پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
 • صفحه نخست
 • سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ | Tuesday 17 January 2017
  پایگاه جوان انقلابی JavanEnghelabi.Ir
  کـد خـبر : 16533 نویسنــده : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ۱۵۴ نظـــــر
  بازدیـد از صفحــه اولنسخـه چاپیارسال به دوستـان ذخـیره  

  در دولت قبل چه کسی به دنبال مذاکره با آمریکا بود؟

  آقای دکتر احمدی نژاد خطاب به وزیر امور خارجه تصریح کردند که موضوع مذاکره با آمریکا مربوط به دولت نیست و مسئول آن نظام است. وی افزود : احمدی نژاد گفت شما هم در این قضیه به توصیه من ، اعتبار سیاسی و علمی ات را خرج نکن چون که آسیب می بینید ؛ خودتان میدانید ، من مخالفت نمی کنم ولی من موافق نیستم و آن را منجر به نتیجه نمی ...

  به گزارش پایگاه جـوان انقـلابی ؛ چندی پیش دکتر غلامحسین الهـام در مصاحبه با “جوان انـقلابی” از پشت پرده مـذاکرات دولـت قبل با دولت آمریکا پرده برداشت و اعلام نمود که علی رغم مخالفت شدید دکتـر احمدی نژاد ، وزیر خـارجه وقـت ، یعنی دکتر صالحی به دنبال این ارتبـاط بوده است و اقداماتی نیز انجام داده است.

  دکتر الهام در این مصاحبه با اشاره به سخن رهبر معطم انقلاب اسلامی درباره ارتباط دولت قبل برای مذاکره با آمریکا گفت : اگر این سخن حضرت آقا به بخشی از دولت بازگردد ، وزارت خارجه دنبال این بود که راهی برای ارتباط و مذاکره باز بشود و جمع بندی این بود که این کار انجام شود و مکاتباتی هم داشت.

  دکتر الهام سپس تصریح کرد : من در جلسه ای که در دولت بودم آقای دکتر احمدی نژاد خطاب به وزیر امور خارجه تصریح کردند که موضوع مذاکره با آمریکا مربوط به دولت نیست و مسئول آن نظام است. وی افزود : احمدی نژاد گفت شما هم در این قضیه به توصیه من ، اعتبار سیاسی و علمی ات را خرج نکن چون که آسیب می بینید ؛ خودتان میدانید ، من مخالفت نمی کنم ولی من موافق نیستم و آن را منجر به نتیجه نمی دانم.

   دکتر الهام این سخن خود را مربوط به اواخر دولت دهم دانست و این موضوع را آقای احمدی نژاد بصورت رسمی در جلسه عمومی دولت اعلام کردند. مشاور رئیس جمهور سابق کشورمان با ذکر سخنی از دکتر احمدی نژاد ادامه داد : در جلسه عالی سران کشور با حضور مسئولین همه قوا ، من در آنجا گفتم که در این شرایط موافق با مذاکره نیستم.

  ـ

  javanenghelabi - ahmadinejad va USA 1ـ

  نمونه ای از سخنان کوبنده و مستحکم دکتر احمدی نژاد درباره آمریکا در اوج زمانی که عده ای وی را سازش کار می نامیدند!

  ـ

  اما علی اکبر صالحی رییـس فعلی سازمان انرژی اتمی و وزیر خارجه دولـت محمود احمدی نژاد در گفت وگو با شبکه العالم برای نخستین بار جزئیاتی از این موضوع را بیان کرده است.

  صالحی در این گفتگو گفته است : «مقام معظم رهبری در آن زمان فرمودند ‌برخی از مسئولین دولت سابق، بر مذاکره دوجانبه با دولت امریکا درخصوص مسأله هسته‌ای نظر داشتند. آن زمان که من در وزارت امور خارجه بودم (حدود دو سال و نیم یا سه سال پیش) موضوع را به خدمت رهبر عرض کردم و گفتم، اجازه دهید، ما با امریکایی‌ها راجع به موضوع هسته‌ای وارد مذاکره شویم. حضرت آقا فرمودند‌ به امریکایی‌ها نمی‌شود اعتماد کرد و مصداق‌هایی‌ در این خصوص فرمودند؛ برای نمونه، در موضوع افغانستان‌ در موضوع عراق و اینکه آن‌ها عهدشکنی و نقض پیمان می‌کنند و قابل اعتماد نیستند و حسن نیت ندارند. من خدمت ایشان عرض کردم، ‌اگر اجازه دهید، ما در موضوع هسته‌ای هم این را تجربه کنیم. ایشان فرمودند: اشکالی ندارد، بروید و این کار را انجام دهید، اما بدانید که این اتمام حجت خواهد بود. ما بهانه را از آن‌ها خواهیم گرفت و به مردم خودمان اعلام خواهیم کرد که از هر فرصتی برای حل و فصل مسالمت‌‌آمیز این موضوع در چهارچوب عزت، حکمت و مصلحت استفاده می‌کنیم و بهانه را از آن‌ها خواهیم گرفت که آن‌ها با افکار عمومی بازی نکنند. البته ایشان چند تا شرط گذاشتند و گفتند این چهار شرط را شما رعایت کنید: یکی از شروط آن بود که مذاکرات فقط در مورد هسته‌ای باشد. در مجموع می‌خواهم بگویم که کار شروع شد؛ این مسأله تقریبا مربوط به دو یا دو سال و نیم پیش است، بالاخره به هر ترتیبی کار شروع شد و به دولت جدید رسید که ادامه یافت».

  ـ

  javaneghelabi - pedar zan khatami 10ـ

  دکتر صالحی در مراسم ترحـیم پدرزن خاتمی – فروردین 1393

  ـ

  اما به گزارش پایگاه جوان انقلابی ؛ یک منبع در تهران در گفت وگو با «ایران هسته ای» گفت : دو شرط دیگر از آن 4 شرط این بوده است که اولا وزیر خارجه خود در مذاکرات شرکت نکند و ثانیا مذاکرات دارای نتایج ملموس زودهنگام باشد.

  این منبع همچنین خبر داد که سیاستگذاری درباره این مذاکرات در یک کمیته 3 نفره شامل 3 تن از مسئولین ارشد دولت انجام می شده اما احمدی نژاد نقش چندانی در آن نداشته است.

  به گفته این منبع، استراتژی اصلی در این مذاکرات اتمام حجت برای امریکا و نشان دادن عدم صداقت و غیر قابل اعتماد بودن آن بوده است.

  این منبع در ادامه با اشاره به اینکه تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری 92، 3 دور مذاکره در مسقط برگزار شد، خبر داد که امریکایی ها در همان مذاکرات رسما غنی سازی ایران را پذیرفتند اما پس از روی کار آمدن دولت جدید و با مشاهده عجله و روحیه سازشکاری آن، چیزی را که قبلا پذیرفته بودند پس گرفتند و در توافق ژنو عملا این حق انکار شد و تداوم برنامه به شکل بسیار محدود به جای آن نشست.

  این منبع گفت: «موضوع پذیرش غنی سازی توسط امریکا در نامه ای مکتوب به ایران اعلام شد».

  این منبع همچنین خبر داد در همان مذاکرات مدالیته ای مورد مذاکره تقریبا نهایی قرار گرفت که خط پایان مذاکرات را هم با تفاوتی بسیار زیاد نسبت به آنچه در ژنو مورد توافق قرار گرفت، ترسیم می کرد.

  این منبع گفت مسئولیت اصلی مذاکرات در آن مقطع با یکی از معاونان کارکشته وزارت خارجه بوده است.

  بنابر این گزارش، دولت روحانی همانطور که قدر دستاوردهای فنی ایجاد شده در دولت قبلی را نداشت و آنها را با ما به ازایی بسیار اندک معاوضه کرد، ارزش این سوابق مذاکراتی را هم در نیافت و در مذاکرات نیویورک و توافق ژنو عملا کار را به نتیجه ای رساند که حتی با آنچه امریکایی ها چند ماه قبل آن را پذیرفته بودند هم تفاوت بسیار داشت چه رسد به اینکه با منافع کشور منطبق باشد. 

  از سوی امریکا جیک سالیوان مشاور جو بایدن و بیل برنز قائم مقام وزارت خارجه در این مذاکرات شرکت داشته است.

  ـ

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  S  M  S  :  ۳۰۰۰ ۲۸ ۲۸ ۳۸                     E – mail  :    info@javanenghelabi.ir

  S M S : 3000 28 28 38               E – mail : info@javanenghelabi.ir
  پیشخــوان جــوان‌انقــلابی

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  ماجرای اشک هاشمی به‌خاطر دخالت همسرش

  کریسمس با «مسیح ایرانیان» در خانه یک شهید ارمنی / ماجرای برخورد شدید رهبری با محافظین

  شوخی جالب رهبر انقلاب با یک خانواده شهید ارمنی | عکس

  مادر شهید ارمنی: به همه می‌گفتم رهبر مال من هم هست/ ذکر خیر خانواده شهید «روبرت لازار» از دکتر احمدی‌نژاد در محضر رهبر انقلاب/ روایت جالب توسل برادر شهید ارمنی به امام زمان(عج) در جمکران

  ۸ ویژگی خطرناک تشیع لندنی برای اسلام

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  آیا مردم غزه ناصبی و دشمن اهل‌بیت هستند؟!

  تشویق به شیعه‌کشی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب بحرین! | تصویر

  درس بزرگ امام خامنه‌ای به همگان در دیدار مردم دیار آیت‌الله منتظری چه بود؟

  چهارشنبه‌سوری یا چهارشنبه‌سوزی؟ / تصاویری دلخراش برای عبرت‌گیری

  اگر حرکت ما با حرکت «ولی» نخواند، نقص از ماست / ما سرباز تحت امر آیت الله خامنه‌ای هستیم / قافله‌ سالار اهداف خمینی کبیر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است

  حاج سید احمد خمینی(ره): مبادا برای رسیدن به رفاه اقتصادی، شکست اعتقادی بخوریم / روحانیت متعهد به خون سرمایه‌داران زالوصفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتی نداشته و نخواهد داشت / همه ضعف‌ها را به پای فاکتورهای خارجی نوشتن و درزیر چتر این شعارها از عیوب خود غافل بودن ساده‌لوحانه است

  نامه امام خمینی(ره) خطاب به فرزندشان: این سیلی‌های طاقت‌فرسا که می‌خوری برای آن است که فرزند من هستی

  چه کسانی نیروهای انقلابی را «تندرو» خواندند؟

  ماجرای دستگیری ریگی در آسمان ایران و چگونگی یارگیری این گروهک تروریستی

  تحریف سخنان امروز رهبرمعظم‌انقلاب توسط اصلاح طلبان

  چه کسانی باعث پیدایش بابک زنجانی در اقتصاد ایران شدند؟ / معاون اول روحانی: کسانی‌که بابک زنجانی را درست کرده‌اند باید شرمنده باشند

  رهبری رزق و روزی سال کشور را از کجا تامین می‌کنند؟

  جان کری: تندروها زندگی را برای ظریف و روحانی بسیار سخت کردند! / نظر وزیر خارجه آمریکا درباره حمایت از کمپین روحانی در انتخابات مجلس

  لطفا به قوانـین درج دیدگاه‌ها توجه نماییــد :

  دیدگاه ها حداکثـر تا 24 ساعـت بعد بررسی و تاییـد خواهـد شد .

