پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ | Thursday 19 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 20050 نویسنــده : گروه انقلاب اسلامی ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۰:۰۴ ۲ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  بازخوانی مواضع انقلابی یادگار امام

  حاج سید احمد خمینی(ره): مبادا برای رسیدن به رفاه اقتصادی، شکست اعتقادی بخوریم / روحانیت متعهد به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت / همه ضعف‌ها را به پای فاکتورهای خارجی نوشتن و درزیر چتر این شعارها از عیوب خود غافل بودن ساده‌لوحانه است

  با وضع اقتصادی مردم و تجمل‌گرایی روحانیان مبارزه و عدم کار فرهنگی درست و موضع‌گیری های بعضی از مسئولین، ملایمت‌های بی‌مورد، دیگر نباید توقع داشته باشیم همان شور و حال اول انقلاب باقی باشد و مردم درمقابل تنش‌های سیاسی و فرهنگی سر از پا نشناسند و وارد عرصه کارزار مبارزه با مفاسد اجتماعی و میادین مبارزاتی شوند.دیروز سختی‌‌های مبارزه با مردم تقسیم می‌شد و مردم گرم در مبارزه بی‌امان می‌شدند ولی امروز امتیازهای حکومت با مردم تقسیم نمی‌شود. لذا حزب‌الله حساسیت و دلگرمی قبل را ندارد. البته بحث بر سر حزب‌اللهی‌ای که اعتقادش محکم است نیست که او با خدایش و امامش پیمان بسته است که تا همیشه در مقابل سختی‌ها و فریب‌ها بایستد و هرگز قدمی کوتاه نیاید.

  به گزارش پایـگاه جوان انقلابی ؛  متن زیر، مکتوبِ سخنرانی حجت الاسلام حاج سید احمد خمینی، یادگار مرحوم امام در ۱۲ شهریور ۱۳۷۰ است؛ این سخنرانی که در جمع خانواده‌های شهدای شهرستان‌های خمین، جیرفت و اقشار حزب‌اللهی از دیگر نقاط کشور در جماران ایراد شده است به بررسی اوضاع اقتصادی کشور، سیاست‌های دولت سازندگی و موضوع تهاجم فرهنگی می‌پردازد.

  ـ

  تاکید حاج سید احمد آقای خمینی (رحمه‌الله‌علیه) بر نقش و جایگاه حزب‌الله در سیاستگذاری‌های عمومی و ضرورت دلسرد نکردن آن‌ها از نکات کلیدی این گفتار است. متن این سخنرانی را از روزنامه سلام، به تاریخ یک روز پس از انجام سخنرانی از نظر می‌گذرانید :

  ـ

  javanenghelabi - ahmad khomineiـ

  «در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی طی سخنانی با تاکید بر تعیین ملاک‌ها و شاخص‌های فرهنگی خطاب به مسئوالین دستگاه‌های فرهنگی کشور اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مردم تغییرات عمیق روحی به وجود آمد و خیل لشکریان حضرت امام (س) را به وجود آوردند؛ عده قلیلی بی‌تفاوت بودند و اصولا کاری به مرزبندی‌های انقلاب و ضدانقلاب نداشتند، عده‌ای هم برخلاف مسیر انقلاب حرکت می‌کردند.

  ـ

  بعد از پیروزی انقلاب به خاطر جو انقلابی حاکم بر ایران زنان و مردانی که تا آن روز حاضر به هماهنگی و همگامی با ارزش‌های انقلاب نشده بودند یا به خاطر تغییراتی که در ضمیرشان صورت گرفته بود و یا به خاطر حفظ ظواهر به ناچار خود را با انقلاب سازگار نشان دادند. با شروع جنگ تحمیلی فضای جهادی و بسیجی حاکم بر کشور موجب شد تا به غیر از همان دسته‌های خاص در تمامی زمینه‌ها مردم انقلابی‌تر شدند.

