پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ | Tuesday 25 April 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 2436 نویسنــده : ۱۷ دی ۱۳۹۲ ۰۰:۳۴ ۶۹ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  فراخوان ماجرای چادری شدنم ؛ ماجرای چادری نشدنم

  پایگاه جـوان انقـلابی از سال گذشته فراخوان مهمی را در جهت گسترش عمیق و منطقی عفاف و حجاب در سطح کشور با عنوان "ماجرای چادری شدنم ؛ ماجرای چادری نشدنم" منتشر نمود که بحمدلله مورد عنایت و نظر مخاطبین خود در ایران و جهان قرار گرفت ؛ اما در روزهای اخیر و پس از روی کارآمدن دولت اعتدالگرای حسن روحانی و با توجه به برخی از اظهارنظرات و رویکردهای مسئولین دولتی در امر فرهنگ (همچون اعتراف صریح وزیر ارشاد مبنی بر ادامه دادن راه عطاالله مهاجرانی ؛ وزیر لندن نشین دولت خاتمی و از منکرین وجود حضرت ولی عصر (عج)) و باز شدن تدرجی فضا برای برخی گروه ها و جریانات و همچنین تلاش عده ای برای رواج بی حجابی و کشف حجاب در داخل ایران اسلامی ؛ برآن شدیم تا این فراخوان را باجدیت پیگیری نماییم و هرهفته یک خاطره جدید از ماجرای چادری شدن و یا چادری نشدن بانوان عزیز ایرانی را تقدیم شما داریم تا دیگر مخاطبین در محیطی باز از تجربیات و نظرات دیگراندر امر حجاب و پوشش و عفاف بهره مند گردند. از شما عزیزان نیز تقاضا داریم تا با ارسال خاطرات خود با اعضا خانواده تان ما را در اجرای این طرح و دیگر مخاطبین را برای یافتن و مصمم شدن در مسیر خود یاری فرمایید. از سایت ها و دیگر وبلاگ ها نیز تقاضامندیم با نشر این خاطـرات حضـوری فعـال در این عرصه فرهنـگی داشته ...

  • پایگاه جــوان انقـلابی – javanenghelabi.ir  :

  ـ

  بسم الله الرحمن الرحیم

   «قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضوا مِنْ أَبْصرِهِمْ وَ یحْفَظوا فُرُوجَهُمْ ذَلِک أَزْکی لهَُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرُ بِمَا یَصنَعُونَ / وَ قُل لِّلْمُؤْمِنَتِ یَغْضضنَ مِنْ أَبْصرِهِنَّ وَ یحْفَظنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلا مَا ظهَرَ مِنْهَا وَ لْیَضرِبْنَ بخُمُرِهِنَّ عَلی جُیُوبهِنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ ءَابَائهِنَّ أَوْ ءَابَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائهِنَّ أَوْ أَبْنَاءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَنِهِنَّ أَوْ بَنی إِخْوَنِهِنَّ أَوْ بَنی أَخَوَتِهِنَّ أَوْ نِسائهِنَّ أَوْ مَا مَلَکَت أَیْمَنُهُنَّ أَوِ التَّبِعِینَ غَیرِ أُولی الارْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطفْلِ الَّذِینَ لَمْ یَظهَرُوا عَلی عَوْرَتِ النِّساءِ وَ لا یَضرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ مَا یخْفِینَ مِن زِینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلی اللَّهِ جَمِیعاً أَیُّهَ الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکمْ تُفْلِحُونَ»

  «به مردان مؤمن بگو دیدگان خویش را از نگاه به زنان اجنبی باز گیرند و فرج‌های خویش را نگهدارند این برای ایشان پاکیزه تر است که خدا از کارهایی که می‌کنید آگاه است / و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان اجنبی فرو بندند و فرجهای خویش را حفظ کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبان‌ها کنند و زینت خویش را نمایان نکنند مگر برای شوهرانشان ، یا پدران و یا پدر شوهران یا پسران و یا پسر شوهران و یا برادران و یا خواهرزادگان و یا برادرزادگان و یا زنان و یا آنچه مالک آن شده‌اند یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از اسرار زنان خبر ندارند، و مبادا پای خویش را به زمین بکوبند تا آنچه از زینتشان که پنهان است ظاهر شود ای گروه مؤ منان همگی به سوی خدا توبه برید شاید رستگار شوید»

  سوره نور، آیات 30 و 31

  ـ

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  ـ

  تـاریخ کهـن ایــران عزیز ، سرشار و آکنــده از ایمـان به خدا ، پاکی ، عــدالت و پاکـدامنی زنـان و مـردان خـود بـوده اسـت و این سرزمین نــورانی پس از پذیریش آیین انسان ساز و متعالی اسـلام و مخصـوصا مکتـب اهـل بیـت علیهــم السـلام جلوه ای ویژه از فرهنگ و تمدن سازی و رشـد الهی و انسـانی را در پیشـاپیش خود احسـاس کــرده اسـت. در دهـه چهــارم انـقلاب اسلامی به نظر مساله فرهنـگ مهــم ترین ، برجسته تریـن و تاثیـرگـذارترین موضـوعات به شمـار میـرود و  طبیعـتا چــون با بطـن و متن مــردم ارتبـاط مستقیم دارد در زنـدگی اجتمــاعی ایرانیـان نقـش بســزایی از خـود بــجا می گــذارد. وبگاه جــوان انقــلابی  با کمک و همـراهی تعــدادی از وبلاگنـویســان فعـال در جبهــه فرهنـگی انقــلاب اسلامی طـرح بزرگ و مـوج وبـلاگی و انســانی  ” خاطـرات بانـوان ایـرانی ”  را برگـزار میکند.

  ـ

  ـ

  این طرح ویژه بانوان و زنان نجیب و پاک ایران زمین است و در چند محور برگزار میشود :

  ـ

  • •  ماجرای چادری شدنم و ماجرای چادری نشدنم : در این طرح از کلیه بانوان و زنان و دختران عزیز در سرتاسر کشور وحتی خارج از کشور دعوت میکنیم تا ماجرا و خاطره انتخاب حجاب خود (اعم از چادر یاغیــر چادر) را برای ما ارسـال کننــد و تلویحا در بین نوشتـه ارسـالی خود دلایل برتـر بـودن انتخــاب خود را قیــد فرماینــد. خاطراتی از برکات و نـکات مثبــت اتخــابی پوشش خــویش که برای خــود یا خانـواده و دوستـانشــان داشته است و یاحتی خاطرات و نقــل حــوادثی کـه پوشـشی غیر از پوشــش انتخـابی شـما داشـته است و متحمــل شکسـت ها و آسیــب هایی برای خود یا اطرافیانشان شده اسـت. این خاطرات همگی بصورت مستقیـم و مجــزا در قسمـت (پرونـده ویژه | خاـطرات دخـتران ایــرانی) منتشـر میشــود.
  • ـ
  • در طرح دیگری که بـرای بانــوان در نظـر گرفتــه ایم بـنا داریـم تا بـانوان عـزیز دلایــل خـود مبـنی بر انتخـاب پوششــان را برای دیگـران تشـریح کنــند. جـوان انقــلابی و چــادری ها نیز این مطالب را همگی در یک جا و دریک صفحــه و درکنارهم منتشر خواهــد ساخت و قضـاوت را برعهده خواننــدگان محترم قرار میدهد. دلایلی چون اعتقادات مذهبی ، تاریخ کهن ایرانی و باستــانی ، اجبار خانواده ، ترس و رودربایستی ، زیبایی ، هــزینه مالی برخی پوشـش ها ، راحـتی ، چشــم و هم چـشمی ، دوری از نـگاه انســان های هــرزه و حتی بصـورت صـادقانه بــرای جلـب توجــه ، ازدواج ،  پیــدا کـردن دوسـت ، به رخ کشیــدن زیـبایی بـرای دیگــران ، مشـگلات خــانوادگی ، به روز بـودن ومــد و یاحتـی مسـایل به دور از اخــلاق و…

  ـ

  ـ

  این طـرح برای بـرادران عزیز هم یخـش هــایی را در نظـر گــرفته اسـت :

  • •  بـرداران عزیـز هم می تواننــد نظرات ، نوشته ها و تحلیل های خویش  را در مورد پوشش بانوان جامعه از دید خودشـان بعــنوان مــردان ایـرانی بیــان کنند.  به طور کلی هدف مهم این قسمــت برای آقایـان را می توان به بیان تــراز اجتمــاعی بانـوان از لحـاظ پوشـش شــان در نـزد مــردان  بیــان کرد.
  • ـ
  •   موضوع دیگری که قــرار اسـت در این طرح آن را پیگیــری و در اختیــار شما عزیــزان قـرار دهیــم وجود مبــاحثی در بـاب “غیــرت برای مــردان” و یا “حجاب پوشـش برای آقایــان” است ؛ هـدف اصـلی این بخــش را نیز می تــوان در این جمله خلاصه نمود که که آیا غیرت یا حجــاب برای یک مــرد لازم اسـت یا خیــر و اهمیت آن را از دید آقــایان و بانــوان جامعــه بررسی کنیــم.

  ـ

  ـ

  توجه داشته باشید که چون ادرس و نشانی از شما به جز نام کوچـک و نام شهــرتان منتشـر نمی شـود ؛ تقاضـا داریــم تا واقعیـت ها را بیـان کنید. ما ایمـان داریم که جـوانان ایـرانی همـگی دارای فکــر و اندیشـه و البتـه انتخـاب هستـند و میخـواهیم با این حرکت اولا مـیان زنان ایـرانی رابـطه ی بیشتـری ایجـاد و آنـان را باعقـاید یکدیگــر آشـنا کنیـم.

  ـ

  درپایان از همه وبلاگ نویسان ، وب نویسان ، صاحـبان قلـم و اندیشـه و مخـاطبان میهـمان در فضـای مجـازی دعـوت میکنیـم تا درایـن طرح شرکت کنـند و با بـیان نظــرات خویـش انتخـاب راه صحیـح برای دیگــران آسان تر نمایـند. کلیه مطالب منتشر شده  در دیگر وبلاگ ها منتشر خواهد شد.

  ـ

  ـ

  ـ

  ــ

  روش ارسـال مطالب :

  شما می توانید مطالبتان را به 3صورت ارسال کنید :

  1 – از طریق وبـگاه جوان انقــلابی ؛ قسمت ارسال مطلب (که در بالای لوگوی سایت قرار دارد)

  2 –  از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) : 

  info@javanenghelabi.ir

  3 – از طریق کامنت گذاشتن در ذیل یکی از مطالب سایت جوان انقــلابی یا سایت چــادری ها

  ـ

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  ـ

  توجــه !

  لطفا در هنگام ارسال مطلب به نکت زیر توجه فرمایید :

  1. لطفا حتما مطالب و اعتقــادات و تفکرات خود را با نثری روان ، کوتـاه ، جـذاب و البته با فکر و جهت ارسال فرمایید و واقعـیتی که در وجودتان است بدون هیچ ملاحظه ای بیان کنیــد.
  2. در هنگام ارسال مطلب و در متن ارسالی خویش مطالب خواسته شده زیر را نیز درج کنید 

  –  نام کوچک(الزامی)

  –  نام شهر محل سکونت (الزامی)

  –  شما میتوانید برای دریافت نظرات خوانندگان درباره مطالبتان آدرس ایمیل و وبلاگتان را نیز درج فرمایید. قابل ذکر است که ادرس ایمیل و وبلاگ شما منتشر نمیشود.