  لطفا از درج دیدگاه های بلند و طـولانی اجتنـاب نمایید.

  دیدگاه هایی که غیر مرتبـط با موضوع مطلـب باشد نشـر نخـواهد نشد.

  دیدگاه هایی که حاوی بار حقـوقی به افراد حقیقی یا حقوقی باشد یا حـاوی توهین به دین و مذهب رسمی کشـور ، نظام مقـدس جمهـوری اسـلامی و مسئولین آن ،اقوام ایرانی ویا توهین به دیگر کاربران سایت باشـد به هیـچ وجه تاییـد نخواهد شد.

  از نوشتن نظرات با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایئد.

  تعداد دیدگـاه‌هــا : ۱۵۴
  • سلام
   مطمین بودم که دکتر احمدی نژاد اهل سازش و مذاکره با آمریکا نبوده و نیست .
   قبلا مصاحبه شما با دکتر الهام را خواندم ولی حالا که خود آقای صالحی اعتراف کرد برایم یقین حاصل شد.
   زنده باد بهار
   زنده باد دکتر احمدی نژاد
   زنده باد مشایی
   زنده باد دولت های نهم و دهم

   • با توجه به اینکه احمدی نژاد و مشائی و تیم دولت نهم و دهم نسبت به روحانی بسیار به گفتمان انقلاب و امام و رهبری نزدیک ترند …. ولی باید یک انتقاد درون حزبی از خودمون بکنیم که چرا دکتر احمدی نژاد از چنین فردی برای وزارت خارجه استفاده کرده! چرا وقتی بر خلاف نص صریح رهبری پیشنهاد مذاکره میده، احمدی نژاد اون رو عوض نمیکنه!

    • وقتی احمدی نژاد تنهاست و کسی رو نداره چه انتظاری داری!
     حالا مثلا جلیلی خوب بود؟
     ریش داشت
     حافظ قرآن بود
     جانباز بود
     ولی گند زد در انتخابات د عملکرد دو ساله اش به گفتمان انقلاب!
     این هم مثلا آدم خوب هامون

     • سید منحرف

      قطعا دکتر جلیلی خیلی بهتر از دکتر صالحی بود …. ولی به هر حال ایشون در شورای عالی امنیت ملی بودند …

      البته اعتقاد ما این است که شکست و پیروزی در منطق حزب اللهی معنایی ندارد و صد البته شکست دکتر جلیلی در انتخابات به هیچ عنوان شکست گفتمان انقلاب نبود …

      احمدی نژاد اشتباه کرد که در زمان انتخابات پشت دکتر جلیلی رو خالی کرد و اسیر اختلافات شد …. درسته جلیلی و اصولگرایان رفتار درستی با احمدی نژاد نداشتند ولی این دلیل نمیشه که احمدی نژاد نماینده گفتمان انقلاب رو تنها بذاره …

      اگر احمدی نژاد به این دلیل که شکست دکتر جلیلی شکست گفتمان انقلاب استاز حمایت ایشون سرباز زدند، قطعا اشتباه کردند … چون اینها منطق لیبرال ها و سکولارهاست!

      • جلیلی نماینده انقلاب بود یا نماینده مصباح و پایداری؟!!!!!
       یه کم فکر کن شاهرخ

      • جلیلی نفسا مرد بدی نیست اما متاسفانه کیس و باهوش نیست که اگر بود نه
       در 13 آبان سخترانی می کرد – که در در دنیا شرکت کنندگان آن مراسم تنها
       اقلیت رای دهنده به او تلقی شوند آنهم در حالی که از دولت احدی حاضر
       نبود- و نه با اشتون ملاقات می کرد – در حالی که این دیدار اشتون فقط
       برای تحقیر بود- و نه در انتخابات به دام روحانی می افتاد و اجازه می داد
       ناموس ملی مایه بحث و سوال شود – در حالی که به راحتی می توانست با انگشت
       گذاشتن روی سوابق راست سنتی روحانی کارش را بسازد – و نه می پذیرفت که
       مذاکرات خود را با 6 کشور زورگو محدود کند و به طور رسمی سیادت آنها بر
       جهان را بپذیرد.

       متاسفانه ایشان نمی داند مقاومت صرفا نه گفتن و تسلیم نشدن نیست. بلکه
       ضربه زدن و دیپلماسی عمومی اگر نباشد دفاع مدام تنها به گل خوردن منجر
       خواهد شد که شد.

       او باید می فهمید چرا احمدی نژاد با علم به مخالفت آمریکا و روسیه با
       شکستن این حلقه مدیریت بسته جهانی پای برزیل و ترکیه را وسط کشید و چرا
       روسیه و چین بلافاصله به قطعنامه علیه ایران رای مثبت دادند. چون احمدی
       نژاد می دانست که باید به اصل هژمونی نظان سلطه عمل کند و شعار نه شرقی
       نه غربی را به معنای واقعی اجرایی کند اما جلیلی اصلا این چیزها به فکرش
       نمی رسید. همانطور که با استدلال چوب بستنی نشان داد فرقی با بقیه ندارد

       • اووووووووف
        عجب تحلیلی
        دمت گرم!

        • جناب شاهرخ
         با سلام
         گفتید:ولی در انتخابات سال ۹۲ گفتمان دکتر جلیلی هم نسبت به دیگر کاندیداها به گفتمان امام و رهبری بسیار نزدیک تر بود و عمده طرفداران احمدی نژاد هم به دکتر جلیلی رای دادند ….
         *سوالم رو دوباره میپرسم از کجا فهمیدی که جلیلی به گفتمان امام و رهبری بسیار نزدیکتره؟! چرا تخیلات ذهنی خودت را به دیگران نسبت میدی و تحمیل میکنی؟!
         گفتید:آقای متوسلیان هم مثل همیشه سخنانی به زبان آوردند که از یک بهاری و احمدی نژادی بعید است … یعنی طرفداران انقلابی احمدی نژاد بین روحانی و جلیلی به روحانی رای می دهند؟ یا اینکه رای سفید می دهند؟
         *مثل همیشه ؟! من چه سخنی رو به زبان آوردم که از یک احمدی نژادی و یک بهاری(البته اگر لایق باشم) بعید است ؟!
         من نگفتم طرفداران احمدی نژاد به لزوما” به روحانی رای دادند! حرف من این است که ” اگر مجبور باشند بین این دو گزینه انتخاب کنند” و نه گزینه سومی(رای سفید) به جلیلی رای نخواهند داد! چرا که نسبت این آقا و گروهک حامی ایشان(پایداری) ضربه ای بدتر دیگران به گفتمان دکتر احمدی نژاد زدند!
         گفتید: صحبت های خصوصی که حضرت اقا….
         *آیت الله خامنه ای باره اعلام کردن که هیچ حرف خصوصی با کسی ندارن و مواضعشون همونه که علنی اعلام میشه!
         گفتید: کمی تعداد و…
         *گفتمان احمدی نژاد در معرض رای مردم قرا نگرفت که قرار بر شرمندگی باشد و نه تحلیل دیگر … شرمندگی برای کسانی است که زمینه حذف مهندس مشایی را فراهم کردند!
         گفتید: به هر حال عدم حمایت دکتر احمدی نژاد از دکتر جلیلی خیانت نبود … ولی غفلت بود و اشتباه …
         * غفلت؟! فقط به یک جمله اکتفا میکنم، جلیلی همون کسی بود که از دکتر احمدی نژاد اعلام برائت کرد!
         منتظر جوابتون می مانم

       • در اینکه دکتر جلیلی مثل آقای احمدی نژاد باهوش نیست که شکی نیست … ولی در انتخابات سال 92 گفتمان دکتر جلیلی هم نسبت به دیگر کاندیداها به گفتمان امام و رهبری بسیار نزدیک تر بود و عمده طرفداران احمدی نژاد هم به دکتر جلیلی رای دادند ….

        آقای متوسلیان هم مثل همیشه سخنانی به زبان آوردند که از یک بهاری و احمدی نژادی بعید است … یعنی طرفداران انقلابی احمدی نژاد بین روحانی و جلیلی به روحانی رای می دهند؟ یا اینکه رای سفید می دهند؟

        صحبت های خصوصی که حضرت اقا به دکتر جلیل فرمودند رو که از یاد نبردیم؟ اینکه این 4 میلیون نفر یک نیروی خوب برای جامعه است؟

        اما به نوع تحلیل آقای منحرف ان قلت هایی دارم :

        چرا باید به خاطر کمی تعدادمون شرمنده باشیم؟ مثلا الان باید از 4 میلیون رای دکتر جلیلی شرمنده باشیم؟ یعنی معیار حق و باطل در میزان طرفداران افراد هست؟ یعنی سخنرانی در مراسم 13 آبان و دفاع از مبانی انقلاب در مقابل جمعیت انقلابی 13 آبان باعث شرمتدگیه؟

        بعضی از ما احمدی نژادی ها همون دیدگاههای لیبرالیستی رو داریم … البته نه اینکه معتقد به لیبرالیسم باشیم ولی از روی غفلت حرفهایی می زنیم که از ما بعید است …

        اگه بنا به شرمندگی بود باید دکتر احمدی نژاد در اواخر دوران ریاست جمهوریش بیشتر شرمنده میشد! چون کسانی که در سفرهای استانی به دیدارش می آمدند یک دهم همان 13 آبان هم نبودند! هم چنین همان افرادی که به استقبالش می آمدند کلی فحشش می دادند!