  ـ

  امروز مسئولین دستگاه‌های فرهنگی موظفند محدوده‌های فرهنگ اسلام و انقلاب را به صراحت مشخص کنند. بدین معنی که ایا باید مبارزه با فرهنگ ضداسلامی را از مبارزه با فرهنگ غیراسلامی جدا دانست و یا هر دو را یکی فرض کرد. اگر مبارزه با فرهنگ غیراسلامی هم مدنظر باشد تحقیقا با دشواری‌های بسیار زیادی مواجه خواهیم بود چرا که با عواطف گوناگون جامعه باید برخورد کنیم، مقوله‌های مانند سینما، کتاب، نقاشی، موسیقی محلی، شکل لباس و ده‌ها نمونه دیگر را می‌توان برشمرد که ممکن است غیراسلامی باشند، مسلما هستند کسانی که به این نوع مقوله‌ها معتقدند و حساسیت‌های ملی، قومی و مذهبی می‌تواند تنها یکی از صدها موردی باشد که در این فرض باید برخورد کرد.

  ـ

  حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی رسالت عمده دستگاه‌های فرهنگی کشور را برخورد هشیارانه با فرهنگ تهاجمی و ضداسلامی دشمنان انقلاب اسلامی دانست و افزود: مبارزه با فرهنگ تهاجمی و ضداسلامی و پدیده‌هایی که منجر به ضداسلامی شدن جو فرهنگی حاکم بر کشور می‌شود از مسائل مهم نظام و انقلاب ما است. شیوع فیلم‌های مبتذل، ویدئوها، امواج رادیویی مروج فرهنگ غربی و شاهنشاهی و پیام‌های رواج‌دهنده تفکر دینی به وسیله امواج صوتی و تصویری، کتاب‌ها، مجلات از یک طرف و نبودن کتاب، فیلم و نشریات و جملات فراگیر و مبتنی بر ارزش‌های الهی انقلاب اسلامی و عدم رواج جاذبه‌های مشروع از مسائل مهم اساسی است که باید بدان توجه کرد و چاره‌ای عاجل برای آن اندیشید و یقینا بدون حضور آحاد امت حزب الله در صحنه‌های مبارزه با فساد دولت به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. چرا که کار گسترده‌ای است و باید برای مقابله با ابتذال فرهنگی از مردم کمک گرفت.

  ـ

  در عرصه فرهنگی دشمنان انقلاب و نظام همیشه با تبلیغات فریبنده موفق شده‌اند، اهداف خود را عملی کنند. آنان هرگز از شلاق و زور بهره‌ای نبرده‌اند، ما شلاق داشته‌ایم و با ابزارهای تبلیغی که در اختیار داشته‌ایم کار اصولی فرهنگی نکرده‌ایم و از این حیث متاسفانه از دشمنان انقلاب و نظام عقب هستیم.

  ـ

  به قول یکی از دوستان، امروز اگر کسی بیاید و از مسئولین ما کتابی تقاضا کند که جواب اشکالات و شبهاتش داده شود ما باز کتاب‌های شهید مطهری را به او خواهیم داد مثلا در مورد زنان ما فورا به او می‌گوییم کتاب «نظام حقوق زن در اسلام»  و همین طور سار کتاب‌های ایشان در سایر موارد، که به احتمال قریب به یقین استاد شهید مطهری با آن فکر خلاقشان ممکن بود امروز حل خیلی از مسائل که بعد از تشکیل حکومت با آن گرفتار هستیم را به آن می‌افزودند و یا بعضی از مسائل کتاب را اصلاح یا حذف می‌کردند.

  ـ

  ما در طول ۱۳ سال بعد از پیروزی انقلاب چه کرده‌ایم، کدام اثر و کتاب به‌دردبخور و مشکل‌گشا را نوشته‌ایم و یا داده‌ایم که بنویسند، ممکن است کتاب‌هایی نوشته باشند اما در مقابل سیل تهاجمات فرهنگی بسیار اندک است.

  ـ

  ـ

  حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی: علل دلسردی مردم در مبارزه با مفاسد بسیار است.

  حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی در بخش دیگری از سخنان خود دوری مسئولین از مردم را ریشه تجمل‌گرایی و تفکر اشرافی دانست و گفت: ضدانقلاب با کمک استکبار دست به ترور روحانیان بزرگوار زد، انفجار حزب جمهوری اسلامی، نخست وزیری و ترور شخصیت‌های سیاسی، مذهبی ترور ائمه جمعه از موارد قابل اشاره است.