  ـ

  در پایان از همه کسانی که ما را دراین پروژه عظـیم یاری میکننـد تشکر میکنیـم و دست تمام وبلاگ نویسان ، وب نویسان و انسان های صاحب قلم و اندیشه را برای همکاری به گرمی می فشـاریم و از همگان تقاضای همکاری در این جبهه فرهنگی عظیم داریم.

  ـ

  ـ

  برای مشـاهده جدیـدترین مـطالب ارسـال شـده بر روی مستطـیل زیر کلیک کنـید.

  ـ

  javanenghelabi - banovanـ

  ـ

  ـ

  ـ

   

  وبگاه بولتن نیوز  : http://www.bultannews

  وبگاه حرف تو  :  http://harfeto.ir/?q=node/12446

  وبــگاه چــادری هـا   :   http://chadoriha.ir

  الهی من لی غیــرک : http://negar2013.persianblog.ir

  زیر ســایه خــدا : http://zire-sayekhoda.blogfa.com

  سبـک مطهــر : http://holystyle.blog.ir

  حـریم هـدایت : http://rozhayezendegi.blogfa.com

  ورود آدمــای بی جنبـه ممنــوع : http://saaer.blogfa.com

  مـنــِ او : http://mahtab1313.blogfa.com

  وبلاگـ شخصی وحیـد علـی زاده : http://alizadehv.mihanblog.com

  اینــجا “دهلاویــه” به گوشـم! : http://dehlaveaie.blogfa.com

  ریحــانه : http://reihaneh1269.blogfa.com

  زن و حقــوق زن : http://hadishoghogh.blogfa.com

  رهبــری : http://www.ali-khamenaei.blogfa.com

  دفتر نقاشی من گم شده : http://www.atool.blogfa.com

  بشنـو از نی چـون حـکایت میکنـد : http://jodaeeha.blogfa.com

  حامـبان گفتمــان انقــلابی اسـلامی  : http://jalili0151.blogfa.com

  با ولایت تا شهادت : http://bavelayattashahadat.blogfa.com

  دختـران آفتــاب : http://dokhtaranaftab.blogfa.com

  آفتـــاب شیــراز : http://aminevelayat.blogfa.com

  در مقتل گمنامی  :  maghtalgomnami.mihanblog.com

  یک کـــلام ، حــرف حســاب  :  http://senoobar.mihanblog.com

  مــادر خـــوبی هــا : http://www.momnargis.blogfa.com

  لبیــک یا سیــدعلی  :  http://www.emamsedali.blogfa.com

  یــاد من بــاش نــازنینــم :  http://yademanba6.blogfa.com

  حجابم را دوست دارم  :  http://i-love-my-hijab.blogfa.com

  لبیک یا خامنه ای  :http://aseman313.ir

  زاهدانه  :  http://zahedaneh.ir/?p=21630

  جبهه فرهنگی فاطمیون  :  http://karandesh88.blogfa.com

  پوشیه حجاب مادرم فاطمه-س  :  http://www.niqab.blogfa.com

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  S  M  S  :  ۳۰۰۰ ۲۸ ۲۸ ۳۸                     E – mail  :    info@javanenghelabi.ir

   

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  برای نوروز امسال 7 سین قرآنی بچینید

  20 اندرز از پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌ و آله) درباره‌ی خوردن و آشامیدن

  سی ان ان: آتش بس یمن، نتیجه‌ی رایزنی محرمانه‌ی ایران و عربستان

  چرا امام هادی(ع) به سامرا تبعید شدند؟

  وزیر خارجه استرالیا: حاضرم برای دیدار با روحانی باز هم روسری بپوشم / انتقادات از من درباره حجابم در تهران بی‌جا است

  بشار اسد: روابط ما با حماس مرده است؛ دیگر به این گروه اعتقاد نداریم / اینها بخشی از جبهه النصره هستند

  کاخ سفید: قاطعانه می‌گوییم، تحریم‌ها به هیچ وجه یکجا برداشته نمی‌شود / درباره عراق با ایران همکاری نمی‌کنیم / اختلافی بین تفسیر ظریف و کری نیست!

  انتشار خبر “حذف یارانه ۵ گروه پردرآمد”

  هاشمی‌رفسنجانی: نفی هولوکاست که احمدی‌نژاد مطرح کرد به نفع اسراییل شد

  آیت‌الله مصباح‌یزدی: ائمه بر مراوده و وحدت با اهل سنت تاکید داشته‌اند / همفکری اصولگرایان براي ترويج و پيشبرد حق کار مبارکی است ، اما نباید به بهانه وحدت ، از اصول دست کشید / گفتگوها علاوه بر رفع سوء تفاهمات باید به سمت احیاء امر اهل بیت(ع) هدفگذاری شود

  دختری که با نردبان‎ به‎ مدرسه ‎می‌رود | تصویر

  جهانگیری: اگر مجلس خوبی‌ شکل نگيرد کار دولت ناتمام خواهد بود / اميدوارم مساله رد صلاحیت‌ها با مذاکرات حل شود / مخالفان دولت تلاش می‌کنند اعتدال گرایان از کانديداتوری روی‌گردان شوند

  چقدر برای امام زمان(عج) صلوات بفرستیم؟

  حجامت برای چه کسانی مفید است؟

  آیت‌الله خامنه‌ای : امریکایی‌ها موافق همکاری و همدلی ایران و افغانستان نیستند / امنیت و پیشرفت افغانستان امنیت و پیشرفت ایران است / اشرف غنی: ایران تحت رهبری خردمندانه شما هویت تاریخی خود را تثبیت کرده است

  آقای ظریف! چرا پرچم ایران اینجا نیست؟! | تصویر

  جابجایی دو نوزاد دربیمارستان خصوصی!

  اعتصاب محافظان کاخ ملکه انگلیس

  هشدار آیت‌الله نوری همدانی درباره‌ی نسبت دادن برخی مطالب به حضرت امام(ره)

  محمدجواد ظریف در بین 100 چهره‌ی تاثیرگذار مجله تایم

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۶۹
  • سلام
   عيدتون مبارك
   لينك مطلب فراخوان رو تو وب قرار دادم

   • خاطرات دخترونه
    چشمانت را برهم می گذاری ،نسیم خنک بهاری لطافت شگفتی را میهمان آغوشت می کند.از خانه بیرون می آیی لحظه ای درنگ واما …ناگاه چشمی آلوده تیرگی نگاهش رابرچهره ات می کوبد به خودت می نگری، شرم سرتاپای وجودت رادرمی نوردد.برمی گردی خانه لحظاتی می گذرد به ساعت نگاهی می اندازی دوباره سمت درمی روی آستینت به دستگیره گیر می کند.دستت رابه طرف خودت می کشی که ناگاه نگاهت میهمان آیینه می شود،برای لحظه ای قامتت درآیینه میهمان مردمک چشمانت می شود.فکری به سرت که نه به قلبت سرک می کشد.چادر مادر رابرمی داری .چادر راسرت می کنی این بارخودت سراغ آیینه می روی،بی اختیار لبخند برلبانت می نشیند.جایی درانتهای قلبت می خواهی متفاوت باشی.هیچ کس از تو نخواسته اینگونه باشی .این انتخاب خودتوست .باچادر می روی بیرون.چندقدمی راه می روی احساس عجیبی داری .سوارتاکسی می شوی.پسرجوانی که کنارت نشسته خودش راجمع می کند ونگاهش رابه بیرون می دوزد.احساس قدرت می کنی.ازتاکسی که پیاده می شوی می روی پاساژ همیشگی کفشی انتخاب می کنی ،رفتار دیگران رازیر نظر داری اما هیچ کس حواسش به تونیست .ازپاساژ می آیی بیرون که دوستت رامی بینی هنوز به خودت نیامده ای که جلو می آید وسلام می کند.پاسخ سلامش رامی دهی دلت شور می زند که چه می گوید.اما او درمقابل نگاه نگرانت لبخند می زند ومی گوید:مبارکه!خودت را به آن راه می زنی و می گویی:چی؟بامهربانی دستی برچادرت می کشد.خیالت راحت می شود .می روید بستنی بخورید .روی میزوصندلی کناری زن ومرد جوانی نشسته اند .مرد به همسرش می گوید: ببین این خانم هم حجاب پوشیده می بینی راحته.زن نگاهی به چهره ات می اندازد وزیر لب می گوید:چقدر هم باکلاسه!اعتماد به نفست گل می کند.کمی بعد ازدوستت خداحافظی می کنی ومی روی کتاب فروشی کتابی انتخاب می کنی موقع حساب کردن ،فروشنده نگاهی به ظاهرت می اندازد وکتابی به اسم لهوف به تومعرفی می کند هردوکتاب رامی خری .درراه بازگشت درمترو کتاب لهوف راباز می کنی وشروع می کنی به خواندن.کتاب جالبی ست نگارش زیبایی دارد جمله هایش جذبت می کنند طوریکه دوست نداری از خواندنش دست برداری.یک لحظه سرت رابلند می کنی، نگاهت درنگاه خانم محجبه ا که مقابلت ایستاده می افتد مهربانانه درنگاهت لبخند می زند..احساس خوبی می کنی.ناگاه صدایی توجه ات راجلب می کند.برمی گردی دخترنوجوانی تورابادست نشان می دهدوبه مادرش می گوید:مامان دیدی گفتم باچادر هم می شه رفت مدرسه!ببین این دختره هم چادرپوشیده تومترو!.برایت جالب است آدم های اطرافت چقدر باورت کرده اند.وقتی می رسی خانه کلید می اندازی ودر رابازمی کنی .پدرت باتعجب نگاهت می کند .امروز گویی مهربان تر شدی بالبخند به او سلام می کنی وداخل می شوی.درطول روز پدرومادرت پچ پچ می کنند.فرداصبح وقتی آماده می شوی بروی مدرسه ،کادویی را روی میز صبحانه می بینی .جلومی روی رویش نوشته:برای تو دختر عزیزم.بازش می کنی.یک چادر مشکی ست! ​

  • در وبلاگم قرار دادم یاعلی

  • سلام
   این متن رو در وبلاگم منتشر کردم

  • سلام خواهر خوبم از کار بسیار ارزنده و خدایی تان سپاسگزار و خدای را شاکرم که بانوان عفیف این سرزمین و پیروان مکتب حضرت زهرای مرضیه سنگربان عفت خدایی و زهراگونه خود بوده و به شیاطین اجازه تخریب این دژ و حصن حصین را نخواهند داد همانگونه که در عهد رضاشاه ملعون تلاش وی و پسر خبیثش و استکبار جهانی و انگلیس مکار را ناکام گذاشتند.
   خواهر عزیزم شما را به خدا به تبیین حجاب برتر و چادر مادران ما به عنوان نماد ملی و ایرانی بپردازید نه چادر ملی( جریان انحراف) که پرداخته سیاست حجاب زدایی مشایی و جریان انحرافی بوده و در ریشه ملی و تاریخی ایران اسلامی این گونه چادر جایگاهی نداشته و تنها یک کلاه به مانتو متصل و به فرهنگ دینی اسلامی و ایرانی ما تحمیل و عده ای نیز ناآگاهانه آن را انتخاب و نماد ملی و غرور ایرانی یعنی چادر مادری و حتی چادر قجری را که به گونه ای اصالت د دارد را کنار گذاشته و نماد انحرافی را بعنوان ملی جایگزین کردن. که وامصیبتا…..
   موفق و موید باشید

   • آقامحمد سلام.
    باكمال احترام به شما، از صحبت هايتان شديدا انتقاد مي كنم. چرا ميخواهيد همه چيز را بي خود به هم ربط دهيد؟ حالا اگر ربطي هم باشد كه نيست، عقل انسان كه جايي نرفته. فرضا كه چادر ملي را يك آدم منحرف و فاسد باب كرده باشد، شما چه مشكلي در آن ميبينيد؟ نخواهيد كه با سخت گيري هاي بي جهت عده اي را از حرفتان و دينتان و چادر بيزار كنيد.
    يك زن بايد در اين مورد نظر بدهد. چادر بهترين پوشش است. حالا هر چادري باشد. شما تا كنون سختي جمع كردن يك چادر براي راه رفتن، پوشيدن چادر به همراه بغل كردن كودك و كيف و وسيله هاي ديگر را تجربه كرده ايد؟ نه!
    انجام دادن كارهاي ادراي و حتي خريد هاي روزانه با چادري كه داراي آستين باشد بسيار راحت تر است.الان نميتوان چادري قجري با آن همه پهنا و چند لايه سر كرد و نقاب زد و در كنارش پشت ميز يك سازمان نشست. هر چند اين پوشش نيز براي علاقه مندان و نيز رفت و آمدهاي معمولي زيباو پسنديده است.
    هدف را فراموش نكنيد. هدف ايجاد جامعه اسلامي با تمام زيبايي و كارآمدي است. مهم با حجاب بودن است. به گونه اي كه جلب توجه ننمايد و سلامت جامعه حفظ شود. هر چند قبول دارم كه بعضي از اين چادرها واقعا تنگ دوخته ميشوند كه اين جاي اشكال است.