        دیدار با دشمن درجه 2 و 3 ( مثلا کاترین اشون که دنباله رو و تابع سیسات آمریکاست ) تا جاییکه به نرمش بیجا و ذلت آور منجر نشه مشکلی نداره … در دیدار جلیلی و اشتون مذاکره ای صورت نگرفت …. گرچه با نظر شما موافقم که بهتر بود این دیدار در اعتراض با زیاده طلبی دشمن و دیدار کاترین با محکومان امنیتی صورت نمی گرفت …

        بقیه تحلیل شما در مورد روسیه و چین و ترکیه و برزیل ربطی به دکتر جلیلی نداره! دکتر احکمدی نژاد هم در این زمینه 100 درصد عمل نکرد…

        به هر حال عدم حمایت دکتر احمدی نژاد از دکتر جلیلی خیانت نبود … ولی غفلت بود و اشتباه …

        • اولا شاهرخ
         گفتی : “عضی از ما احمدی نژادی ها همون دیدگاههای لیبرالیستی رو داریم”
         میشه بگی لیبرالیسم چیه؟!!!!
         دوما
         ما از کجا میدانی که اکثر هوارداران دکتر احمدی نژاد به جلیلی رای دادن؟ نکنه خودتو نماینده همه میدانی؟!!!
         و سوما که از همه مهم تره
         رهبر انقلاب درباره جلیلی چی فرمودن؟
         در کدام سخنرانی؟ ادرس؟
         درضمن الکی چیزی را به رهبری وصله نکن

         • طرفداران دکتر احمدی نژاد به دکتر جلیلی رای دادند … این خیلی احتیاج به علم غیب و استدلال و تحلیل نداره!!!

          واقعا این خیلی اشتباهه که ما احمدی نژادی ها هم در دام اختلافات حزبی و جناحی بیفتیم و سر لج و لجبازی حرف هایی بزنیم که ذره ای با مبانی انقلابی ما سازگار نیست …

         • در ضمن نمونه ای از تحلیل های با مبانی سکولار و لیبرال بعضی از ما احمدی نژادی ها، همین است که بگوییم علت اینکه احمدی نژاد از جلیلی حمایت نکرد این بود که جلیلی در انتخابات شکست می خورد و گفتمان انقلاب نیز شکست می خورد!!!

          • عزیزم خود جلیلی از احمدی نژاد اعلام برائت کرد و حتی من یادمه در مناظرات احمدی نژاد رو منحرف خوند.
           باور کن جلیلی خودش رو از احمدی نژاد جدا میدونست . البته طبیعی هم هست چون نماینده ی آیت الله مصباح بود .
           مطمئن باش احمدی نژاد هر کسی که به طرفش بره با آغوش باز ازش استقبال خواهد کرد.
           من خودم به جلیلی رای دادم اما یک ذره هم قبولش ندارم . فقط بخاطر اینکه جریان رفسنجانی برنده نشه بهش رای دادم. بی صبرانه منتظر انتحابات 96 هستم . انشالله همه باهم متحد خواهیم شد و یه بار دیگه جریان عدالت محور رای خواهد آورد.

      • جناب شاهرخ خان!
       کی گفته جلیلی نماینده گفتمان انقلاب بود؟!
       طرفدارای دکتر احمدی نژاد اگه مجبور بشن بین جلیلی و روحانی یکی رو انتخاب کنن مطمئن باش اون شخص جلیلی نخواهد بود!

       • متاسفم که بعضی از ما مثل اعتدالیون فقط ادا در میاریم.راست گفت خمینی کبیر که سیاست مدارانمون سیاست نمیدانند و مردممون هم سیاست نمیفهمند.با همه ارادتی که به دکتر احمدی نژاد دارم و با اینکه قبول دارم جلیلی محافظه کارتر از احمدیه ولی بین این دو به جلیلی رای میدم…
        چون حرف اول و اخر جلیلی ولایت بود ولی احمدی نژاد مشایی و رحیمی بود.احمدی نژاد مرده شریف و شجاع و با سیاستیه ولی بدون مشایی و رحیمی.قبل از حمله به همدیگه یکم در مورد حرفهای خمینی کبیر و امام علی در مورد حکومت مطالعه کنیم…
        درود بر گفتمان انقلاب

        • در مورد جمله اولتان آقای غلیرضا
         میشه سند بدهید که کی حضرت امام خمینی این سخن را فرمودند؟
         نکنه این هم از منابع آگاه بوده؟
         همه طرفداران جلیلی اینگون سخنان امام را تحریف میکنند؟

         • من این جمله رو توی یه کلیپ که از برنامه دیروز امروز فردا سال ۸۸ پخش شد دیدم.
          نه جلیلی بده نه احمدی نژاد.تو اتفاقات ۸۸ هم بخاطرش کتک هم خوردم.بخاطر تبلیغاتش شبها هم نخوابیدم.بالای ۲۰ بار هم از نزدیک دیدمش.تو یکی از سفرهاش ازش هدیه هم گرفتم.تا الان ۳ بار هم بهش رای دادم.
          احمدی نژاد اگه میخواد محبوب بمونه باید قید مشایی و … بزنه

          • خیلی از حامیان دکتر حتی یکبار هم او را ندیدند اما از همین پشت دوربین فهمیدند که احمدی نژاد روی صورتش رد تیر هایی است که به سمت آقا پرت شده …شما چه طور این را از نزدیک ندیدی!!

      • شاهرخ عزیز
       دکتر احمدی نژاد در سال 90 از مسیولیت هسته ای کنار گذاشته شد!
       اگه یادت باشه تا قبل سال 90 هم مساله هسته ای در حاشیه بود و هم تحریم ها و دعواها کمتر…
       ولی از زمان روی کار امدن جلیلی….

       • پوریا جان!
        از نحوه ادبیاتت در مورد احمدی نژاد و جلیلی واقعا تعجب می کنم!!!
        انگار شما احساس وظیفه می کنی که هر جور شده از احمدی نژاد دفاع کنی حتی اگه قرار باشه اصول و مبانی خودت رو زیر پا بگذاری ….
        تحریم ها از زمان جلیلی زیاد شد ؟ خب این اتفاقا نشان دهنده مقاومت و پایداری جلیلیه و تحریم دشمن نباید معیار قضاوت ما ولایی ها باشه!

        در ثانی امام خامنه ای در مورد منطق جمهوری اسلامی فرمودند:
        ” من در مورد اظهاراتی هم که نامزدهای محترم در تلویزیون کردند – قبل از انتخابات عرض کردم – عرایضی دارم؛ ….. جمهوری اسلامی در قضیه‌ی هسته‌ای، هم قانونی عمل کرده است، هم شفاف عمل کرده است، هم از لحاظ استدلالی، منطقی عمل کرده است؛ منتها این یک نقطه‌ای است که برای فشار بر جمهوری اسلامی این را مناسب دانسته‌اند. اگر این هم نباشد، یک قضیه‌ی دیگری را برای فشار مطرح میکنند. هدف، تهدید است؛ هدف، فشار است؛ هدف، خسته کردن است. خودشان گفتند: هدف، تغییر دادن نظام سیاسی و سازوکار سیاسی است”
        ۱۳۹۲/۰۴/۰۵

        این نظر صریح رهبری در مورد سیاست هسته ای جمهوری اسلامی است که اتفاقا دکتر جلیلی سردمدار آن بوده است …

        پس مساله هسته ای تنها یک اهرم فشار بود و کاملا بدیهی است که در دو سال آخر دوره احمدی نژاد بیشتر شود تا الگو شدن دوره احمدی نژاد اتفاق نیفتد …

        • شاهرخ جوان عزیز
         سلام
         آقای جلیلی
         باید میدانست درعین انقلابی بودن باید به هرحال یه جوری نتیجه هم میگرفت
         هم انرژی هسته ای را پیش می برد
         هم وضعیت هجوم و ضریه رساندن دشمن به ملت را
         اگه قرار باشه که فقط یه طرفه حرف زنیم و بگیم فقط حرف حرف من و نخواتهیم دشمن را کنترل کنیم بهتر نبود یه پیرزن را می فرستادیم و میگفتیم هرچی گفتن باید بگی حرف فقط حرف من؟!
         میدان دیپلماسی مردان خودش را میخاد

    • بزرگ ترین مشکل دولت دهم این بود که اطرافیان دولت کم اوردن وتوان مقابل با سیاه نمایی مخالفان دولتو نداشتن ودنبال راه چاره بودن هم اقای جلیلی وهم صالحی وخیلی های دیگه ودکتر احمدی نژاد واقعا تنها بود

   • در جواب کسانی که میگویند:
    اسرائیل گفته باید یه کاری کنیم که احمدی نژادیسم ننگ باشد!

    اسرائیل اگر میتوانست کاری میکرد که غزه شکستش ندهد!

    بدانید که این خود احمدی نژاد نقشه اسرائیل را عملی کزد!
    *با اعمال نابخردانه *
    ما همچنان احمدی نژاد را دوست داریم ولی سر رهبر با هیچکس شوخی نداشته ایم و نخواهیم داشت!

    چه اسفندیار ، چه محمود ، چه منتظری، چه اوباما!

    جانم فدای رهبرم سید علی

   • احسنت بر جوان انقلابی
    خورشید پشت ابر نمی ماند
    دوران رسوایی فرا رسیده است

   • سلام.یک سوال ازتون داشتم.کسی که در دانشگاه نیویورک حرف از تجدیدنظر در مورد رابطه با آمریکا زد؛ مگر کسی غیر از دکتر احمدی نژاد بود؟آن هم در اواخر دولتش

   • به جای زنده باد مشایی باید میگفتی مرگ بر مشایی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • بدون هیچ دلیلی فقط دکتر جلیلی!

  • پس مشایی کجاست؟
   من مطمینم صالحی از مشایی و جریان انحرافی دستور گرفته.
   ببینید کی پیش بینی کردم

   • جناب زاهدی عزیز

    اولا شما واقعا خیلی پروفوسور تشریف دارید که عملی که در گذشته انجام شده رو پیش بینی می کنید!
    در ثانی حتما منظورتون تحلیل کردن و حدس زدن بوده!

    به شما پیشنهاد می کنم این جمله رو در موتور جستجو گر گوگل جستجو کنید :

    “به رسمیت شناختن نظام سلطه خیانت به مکتب است”

    یک جمله جستجو کردن کار دشواری نیست!

    اونوقت متوجه خواهید شد که آیا مشائی به صالحی دستور داده یا نه!

    مشائی همه افتخارش این بوده و هست که نوکر امام زمان و ولایت فقیه است …

   • تو چقدر باهوشی زاهدی!!!!!!!!!!!!!!!