  ـ

  ناچار روحانیون مسئول به محافظ پناه بردند و حفاظت خود را بر آن‌ها سپردند، نطفه جدایی از مردم بسته شد. دیگر محافظین اجازه نمی‌دادند شخصیت‌های روحانی میان مردم بروند بزرگترین ضرر ترورها جداکردن مسئولاین روحانی از مردم بود این جدایی کم کم کار خود را انجام داد و مسئولین روحانی به راحتی نمی‌توانستند حرف دل مردم را بشنوند. از طرف دیگر پاسدار و محاظ داشتن خود ژستی شد و تشریفات خلق و خوی خلقی بودن روحانیان مبارز را تغییر داد. دیگر روحانیون مسئول مانند مردم جنوب شهر در صف اتوبوس نمی‌ایستند، منازلشان با منازل پابرهنه‌ها همخوانی ندارد، خورد و خوراک آن‌ها مثل مردم نیست. مسافرت‌ها، وضع زن و بچه به کلی تغییر کرده است و بالاخره تجمل‌ جای درویشی را گرفت. فریاد امام و رهبر انقلاب بلند شد.

  ـ

  بعضی‌ها ظاهر قصه را کمی تغییر می‌دهند تا آب از آسیاب ببافند خیال می‌کنند تشریفات فقط ماشین بنز است که در آن می‌نشینند در حالی که تشریفات تنها این نیست، تشریفات در تفکر ما رسوخ کرده است هر قدم انحرافی بعد از چندی قبح خودش را از دست می‌دهد و معتقد می‌شویم که این که چیزی نیست. در این موقع است که به قول امام، مردم با خود می‌گویند نکند پشت کتاب چیزهایی نوشته شده است که ما نمی‌دانیم.

  ـ

  روحانیون ضدانقلاب و مرتجع سر بر آوردند و مریدانی را که روحانیان انقلابی جذب کرده بودند دوباره دور خود جمع کردند. این بار حرف‌های آن‌ها و مخالفت‌های ان‌ها برای مریدان قدیمی‌شان قابل فهم بود لذا اگر بعضی از روحانیونی که قبل از انقلاب در غم و شادی مردم شریک بودند، همان‌ها که سخنگوی انقلاب بودند، اگر زود به فکر علاج نیفتند خطری که احساس می شود ممکن است جدی گردد.

  ـ

  این که روحانی وقتی حرف از مستضعف می‌زند، می‌گویند شعار می‌دهی، به علت این است خود عمل نمی‌کند، و الُا اگر خود عمل می‌کرد، او شعار بی‌محتوا نمی داد، اگرچه ممکن بود که به حرف او گوش ندهند.

  ـ

  به نظر من یکی از علل دلسردی حزب‌الله عزیز در مقابل مفاسد اجتماعی همین است. این مسئله در غیر روحانی هم هست ولی من چون یک طلبه هستم قسمت روحانیش را گفتم و یک غیرروحانی وکیل و یا وزیر قسمت‌های دیگرش را بگوید.

  ـ

  این اسس اساس است. دیروز سختی‌‌های مبارزه با مردم تقسیم می‌شد و مردم گرم در مبارزه بی‌امان می‌شدند ولی امروز امتیازهای حکومت با مردم تقسیم نمی‌شود. لذا حزب‌الله حساسیت و دلگرمی قبل را ندارد. البته بحث بر سر حزب‌اللهی‌ای که اعتقادش محکم است نیست که او با خدایش و امامش پیمان بسته است که تا همیشه در مقابل سختی‌ها و فریب‌ها بایستد و هرگز قدمی کوتاه نیاید.

  ـ

  javanenghelabi - ahmad khomeini 3ـ

  وی افزود: از طرف دیگر حرف‌های ملایم بعضی از مسئولین نظام در برابر غرب، به‌خصوص آمریکا و سرمایه‌داران زالوصفت، زمینه را برای مؤمنینی که در کوچه و خیابان در فراز و نشیب انقلاب دنبال امام و نظام بودند مهیا می‌سازد تا مورد طمع دشمن قرار گیرند.