    • من با محمد مهدی موافقم. از این نوع چادر ها بوی انحراف میاد. شاید چادر ملی مشکلی نداشته باشه اما راه رو برای ایجاد انحراف باز می کنه.

    • سلام.
     زن در اسلام تاکیید شده در خانه باشه و مسئولیت تربیت فرزند و خانه داری که اصلی مهم در خانوادست رو انجام بده.
     متاسفانه الان زن ها هم در جامعه کار میکنند که بعضا عواقب بدی داره.
     یکیش اینکه جای یه مرد که میتونه نون بیار یه خانواده باشه را میگیره.
     بعدشم چادر های قجری نه ولی ساده هاش که مادرامون سر میکنن سخت نیست.چادر های ملی و دانشجویی و….بعضی وقتها از مانتو هم بدتر هستند و بیشتر جلب توجه میکنند.

  • عکسه که گذاشتید خیلی قشنگ و با مزه ست!!!

  • سلام
   چرا دختر چادری رو بد کشیدین اون یکی رو خوب ؟ روحیه ادم خراب میکنین که اینچوری!

  • جواب این محمد تو که به چادر مادریت اهمیت میدی چرا به لباس پدریت اهمیت نمیدی ایا اجداد ما کت و شلوار میپوشیدند؟چرا خود فریبی میکنیید ؟چرا جو گیر میشوید؟مردها هر وقت لباس زمان قجری پوشیدند خانمها هم حتما چادر قجری سرشان میکنند انحراف ان چیزی است که مردها میپوشند

  • سلام این مطلب رو تو وبم گذاشتم .خاطره خودم رو هم براتون ارسال کردم .ان شاالله که طرح موفقی بشه
   موفق باشید

  • سلام جوان انقلابی
   خوب هستید ؟
   شما را با افتخار در لیست پیوندهایم قرار دادم
   مطلب مربوط به ماجرای چادر ی شدنم را نیز لینک کردم
   لطفا بنده را لینک بفرمائید
   در ضمن با پستی تحت عنوان خس و خاشاک های شاد به روزم
   حضور و ارائه نظرات شما مایه خوشحالی بنده است
   موفق باشید

  • گفتم: خواهرم حجابت؟

   گفت: دلم پاک است.

   گفتم: مگر می‌شود پاکی هزاران نگاه را بدزدی و دلت پاک باشد؟!

  • و چه احساس قشنگی است وقتی …

   تو رویاهایت را نادیده نمی گیری و لحظه های زندگی را به اعتبار توانایی هایت به پیش می بری.

   و این گونه زندگی با تلاش تو معنا می شود.

   هر روز شایسته ی آنی که حضورت را فریاد کنی تا

   دیگران احساس بودنت را به تمامی لمس کنند.

   به اوج می رسی وقتی بدانی، ارزش زیستن آن فرصتی است که

   در اختیار داری و بپذیر این پدیده ی بی نظیر تا چه اندازه تکرار ناپذیر است.

  • سلام
   طرح شما چه فرقی با طرح موفق “چی شد چادری شدم؟” دارد؟؟؟
   طرحتان در فضای مجازی تکراری است!

   • | مدیــر وبـــگاه جــوان انقــلابی |
    0
    0

    باسلام خدمت شما دوست مومن و انقلابی عزیز
    ازحضور شما و اظهار نظرتان متشکریم
    فرمودید : طرح شما چه فرقی با طرح موفق “چی شد چادری شدم؟” دارد؟؟؟
    طرحتان در فضای مجازی تکراری است!
    باید عرض کنیم که اولا ما در ابتدای این طرح از وجود این طرح ها در دیگر وبلاگها خبری نداشتیم و بعدا متوجه شدیم
    دوما وقتی که به وبلاگ حضرتعالی سری زدم متوجه شدم که شما نیز از فعالین عرصه جهاد فرهنگی هستید و به مقوله حجاب توجه ویژه ای دارید. اما سوال ما از شما این است که آیا ما امروز کم وبلاگ و سایت در زمینه پوشش و حجاب و دفاع از کرامت بانوان عزیزمان داریم که شما هم وارد این عرصه شده اید؟ آیا رواست تا منتقدان بی تقوا شما را به تکراری بودن کار متهمتان کنند؟ ایا حضرتعالی در ماه مبارک رمضان به مساجد و گروه های فرهنگی که ختم قرآن مجید دارند نیز میگویید که کار شما تکراری است و مثلا صدا وسیما در تمام شبکه های رادیویی و تلویزیونی اش حداقل یکبار ختم قرآن دارد؟ ایا با وجود بیش از 2500شبکه ماهواره ای که فقط مختص به حجاب و پوشش زن و رواج فمنیسم و مسائل غیر اخلاقی مربوط به زنان هساتند بازهم رسانه ها و بلندگوهای انقلابی و اسلامی که از قضا در کم کاری و خواب به سر می برند اعتراض میکنید که چرا در حال کار فرهنگی هستید؟ آن هم در سطح سایت نه در سطح وبلاگ….!؟
    البته در پایان عرض میکنم که پرسش حق شماست و پاسخ دادن هم وظیفه ما ولی ای کاش به جای طرح این مباحث ما را در این طرح عظیم و کشوری یاری میکردید و یا حداقل خاطره خودتان را از پوشش تان ارسال میفرمودید. در پایان از شما سپاسگذاریم و امیدواریم بازهم با انتقادات و پیشنهادات خود ما را یاری فرمایید
    مدیر وبگاه جوان انقلابی

  • سلام
   شما واقعا از کلام من، برداشت اعتراض داشته اید؟؟؟
   در اینکه وبلاگ ها و سایت های بسیاری در مقوله ای مشابه می نویسند،شکی نیست. اتفاقا برای برخی موضوعات واجب نیز هست.اما من گفتم طرح شما تکراری است! طرح شما دقیقا همان “چی شد چادری شدم؟” است. یعنی همان خاطرات! شاید افراد در این بین تغییر کنند، اما حرف، همان حرف است. ایده، همان ایده است!
   برای ترویج فرهنگ حیا و عفاف می شود روی مسائل مشابه و مرتبط کار کرد، نه دقیقا یک بحث واحد!
   گفته اید در ابتدای کار متوجه همسانی دو طرح شده اید! خب! طرح ها را تلفیق می کردید تا بهتر نتیجه بگیرید.
   فراخوان از پس فراخوان چند درصد نتیجه در پی خواهد داشت؟

  • سلام
   بهتر نبود در عکس بالای صفحه حاشیه را نمایش نمیدادید ؟ (عکس های خاتمی و رفسنجانی و سید حسن و ایت الله مصباح وو و و)
   با مات کردن عکس پیامی منتقل میشود که شاید این پیام در شان امثال خاتمی و رفسنجانی و احمدی نژاد و مشایی و .. باشد ولی در شان سید حسن نصرالله و ایت الله مصباح و نوری همدانی و شاید تا حدی بشار اسد نباشد
   یا علی

   • سلام
    ممنونیم از اظهار نظرتتان
    بسیاری از دوستان و خوانندگان محترم وبگاه جوان انقلابی فلسفه و تفکر هدر سایت را از ما سوال میکنند.
    باید عرض کنیم که این اشخاص نمادی از سبک و تفکرات و گرایش های کلی در انقلاب عظیم اسلامی هستند. امروز دیگر همه فقط به دو قطب در فضای سیاسی و تاثیر گذاری آن اذعان دارند و ان دو قطب اشخاص شاخصی چون ایت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر احمدی نژاد نیستند. در انتخابات دیدیم بدل آقای احمدی نژاد نمیتواند نقش ایشان را در برابر اردوگاه نیز آقای هاشمی بازی کند و به قولی توانایی رقابت با یران هاشمی را ندارد و نهایت 4میلیون رای دارد و البته اگر نماینده دولت تایید صلاحیت میشد مطمئنا فضای امروز کشور به گونه ای دیگر بود. عکس بعدی مربوط به ایت الله مصباح یزدی است که ایشان نیز تاثیر خاصی در فضای سیاسی جامعه دارند و باید بصورت صحیح درباره گرایش سیاسی ایشان بحث و انتقاد صورت گیرد. تصویر بعدی اقای روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم هستند که در سال های اینده باید مسائل ایشان را تحلیل کنیم و انشاالله حمایت های خودمان را از دوالت ایشان بیان کنیم. البته در کنار نقد اصولی و سازنده (نه مثل سیاه نمایی های افراطی در دولت های نهم و دهم که شاهد آن بودیم) و البته تصویر اقای خاتمی بعنوان رهبر دوم خردادی ها که با امدن دولت اعتدال بیشتر مجال حضور در صحنه سیاسی پیدا میکند.تصویر بعدی مربوط به سران مقاومت جهانی هستند. آیت الله سید حسن نصر الله ، ایت الله شیخ عیسی قاسم در بحرین ، نوری مالکی نخست وزیر شیعه عراق و از هم پیمانان استراتژیک نظام اسلامی.
    و اما تصویر دهم و آخر تصویر آقای مشایی است که به دلایلی ، امروز پربحث ترین شخصیت در تاریخ انقلاب شده است و به گونه ای به دکتر شریعتی ثانی در حال تبدیل شدن است. ما بر ان هستیم تا ایشان را بصورت منصفانه مورد نقد قرار دهیم.

  • سلام
   حرکت خیلی خوبیه خداخیرتون بده، اگر کمکی ازمن برمیاد بفرمایید درخدمتم
   یاعلی

  • چادر، یک تکه پارچه نیست؛چادر، انتخاب خداست برای زن؛و انتخاب زن برای خدا …!

  • عاشق چادر(عاطفه السادات)
   0
   0

   با سلام خدمت شما.
   حرکت خیلی خوبی من هم توی وبم از چند ماه گذشته این طرح رو امتحان کردم خداروشکر خوب جواب داد.
   چادر فقط چادر نیست چادر زندگیه،عشقه،خداست و…
   من چادرم را به عشق خدای خودم و مادرم خانم فاطمه زهرا میپوشم البته به چادر از ته قلب اعتقاد قلبی دارم.
   انشاهااه موفق باشین.