  • دم احمدی نزاد را باید برید .به خاطر کارها و خیانتهاش باید به سزای عمل رساندش

   • وحید جان!
    معلومه خیلی از مرحله پرتی و حتی فرق بین کار و خیانت را هم نمیدانی.
    برو سایتهای “فرارو” و “گاگول نیوز” و … را که مخالف احمدی نژاد و موافق روحانی و خاتمی و علی بابا هستند بخوان که جای امثال خودته. اونجا کمبود خواننده دارند و دنبال موجوداتی مثل تو میگردند.
    راستی مزه یارانه ها را که به برکت احمدی نژاد به حساب بابات واریز میشه زیر زبانت هست که؟ نه؟

   • دوم خرداری شما برای همون دوم خردادی های هم نامت متاسف باش دلم برای دکتر احمدی نژاد میسوزه چه هسته های بی مغزی براش نظر میدهند و به خاطر نقصان شدبد در افکار و شخصیت و ناتوانی درک شان از اوضاع ایران اقای دکتر احمدی نژاد رو جنایت کار هم معرفی میکنن خدا آقای سید مدیریت این سایت ارزشی را حفظ کند چقدر باید هم این نظرات را تحمل کنند و هم نظرات این افراد را به خاطر نیات خوب خودشان خالصانه منعکس کنند خدا خیرتان بدهد آقا سید عزیز انشالله بزودی همه میفهمند دکتر احمدی نژاد باعث ضعیف شدن اقتصاد ایران نشد چرا که بعد ار رفتن ایشان اقتصاد بهتر که نشده بدتر شده است در جاهای دیگه هم فقط به اشتباهاتشون را نمی خواهند بپذیرند حالا هم خورشید پشت ابر نمیمونه این ضرب المثل های قدیمی همه اش درست بوده دوستی داشتم بچه اصفهان خدا نگهدارش میگفت قدیمی ها چون نون مفت نمی خوردند حرف مفت هم نمی زدند (منظورش خدای نکرده این نبود که امروزی ها فلان جور حرف میزنند و یا نون میخورند توهینی به غیر قدیمی ها نبود منظورش از این ضرب المثل ها بود) حالا هم خورشید پشت ابر نمیمونه و مظلومت جناب دکتر احمدی نژاد بیشتر و بیشتر اشکارتر میشه بزودی انشالله

  • خدا را شاکرم که به مرور زمان حقانیت احمدی نژاد برایم ثابت میشود و می بینم که این مرد در زمان مدیریتش روز به روز بر اصول و آرمان های انقلاب و امام و رهبری ایستاده بوده است.
   از جوان انقلابی هم ممنونم.
   واقعا امروز به اولین سایت احمدی نژادی تبدیل شده است

   • جان فور ان ، نویسنده معروف غربی که کتاب بررسی تحولات اجتماعی ایران پس از صفویه تا 1375 را نوشته در یک عبارت کوتاه اینگونه نتیجه گیری می کند: ایران در تاریخ معاصر همیشه مقاومت های بی نظیری آفریده است و راز این موفقیت در اتحاد رهبران قدرت، بسیج توده مردم و نهایتا ایجاد شکاف در جبهه دشمن بوده است. نویسنده ضمن تحلیل اکثر امتیازات ایران به دشمنان و بررسی شکستهای ایرانیان در دوران معاصر می گوید: مقاومت ایرانیان همیشه درهم شکسته و راز آن نیز ایجاد اختلاف بین سردمداران، جدایی ملت از حاکمیت و نهایتا اتحاد دشمنان است. حال می توان حمایت کشورهای مرتجعی مثل عربستان از برخی جریانها در مقابل برخی دیگر و نیز تلاش برای اتحاد ولو صوری دشمنان در قالبهایی مثل 5+1 یا 3+3 را به خوبی فهمید و از سوی دیگر می شود به خوبی تحلیل کرد که چرا رهبر انقلاب اعضای تیم مذاکره و دولت را فرزندان انقلاب می خواند و می گویند که اتحاد بین مسئولین نباید خدشه دار شود. پس تقابل ایران و عربستان که شکافی نظری و بنیادین است نباید دستمایه دلگرمی جناحی خاص در برابر گروهی از مسئولین باشد. اینگونه اتفاقات زمینه ساز شکست مقاومت ایرانیان خواهد بود.

   • درود براحمدی نژاد که باتمسک به اهل بیت ع وتبعیت از ولایت فقیه خودرا سرباز کوچک نظام وخادم وخاک پای ملت ایران میدانست شب وروز برای سرافرازی این آب وخاک سرافراز ازجان ودل روح وروان مایه گذاشت وچون کارش برای رضای خدا بود باهیچ کس الا ملت بزرگ ایران بخصوص قشر ضعیف وزحمت کش جامه عهد دوستی وبرادری نبست به همین خاطر برای محو او ازسوی … چه پولهای بادآورده ای که خرج شد واما خدا بااوست چون خدا بااوست ازاو میترسند .
    خداقوت جوان انقلابی

  • عکس بسیار خوبی برای صالحی انتخاب کرده اید
   بسیار روشنگرانه است
   این آقا الان در دولت روحانی است و طبیعی است که باید از روحاانی طرفداری کند ولی دلیلی ندارد که به مراسم پدرزن خاتمی برود و باهاش دیدار کند و بوسش کند؟
   این آقا یعنی یکی از از سران فتنه است
   آقای صالحی چرا انقدر فکرش به دوم خردادی ها نزدیک است؟!!!

  • هر روز که میگذرد باز هم حقایق روشن تر میشود..

   الحق که فصل فصل روسواییست …

   • بسمه تعالی شأن
    احمدی نژاد مردی وثابت کردی همین یارانه ات تا ابد الدهر در خوبی هایت ثبت میشود وإنشا الله دوباره رئیس میشوی وملت شمارا می خواهند نه کلید تختئی را….
    این کلید تا بحال هیچ قفعلی را باز نکرده جز ال فتنه را و رو دادن ب آنها این هم نیز بگذرد
    منتظر بهارتیم !؟

    • حاج آقای احمدیان و مردمی نژاد
     اوایل همین مقاله رو که بخونید متوجه میشید که خود احمدی نژاد هم بدش نمیومد که با امریکا ارتباط داشته باشیم

     • زرشــــــــک
      انگار پس میثم جان شما ایت قسمت را نخوندید !
      عینک بدم خدمت تون؟
      من در جلسه ای که در دولت بودم آقای دکتر احمدی نژاد خطاب به وزیر امور خارجه تصریح کردند که موضوع مذاکره با آمریکا مربوط به دولت نیست و مسئول آن نظام است. وی افزود : احمدی نژاد گفت شما هم در این قضیه به توصیه من ، اعتبار سیاسی و علمی ات را خرج نکن چون که آسیب می بینید ؛ خودتان میدانید ، من مخالفت نمی کنم ولی من موافق نیستم و آن را منجر به نتیجه نمی دانم.

      دکتر الهام این سخن خود را مربوط به اواخر دولت دهم دانست و این موضوع را آقای احمدی نژاد بصورت رسمی در جلسه عمومی دولت اعلام کردند. مشاور رئیس جمهور سابق کشورمان با ذکر سخنی از دکتر احمدی نژاد ادامه داد : در جلسه عالی سران کشور با حضور مسئولین همه قوا ، من در آنجا گفتم که در این شرایط موافق با مذاکره نیستم.

   • یادش بخیر احمدی نژاد ی بود ملتی

    فحشش میدادند تشکر میکرد

    عکسش را آتش میزدند تشکر می کرد

    به توپش میبستند تشکر می کرد

    با مردم همسفره همصحبت می شد برچسبش می زدند

    دعای فرجی میخاند انحرافی اش می کردند

    رک صریح حرف میزد دروغگو خطابش می کردند

    با دشمن سرمدارا نداشت جنگ طلب خطابش می کردند

    دست مردم می بوسید نفهم خطابش می کردند

    یارانه به ملت می داد نادان خطابش می کردند

    اما می خندید

    خنده ای از سر محبت که می دانست روز ی می رسد این ملت تازه قدر او را وقتی می فهمند که مشاوران دولتی مردم را احمق خود رئیس جمهور بی سواد مشاور دیگرش افراطی

    و …… سبد کالا با منت هندی ترکیه ای می دهند

    وقتی می خواهند عذرخواهی کنند هنوز هم ژنوشان را تسلیم قدرت های جهانی در مقابل خود می دانند

    عمو پورنگ بیچاره ما را نه به خاطر انتقاد از دولت روحانی بلکه به خاطر بیان حدیث معصومین فراری دادند …

    یادش بخیر در دورانی که روحانی مچکریم مرد بودنت برای آنانی که فحشت میدادند اثبات شد ای مرد کاپشن پوش دیار ما

    • سلام
     جناب آقای احمدی نژاد خدمات بسیارخوبی برای گشور وانقلاب بخصوص محرومان ومستضعفان انجام دادند و انصافا یک دولت مردمی و پاک وولایت مداربود.
     واین کلام صحیح است که دولت احمدی نژاد چون به لطف خدا کارآمد د مقابل این همه موضعگیریها و تهمتها به لف پروردگار تاآخر سربلند و حفظ گردید، چون کار برای رضای خدا باشد دلسردی ندارد.

  • احمدی نژاد به صالحی گفته بودکه: “موضوع مذاکره با آمریکا مربوط به دولت نیست و مسئول آن نظام است”
   اگر رابطه با امریکا به نظام مربوط میشه پس تصمیم نهایی رو رهبری باید بگیره
   در ادامه هم گفته”خودتان میدانید ، من مخالفت نمی کنم ولی من موافق نیستم و آن را منجر به نتیجه نمی دانم.”
   یعنی اینکه من مخالف نیستم ولی این کار نتیجه ای نداره
   اولا نشون میده که خود احمدی نژاد هم با داشتن رابطه با امریکا مشکلی نداشته و اگر ارتباطی برقرار نکرده بخاطر این بوده که رهبری مانع این کار بود
   به این میگن ولایت مداری؟
   حالا شما هم مدام سنگ احمدی نژاد رو به سینه بزنید و بگید احمدی نژاد ولایت مداره

   • نه عزیز من آقا میثم!

    این مطلب اونی را که تو میگی نشون نمیده! این نشون میده که برخی از وزرا سرشون تو به عبای کس دیگری بند بود و چه احمدی نژاد می گفت “خودتان میدانید” یانه؟ اونها از مصلحت نظام فرمان میگرفتند و کار خودشونو میکردند.

   • آقا میثم

    اولا نظرتون درباره عکس این مطلب چیه؟ درباره نظر صریح احمدی نژاد در مورد رابطه با آمریکا که ما چه احتیاجی داریم و … ؟

    در ثانی آقای عبدالله جواب شما رو دادند …. آقای صالحی وزیر امور خارجه دولت احمدی نژاد بود و وقتی صالحی اصرار میکنه که با آمریکا مذاکره کنه، احمدی نژاد یا باید اون رو از وزارت بندازه بیرون یا اینکه باهاش بسازه و بهش بگه من خوش بین نیستم ولی مخالفتی هم نمی کنم…. دقیقا مثل رهبری که همین نص رو به کار بردند … من خوش بین نیستم ولی مخالفت نمی کنم…

    با توجه به این نظر شما پس باید رهبری عزیز رو هم متهم کنیم که رهبری بدشان نمی آمد که مذاکره صورت بگیره! در حالیکه همگی از موضع رهبری در مورد مذاکره رو می دونیم! احمدی نژاد هم همینطور بوده داستانش … خودش مخالف بوده ولی وزیرش موافق بوده …

    البته انتقاد درون حزبی شما بسیار سازنده و راهگشاست که احمدی نژاد باید در وزارت خارجه از فردی انقلابی تر استفاده می کرد تا رهبری تحت فشار قرار نگیره….

