست جمهوری حضور داشتند.

  ـ

  امام(ره) با ناراحتی تمام گفتند: بنده از اول گفتم منتظری به درد رهبری نمی‌خورد، مجلس خبرگان رأی بر شایستگی او داد و بنده به خاطر التزام به قانون پذیرفتم، ولی امروز به صورت صریح این سخن را تکرار می‌کنم.

  ـ

  در آن وضعیت سکوت عمیقی در جلسه حاکم شد که آیت‌الله خامنه‌ای با طرح این سئوال که پس چه کسی عهده‌دار رهبری شود؟ سکوت را شکستند که در همین لحظه امام بدون کوچک‌ترین مکثی انگشت اشاره را به سوی حضرت خامنه‌ای گرفتند و گفتند: “خود شما، مگر شما از دیگران چه کم دارید؟ “

  ـ

  وی گفت: سکوت بیشتر شد تا حدی که نفس‌ها به شماره افتاد. خود مقام معظم رهبری خطاب به امام گفتند: “این مسئله که شما می‌فرمایید موضوع جدیدی است، بنده می‌خواستم شما به اعضای این جلسه حکم ولایی کنید که ما حق دم زدن از این جلسه را نداریم تا زمانی که خود شما حکم بفرمایید. ” امام نیز این حکم را کردند.

  ـ

  حاج احمد آقا می‌فرمایند: باید در کنار نظام‌مان پشت سر رهبری قرار بگیریم. رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره‌های شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندان‌های سفاک پهلوی به سر برده… هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه‌ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستور رهبری عمل کنند… ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم. هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست… قاطع‌تر پشت رهبری باشیم و نگذاریم رهبرمان احساس تنهایی کنند. همان‌طور که نگذاشتید امام احساس تنهایی کند. اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است. هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از آیت‌الله خامنه‌ای است، در خط آمریکاست.

  ـ

  من بعد از رحلت امام، با خدا و امام عهد کرده‌ام که کوچک‌ترین قدمی را علیه رهبری و بر خلاف رهبری و حتی بر خلاف میل رهبری بر ندارم. و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشید که ما در تمام زمینه‌ها بر آمریکا پیروز می‌شویم… به حسن و برادرانش این توصیه را می‌نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام کشور را می‌خواهند. هرگز گرفتار تحلیل‌های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است.

  ـ

  مرحوم حاج احمد آقای خمینی می‌فرمودند: بر خود واجب می‌دانم شهادت دهم زندگی داخلی آیت‌الله خامنه‌ای، نه از باب اینکه رهبر عزیز انقلاب ما به این حرف‌ها نیاز داشته باشند، بلکه وظیفه خود می‌دانم تا این مهم را به مردم مسلمان و انقلاب ایران بگویم. من از داخل منزل ایشان مطلع هستم، مقام معظم رهبری در خانه، بیش از یک نوع غذا بر سر سفره ندارند.
  خانواده معظم‌له روی موکت زندگی می‌کنند. روزی به منزل ایشان رفتم، یک فرش مندرس آنجا بود، من از زبری فرش به موکت پناه بردم.

  ـ

  در ملاقاتی که مقام معظم رهبری با حاج احمدآقای خمینی داشته‌اند، ایشان می‌فرماید: حضرت امام بارها از جناب‌عالی به‌عنوان مجتهدی مسلم و بهترین فرد برای رهبری نام بردند.

  نقلی از: آیت‌الله خزعلی

  ـ

  javanenghelabi - ahmadi khomeini 1

  ـ

  مــنابع :

  مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی،جلد اول، نوبت چاپ اول/اسفند ۱۳۷۴، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره).
  مجموعه آثار یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی جلد دوم، چاپ اول/بهار ۱۳۷۵، ناشر: موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (قدس سره ).

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  ۳۲برش مهم از ۸۲سال زندگی پر فراز و نشیب هاشمی‌رفسنجانی

  تیتر «شاه‌رفت» را چه‌کسی انتخاب کرد؟

  «اردشیر زاهدی» و «فرح دیبا» درباره فرار شاه از ایران چه گفتند؟

  ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  مراسم بزرگداشت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی از سوی مقام‌معظم‌رهبری‌ برگزار شد

  من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای‌هاشمی!

  از فوت هاشمی تا موضوع هسته‌ای؛ وقتی صداوسیما بر اساس «جوگیری» عمل می‌کند!