  • سلام
   مطالب خوب و جالبی دارین
   من چادرم رو ار کلاس دوم دبستان سرم میکنم و به اجبار و علاقه خودم چادر سرم کردم
   و تا آخر عمرم ازش جدا نمیشم
   چادر یه سدی هستش که منو از خیلی کارهای نادرست باز میداره
   و به آدم شخصیت میده
   درسته تو این دوره زمونه کسی که چادر میزنه یه دید دیگه نگاش میکنن اما
   اصل دل خودمه که به چادر وابستس و قابل درکه برای خودم
   و از ته قلبم به چادری بودن خودم میبالم

  • ok

   ممنون و سپاس

  • سلام به ما سر نمیزنید دیگه
   نوشته بودید بعد از امتحانم میآیم و مطلبتانرا می خوانم فکرکنم دیگه امتحانتون تموم شده بشه نه ؟
   موفق باشید
   توی این ماه خوب واسه ما هم دعا کنید

   • | مدیریت وبــگاه جــوان انقــلابی |
    0
    0

    سلام عزیزم
    ممنونم که به ما سر زدید
    یکی دو بار به شما سر زدم ولی فرصت کامنت گذاشتن را برای شما پیدا نکردم. یه نگاهی به لیست وبلاگستانمان انداختم و در لیست ما یک مطلبی از شما برای انتشار داریم. انشاالله خدا شما را مسئول یه سایت بکنه ببینم فرصت داری سدتو بخارونی یا نه!!
    ممنونم گلم

  • سلام

   واقعا طرح خوبیه
   من خاطره خودم رو ارسال کردم کجای این سایت می تونم پیداش کنم؟

   خیلی ممنون که بهم سر زدین

  • سلام بیشتر افراد گفتن که با میل و علاقه قلبی چادر میپوشن
   متاسفانه من اصلا از روی میل و رغبت این کارو نکردم
   من سال اول دبیرستان به اصرار پدرم چادری شدم
   فقط و فقط برای رضایت مادر و پدرم از خواسته های خودم گذشتم
   من هنوزم حرفم همونیه که سال اول دبیرستان به خوانوادم میزدم
   چادر حجاب برتره ولی با مانتو هم میشه با حجاب بود
   خوشا به حال کسایی که با عشق چادر میپوشن
   :(

  • خوب ماجرای چادری شدن من خیلی مفصل هستش
   یه روز سر فرصت میام میگم
   ولی الان وضع جامعه خیلی بد شده
   همه بدون حجاب هستند من فکرمیکنم بیشترش سر بی غیرتی مردا باشه البته زنها هم مقصر هستندها ولی مردا توی این مورد تقصی بیشتری دارند

  • سلام
   من هم شما رو با با نام جوان انقلابی لینک کردم
   موفق و پیروز باشید

  • راستی مدیر جوان انقلابی همون آقایی که بلند شده با آقای احمدی نژاد عکس انداخته؟؟؟
   ایول

  • سلام بانو پریان
   من افتخار میکنم که بتوانم بااین وبگاه انقلابی همکاری کنم
   فقط من سر کار میروم و وقتم خیلی بسته است شاید نتوانم زیاد فعال باشم
   ولی به محض باز شدن مدرسه ها حتما” این وبگاه را به بچه ها معرفی خواهم کرد

  • *هوالحق*

   تــــاج بنـــدگـــی

   سن و سالی نداشتم اما ارزش چادر را خوب درک میکردم.

   برای کوتاه کردن موهایم به آرایشگاه سر کوچه رفتم.

   موقع ورود سنگینی نگاه زنانی را که به چهره یشان رنگ و لعاب می دادند

   و آماده ی خروج از آرایشگاه بودند را احساس می کردم.

   کمی با یکدیگر پچ پچ کردند و عاقبت یکی از آنها لب به سخن گشود

   و با لحنی نه چندان خوشایند

   گفت:”این چیه دیگه سرت کردی؟؟؟

   تو که هنوز سنی نداری.

   یه روسری سرت میکردی هم خوشگلتر بود

   هم لازم نبود اینقدر وزن سنگین رو با خودت بکشی.”

   ناخودآگاه یاد صحبت خانم آرین(مهمان برنامه کوله پشتی)افتادم

   دستی به سرم کشیدم و

   گفتم:”اینو میگین؟

   این تاج بندگی منه.

   به هیچ قیمتی هم حاضر نیستم از سرم برش دارم.

   به وجودش افتخار میکنم.”

   سکوت بر آرایشگاه حکم فرما شد …

   و…

   نگاه تحسین برانگیز چند خانم چادری که آنسوتر بر روی صندلی ها نشسته بودند…

  • مطلب شما در موج وبلاگی سایت حرف تو انتشار یافت
   http://harfeto.ir/?q=node/12446

  • سلام چرا فقط ایرانی؟ من خیلی دوست دارم شرکت کنم ولی ایرانی نیستم :( موفق باشید

  • ولی به نظر من هر چه اینگونه طرح ها در فضای مجازی نشر داده بشن و افراد بیش تری در این طرح ها شرکت کنند، شاید باز هم کم باشد.

  • سلام علیکم
   متن این فراخوان در وبلاگ آسمان 313 نیز منتشر شد.

  • با سلام . مطلب شما با لینک های مربوطه در سایت زاهدانه منتشر شد.
   http://zahedaneh.ir/?p=21630

  • سلام.حالا متوجه اهدافتان شدم.من آماده همکاری با این طرح زیبای شما هستم.می توانید روی من حساب باز کنید.در ضمن شما را لینک خواهم کرد.

  • بسم رب الزهرا سلام الله

   ابتدا خدا را شاکرم که لیاقت چادر به سر کردن را یافتم
   و دوم مدیون الطاف مادرم حضرت فاطمه الزهرا(س) هستم که نظری به این حقیر انداخت و یاریم کرد
   و سوم مدیون فداکاری های مادرم که سالهای سال دخترش را با جان و دل، نگهداری کرده است
   سالهای زیادی بود که دلم میخواست چادری شوم، درست از زمانی که دوره راهنمایی درس میخواندم، با توجه به اینکه مادر مهربانم نیز چادری هستند خیلی دوست داشتم هم مانند مادر دنیایی ام باشم هم مادر معنوی ام و مادر تمام عالم فاطمه(س)
   چندین بار هم با مادرم مساله چادری شدنم را مطرح کرده بودم ولی وقتی خودت میدانی که انجام تمام کارهایت به عهدۀ فرشته مهربانی به نام مادر است شرم میکنی از اینکه کارش را بیشتر کنی و احیانا زحمتش را بیشتر!
   وقتی سالهای سال روی صندلی چرخدار بنشینی، دنیایت با دنیای دیگران کمی متفاوت می شود. بحث ترحم و دلسوزی نیست، دنیایت از این جهت متفاوت می شود که سعی میکنی تا حد توان به همدل همیشگیت مادر، کمتر زحمت بدهی، سعی میکنی خواسته هایت را متعادل کنی، سعی میکنی روی برخی خواسته هایت پا گذاری چون مطمئنی که رسیدن به خواسته ات باری بیشتر روی دوش دیگری میگذارد..
   جابجا کردن فرد دارای معلولیت جسمی-حرکتی آنقدر مشکلات خاص خودش را دارد که بازگو کردنش کتابها نوشته می شود، وقتی می دیدم که حمل و نقل من با ویلچر (صندلی چرخدار) به اندازه ی کافی سخت هست آن هم با شرایط جسمی من که همیشه درد همراهم است، دردهای استخوانی و جسمی.. دلم نمیامد مشکل جمع و جور کردن چادرم نیز به کارهای مادرم اضافه شود، سالهای سال مدام دلم تلاطم می افتاد که چادری شوم وقتی یاد جابجایی هایم می افتادم سرد میشدم، و مطئنم شیطان اینکار را میکرد، ولی ناگفته نماند که سخت است مستقل نبودن درکارهای شخصی. بگذریم!
   قبل از چادری شدن هم حجابم خوب بود همیشه مقنعه داشتم و پوشش مناسب را رعایت میکردم، اجباری در این کار نبود بالاخص که به خاطر شرایط خاص من، خانواده به من کاری نداشتند و سخت نمیگرفتند، همه تصور میکردند چون معلول هستم پس آنقدر هم نباید مقید به حجاب کامل باشم همین که تا حدودی رعایت کنم کافیست، ولی من همیشه از این مساله شاکی میشدم و میگفتم چرا؟ لابد فکر میکنید چون معلول هستم کسی هم به من نگاه نمیکند؟ لابد تصور میکنید دل نامحرم هم برای من و امثال من میسوزد و با دید ترحم، به ما نگاه گناه آلود نخواهند داشت؟
   خیلی حرص میخوردم از این تصورات غلط! باور بفرمایید این معضلات هنوز هم بین باورهای غلط رایج است، اما من کم نمی آوردم تا حد توانم رعایت میکردم و کتمان نمیکنم که گاهی نیز کوتاهی هایی داشتم، (خدا مرا ببخشد) اما وقتی آن روایت را می خواندم که حضرت زهرا(س) حتی در برابر نابینا هم حجاب می گرفتند و و قتی پدرشان رسول خدا(ص) میگفتند او نابیناست، مادرمان پاسخ می دادند او نمی بیند من که می بینم، و او حتی بوی مرا نیز حس میکند، تنم میلرزید از این همه عظمت، از این همه ایمان، ازاین همه استواری زهرا(س)!
   پس چرا باید به خاطر معلولیت، خودم را آزاد می دانستم و خودم را معذور میکردم از وظیفۀ الهی ام!؟
   سال قبل روی تصمیمم خیلی فکرکردم، دیگر خسته بودم از اینکه دلم بخواهد منتظر مولایم مهدی(عج) باشم ولی حجابم کامل و برتر نباشد، ناگفته نماند که مشکلات روحی ِ هرازگاهی نیز داشتم، تنها من نیستم همه مشکلات دارند، من هم مانند همه و مانند دیگران، مشکلات خاص خودم را داشتم و گاهی نا امیدی و سستی، سایه می افکند روی اراده ام!
   درمانده بودم و نمی دانستم چطور مقابله کنم با یکنواختی زندگی ام، توسل کردم به حضرت زهرا(س)، و از مادرمان خواستم کمکم کنند تا بتوانم منتظر کوچکی برای فرزندشان مهدی(عج) باشم، علاوه بر آرزوی چادری شدن، به مادرمان توسل کردم تا روحم را شفاء دهند، تا شفاعتم کنند، شفاعت روحی که با وجود مشکلات جسمی فراوان مادرزادی، همیشه با توکل بخدا با تمام کمبودها مقابله کرده است، و از نظر دیگران دارای اراده ای محکم است، اما همان دیگران نمی دانستند که شبانه روز در چهاردیواری خانه ماندن، حرکت نداشتن، بکنواختی و دردهای جسمی، چه میکند با روح و اراده! همان دیگران نمی دانستند مشکل فقط جسم نیست، بلکه روح است، روح که با قدرت باشد، جسم فانی هم، با قدرت میشود، دردها نیز تحملش آسان میشود، اما چه کنم که من نیز انسانم و گاه ضعیف و کم توان!
   حدیث بانویم فاطمه زهرا(س) آب سردی بود بر داغ چندین ساله ام! وقتی مادرم فاطمه(س) می فرمایند: نزدیکترین حالات زن به خدا آن است که ملازم خانه خود باشد و بیرون از خانه نشود! من چه داشتم برای گفتن؟ من که توفیق اجباری خداوند نصیبم شده است، دلم هم بخواهد زود به زود بیرون بروم، نمی توانم، نه اینکه خانواده مرا نبرند نه! دردهایم اجازه نمی دهند، بیشتر از چند ساعت نمی توانم روی صندلی چرخدار بنشینم، مدام باید استراحت کنم و چه توفیقی بهتر از اینکه به نزدیکترین حالت زن به خدا، نزدیکم!؟ البته حضور اجتماعی زنان ضروری است و این حالت برای من که شرایطم استثنائا اینطور ایجاب میکرد، جرقه ای میزد بر امیدواری ام!
   باور بفرمایید اینها را که می نویسم بغض گلویم را می فشارد، اینها کار من نبوده اینها لطف الهی بوده و نظر حضرت زهرا(س) که دلم را روشن به نور ایمان کرده اند!
   من بندۀ خوب خدا نیستم، بلکه بنده ای سراپا تقصیرم، ولیکن خدا را شکر میکنم که انس تنهایی هایم قرآن و سخنان ائمه معصومین(ع) و تا حدودی مطالعه در زمینه ی مولایم مهدی(عج) است و انتظار، گاهی نیز می نویسم و شعری برای مادرم زهرا و مولایم مهدی (عج) و انتظار یارمان می سرایم، انتظار یاری که درمان تمام دردهای دنیاست! هر چند که در این زمینه نیز خیلی کوتاهی میکنم.
   پارسال در سن 31 سالگی سالروز ازدواج مادرم حضرت زهرا(س) و پدرم مولا علی(ع) تصمیمم را عملی کردم، از چند روز قبل از سالروز، با مادرم جدی صحبت کردم و گفتم می دانم همینطوری هم جمع و جور کردن کارهای من برایتان مشکل است ولی آرزویم چادر به سر کردن است، میخواهم با اینکار به مادرم زهرا(س) نزدیکتر شوم و از خانم بخواهم دعایم کنند تا بتوانم به داشته و نداشته ام شکر گویم، میخواهم فاطمه یاریم کند تا عاشق خدای فاطمه شوم، میخواهم حس چادر خاکی مادر، دلم را شفاء دهد و به آرزویم که همانا پاک شدن و بعد خاک شدن است برسم..
   مادرم از تصمیمم استقبال کردند و اقدام کرد برایم پارچه مشکی خرید و دادند خیاط برایم چادر بدوزد، وقتی چادرم آماده شد اشک در چشمانم حلقه زده بود، مادرم میخواست چادر را سرم کند گفتم دست نگهدار، اول وضو گرفتم بعد چادرم را سر کردم. امیدوارم گفتن حقیقت، ریا نشود ولی با اعتقاد شروع به چادری شدن کردم، چادر در نظرم حرمتی داشت که سالهای سال برای چادری شدنم، دنبال لیاقت در خودم میگشتم تا روزی برسد که با جان و دل شروع به این کار الهی کنم..
   اولین باری که دوستانم مرا چادری دیدند خیلی تحسین کردند و از آن به بعد، وقتی بیرون میروم نگاههای دیگران که همیشه آزاردهنده است برای معلولین، دیگر آزارم نمی دهد، زیرا احساس میکنم افتخاری روی سرم است که تمام نداشته های جسمی ام در برابر حرمتش هیچ است! در دلم میگویم تمام جسم و جانم فدای حرمت و عظمت چادر خاکی مادرم زهــــــــــرا…
   از وقتی چادری شده ام و خدا کند که به مادرم نزدیکتر شده باشم، دیگر خجالت میکشم از روزهایی که غصه ی نقص جسمم را میخوردم، چرا که مادرم زهرا، پهلوی شکسته اش را زیر حرمت چادر نگهداشت تا مولایم علی، غصه نخورد برای غم زهرا، آنوقت دردها و شکستگی های جسم من که چیزی نیست در برابر یاس شکسته ی مولا علی.. جانم به فدای فاطمه زهـــــــــرا..
   امیدوارم حضرت زهرا مرا ببخشند اگر کوتاهی و اشتباهی داشتم در بیان حرمت چادر..
   و شرمنده ام که سرتان را درد آوردم، و شرمنده که طولانی شد..
   التماس دعای فرج