    • شاهرخ جان
     دمت گرم
     مثل همیشه با بصیرت و انقلابی و طوفانی اومدی در گود!

    • تشبیه احمدی نژاد و وزیرش به رهبر و رییس جمهور کاملا اشتباه است. چون رییس جمهور مسئول آوردن و برکنار کردن وزیر است (همچنان که میتواند وزیری را در سفر برکنار کند!) اما رهبر خیر. ایشان با منتخب مردم اینگونه برخورد کردند نه با منتخب خودشان.

   • میثم جان ! سلام
    بله ، این دقیقاً یعنی ولایتمداری . یعنی اگر نظر خودت چیز دیگری باشد اما از امر رهبر اطاعت کنی و با هزار استدلال و بهانه و غیره و ذلک قضیه را توجه نکنی ؛ این می شود ولایتمداری. باور نداری ، ازشخص شخیص ولی فقیه بپرس . به سایتشان مراجعه کن و در همان مواردی که شبهه داری – جغرافیای سخن- نظرات شریفشان را بخوان .مثلاً ببین درست در میانه افسانه خانه نشینی احمدی نژاد ، حضرت ولی فقیه در این باره چه می فرمایند ؛ یا بعد از حمله شدید آقای شریعتمداری به مشایی در سال 89، در دیدار قاریان قران چه می فرمایند .
    آری برادر ! ای کاش پیرو ولی فقیه باشیم ؛ بخصوص در شرایط غبارآلود فتنه .

  • سید ما اینارو از یه جاهایی میدونستیم ولی این گزارشات محرمانه بوده .
   زنده باد بهار

  • فقط محمود بی ادعا…..

   • محمود بی ادعا بود؟!!!!
    کسی که صدای گوش خراش “بگم بگمش” گوش عالم را کر بوده؟
    این اقا که خدای ادعا بود!

    • جناب تدبیر با چاشنی امید!
     بگم بگم های احمدی نژاد دوبار بیشتر اتفاق نیفتاد و هر دو بار در معرفی دانه درشتهای مفسدین بود. بعد از یکی فتنه به پا کردند و بعد از دیگری به علت نزدیکی به انتخابات 92 صبر کردند و بعد از انتخابات از او شکایت کردند که چرا نام رییس مجلس را در مجلس برده است. پس معلوم است گفتن برخی چیزها بگم بگم هم دارد. همه میگویند چرا احمدی نژاد لیست مفسدین اقتصادی را از جیب خود در نیاورد. چون فایده ای نداشت جز فتنه و انتقام گیری. کسی به این لیست ترتیب اثر نمیدهد. اما حقانیت احمدی نژاد از این جا معلوم میشود که پس از 9 ماه از اتمام ریاست جمهوری او با این همه دشمنی که با او دارند دانه درشتهایی که در مناظره 88 نامشان برده شد از او شکایت نکردند. معلوم است که با سند و مدرک حرف میزد، نه مثل پالیزدار که در دادگاه محکوم شد. اگر میتوانستند از احمدی نژاد شکایت کنند لحظه ای درنگ نمی کردند.

   • احمدی نزادخواهش میکنم دوربعدی خودت بیاخسته شدم این حسن جون کلیدهاشو نمیدونم کجا گذاشته پیدانمیکنه حیف رأی هامون اگه میدونستیم این جورنمیشد
    خدا

  • فدای احمدی نژاد عزیز که یادآور زندگی مردمی و انقلابی بزرگان مکتب سرخ تشیع است. خدایا نگهدارش باش و مکر معاویه های زمان را به خودشون برگردان.

  • سلام فقط این وسط یه چیزی برام سواله
   چرا آقای عبدالرضا داوری که از نزدیکان آقای احمدینژاد هستند بعد از توافق ژنو اعلام کردند که خیلی توافق خوبیه و اگه یه عده اجازه میدادن خود احمدینژاد این کارو میکرد؟؟؟؟!!!!!!
   واقعا آقای احمدینژاد قص چنین توافقی رو داشت؟

   • به نظر من امثال داوری و دولت بهار را زیاد بهشون اعتماد نکن.
    صلح نیوز هم که امروز خنجر را از رو برای دکتر بسته قبلا رفیق جون جونی همین آقایان بود.
    در روزنامه همین داوری نفر دوم و سردبیر بود.
    اینها خیلی سطحی دکتر و مهندس را درک کردن

  • وقتی ملک عبدالله خائن به هاشمی میگه ما با شیطان مذاکره می کنیم ولی با احمدی نژاد نه، این نشون میده که احمدی نژاد حتی با شیطان و نوچه هاش مذاکره نمیکنه و محکم بر سر اصول انقلاب اسلامی ایستاده!

   • احسنــــــت شاهرخ

   • ولی شواهد و قرائن در سال آخر دولت احمدی نژاد چیزی دیگر را عیان میکند که جریان انحرافی قصد دیگری داشته است

   • دل نوشته ها

    گرچه سبزها همه گشتند وزیرالوزرا
    یاکه گشتندمعاون زوزیرالوزرا

    فتنه گرجامه سبزش زتن اورد به در
    وشده محرم هر محفل وهر مجلس ما
    ان بسیجی که کتک خورد وجفا دید کجاست؟
    ان ذلیلی که جفا کرد وخطا کرد کجاست ؟
    لیک دل خسته ترین عاشق یاریم هنوز
    بهر صدفتنه دیگر نگرانیم هنوز
    رزمنده ودرصف جهادیم هنوز
    بنیان کن هر ظلم وفسادیم هنوز
    از بدر وحنین وکربلا می اییم
    ما عاشق احمدی نژادیم هنوز

  • آروم آروم داره گرد و غبار فتنه می نشینه
   از جوان انقلابی ممنونم
   ئاقعا خیلی بهتر از دولت بهار و میدان 72 و ایین داره کار میکنه

   • عمار تویی جوان انقلابی. اینها همه کف روی آب اند. آنها منتظرند ما هم منتظریم. همان طور که شهدا با خونشان انقلاب را بیمه کردند. احمدینژاد هم با آبرویش این کار را کرد. ۲۰ سال دیگر معلوم می شود چه کسی برده و چه کسی بازنده است.
    تیر از خودی خوردن خیلی سخت تر از تیر از دشمن خوردن است.
    منافقان انقلاب پیامبر (ص) را هم منحرف کردند. اما از بین نرفت. انقلاب ادامه همان انقلاب است که به دست صاحبش می رسد. همه در همین زمین دارند بازی می کنند چه خوششان بیاید و چه بدشان بیاید.

   • جمع کنید این بساط تقدس مآبانه رو
    یکم دیگه ولتون کنن به احمدی نژاد منجی هم میگید
    اون اگه لیاقت داشت تو طول ۸سال قدرتش کشورو تا این وضع پیش نمیبرد من جای شماها بودم از همه ی مردم ایران مخصوصا نسل جویای کار حلالیت میطلبیدم.

    • سلام برادر
     خوشحالم از اینکه در دولت تدبیر وامیدتان

     دلار ارزان شد ؟؟/
     نرخ بیکاری کاهش یافت ؟
     وضعیت بیمه مردم عالی شد ؟

     رییس جمهورت بجای اینکه به فکر سلامت وپیشگیری در بین مردم باشه در هفته کارگر گفت : ما برای هر استان یک بیمارستان میلاد می خواهیم .

     بلند شو برادر زود صبح شده !

   • بی صبرانه منظر بهاریم منتظر داش محمودیم منتظر دولت ومرد بهاری هستیم
    داش محمود فدای رهبربوده وهست به قول حضرت آقا این حرف ها که دولت ازرهبری فاصله گرفته سست وبی پایه هست
    به وبلاگ عشاق المهدی کرمانشاه هم سربزنید یاعلی

  • آن مردی که خار چشم آمریکا و اسرائیل و مستکبران عالم بود دیگر رفته است….

   • جوانان انقلابی
    عزیز اگر دراواخردولت احمدی نژاد دست حمایتتون را از پشت مختار دزد ستیز کشور برنداشته بودید [……] حالاهم که تا۴سال باید بسوزیمو بسازیم تادوباره نوبت خلق حماسه ای دیگرفرابرسد تادستمان رادر دستان احمدی نژاد گره بزنیم وکشورمان را [……]

    (لبیک یا خامنه ای : پاینده باشی احمدی نژاد : درود بر جوانان پرشور انقلابی)

  • این صالحی در سخنانش میگفت من سیاسی نیستم که هست احمدی نژاد ننگش میکرد با امریکای کثیف رابطه داشته باشه احمدی نژ اد کشور را حداقل پنجاه سال به جلو برد با دست خالی یعنی بدوند حمایت دیگر قوا از جوان انقلابی میخام عملکرد هشت ساله دکتر را به مرورکنه وهمه کسانی که فراموش کارند یا بچه بودند پیشرفت کشور در هشت سال را برسی کنند

   • اولین جمله ای که از دکتر احمدی نژاد درسال ۸۴ درپاسخ به یک سئوال شنیدم این بود من میخواهم باذن خدا وباکمک مردم وارد حریمی بشوم که تابحال کسی جرات نداشته حتی فکرشو بکنه اینها خودشون را قیم وصاحب ایران وانقلاب میدونند فکرمیکنند همیشه باید خودشون ویادست نشونداهشون درمسند قدرت باشند من میخواهم این حریم رو بشکنم یاشهید میشوم ویابه هدفم میرسم و… بعداز گذشت چند سال تازه فهمیدم این مرد انقلابی وولایی چی میگفته وچه روزهای سختی رو پشت سرگذاشته وچه تهمتها ودروغ های رو تحمل کرده ولی همجون سپر پولادین سینه خودرا در مقابل دشمنان ولایت فقیه واین کشور ومردم آماج تیرها قرار داده مقتدر واستوار ایستاده پس درود بر احمدی نژاد وآن جمله آغازین سخنانش را تکرار میکنم برای اصلاح جامعه پر فریب ونیرنگ ودورویی (اللهم عجل لولیک الفرج …)

  • قبلا فکرمیکردم این حسن کلید حداقل یه آدم درست حسابی از دولت قبلو واسه ما نگه داشته نگو این صالحی ام اونوریه!!!!!!!!!