  آیت‌الله یزدی: آقای‌هاشمی برای نظام وزنه بود و یک عمر کار کرد / صفار: کسانی که دردوران دوم خرداد جلودار اهانت به آقای‌هاشمی بودند امروز برای دفاع از او آستین بالا می‌زنند / یامین‌پور: خیلی‌ها شبانه‌روز دنبال این بودند که بیانیه‌ای از ایشان علیه رهبری بگیرند

  شرط شهید احمدی‌روشن در خواستگاری درباره مبارزه با اسرائیل چه‌ بود؟ / از تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه شریف تا غلتیدن در خون با پیراهن مشکی عزای‌سیدالشهدا(ع)

  آمریکا انتقام اوکراین را در ونزوئلا گرفت؛ غربگرایان، دولت منتخب را برکنار کردند / معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا: اقدام پارلمان را قبول نداریم؛ «مادورو» همچنان رئیس‌جمهور است

  فضیلت زیارت حضرت‌ فاطمه‌ معصومه(س) و احادیث خاص اهل‌بیت در شأن ایشان چیست؟ / چرا «دختر و خواهر و عمه» ائمه ازدواج نکردند؟

  وجود یک قوه‌قضائیه مستقل و شجاع را همه باید قدر بدانند / آمریکایی‌ها از حالا برای دوران بعد برجام فکر می‌کنند / عناصر چهارگانه اقتدار کشور و ملت‌ایران | تصاویر

  مقام معظم رهبری: فقدان هاشمی سخت و جانکاه است/ اختلاف نظرها نتوانست پیوند رفاقت را بکلی بگسلد

  حجت‌الاسلام هاشمی‌رفسنجانی در سن ۸۲ سالگی درگذشت / زندگی‌نامه خودنوشت رئیس مجمع‌تشخیص مصلت‌نظام

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  آغاز جدی مبارزات مردمی علیه حکومت پهلوی از شهر قم و به رهبری علما و روحانیت / ماجرای اولین باری که حضرت‌آیت‌الله خمینی در جریان انقلاب مردم ایران لقب «امام» گرفت / چگونه برگزاری چهلم‌ها به سقوط رژیم پهلوی انجامید؟

  بعد از آزادی پدرم خودم برای ایشان سیگار تهیه می‌کردم / در بخش زیادی از دوران مبارزات پدر، آقای‌منتظری اصلاً در این عرصه حضور نداشت!

  رئیس حفاظت و اطلاعات قوه‌قضائیه: شاهدیم که پس از شهادت شهیدبهشتی این حد هجمه را به رئیس قوه‌قضاییه نداشتیم / آیت‌الله لاریجانی به صورت جدی در مقابل فتنه‎ها ایستاده‌است / هر فرد با هر لباس و مقامی پازل دشمن را عملیاتی کند در برابرش می‌ایستیم

  از یک مسئول انتظار اقدام می‌رود، نه فریاد

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۲

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  تصاویری از سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) در اصفهان

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  عکس دختران‌جوان، اصطلاحات عامیانه‌عبری؛ «دام‌عسل» حماس برای سربازان‌اسراییلی

  شیبانی: آمریکا راه فرار یا فریب در برجام را بازگذاشت تا هر زمان که بخواهد فشار بیاورد / بعید می‌دانم آمریکا هم بخواهد برجام را از دست بدهد / اگر دو سفر به غرب داریم یکی هم به شرق برویم

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  ۳۲برش مهم از ۸۲سال زندگی پر فراز و نشیب هاشمی‌رفسنجانی

  ناگفته‌ها از لحظات غسل و تدفین حجت‌الاسلام هاشمی

  آخرین خطبه‌عقد مرحوم‌هاشمی دو روز قبل از وفات | تصویر

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  حاشیه‌نویسی فرود تحقیرآمیر ایرباس در مهرآباد: وزیرراه در مراسم ورود هواپیمای ۳۲۱ ایرباس آنقدر خوشحال بود که لبخند از صورت وی پاک نمی‌شد

  گم‌شدن حقوق‌شهروندی در مسکن‌مهر!

  دلیل عصبانیت برخی از «معمای‌شاه» چیست؟

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حکم آتش علیه قوه‌قضائیه در ساختمان معروف شهرلندن / بی‌بی‌سی فروردین ۹۳: در ماهها و سالهای‌آتی باید با حمله و هجمه به قوه‌قضائیه دستگاه‌قضای‌ایران را مهار کرد

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!