   ———————————

   نام : فرزانه
   نام حانوادگی : حبوطی
   شهر : تهران
   سن : ۳۴
   وبلاگ : http://malolan-va-zendegi.blogfa.com
   انتشار آدرس و عنوان وبلاگ زیر خاطره ام مشکلی ندارد.

   یا علی مدد

  • فرشته :
   من تا وقتی دیپلمم رو گرفتم مانتویی بود معلم درس دین و زندگی یادم نیست چه قسمتی از کتاب بود که بهمون گفت یه تصمیم بزرگ و جدی توی زندگیتون بگیرید،یدفعه تصمیم گرفتم که چادر بپوشم برای همیشه وچادری شدم !

   بعد وارد دانشگاه شدم محیط خیلی خیلی افتضاح اونجا بود که لذت چادری شدنم فهمیدم اخه هیچ کس به خودش اجازه نمی داد که متلک بگه و…. من 4 سال درس خوندم اونم توی یه شهر دیگه و با چادر ،ایشالا همه کسایی چادری هستن یا تصمیم میگیرن چادری بشن قدرشو بدونن !

   حجاب محدودیت است!
   برای نگاه های شیطانی…

  • در مورد امام رضا چرا خاطره دارم خیلی جاها کمکم کردم ………. ولی خاطرشو دوست ندارم بگم شرمنده

   قرار یه قالب برای وبلاگم پیدا کنم ایشالا قالبم قطعی شد حتما بنر میذارم

  • سایت گفتگوی دینی قبل از شما شبیه این طرح رو برگزار کرده، اگه مقدورهست باهمکاری با مسئولین اون سایت؛ از خاطرات در اینجا هم استفاده کنین.
   http://www.askdin.com/thread22073.html

  • سلام
   من دوست ندارم ماجرای چادری شدنم رو برای کسی تعریف کنم پس لطفا دیگه نپرسید
   واسه همینه که هیچ وقت به این سوالتون جواب نمیدم
   یا زهرا(س)

  • اما ماجرای چادری شدنم !
   من از اول چادری نبودم … عذر بدتر از گناهم هم این بود که خونواده ام منو به حجاب ترغیب نمی کردن …
   ما یه خونواده معمولی بودیم که با مانتو کوتاه و موی بیرون و … مشکلی نداشتیم .
   مطمئن بودم که چادر لباس برتر و مقدسیه و ارزش زیادی داره ، اما نمیتونستم از وضعی که داشتم دل بکنم …
   دوستانی داشتم که همیشه از چادر و مصونیتش برام میگفتن و دوست داشتن چادری شم اما بهونه من همیشه این بود که من الان آمادگیش رو ندارم …
   این وضع تا چند سال پیش هم ادامه داشت . البته اون سال آخر بد حجابیم ، از نگاه مردای نامحرم و غریبه ناراحت میشدم واسه همین یه تغییراتی توی پوششم ایجاد کردم اما انگار اینم کافی نبود …
   یه روز یه مستند رسید دستم . “مستند ظهور” !!!
   با دیدن این مستند دلم لرزید … میدونستم لیاقتش رو ندارم اما ،
   فکر کردم اگه امام زمان (عج) همین الان ظهور کنه ، من روی وارد شدن به مجلسش رو دارم ؟؟؟
   شرمندگی سرتا پامو گرفته بود …
   تصمیم گرفتم چادری بشم !!!
   همون روزی که نذر کردم برای همیشه چادر سر کنم ، جایزه و تائیدیه اش رو هم گرفتم !!!
   خاله ام زنگ زد و گفت : میای بریم “قم” ؟!
   دیگه سر از پا نمیشناختم …
   شبونه رفتم خیاطی !
   پارچه چادری که داشتم و دوختم و از همون جا سرم کردم و برگشتم خونه …
   فردا صبحش هم راهی حرم حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران شدم …
   فقط بگم که خـیــــــــــــــــــــــــلـی سفر خوبی بود ، خیــــــــــــــــــــــــــلی …
   اما وقتی برگشتم …
   مادرم مخالف سر سخت چادر بود !
   اون چند ماه اول خیلی برام سخت بود … هم ا ز نظر برخورد دیگران و هم از جانب خونواده ام …
   اما وقتی بقیه سر سختی و پافشاری منو دیدن کم کم به چادری بودنم عادت کردن …
   الان چند سالیه که با افتـــــــــخار چادر سر میکنم !!!
   راستش خیلی بیشتر از این دوست داشتم توضیح بدم اما چه کنم که وقتش نیست …
   برام دعا کنید …

  • سلام من از پیش دانشگاهی به اختیار و علاقه خودم چادر رو انتخاب کردم. اون موقع به ندای درونم وش کردم و دیدگاه خاصی نداشتم اما در طول این چند سال سعی کردم بینش خودم رو نسبت به پوشش معین کنم و به طور کلی اگر بخوام دیدگاه خودم رو در مورد پوشش بگم باید عرض کنم که خداوند متعال برای اینکه بنیان خانواده شکل بگیره. زن رو با یک سری خصوصیات و مرد رو با یک سری خصوصیات آفریده. مرد رو با حکم تکیه گاه و ستون خانواده بودن و زن رو منشا محبت و گرمی فضای خانواده… برای اینکه کشش بین مرد و زن به وجود بیاد. مرد رو از جنس نیاز آفریده و زن رو از جنس ناز. و شاید برای همینه که در مرد ها نگاه شدت بیشتری داره و در زنان تمایل به خودنمایی . آرایش و…. . نمیدونم گفتن این حرفها درسته یا نه اگر صلاح دیدین نظرمو حذف کنین به نظر خودم باید گفته بشه تا خیلی مسائل روشن بشه. و چون شدت نگاه در مردهابیشتره مطمئنا کنترلش هم خیلی سخته و در زنان نیز همین طور به علت تمایل بالا به آراییش و خودنمایی و.. کنترلش خیلی سخته.. .اما از هر دو گروه در قرآن خواسته شده که خودشون رو کنترل کنن.:قل للمومنین ….. خداوند از زنان و مردان مومن میخواد تا این نیازها رو در بنیان خانواده تامین بکنن . زن در داخل خانه آرایش کنه خودنمایی کنه و حتی راش ثواب بسیار بالایی هست و مرد نیز این نگاه در محیط خانه تامین بکنه .. و مادامی که تامین نیازها تنها بسته به محیط خانواده باشه بنیان خانواده از این نظر سست نخواهد شد. حال تصور کنید این خودنمایی به محیط بیرون از خانه کشیده بشه و مرد در معرض این ها قرار بگیره. مردی که از صبح تا شب در معرض این خودنمایی هاست وقتی وارد خانه میشه تمایلی نخواهد داشت و چه بسا حتی به مقایسه هم خواهد پرداخت. دوستانی که میگین مرد ها نگاه نکنن و مراقب باشن. یک مثال بگم اگر در خانه خودتون لوازم گران قیمتی داشته باشید و در خانه رو باز بذارید وبرید مثلا مسافرت و برگردید ببینید دار و ندار شما رو دزد برده تقصیر کیست؟ دزد و یا شما؟
   بلکه تقصیر هر دو طرف. دزد به خاطر دزدیش مقصره و شما به خاطر بی احتیاطی و عدم مواظبت غیر اینه؟. در اگر باز نمی بود که دزد نه از این حضور ثروت ودارایی شما باخبر می شد و نه وسوسه میشد به دزدیدن . نفس در همه هست. حجاب هم مثل اینه وقتی در زیبایی ها و زینت ها در محیط بیرون برای مردها باز باشه مرد هم وسوسه میشه و نگاه میکنه. .برای همین تکرار می کنم به هر دو گروه توصیه به کنترل شده. در جامعه ما امروز همین مساله است خودنمایی به بیرون منتقل شده و در پسش نگاه هم همین طور. ودر پسش مقایسه کردن ها و تمایل رو به فزون به زینت ها و خودآرایی ها و مصرفی بار امدن ها . ببینید چقدر در سال لباس و زینت الات می خریم و چقدر کتاب و یا یک محصول فرهنگی؟
   . از طرف دیگر متاسفانه به در جتمعه ما یک طرفه به قاضی می رن توصیه به حجاب خیلی میشه اما توصیه به کنترل نگاه نمیشه در حالیکه این دو در کنار هم معنی پیدا می کنن . نه تنها حجاب.
   امام خمینی دید عمیقی داشتن وقتی توصیه کردند مردم رو به ساده زیستی مطمئنا اکثر ما این مطالب رو در کتاب بینش دبیرستان خوندیم
   و اینکه جنگ نرم هم یعنی همین. غربیها خیلی بهتر از ما این موارد رو فهمیدن و دارن از اون به نحو احسنب ر ضد خود ما استفاده می کنن نگاه به پوشش ها بندازین نگاه به بازیگران ما بندازین. نگاه به تبلیغات ما بندازین. پوشش هایی که هر سال مد میشن . رنگ ها و… . متاسفانه ما را به بند کشیدن و ماناخواسته برده یک سری فرصت طلب شدیم اما در خواب غفلتیم و فکر می کنیم با کلاس و مدرن شدیم. جنگ نرم یعنی همین. و از پوشش هم گذشته و جامعه داره به برهنگی کشیده میشه.
   و مطلب دیگه متاسفانه اینه که جای ارزش ها هم داره عوض میشه. مرد ها و پسران ما دارن به خود نمایی کشیده میشن. و نگاه های دختران ما هم روز به روز آلوده تر. اینها توطئه ایه که اگر به فکرش نباشیم بنیاد خانواده ای ما رو نابود خواهد کرد. مطلب دیگه اینکه یادمون باشه توصیه بانوان به حجاب به معنی بیخیال شدن مرد هان یست. مرد ها نیز ملزم به رعایت پوشش مناسب با فرهنگ اسلامی ایرانی هستند که متاسفانه این مورد هم داره به خاک سپرده میشه و شلوارهای لیه چسب یا فاق کوتاه .تی شرت های چسب . آرم ها و مارک های فرقه های خرافه و شیطان پرست مدل مو ها و…. .