  • واقعا عملکرد احمدی نژاد غیرقابل دفاع است
   من نمیدونم چطوری این دری و وری ها را سر هم میکنید برای ملت که براش وجه سازی کنید؟!

  • سلام
   کلا خیلی حرفه ای فعایت میکنید
   انتخاب تیترها
   انتخاب تصاویر مطلب
   زمان انتشار و…
   خدا قوت
   واقعا یکی یکی داره شبهاتم برطرف میشه
   زنده باد احمدی نژاد

  • با کمی درنگ ربطش را را پیدا کنید

   آیت الله مدرس پیرامون عاقبت تجددگرایی رضاشاه چنین می گوید:
   « قریبا چوپان های قریه های فراعینی و کنگاور با فکل سفید و کراوات خودنمایی می کنند، اما در زیباترین شهرهای ایران هرگز آب لوله کشی و تمیز برای نوشیدن مردم پیدا نخواهد شد. ممکن است شماره های کارخانه های نوشابه سازی روز به روز افزون گردد اما کوره آهن گدازی و کاغذسازی پا نخواهد گرفت. درهای مسجد و تکایا به عنوان منع خرافات و اوهام بسته خواهد شد، اما سیل ها از رمان ها و افسانه های خارجی که در واقع جز حسین کرد فرنگی و رموز حمزه فرنگی چیزی نیستند، به وسیله مطبوعات و پرده های سینما به این کشور جاری خواهد گشت؛ به طوری که پایه افکار و عقاید و اندیشه های نسل جوان ـ از دختر و پسر ـ تدریجا بر بنیاد همان افسانه های پوچ قرار خواهد گرفت و مدنیت مغرب و معیشت ملل مترقی را در رقص و آواز و دزدی های عجیب آرسن لوپن و بی عفتی ها و مفاسد اخلاقی دیگر خواهند داشت. مثل آنکه آن چیزها لازمه متمدن بودن است.»

  • جلیلی …مرد استقامت!
   هرچی باشه یاور رهبر هست ومثل احمدی نژاد نیست که به حرفهای آقا گوش نکنه
   فدایی داری جلیلی جون…

   • زرشــــــــــک
    آرای 4 میلیونی و تپق زدن در مناظره را در برابر رای 25 میلیونی دکتر احمدی نژاد فراموش نمیکنیم.
    البته این وضعیت حق شماست
    کسی که با دست احمدی نژاد عزتمندانه بیعت نکرد
    باید برود با پای اون آقا بیعت کند.
    راستی هنوز هم لنکرانی در زمین و آسمان برای ریاست جمهوری مناسب ترین است!!؟

    لبیک یاخامنه ای – صلوات

    • واقعا متاسفم
     یعنی هنوز احمدی نژاد؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
     شما پیروی کسی رو میکنید که از آقا پیروی نکرد؟
     واقعا حرفتون خنده داره
     رجایی هم در مقابل بنی صدر شکست خورد
     پس رجایی هم مرد میدون نبود دیگه!آره؟؟؟
     این شکست ها ظاهری هست
     خداتوی اون دنیا نمیگه چقدر رای آوردی
     میگه چقدر به حرف ولی گوش دادی!
     قابل توجه کسان که جونشون هنوز برای احمدی نژاد در میره
     حتما مشایی رو هم نائب امام زمان میدونید!!!!خخخخخ
     حالا سیاست سرتون نمیشه
     بشیرت ندارد
     دین هم ندارید؟!چطور به خودتون اجازه میدید همچین ادم…0استغفرالله)رو نائب آقمون معرفی کنید
     ازآقا خجالت نمیکشید
     اصلا میدونی لبیک یاخامنه ای یعنی چی؟
     برو اول معنی ش روبفهم
     سعی کن بهش عمل کنی…نه اینکه فقط شعار بدی
     یکم بصیرت هم خوب چیزیه!
     باای بصیرت قراراه یار آقا باشیم؟

     • جناب نااشنا
      خوشم میاد که مثل بقیه هم فکرانتان اولا بر اساس مسموعات (!) صحبت میکنید و بعد هم نادانسته صحبت می کنید.
      شما چه فرقی دارید با شامی ها بر اساس شنیده ها و بگو مگو ها گفتن امیرالمومنین نماز نمیخوند یا کوفی ها که گفتن امام حسین خارجی بود؟!
      ما هیچ وقت نگفتیم مهندس مشایی مظلوم نائب امام زمانه و….
      ما گفتیم او یک فرد منتظر واقعی است و شیعه بودنش بر خیلبی ها شرف داره
      اخلاق اسلامی وی
      اندیشه های متعالی اش
      صبر و حلمش
      والبته ولایتمداری اش
      و….
      راسی اگه ما لبیک یا خامنه ای را نفهیمم حتما پایداری ها و آیت الله شون میفهمه؟!
      بهتره بر اساس عقل و بدون حب و بغض تصمیم بگیری
      له نظر مطالب گوشه سمت راست سایت را بیشتر بخون
      حیفه در جوانی انقدر بی بصیرت و پرت باشی

      • سلام
       اولا قبل از اینکه تهمت بزنید یه نگاه به نظرات دوستان همفکرتون بزنید بدنیست…در مطالب قبلی که در مورد مشایی و…در این سایت زده شد مکررا دیده میشد که دستان همفکر شما مشایی رو نائب اام زمان(عج)میدونستند وچاره داشتند ایشون رو مرجع تقلید قرار میدادندچ
       اخلاق اسلامی؟!!
       اندیشه های متعالی؟!!
       صبر و حلمش؟!!
       والبته ولایتمداری؟!!
       بابا چرا یه چیزی میذارید که ادم خنده اش بگیره اخه…
       شما یاخوابی یا خودت رو زدی به خواب…
       برای بیدار شدن ماها خیلی ها شهید شدن هه!کافی نبود؟چندنفر دیگه شهید بشن کافیه؟
       نگفتم شما نمیفهمی!گفتم سعی کنید با باعمل وبااعتقاد این جمله رو به زبون بیارید
       وگرنه اگر به فهم باشه که همه معنی این جمله رو میدونند…اما فهم داریم تافـــــهم!
       مطالب سمت راست؟هه!!!
       هرکسی هرجوری دلش بخواد از سخنان آقا برداشت میکنه واونا رو بیان میکنه
       مثل دولت تدبیروامید که در مورد توافق نامه ژنو الکی سخنان آقا رو به گونه ای جوه داددند که عنی آقا با ماست وداره از کار ما پیروی میکنه در صورتی که یکم بصیرت کافی بود که آدم بفهمه منظور آقا یه چیز دیگه ای هست!
       الان هم همینطوره …شما هرجوری دلت میخواد میتونی از سخنان آقا به نفع مشایی(اصلا اسمش رو به زبون میارم کهیرمیزنم،ان شاءالله خدا سایه اش رو از سر این مملکت برداره)استفاده کنیدرصورتی که اصلا اینطور نیست واینها همه کذب هست!بازهم در اینجا یکم بصیرت کافی هست…بصیرت!
       خداکنه همه به بصیرت واقعی برسیم
       شماهم مطالعات رو در زمینه رهبری وتاریخ کشورت بیشتر کن!مطالعه تاریخ کشورمون خیلی کمک میکنه که دیگه گول چنینی آدم هایی رو نخوریم
       والسلام
       یاعلی(ع)

       • حامیان جناب مهندس مشایی هیچ وقت ایشان را نععوذبالله خدا و پیغمبر و امام ندانسته اند..
        این هم زا تهمت های بزرگ است.
        ما ایشان و دکتر را بهترین و ولایتمدار ترین شخص در راه ولی فقیه و در راه امام زمان میدانیم

    • لطفا نظرات این صفحه:
     http://javanenghelabi.ir/?p=16494
     واین صفحه رو بخونید:
     http://javanenghelabi.ir/?p=5549
     امیدوارم قانع بشید

    • شما جلیلی رونشناختی!!!
     نشناختی برادر….
     مشناختی که اینگونه در موردش صحبت میکنی…
     قضیه دستگیری ریگی یادت رفته؟
     کی انرژی هسته ای رو گرفت؟
     و……
     نشناختی
     اینا پیش کش:
     احمدی نژاد بیشتر پیرو رهبری هست یاجلیلی؟
     معلومه جلیلی!
     خب شما ملاک برتر یآدم ها برات چیه؟میزان رای؟یا ولایی بودنشون؟

     • ناآشنا خودت می بریث و میدوزی و اعلام موضع میکنی!
      آهسته تر برادر
      نخوری زمین!
      کی گفته که جلیلی انقلابی تر از احمدی نژاده؟
      این تحلیل های کشکی را بذار کنار
      احمدی نژاد هم از نظر رای بالاتر بود و هم از لحاظ ولایی بودن
      فکر کنم رای 25 میلیونی بیشتر از 4 میلیونی باشه!
      درضمن ریگی را وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد گرفت
      نه جلیلی
      اون موقع هم آقای احمدی نژاد رئیس شورای عالی امنیت ملی بود
      نه جلیلی
      درضمن جلیلی که یه شبه دستگیر نشد
      6 سال در دولت نهم و دهم کار شد
      که در اسفند ماه 90 ثمر داد
      انرژی هسته ای را هم احمدی نژاد زنده کرد و خودش حفظ کرد
      شما برو تو متن جامعه و بگو انرژی هسته ای را کی زنده کرد
      ببین چند نفر اسم اون ادم را می آورند
      اصلا اسم احمدی نژاد با انرژی هسته ای گره خورده
      درضمن خوله بودنی تا سال 90 که دکتر احمدی نژاد مسئول مستقیم هسته ای بود رونذد پیشرفت هسته ای و عقب نشینی غربی ها چطوری بود و در 2 سالی که جلیلی بود روند کاهش سرعت ما در هسته ای و فشار بیشتر غربی ها چی بود!