  ـ

  رادیو‌های بیگانه با بزرگ کردن ملایمت‌ها، جو حاکم بر نظام را به گونه‌ای ترسیم می‌کنند که گویی نظام و فرزندان امام از خط و روش امام جدا شده‌اند و راه دیگری را می‌پیمایند.

  ـ

  پرخاش روزنامه‌ها به یکدیگر، افشاگری بدون تحقیق، حمله به مسئولین مورد اعتماد مردم به جو عدم اعتماد مردم دامن می‌زند. اعمال برخی از مسئولین از قبیل نشستن با سرمایه‌داران فراری در آمریکا که با این سخن امام که «روحانیت متعهد به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت» و دفاع تبلیغی سراسری از این حرکت نادرست از جمله چیزهایی است که حزب‌اللهی را دلسرد می‌کند.

  ـ

  عدم هماهنگی با بعضی از مواضع رهبری معظم که در زمان امام هم اتفاق می‌افتاد و عدم اعتراض تبلیغی سراسری و یا حتی موردی، موجب می‌شود که عده‌ای از فرزندان انقلاب در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و محافل سیاسی معتقد شوند که این عدم‌هماهنگی، خود، سیاست مورد قبول است که به امام در زمان امام صدمه می‌زد و به رهبری معظم در این زمان. اینها همه و همه مورد سؤال حزب‌الله است و این کم خطری نیست.

  ـ

  اثرات این موضع‌گیری‌ها و رفت و آمد‌های بی‌حساب در دانشگاه‌ها، حوزه‌ها، کارخانه‌ها و کوچه و بازار، به‌خصوص محافل سیاسی بازتاب گسترده‌ای دارد که ممکن است در درازمدت زیان‌های غیرقابل جبرانی به دنبال داشته باشد.

  ـ

  باید کاملا توجه داشت که برای رسیدن به رفاه اقتصادی، شکست سیاسی و اعتقادی نخوریم که در مقایسه با آن رفاه، در سایر زمینه‌ها ضرر بیشتری عایدمان شود. من صرفاً به یکی دو مورد روشن اشاره کردم و خواستم بگویم همه چیز را به گردن آمریکا انداختن و همه ضعف‌ها را به پای فاکتورهای خارجی نوشتن و درزیر چتر این شعارها از عیوب خود غافل بودن ساده‌لوحانه است.

  ـ

  حجت‌الاسلام سید احمد خمینی در پایان سخنان خود اجرای طرح‌های زمان‌بندی‌شده در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: امروز همه ما موظفیم سیاست‌های اقتصادی دولت را پشتیبانی کنیم و دفاع از دولت وظیفه شرعی همه است، ولی صرف این که طرحی از طرف چند اقتصاددان تهیه شده و تنی چند از کسانی که مسائل اقتصادی را می‌فهمند آنرا تأیید کرده‌اند، نباید موجب شود تا آخر بر آن پافشاری کنیم.

  ـ

  ما باید از جنگ و طرح‌های کارشناسان جنگی و نتیجه جنگ، این تجربه و درس را بیاموزیم که باید کارشناسان دولت حتماً برای طرح های خود زمان در نظر بگیرند و با شجاعت و صراحت با مردم حرف بزنند و بگویند که تا فلان زمان نتیجه این سیاست اقتصادی چیست که در صورت عدم موفقیت فورا فکر اصلاحی کرد، و الّا کار به جایی می رسد که یک مرتبه متوجه می‌شویم که هیچ راهی جز تسلیم در برابر مشکلات نداریم.

  ـ

  نتیجه اینکه با وضع اقتصادی مردم و تجمل‌گرایی روحانیان مبارزه و عدم کار فرهنگی درست و موضع‌گیری های بعضی از مسئولین، ملایمت‌های بی‌مورد، دیگر نباید توقع داشته باشیم همان شور و حال اول انقلاب باقی باشد و مردم درمقابل تنش‌های سیاسی و فرهنگی سر از پا نشناسند و وارد عرصه کارزار مبارزه با مفاسد اجتماعی و میادین مبارزاتی شوند.