   مراقب باشیم و یامون باشه نگاه و همون نگاه اول به نامحرم می تونه سر منشا خیلی انحرافات دیگه باشه.
   یا علی مدد

  • سلام. همکاری با شما دوستان برایم افتخاریست. حتما…
   دارم بر روی یک نوشته ای کار میکنم. حتما بهتون خبر خواهم داد.
   التماس دعا

  • سلام دوست عزیز
   بنده بروزم
   منتظر شما هستم
   نظرتون برام مهمه

   یا حسین(ع)

  • سلام ممنون از حضورت و ببخشید که من دیر میام معذرت

   “من تا وقتی دیپلمم رو گرفتم مانتویی بود یه معلم درس دین و زندگی داشتیم که حرفش روی من خیلی تاثیر گذاشت ،یادم نیست چه قسمتی از کتاب بود که بهمون گفت یه تصمیم بزرگ و جدی توی زندگیتون بگیرید،نمیدونم چطوری شد یدفعه تصمیم گرفتم که چادر بپوشم برای همیشه وچادری شدم !

   اینم بگم خیلی ها از چادری شدنم تعجب کردن نمیدونم چی پیش خودشون فکر کردن ولی من بعد از چادری شدنم یه حس ارامش پیدا کردم و هنوزم این حس رو دارم!

   بعد وارد دانشگاه شدم محیط خیلی خیلی افتضاح اونجا بود که لذت چادری شدنم فهمیدم اخه هیچ کس به خودش اجازه نمی داد بهم نزدیک بشه یا شوخی کنه و…. من ۴ سال درس خوندم اونم توی یه شهر دیگه و با چادر ،البته چادری شدن هم سختی های خودشو داره میبینی بهت میگن هنوز تو زیر چادر زندگی میکنی و …. اتفاقا من از این کلمات خوشم میاد به این فکر میکنم تعداد کمی چادری هستن و اینا میخوان از دیدن یه دختر بی حجاب لذت ببرن و وقتی یه دختر با حجاب می بینن حرصشون میگیره

   ایشالا همه کسایی چادری هستن یا تصمیم میگیرن چادری بشن قدرشو بدونن !

   حجاب محدودیت است!
   برای نگاه های شیطانی…”

  • سلام خطابم با اقایی است که عرض کرد چادر ملی خوب نیست

   وقتی یه خانم بخواد رانندگی کنه چادر ملی خیلی بهتر از مانتوه. محجوب و عالیه

   موفق باشید .

  • سلام رو زب به روز اسن سايت داره پر بارتر ميشه خسته نباشيد خانم پويان لطفا يه سر به ايميلتون بزنيد ممنونم

  • سرکار خانم شریفی
   درود بر شما که پاسداران سنگر عفاف و حجاب هستید -اجرتان با بی بی فاطمه زهرا
   توی سایت پاتوق شعر و ادب عفاف و حجاب ،نظر گذاشته بودید و منم اومدم تا سلامی عرض کنم و ایمیلم رو هم گذاشتم
   با تشکر:
   مصطفی میرزایی -شاعر و نویسنده و کارشناس جنگ نرم

  • سلام ممنون.موفق باشید

  • سلام
   روی حرف من با مخالفا و موافقای چادر ملیه
   چادر ملی برای بعضیا واقعا یه حجاب محسوب می شه کسایی که واقعا شرایط سر کردن چادر سنتی رو ندارند
   اما برای بعضیاواقعا مایه انحرافه کسایی که با شکل خاص دادن به این چادر یا تنگ کردنش یا… سوء استفاده می کنند و آبروی چادریا رو می برند
   هرچیزی خوبه به شرط این که درست استفاده بشه و بده موقعی که مورد تهاجم فرهنگی دشمن قرار بگیره و وای به حالمون اگه نفهمیم…
   درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • تذکر یک شهید، مرا چادری کرد
   نورانیت آن شهید آنقدر ما را مجذوب کرد که ساعت ها کنار مزارش نشستیم و با او حرف زدیم.
   به گزارش گروه فرهنگیئ مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، خرداد سال ۶۰ بود هر روز منتظر خبری تازه بودیم از جبهه از عملیاتها هر روز شاهد تشییع پیکر تعدادی از بهترین فرزندان غیور این مملکت بودیم و تنها کاری که از دست ما برمی آمد این بود که هرکجا امکان کمک به جبهه برای دختران وجود داشت حاضر شویم.پیام شهدا را “که خواهرم چادر سیاه تو بیشتر از خون سرخ من دشمن را می ترساند “با جان و دل شنیده بودیم و سعی میکردیم این پیام را به همه ی دختران سرزمینمان برسانیم

   معصومه دوست بسیار خوب و ساده ی من که در مدرسه و کلاس هم بودیم نسبت به حجاب خود تقیدی نداشت، بارها و بارها با او صحبت کردم که چادر بپوشد اما گوش نمی داد فصل امتحانات بود ناگهان معصومه را دیدم که با رنگ پریده و صدای لرزان وارد مدرسه شد.از او سوال کردم چه اتفاقی افتاده؟

   گفت الان که از میدان شهدا به سمت مدرسه می آمدم تشییع جنازه ی یک شهید بود من هم چند قدمی خواستم در تشییع جنازه ی شهید شرکت کنم ناگهان آقایی از میان جمعیت بیرون آمد و گفت: خواهرم چرا حجابت را رعایت نمی کنی اینها به خاطر ما و آسایش ما و دین ما مثل گل پر پر شده اند چرا این طور در خیابان ظاهر می شوید؟ خلاصه معصومه خیلی تحت تاثیر آن آقا قرار گرفته بود

   امتحانات خرداد ماه گذشت در تابستان هم خبری از هم نداشتیم مهرماه در حیاط مدرسه منتظر آمدن دوستانم بودم که ناگهان دیدم معصومه با یک چادر مشکی و حجاب کامل وارد مدرسه شد.از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم او را در آغوش گرفتم و به خاطر حجابش به او تبریک گفتم و پرسیدم: چه شد هرچه ما گفتیم تو چادر نپوشیدی حالا چه اتفاقی افتاده؟

   بعد از ساعتی که کنار هم بودیم بالاخره معصومه در مورد دلیل چادری شدنش صحبت کرد: یادته اون روز که امتحان داشتیم گفتم آقایی به من تذکر داد برای حجابم؟گفتم: بله ادامه داد: تابستان یک روز رفته بودم مزار شهدا، همین طور که بین قبور شهدا قدم می زدم چشمم به عکس همان آقا افتاد که در ردیف اول قطعه ی سوم در قبری ارام خفته بود و به خیل شهدا پیوسته بود گویا آن لحظه تمام وجودم را به آتش کشیدند و شرمنده تمام شهدا شدم و تصمیم گرفتم به حرمت شهدا چادر بپوشم و محافظ حجابم باشم.

   امر به معروف آن شهید چه اثری بر قلب دوست من گدذاشته بود شاید آن روز که به خاطر خدا امر به معروف کرده بود نمی دانست که کلام او چقدر تاثیرگذار یم شود چرا که او هم مثل همه ی شهدا خود را مکلف به این امر کرده بود نه به نتیجه.مشتاقانه منتظر پنج شنبه و رفتن به میعادگاه بچه های حزب الله ؟؛ مزار شهدا بودم تا با معصومه به آنجا رفتیم

   نورانیت آن شهید آنقدر ما را مجذوب کرد که ساعت ها کنار مزارش نشستیم و با او حرف زدیم سالها از آن ماجرامی گذرد و هنوز هرهفته که برای زیارت اهل قبور می رویم خاطره شهید محمد نوربهشت ما را به کنار مزارش م یکشاند و به یاد آن روزها اشکمان را جاری می کند خواهر این شهید که سالها بعد با ایشان همکار شدم می گفت از این خاطره ها از زندگی محمد برای ما زیاد نقل میکنند

   راستی معصومه کاملا مسیر زندگی اش عوض شد با یک اقای بسیار مذهبی ازدواج کرد و الان یک خانواده ی نورانی و فرزندان صالحی دارد و زندگی بسیار پربرکتی نصیب او شده است ما آن زمان شهدا را به خاک نسپردیم بلکه به یادمان سپردیم و هنوز برای حاجات مادی و معنوی خود به آن پاکان که شاهدان ما هستند متوسل می شویم و از خداوند می خواهیم به حرمت خون پاکشان و صفای قلب و خلوصشان ما را یاری کنند که عبد خوبی برای پروردگار شویم و ان شاء الله صاحب نفس مطمئنه

   اللهم اجعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و ال محمد

  • This is one awesome blog article. Want more.

  • .سلام وقتی این صحبت ها رو می خونم از ته دل خوشحال میشم، از اینکه یه دختر وقتی چادر رو انتخاب می کنه میگه پای تصمیمش محکم ایستاده، واقعا خوشحالم!