      • اطلاعاتت خیلی ضعیفه ها
       همش هم به حرفای توی سایتها اعتماد نکن
       یکم هم کتاب بگیر بخون
       حداقل در زمینه روند کار هسته ای!
       اصلا کتاب خاطرات شهید احمدی روشن رو تا حالا خوندی؟
       تا حالا حرفای پدر احمدی روشن رو شنیدی؟
       خوبه اینقدر که در زمینه انرژ هسته ای از جلیلی حرف میزنه واز احمدی نژاد حرف نزده!!!!!!!
       پدر مصطفی بهتر از جریانات باخبره یاشما؟
       شما نشستی گوشه خونه وهرکی هرچی میگه باور میکنی؟
       گفتم که کتاب تاریخ ایران+وصیت نامه شهدا رو زیاد بخونید
       خیلی به اگاهی وبالا رفتن بصیرت کمک میکنه
       ریگی؟واقعا شما در این زمینه هم اینقدر اطلاعاتتون ضعیفه؟!!
       یه جوون انقلابی در مورد شاهکارهای ملتش نباید اینقدر اطلاعات کم وناقصی داشته باشه
       من وظیفه خودم دونستم که این حرفا رو بزنم
       نمیدونم کیا موافق وکیا مخافند
       ولی…بچه ها این حرفا مهم نیست
       احمدی نژاد وجلیلی هرچی باشن خیلی بهتر از این دولت تدبیر لعنتی هستند
       فعلا بیاین ببینیم با این دولت چه خاکی توسرمون بریزیم
       حالا کو تا3سال دیگه!
       باور کن شیخ حسن وحاج آقا خاطره از خداشونه ما افکارمون رو دریر این حرفا کنیم ووقتمون بگذره…
       بیاین در زمان حال!
       فعلا بیخیال احمدی نژاد وجلیلی….سران فتنه دارن دوباره برمیگردن
       اونوقت ما داریم سره چه چیزهایی باهم حرف میزنیم؟!!!
       بیاین ببینیم چی کار کنیم نذاریم دولت بیش از این گند بزنه وعزت ایران رو زیر سوال ببره!
       نیروگاه ها رو پلمپ کردن…انگارنه انگار شهید دادیم…مردم حرفای دروغ ظریف رو باور کردن…اونوقت ما!!توخدا از مدیر این سایت میخوام این بحثها رو بذاره برای بعد
       کارهای مهم تری هست
       الان وظیفه ما چیز دیگه ایه
       نه بحث سر احمدی نژادو…

       • سلام
        نااشنا عزیز
        شما میگی ما به سایت ها اعتماد نکنیم
        قبول
        ولی به چه دلیلی میگویی پدر این شهید بزرگوار بهتر و بیشتر میداند؟
        متاسفانه این خانواده محترم خون فرزندشان را سیاسی و جناحی کردن و معلوم است کمی نیز احساسی هستند!
        کمی اینجا مغالطه فرمودید.
        درمورد سخن آخر شما هم قبول
        باید به فکر این دولت و اقداماتش باشیم
        ولی فراموش نکنیم همین پایداری ها و عمارپندارها و …. بودن که با تحلیل های دروغ خودشون رای 25 میلیونی احمدی نژاد را کردن 4 میلیون!
        الکی یه دشمن فرضی به نام مشایی ساختن و اون را کوباندن!
        پس چی شد انحراف؟
        چی شد بزرگترین خطر اسلام از صدر تا کنون؟
        چی شد اون همه فساد اخلاقی و اقتصادی؟
        اقا مدام می فرمودن فتنه و فتنه ولی حضرات مشغول انحراف بودن!
        عزیزم
        اگه میخای با طناب این حضرات به چاه بری سره بزنگاه باهاشون سقوط میکنی!
        خوددانی
        یاعلی التقی

        • آقا رسول سلام.. گفتی ….با تحلیل های دروغ خودشون رای ۲۵ میلیونی احمدی نژاد را کردن ۴ میلیون! یعنی دکتر جلیلی تحلیل دروغ ارایه داد و دروغ گفت؟؟ تو انتخابات92 شبیه ترین و نزدیک ترین فرد به دکتر خودمون همین آقای جلیلی بود. در مناظرات هم درست ترین تحلیل ها و منطقی ترین جواب ها و به دور از هیجان و در کمال آرامش رو ایشون داشتند.
         شما بر سر اختلافات شاید 20 درصدی این دو میجنگید اما…

         • سلام یک ایرانی عزیز
          بله
          درست گفتم
          پس چی کسی اومد این 2-3 سال اخر فقط میگفت انحراف و انحراف و…
          مردم را به احمدی نژاد بدبین کردند
          آقا میفرمودن فتنه
          اینها میگفتن انحراف!
          جلیلی کجاش در مناظره ها خوب ظاهر شد؟
          خیلی بد حرف میزد
          واقعا برنامه نداشت
          بعدش هم چرا ایشون که شما میگ به احمدی نژاد نزدیک بود مدام میگفت جریان انحرافی و از دولت احمدی نژاد و شخص احمدی نژاد تبری می جست؟

          • رسول جان جریان انحرافی از ویژگی های شخص احمدینژاد نیست، بگردید و خود احمدینژاد را پیدا کنید. چرا این روزها همه احمدی نژاد واقعی رو فراموش کردید. پایبندی به اصول انقلاب، امام و رهبری، احیای شعار های انقلاب، ایستادن در مقابل ظالم و زورگویان و باور پیروزی حق و خدا بر باطل، تلاش برای مستضعفین و عدم داشتن سابقه منفی…
           انصافا بگرد ببین کدوم کاندیدا نزدیک ترین فرد در این ویژگی ها به دکتر بود. با چه انصافی شما احمدی نژاد رو در مهندس مشایی خلاصه میکنید؟ هیچ فکر کردید که چرا تابحال این سایت فیلتر نشده؟
           رسول جان کدام کاندیدا جز شعار برنامه داشت؟؟ آقای جلیلی هیچ شعاری نداد و با ملت صادق بود. رهبری فرمودند ببینید که موضع دشمنان چیست؟ موضع دشمن چه بود رسول جان؟
           “هدف جبهه‌ی دشمنان شما، نقطه‌ی مقابل هدف شما است.شما كه در انتخابات شركت میكنید، دنبال یك فرد اصلحی میگردید كه بتواند… اما دشمن شما درست بعكس، مایل است انتخاباتی انجام بگیرد كه برای آینده‌ی كشور این محسّنات را نداشته باشد.”
           http://farsi.khamenei.ir/newspart-index?tid=1449

           رسول جان مگر جز این نبود که جبهه زد انقلاب میگفتند هرکسی بشود ولی سعید جلیلی نشود، مگر دشمنان نبودند که میگفتند اگر جلیلی بشود برایمان فاجعه است. چرا؟؟ چون میدانستند آنهم مانند احمدی نژاد چه بسا بیشتر اهل استقامت و پایبندی به آرمان های انقلاب است.

    • حرف اون ناشناس رو در مورد احمدی نژاد قبول ندارم ولی..
     لبیکت را باور نکردم

  • با سلام آقای متوسلیان …

   اولا سخنان قبلی شما در زمینه حجاب و عفاف و اینکه نباید آن را به وسیله قانون اجتماعی حمایت کنیم و … از یک بهاری و احمدی نژادی که خود را ذیل گفتمان انقلاب و امام و رهبری تعریف می کند بعید بود … هم چنین عدم گفتن لفظ امام به حضرت روح الله و حضرت سید علی و …

   نظر شما و بنده در بخش مشاوره جوان انقلابی هست و در شما آن مناظره را روی هوا رها کردید و رفتید …

   ثانیا قرابت دیدگاه دکتر جلیلی با گفتمان انقلاب و امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری بر کسی پوشیده نیست … بنابراین احمدی نژادی هایی که خود را ذیل گفتمان ولایت تعریف می کنند باید به دکتر جلیلی رای داده باشند و قطعا هم رای داده اند …

   من واقعا تعجب می کنم که چطور شما تا این حد اسیر اختلافات فرقه ای و حزبی خودتون شدید که حتی این موضوع بدیهی رو هم انکار می کنید …

   در انتخابات نامزدها عبارت بودند از :

   غرضی

   روحانی

   جلیلی

   رضایی

   ولایتی

   هم رسانه های دشمن و هم رسانه های داخلی از اینکه دیدگاه دکتر جلیلی به رهبری نظام نزدیک تر است اتفاق نظر داشتند و دارند …

   دکتر احمدی نژاد هم در اواخر دوره ریاست جمهوری اش در زمین هاشمی بازی کرد و دست از حمایت جلیلی برداشت … هاشمی فقط به دنبال اختلاف جریان متعهد به گفتمان انقلاب بود … دلیل من صرفا برای پیروزی یا عدم پیروزی در انتخابات نبود … بلکه لزوما اقتضای وظیفه احمدی نژاد در حمایت از کسی بود که به گفتمان انقلاب نزدیکی بیشتری داشت …

   در ضمن شما فرمودید :

   من نگفتم طرفداران احمدی نژاد به لزوما” به روحانی رای دادند! حرف من این است که ” اگر مجبور باشند بین این دو گزینه انتخاب کنند” و نه گزینه سومی(رای سفید) به جلیلی رای نخواهند داد!

   پس بین آقای جلیلی و روحانی، یا باید به جلیلی رای دهند یا باید به روحانی دهند یا باید سفید بیندازند و یا باید رای ندهند!

   شما گزینه رای سفید رو منتفی کردید … گزینه جلیلی رو هم منتفی کردید ….. پس یا باید رای ندهند که این مخالفت با اساس جمهوری اسلامی است و یا باید به روحانی رای دهند! همه ما می دانیم که روحانی شاگرد اول هاشمی است …

   رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88 فرمود : بین احمدی نژاد و هاشمی از همان سال 84 اختلاف نظر وجود داشته و نظر آقای رئیس جمهور به نظر بنده نزدیک تر است …

   به نظر شما دیدگاه دکتر جلیلی به احمدی نژاد نزدیک تر بود یا به هاشمی ؟ دیدگاه روحانی به احمدی نژاد نزدیک تر بود یا هاشمی ؟

   کاملا بدیهی است که جلیلی به دیدگاه احمدی نژاد نزدیک تر بود تا هاشمی … چون جلیلی منصوب احمدی نژاد در شورای عالی امنیت ملی بود ( حالا میخواد تحمیلی باشه یا نباشه!!! ) … در ضمن طیف روحانی و هاشمی هم شدیدا در مقابل دکتر جلیلی موضع گرفته بودند …

   =====

   آقای متوسلیان… شما مثل برادر من میمونی … ولی معتقدم شما و بسیاری از دوستان بهاری، اساسا جریان بهار رو درست نشناختید و گمانهای دیگری از این گفتمان دارید …

   در ضمن نباید آنقدر درگیر اختلافات جناحی شد که نقاط مثبت طیف پایداری و حضرت آیت الله مصباح و قرابت دیدگاه این جبهه با مبانی انقلاب رو نادیده بگیریم! گرچه آیت الله مصباح هم در دورانی ممکن است اشتباه کرده باشند ولی دلیلی نمیشه به خاطر بعضی اختلافات و حاشیه ها، بسیاری از نقاط اشتراک خودمون با اونها رو نادیده بگیریم …

   • جناب شاهرخ سلام
    بنده شما رو دوست دارم ولی لازم است نکاتی را یادآوری کنم!