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  عضو لیست‌امید: هاشمی‌رفسنجانی در استخر مجموعه کاخ سعدآباد و حین شنا سکته کرد / ایشان همیشه تنها می‌رفتند و موقع شنا همه را از استخر بیرون می‌کردند

  ناطق‌نوری در مراسم هفتم هاشمی‌رفسنجانی: هاشمی صبر را ذله کرده‌بود؛ کجا مانند این مرد پیدا خواهیم‌کرد / در مخیله‌ام نمی‌گنجید هاشمی سال ٩٢ ردصلاحیت شود / وقتی ردصلاحیت شد، به من گفت «امشب از آرام‌ترین شب‌های زندگیم بود» / هاشمی از دوچهره‌بودن متنفر بود اما متاسفانه امروز برخی‌ها هزار چهره هستند / خودمان خرابکاری نکنیم، بعد بگوییم کارنفوذی‌هاست / هاشمی اپوزیسیون نبود، هاشمی رکن این نظام بود / خیلی بد است که شخصیت‌هایمان تا هستند به آن‌ها توهین کنیم و تا رفتند بر سرمان بزنیم

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  ۳۲برش مهم از ۸۲سال زندگی پر فراز و نشیب هاشمی‌رفسنجانی

  شیبانی: آمریکا راه فرار یا فریب در برجام را بازگذاشت تا هر زمان که بخواهد فشار بیاورد / بعید می‌دانم آمریکا هم بخواهد برجام را از دست بدهد / اگر دو سفر به غرب داریم یکی هم به شرق برویم

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  تیتر «شاه‌رفت» را چه‌کسی انتخاب کرد؟

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  «اردشیر زاهدی» و «فرح دیبا» درباره فرار شاه از ایران چه گفتند؟

  ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  هاشمی چندین‌ساعت پیش از مرگ: نباید اجازه‌دهیم شرایط به گذشته برگردد!

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  من خامنه‌ای‌ام، داماد آقای‌هاشمی!

  از فوت هاشمی تا موضوع هسته‌ای؛ وقتی صداوسیما بر اساس «جوگیری» عمل می‌کند!

  نقد عملکرد رسانه‌ملی در مراسم تشییع آیت‌الله

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۲
  • خیلی عجیبه که بعد از گذشت 34 سال از خیانت های آمریکا در منطقه هنوز هم بعضی ” مسئولین” چشم امید به آمریکا دارند

  • چه سخنان شیوا و زیبایی ….

   چقدر از سر اخلاص حرفهایش را زده بود …
   بی ریا و بدون حاشیه سر اصل مطلب رفته بود …
   خدا بیامرزدش …
   شادی روحش و پدر بزرگوارش صلوات …

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  تصاویری از سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) در اصفهان

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  عکس دختران‌جوان، اصطلاحات عامیانه‌عبری؛ «دام‌عسل» حماس برای سربازان‌اسراییلی

  شیبانی: آمریکا راه فرار یا فریب در برجام را بازگذاشت تا هر زمان که بخواهد فشار بیاورد / بعید می‌دانم آمریکا هم بخواهد برجام را از دست بدهد / اگر دو سفر به غرب داریم یکی هم به شرق برویم

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  ۳۲برش مهم از ۸۲سال زندگی پر فراز و نشیب هاشمی‌رفسنجانی

  ناگفته‌ها از لحظات غسل و تدفین حجت‌الاسلام هاشمی

  آخرین خطبه‌عقد مرحوم‌هاشمی دو روز قبل از وفات | تصویر

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  حاشیه‌نویسی فرود تحقیرآمیر ایرباس در مهرآباد: وزیرراه در مراسم ورود هواپیمای ۳۲۱ ایرباس آنقدر خوشحال بود که لبخند از صورت وی پاک نمی‌شد

  گم‌شدن حقوق‌شهروندی در مسکن‌مهر!

  دلیل عصبانیت برخی از «معمای‌شاه» چیست؟

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  حکم آتش علیه قوه‌قضائیه در ساختمان معروف شهرلندن / بی‌بی‌سی فروردین ۹۳: در ماهها و سالهای‌آتی باید با حمله و هجمه به قوه‌قضائیه دستگاه‌قضای‌ایران را مهار کرد

  چرا خانواده هاشمی به دروغ‌پردازی‌های اخیر واکنش نشان نمی‌دهند؟

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!