   اما ما تو خانواده چطور میتونیم به خواهرمون و کلا کس دیگه ای که با چادر میونهی خوبی نداره صحبت کنیم و زیبایی چادر رو بهش بگیم؟ آخه بعضی موقع ها که میخوایم باهاشون حرف بزنیم احساس می کنیم اصلا توجهی ندارن به اون چیزی که ما میگیم و اون چیزی که ازشون می خوایم… اصلا بعضی موقع ها به حرف و نصیحت یه غریبه بیشتر گوش میدن تا یه برادر یا پدر و مادر…

   کاش که یکی از شما چادری ها با خواهرم قرار رفاقت میذاشتید و به چادر مطمئن ترش میکردید…

   از شما و همه کسانی که تو این نهضت شرکت دارن تشکر میکنم. این نهضت توی نت پر برکت خواهد بود.
   ما رو هم دعا کنید… دعای شما چادری ها مستجابه…

   • چرا یکی از ما چادری ها؟!
    قطعا خود شما هم می تونید تأثیر گذار باشید. من به خاطر کارم بعضا با دخترای نوجوون سر و کار دارم که 90 درصد اونا هم چادری شدن رو دوس ندارن. باهاشون خیلی خوب برخورد می کنم و گرم میگیرم. و شخصیتم براشون دوس داشتنی میشه. وقتی که به این مرحله رسیدم، حالا از حجاب و چادر باهاشون حرف می زنم. چون منو دوس دارن و میبینن که من چقدر چادر رو دوس دارم و با عشق سر می کنم و راجع بهش حرف میزنم، خیلی خوششون میاد. بعضا میبینم که چندین بار خودشون هم دیگه با چادر میان.
    یا اونایی که فقط بعضی وقت ها یا به قول خودمون یه خط در میون چادر می پوشن، از حضرت زهرا و حجابش که براشون میگم، کلا چادری میشن.
    این خیلی لذت بخشه.
    هر کس به نوبه خودش می تونه تأثیرگذار باشه.

  • My daughter would LOVE this! Thanks for an awesome review!

  • یادمه از 4-5 سالگی اصرار داشتم چادر سرم کنم. یه جوری هم رو می گرفتم که انگار 60 ساله چادر می پوشیدم. همیشه مادرم اون زمانو توصیف می کنه … هرچی مامانم می گفت هنوز کوچیکی لازم نیست چادر بپوشی گوشم بدهکار نبود. حتی از همون کلاس اول یه چادر گل دار داشتم که با اون می رفتم مدرسه … دقیق یادم نیست ولی فکرکنم تقریبا 7 یا 8 سالم بود که خیلی به مامانم اصرار کردم چادر مشکی برام بگیره … مامانم مدام می گفت همین چادر گلدار هم خوبه مهم اینه که چادر بپوشی ولی من می خواستم مثل بزرگتر ها باشم با چادر مشکی … بالاخره برام تهیه کرد … خودم که احساس غرور می کردم باهاش … ولی بشتر تاثیرش رو اطرافیان بود که دیگه به چشم یه بچه 7-8 ساله بهم نگاه نمی کردن … بیشتر برام شخصیت قائل می شدن!!! عاشق اون روزها هستم. خلاصه خداروشکر از وقتی که یادم میاد به چادر علاقه داشتم. هیچ وقت هم نشده که با خودم یا به دیگری بگم کاش نباید چادر سرم می کردم. چون چادرم رو مثل یکی از اعضای بدنم می دونم. هیچ وقت شده بگید کاش چشم نداشتم؟!!!!! یه چیز رو که خودم تجربه اش رو دیده ام اینکه دختر بچه ها تو سن 3-4 سالگی خیلی به حجاب علاقه دارن، حتی شده یه پارچه ساده میندازن رو سرشون و یه عروسک بغلشون می گیرن … این پدر و مادر ها هستن که با رفتارشون این علاقه رو جهت می دهند، تثبیتش می کنند یا با خندیدن و مسخره کردن یا استفاده از یک سری الفاظ که برای خودشون معنی شوخی داره اما برای بچه ها معنی نفی کردن میده اونو ضد ارزش جلوه می دهند! بعد وقتی دخترشون به سن تکلیف رسید، اگر همون ها بخوان به زور محجبه ش کنن و چادری اش کنند ممکنه در سن های بالاتر دلزده بشه. برای من اینطور نبود، یادمه تو بچگی اگه مامانم برام عروسک می ساخت براش چادر هم می دوخت! نوع نگاه مادرها و رفتارشون و سبک زندگی شون می تونه خیلی موثر باشه بر علاقه دخترها به حجاب و حجاب برتر . حالا اگر مادری خودش علاقه نداشته باشه…

   تعجیل در فرج مولایمان صلوات
   یا مهدی ادرکنا

  • Great, thanks for sharing this blog.Really thank you! Want more.

  • Looks like a fun place to visit!

  • سلام دوست عزیز
   من بعد از اینکه به کربلا مشرف شدم
   و با دیدن علاقه همسر و پدرو و مادرم چادری شدم و الان خیلی راضی هستم کاش زودتر از اینها چادری شده بود
   به نظر من وقتی خانومها چادری میشن شخصیتشون پیش همه چند برابر میشه

   یه انتقاد از شما دارم عکسی که از دختر چادری گذاشتین اصلا جالب نیست

  • سلام
   وبلاگ طلبگی و راه بندگی برای آشنایی بیشتر با انگیزه های طلاب جوان در ورود به حوزه فراخوانی را راه اندازی کرده است تا در آن خاطرات و انگیزه های طلبه های جوان را جمع آوری کند.
   برای آشنایی بیشتر به آدرسtalabetarin.blogfa.comمراجعه کنید.

  • داداش انگاری هنوز در هپروت سیر میکنی!مثل اونی که میخواست از این طرف پشت بوم نیفته، عقب عقب رفت تا از اون طرف پشت بوم با مخ اومد رو زمین!
   حرفات با مطالب سایتت نمیخونه! اصلا خوشم نیومد……..
   اینه که داریم با مذهب واسه خودمونو و مطالبمون بیننده جمع میکنیما!
   چون دوستمی و همیشه برام مطلب میفرستی دارم آینت میشما!پس ناراحت نشو، علیه منم شعار نده! من همون وری هستم که تو ادعا میکنی،فقط یه کم قبل از آپلود مطالب و لینکات فکر. کمی فکر. کمی فکر….

  • Wonderful facts Thanks.”

  • Great post! We will be linking to this particularly great content on our site. Keep up the good writing.

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • وقتی که شن‌ها هم برای یاری انقلاب و امام مأمور خدا می‌شوند… / بازخوانی شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس

  روسای‌جمهور ایران چگونه انتخاب شدند؟

  ۱۰ روش ساده برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه‌ای

  مادرها در علاقه‌مندسازی دخترانشان به حجاب، چقدر می‌توانند موثر باشند؟

  ۴ نوع مختلف تربیت و بازخورد هر کدام روی فرزند شما

  نوشیدنی سریع الاثر برای‌ سلامت‌ کبد

  روایت حجت‌الاسلام رحیمیان از سادگی اتاق مقام‌معظم‌رهبری‌

  روش های توصیه شده برای ترک گناه

  سرنوشت تألیف مشترک آیت الله خامنه‌ای و شهید مطهری چه شد؟

  ثبت‌نام گسترده کاندیدای ریاست‌جمهوری، زمینه‌ها و پیام‌ها

  از بنی‌صدر تا روحانی/ نگاهی به شعارهای‌ انتخاباتی روسای‌ جمهور

  آب هم بهانه بود که قربانی‌ات کنند..

  کاری‌ نکنیم که احمدی‌نژاد از دایره انقلاب خارج شود/ انتقاد از اقدامات غلط وی برای اتمام حجت برهمگان لازم است اما سیاه‌نمایی ممنوع/ همچنان یک تار موی دکتر احمدی‌نژاد را به فتنه‌گران و غرب زدگان وطن‌فروش نخواهم فروخت

  آیت‌الله رییسی: مطلقا نخواهم گذاشت در هیچ کجا فساد لانه کند

  «دکتر قالیباف»؛ از فرماندهی لشکر۵ خراسان تا شهرداری‌تهران

  «آیت‌الله رئیسی»؛ از تدریس در دانشگاه تا تولیت آستان‌قدس‌رضوی(ع)

  «حسن‌روحانی»؛‌ از نمایندگی‌مجلس تا ریاست‌جمهوری

  «مصطفی‌میرسلیم»؛‌ از وزارت فرهنگ و ارشاد تا ریاست شورای‌مرکزی‌حزب‌مؤتلفه

  آیت‌الله رییسی: آیا در شان ملت ماست که شخص بیکاری شرمنده خانواده خود باشد؟

  اوضاع این روزهای ترکیه سندی بر مرگ‌تدریجی رویای‌روشنفکران / اردوغان پس از پیروزی در همه‌پرسی: من هم یک انسان هستم، هر لحظه ممکن‌است بمیرم

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  روش های توصیه شده برای ترک گناه

  رونوشتی از سفر به سامرا و کار در خانه امام‌ زمان(عج) / حواشی تعویض ضریح‌ مطهر امامین‌ عسکریین علیهم‌السلام

  ماجرای رفتن امام هادی علیه‌السلام به قفس شیر درنده

  سه شرطی که امام‌علی(ع) برای مهمانی‌رفتن گذاشتند

  انتقاد عالم‌مشهور کربلا از پارلمان‌عراق و تمجید از جمهوری‌اسلامی؛ در رابطه با «روز زن»

  ماجرای یخ فروشی که مفسر سوره عصر شد

  درخت زقوم چیست؟

  پنج شرط توکل بر خدا در کلام امام کاظم(ع)

  ۲خبر غیبی خداوند در سوره‌ی‌مبارک «کوثر»

  بیانیه جمعی از طلاب در باره انقلاب‌زدایی از حوزه

  فرشتگان عذاب در قبرستان تخت فولاد اصفهان

  فتوای آیت الله سیستانی درباره فوتبال و کشتی کج

  مستند شوک حلقه‌شیطان | فیلم

  خروش طلاب، فضلا و مردم‌انقلابی‌ علیه‌ سخنان‌ضددینی استاندار خراسان‌جنوبی

  ذکر مصیبت حضرت‌زهرا(س) توسط حاج‌قاسم‌سلیمانی | فیلم

  تذکر مهم آیت‌الله ناصری: از مقام‌معظم‌رهبری‌ جدا نشوید | فیلم

  راز گریه‌های معنادار حضرت‌زهرا سلام‌الله‌علیها

  چرا حضرت زهرا (س) را «امّ‌ابیها» نامیدند؟

  شهادت‌ و تدفین حضرت‌زهرا از زبان امیرالمومنین علیهما السلام / پیامبر اکرم(ص) چه وعده‌ای به دخترشان دادند؟

  متن وصیت‌نامه‌های حضرت زهرا سلام الله علیها قبل از شهادت

  عفاف و حجاب

  مادرها در علاقه‌مندسازی دخترانشان به حجاب، چقدر می‌توانند موثر باشند؟

  چند پیشنهاد به پدرانی که می‌خواهند یک دختر باحجاب داشته باشند

  چگونه دخترم را به حجاب علاقه‌مند کنم؟

  جلوگیری از پرواز ۵ دختر ساپورت پوش آمریکایی در هواپیما

  انتقاد نهادهای اروپایی از حکم دیوان دادگستری اروپا درباره قانونی شدن ممنوعیت حجاب

  برگزاری روز حجاب در دانشگاه کانادایی

  در مورد عکس‌گرفتن حسن‌روحانی با دو دختر

  ازدواج‌موقت، چالش یا راهکار برای نظام‌اسلامی؟

  عفت‌وحیا حلقه‌ی مفقوده در مد و پوشش

  لشکر زنان و دختران مجرد در تهران

  کدام آیه قرآن درباره حجاب است؟

  دورهمی زنانه ضدانقلاب و بهائیت برای تغییر در ایران | تصاویر

  درخشش بر سکوی قهرمانی با حجاب‌اسلامی

  فضه‌سادات حسینی: مراقبم حجابم کمرنگ نشود / افرادی که حریم‌ها را رعایت نمی‌کنند من را آزار می‌دهند

  عروس ایتالیایی در حرم امام رضا (ع) مسلمان شد

  با دوستان کم‌حجابمان خود چه کنیم؟

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  بازخوانی دستور قاطع امام‌خمینی(ره) برای مقابله و اعدام منافقین

  کاری‌ نکنیم که احمدی‌نژاد از دایره انقلاب خارج شود/ انتقاد از اقدامات غلط وی برای اتمام حجت برهمگان لازم است اما سیاه‌نمایی ممنوع/ همچنان یک تار موی دکتر احمدی‌نژاد را به فتنه‌گران و غرب زدگان وطن‌فروش نخواهم فروخت

  ذلتی که دیپلماسی دولت‌یازدهم با نام تعامل‌سازنده با جهان نصیب ملت‌ایران کرد / ۳۱ اظهارنظر ضدایرانی کشورهای دنیا علیه ایران در یک سال گذشته + جدول آماری

  روحانی مصوبه «شنود» مکالمات‌مردم را ابلاغ کرد

  ریزنویسی آیات‌قرآن روی طلا و نقره چه دردی از جهان اسلام دوا می‌کند؟ / قرآن کتابی‌است برای «هدایت‌بشر» نه کالایی‌لوکس جهت خودنمایی و خرید و فروش

  آقای‌ احمدی‌نژاد! اگر سخنان رهبری به شما «توصیه» بوده‌ اما آیا نامه شما هم به رهبری «لاف و تعارف» بوده است؟/ با این رفتارها، بخش عمده‌ای از مردم و یاران انقلاب از شما دل بریدند/ شعارهای شما همچون «بازگشت خوانندگان غربی» و «سهل انگاری در حجاب» ، «نامه به سران فتنه» ، «ایجاد شکاف های امنیتی و قومیتی» و… رنگ و بوی اصلاح‌طلبی دارد تا انقلابی‌گری

  احمدی‌نژاد برای کمک به ۸ساله شدن دولت‌روحانی با تمام قوا به میدان آمد / احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در انتخابات۹۶ : رهبری گفتند نیا تا دو قطبی نشود، ما آمدیم الآن سه قطبی شده است، پس مخالف نظر رهبری نیست!

  دوگانه جنگ_صلح صحیح است اما دقیقا برعکس آنچه که غرب‌گرایان داخلی وانمود می‌کنند / تداوم یک دولت‌غربگرا می‌تواند جنگ نظامی را به کشور تحمیل نماید!

  آن اسلامی که ربطی به اقتصاد ندارد، اسلام‌آمریکایی است؛ نه اسلام‌ناب‌محمدی / چه کسانی و به چه علت از هشدارهای مراجع‌تقلید درباره «نظام‌بانکی‌رباخوار» وحشت دارند؟ | فیلم

  امام(ره) فرمودند: آقای‌منتظری هم خودش فاسد است و هم شاگردی که تربیت کند فاسد تربیت می‌کند / به منتظری گفتیم اطرافیان شما آقای‌شمس‌آبادی را کشتند؛ گفت مگر آدم خوبی بود؟!

  وزیراطلاعات دولت حسن‌روحانی چگونه انتخاب شد؟ | فیلم

  روایت دیدار مامور سیا با آیت‌الله‌ منتظری/ تعجب جاسوس‌آمریکایی از ساده‌لوحی و تحت‌تاثیربودن منتظری / آیت‌الله‌ منتظری: کارتر رئیس‌جمهوری‌ مومن و حامی حقوق‌بشر است!

  در مورد عکس‌گرفتن حسن‌روحانی با دو دختر

  نتیجه چهارسال خوش‌خدمتی به کدخدا! / رای سازمان‌ملل به گزارش حقوق‌بشری علیه ایران

  از خواب کروبی تا خودمرکزبینی هاشمی / تلاش برای ایستادن در برابر آرای‌مردم در انتخابات۸۴ چگونه ناکام ماند؟

  اصغرفرهادی با یک روزنامه‌اسرائیلی مصاحبه‌کرد / مقایسه احمدی‌نژاد با نتانیاهو | تصویر

  ماجرای ایستادگی حضرت امام‌ خامنه‌ای در سالهای ۷۶، ۸۴، ۸۸ و ۹۲ چه‌ بود؟

  بازخوانی توصیه‌های امام‌خامنه‌ای در سالی‌ که گذشت

  تماشای این تصاویر به مسئولان‌دولت توصیه نمی‌شود! / سفره خالی‌خالی‌خالی کپرنشینان‌کرمان در شب‌عید

  چرا سیدمحمود دعایی بر تابوت با پرچم شیروخورشید نماز خواند؟ | تصویر

  شــــــوک

  ۱۰ روش ساده برای تازه نگه داشتن گل‌های شاخه‌ای

  ۸ نقطه زیبا که در سفر به محلات باید از آنها دیدن کنید

  ناگفته‌هایی از پرونده «قتل ستایش قریشی»

  تقلید از مدل موی رهبر کره شمالی ممنوع! / تصاویر

  سکسکه چگونه باعث مرگ عارف لرستانی شد؟

  راز گوشی مهران مدیری در دورهمی / تصویر

  با بشقاب گل‌سرخی قدیمی یک ساعت دیواری زیبا بسازید

  کشف شهر زیرزمینی در ۴۰۰کیلومتری غرب تهران | تصاویر

  مراسم راهبه‌شدن دختران در تایلند | تصاویر

  ۷ مدل جدید بستن شال برای خانم‌های شیک پوش

  ۲ راه حل ساده برای برطرف کردن بخار آینه حمام

  کلاهبرداری جدید با پیامک‌های ارزش‌افزوده

  شیوه عجیب جریمه‌ی استفاده از چراغ نوربالا | تصویر

  چگونه ماهی‌قرمز بیمار را تشخیص دهیم؟

  استتار خیره‌کننده جغد / تصویر

  حراج یک فراری بسیار خاص به قیمت ۱۵.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان!

  همبرگر طلای پسر حاکم دبی / تصاویر

  زمانی برای کتک خوردن مردها | تصاویر

  ویکی لیکس: سیا از طریق تلویزیون خاموش هم جاسوسی می کند

  تصاویر منتخب حیات‌وحش هفته‎

  خـانه و خانواده

  ۴ نوع مختلف تربیت و بازخورد هر کدام روی فرزند شما

  ۵ روش برای اینکه در زندگی احساس شادی کنید

  ۸ علت پرحرفی نوجوانان و شیوه برخورد مناسب با آن

  امام‌خامنه‌ای: حضرت‌زهرا(س) در اوج مقام معنوی‌والهی، مادر، همسر و خانه‌دار بود

  جزئیاتی از طرح آموزش‌های پیش از ازدواج

  میانگین سن ازدواج : زنان ۲۳ سال-مردان ۲۶ سال

  حضور فرزندان در فضای‌مجازی را چگونه مدیریت کنیم؟

  ایران ۳۳۰سال پیش از نگاه جهانگرداروپایی | تصاویر

  سیستان‌وبلوچستان، تقدیم به حقوق‌شهروندی سواران | فیلم

  ماجرای ازدواج حجت‌الاسلام قرائتی

  ضررهای ازدواج نکردن

  نعمت‌هایی که در ایران قدرشان را نمی‌دانیم: وقتی «شنا کردن» و «آرایشگاه‌رفتن» هم برای زنان مسلمان در غرب تبدیل به یک رویا می‌شود

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  دانش و سـلامت

  نوشیدنی سریع الاثر برای‌ سلامت‌ کبد

  چه زمانی درد دست چپ نشانه مشکل قلبی است؟

  ۷ داروی طبیعی برای مقابله با آلرژی بهاره

  زنان قد بلند بیشتر سکته می‌کنند

  ضرب و شتم نیروی اورژانس با بیل! / تصاویر

  استارت سرطان خون از کجا خورده شد؟

  چرا عصرها تمایل به شیرینی خوردن در ما بیشتر است؟

  ۱۰ روش ساده برای سد کردن راه هکر ها

  سیزده‌بدر ؛ جشن یهود بمناسبت کشتار ۵۰۰ هزار ایرانی

  ۱۰ نشانه دستگاه گوارش ناسالم

  دومین عامل نابینایی در جهان را بشناسید!

  تصاویری‌حیرت‌انگیز از رعدوبرق و ابرهای‌باران‌زا

  تصاویری جذاب از برخورد امواج دریا با کشتی‌ها‎

  چگونه ماهی‌قرمز بیمار را تشخیص دهیم؟

  تصاویر ماهواره‌ای رنگارنگ از سطح‌زمین‎

  فاضلاب‌خانگی به دریای‌خزر می‌ریزد | تصاویر

  کفش جا باز می‌کند «باوری غلط» است

  درمان سریع سردرد در عرض ۳۰ ثانیه بدون دارو / دستورالعمل

  بیماری‌های موبایلی را بشناسید

  سریالی تبلیغاتی برای دولت / پرستارانی با ماشین‌های چندصدمیلیونی

  ورزش پهلـوانی

  حمله هواداران صبا به اتوبوس تراکتورسازی

  «هر جای‌دنیا این اتفاق می‌افتاد …» شامل حال خود فردوسی‌پور هم می‌شود؟ / کارنامه مدیران شبکه‌سه نژادپرستی کم داشت که به لطف «نود» آن هم اضافه شد

  شاگردان برانکو هم‌چنان برترین تیم ایرانی در آسیا / استقلال به یک‌قدمی پرسپولیس رسید

  پلیس به احسان حدادی اخطار داد

  مقصر گل ایران به چین متهم به روابط نامشروع شد

  کی روش : پرسپولیس نماینده قشر کارگر و استقلال نماینده قشر متوسط است / دیدار استقلال – پرسپولیس مانند دربی مادرید است

  ویسی: کنار رفتن من از سپاهان به خاطر بیماری توهین به شعور مردم است / من اخراج شدم

  کارهای خیر پیشکسوتان پرسپولیس ادامه دارد | تصاویر

  درخواست باشگاه‌پرسپولیس از مردم برای کمک مالی در شب عید / آقای‌طاهری! به‌جای این کارها پول بیت‌المال را به اوکراینی‌ها نمی‌دادید

  خانواده مرحوم گلبارنژاد پاداش رئیس‌جمهور را بازگرداندند

  رمضانی: خدا رحم کرد که یکی از خونین‌ترین شب‌های فوتبال ایران رقم نخورد / با چاقو از پشت به عباس‌زاده حمله کردند / برای خودم متأسفم که در این فوتبال کار می‌کنم

  خیابانی با اقتدار فردوسی پور را شکست داد

  تمسخر بازیکن ذوب‌آهن از سوی روزنامه سعودی / تصویر

  محیط اختصاصی و ویژه برای کنکور دایی؟ | تصویر

  جنجال در دقایق پایانی دربی | فیلم

  عکس/مدافع سپاهان دراردوی پرسپولیس!

  درخشش بر سکوی قهرمانی با حجاب‌اسلامی

  مایلی کهن و پروین در راهپیمایی علیه شاه / تصویر

  وعده پاداش‌نجومی به ورزشکاران ازحرف تا عمل

  باشگاه‌استقلال: به دلیل تحریم‌ها قادر به انجام نقل و انتقالات مالی نیستیم و محروم شدیم