    *گفتید: اولا سخنان قبلی شما در زمینه حجاب و عفاف و اینکه نباید آن را به وسیله قانون اجتماعی حمایت کنیم و … از یک بهاری و احمدی نژادی که خود را ذیل گفتمان انقلاب و امام و رهبری تعریف می کند بعید بود … هم چنین عدم گفتن لفظ امام به حضرت روح الله و حضرت سید علی و …
    **من تعجب میکنم شما چطور نظر بنده رو تحریف میکنید حرف های بنده موجوده من گفتم اساسا” وقتی ما نتوانستیم داشتن حجاب را به معروف و نداشتنش را به منکر تبدیل کنیم چگونه خود را مشغول امر به معروف و نهی از منکر میکنیم و انتظار داریم نتیجه هم بگیریم، در مورد قانون اجتماعی هم بنده رد نکردم چرا که با کسانی که به صورت سازمان یافته عمل میکنند باید برخورد بشه ونه با مردم عادی که نتیجه عکس داره همان طور که میبینی ، الان بعد از 35سال چه خبره و داریم به کجا میریم!
    و اما در مورد گفتن لفظ امام به …
    ببینید من اصولا” آدم چاپلوس و جوگیری نیستم و خودم رو با الفاظ سرگرم نمیکنم و….
    *گفتید:ثانیا قرابت دیدگاه دکتر جلیلی با گفتمان انقلاب و امام و رهبری در انتخابات ریاست جمهوری بر کسی پوشیده نیست … بنابراین احمدی نژادی هایی که خود را ذیل گفتمان ولایت تعریف می کنند باید به دکتر جلیلی رای داده باشند و قطعا هم رای داده اند …
    ** بنده از شما تعجب میکنم چطور این حرف را میزنید …
    این حرف شما یعنی تنزل گفتمان امام و آیت الله خامنه ای چرا اگر “این قرابت بر کسی پوشیده نیست” چگونه 4 میلیون پیرو داشت..؟! شاید مردم گفتمان امام و رهبری قبول ندارند!!!
    جنابعالی و همفکرانتان متاسفانه در اشتباهید همانطور که جناب مصباح و گروهک پایداری در اشتباه بود رای دکتر احمدی نژاد25میلیون بود نه 4میلیون!!! و دیدیم که بیشتر طرفداران دکتر احمدی نژاد به جلیلی اعتماد نکردند!
    البته به نظرم منظور جنابتان از طرفدار افراد به اصطلاح حزب اللهی باشد که کمترین محبوبیت را در جامعه دارند!
    همانطور که مهندس مشایی اشاره کرد که :الان پرچم ولایت فقیه را کسانی بلند کرده اند که کمترین محبوبیت را در جامعه دارند!
    *گفتید:دکتر احمدی نژاد هم در اواخر دوره ریاست جمهوری اش در زمین هاشمی بازی کرد و دست از حمایت جلیلی برداشت …
    **برادر من دکتر احمدی نژاتد در زمین هاشمی بازی کرد یا آقایان به اصطلاح با بصیرت؟!من فعلا قضیه را باز نکنم بهتر است!
    در ضمن بردار جلیلی(وحید) مگر نگفت من و داداش سال 84 هم به دکتر احمدی نژاد رای ندادیم و در دوران انتخابات مگر جلیلی اعلام برائت نفرمود از دکتر احمدی نژاد و گفتمان بهار! پس مشخص شد کی در زمین چه کسی بازی کرد!
    و اما به شخصه اعتقاد دارم که هرکسی به “احمدی نژاد یعنی مشایی و مشایی یعنی احمدی نژاد” اعتقاد دارد به جلیلی رای نداده است کما اینکه در بین دوستان بهاری کاملا مشهود است مگر کسانی که بخواهند اعمال گروهک پایداری را ماست مالی کنند!!!
    راستی نگفتید ما چه برداشتی از گفتمان بهار داریم شما چه برداشتی؟!!!
    بنده به شخصه معتقدم سگ اصلاح طلبان شرف دارد به اصولگرایان ! هرچند هردو را از یک قماش میبینم و خود را وارد این دسته بندی های کثیف سیاسی نخواهم کرد !
    *****
    برای حسن ختام تاکید میکنم :گفتمان احمدی نژاد در معرض رای مردم قرا نگرفت که قرار بر شرمندگی باشد و نه تحلیل دیگر … شرمندگی برای کسانی است که زمینه حذف مهندس مشایی را فراهم کردند!
    والعاقبه للمتقین

    • سلام بر برادر عزیز
     جناب متوسلیان
     احسنت
     اگر رای ندادن به جلیلی که در حد و اندازه گفتمان امام و انقلاب نبود را بخواهیم بصیرت بگیریم پس چرا آقای جلیلی و برادرشون طبق حرف خودشون در سال 84 با دکتر احمدی نژاد رای ندادند؟
     ان موقع که اگر بگوییم احمدی نژاد بد بود دیگر بدتر از شخص هاشمی که نبود! بود؟!
     یعنی به هاشمی رای دادن؟!!!
     یعنی ایشون از همون اول انقدر بصیرت داشتن؟
     به نظر من حرف آقی متوسلیان درست است و نباید گول ظاهر را بخوریم.
     متاسفانه جلیلی در عملکردش هم سابقه خوبی در مذاکرات نداشت.
     امیدوارم آقای شاهرخ هم آرام آرام تحلیل های ناپخته و احساسی خودشون را کنار بذترند و کمی منطقی تر حضور داشته باشند.

    • آقای متوسلیان …

     اشتباه می کنید برادر من … شاید در مبانی فکری و نظری شما اینچنین آمده که لزوما هر طرفی که حق است پس حتما طرفدارانش هم بیشتر است و اینکه هر کس طرفدارانش بیشتر است پس به حق نزدیک تر است … که چنین دیدگاهی از منظر اسلام و مبانی انقلاب اسلامی کاملا مردود است …

     شما دو مبحث رو با هم خلط می کنید … ما دو نوع نگاه به گفتمان امام و رهبری داریم … گفتمان انقلاب اسلامی در انتخابات 92، 73 درصد طرفدار داشت و همه کسانی که در انتخابات شرکت کردند به نوعی خود را متعلق به گفتمان انقلاب و جمهوری اسلامی می دانستند … منظور من از گفتمان انقلاب در انتخابات 92 گفتمان خالص امام و رهبری است که امام خمینی و امام خامنه ای پرچم دار آن بودند و هستند … و هیچ شرمگین هم نیستیم که بگوییم آری … در همه دورانها کسانی که واقعا پیرو خالصانه ولایت باشند تعداد اندکی هستند و بسیاری از مردم نظرات خود را بر نظرات ولایت ترجیح می دهند … حتی در انتخابات 84 و 88 که مردم به احمدی نژاد رای دادند مردم به کلیت شعارها و راه احمدی نژاد رای دادند ولی قطعا در بین آن همه رای 63 درصدی، کسانی که فقط به خاطر گفتمان انقلاب( که در ذیل امام و رهبری تعریف می شود ) رای دادند بسیار اندک بودند …

     این حرف تازه ای نیست! در طول تاریخ کسانی که کلیت حرکت انبیا و اولیا را همراهی می کردند بسیار زیاد بودند ولی کسانی که خالصانه در این راه قدم برمیداشتند و سعی می کردند مطیع راه اولای الهی باشند بسیار اندک بودند …

     شکست گفتمان امام و رهبری در انتخابات 84 هم دلایل زیادی داشت … اختلافات اصولگرایان و تشتت میان نیروهای حزب اللهی … منحرف خواندن دولت دهم و نزدیکان آقای احمدی نژاد و حاشیه سازی برای ایشان … تهیه هیزم برای این حاشیه ها از ناحیه برخی دولتمردان دولت دهم از جمله خود دکتر احمدی نژاد و دامن زدن به این حواشی با برخی اظهار نظرها و اقدامات ناشیانه ( از جمله همراهی مشائی توسط احمدی نژاد در انتخابات 92 … گرچه خود مهندس مشائی رو سرباز و نوکر رهبری می دونم و خیلی هم دوستش دارم … ولی مصلحت اندیشی رهبری در خلع ایشان از معاونت ریاست جمهوری در انتخابات 88 ، در انتخابات 92 بسیار بیشتر از قبل تقویت شد … چرا که مهندس مشائی در راس اختلافات میان نیروهای حزب اللهی بود و به مصلحت نبود که ایشان کاندیدا شوند ) ، عدم کنترل گرانی و تورم از سوی دولت، هجمه های دولت علیه نظام و دولت دهم و ….. از جمله دلایل شکست گفتمان امام و رهبری بود …

     اینکه برادر جلیلی حرفی زده برای ما معیار نیست … بنده هم جلیلی ها رو معصوم نمیدونم که بخوام بگم هر حرف و هر کاری که کردند درست بوده! من میگم نباید ما حزب اللهی ها در دام اختلافات حزبی و گروهی باشیم واگر دیدیم که گروهی بر اثر تحلیل اشتباه باعث اختلاف می شوند ( مثل پایداری ها ) ما نباید رفتار اونها رو تکرار کنیم …

     در ضمن صحبت های سعید جلیلی در تکذیب صحبت های برادرش :

     http://www.khabaronline.ir/detail/296535/Politics/election

     من نمیگم همه طرفداران احمد نژاد به جلیلی رای دادند … قطعا در بین طرفداران احمدی نژاد گروهی کم بصیرت و یا کسانی که اشتباهی وارد این گفتمان شدند هم وجود دارند …

     در ضمن اصولگرایان نسبت به اصلاح طلبان از نظر مبانی نظری و فکری نزدیک تری به امام و رهبری برخوردارند … جلیلی هم در انتخابات از همه نزدیک تر بود به گفتمان امام و انقلاب … این ها اصلا نیازی به استدلال نداره … من واقعا نمیدونم چطور برای شما استدلال کنم که قبول کنید!

     • اگه جلیلی تکذیب نکنه چیکار بکنه؟!
      ابروش میرفت!
      فکر کنم سخن صادقانه برادرش را قبول کنیم کافی باشد

     • البته سعید جلیلی گفته بود در دور اول انتخابات 84 به احمدی نژاد رای دادم ولی حرفی از دور دوم نزده …. شاید واقعا آقای جلیلی در دور دوم به هاشمی رای داده باشه که قطعا اشتباه کرده … ولی یکی از دلایل میتونه ناشناخته بودن احمدی نژاد باشه … ولی الان که جلیلی برای همه ما شناخته شده بود دکتر احمدی نژاد نباید پشتش رو خالی می کرد …

      یکی از دلایل شکست گفتمان انقلاب تشتت جریان اصولگرا بود که با چهار کاندیدا وارد انتخابات شدند و حتی دکتر احمدی نژاد هم دچار تفرقه شد و از کاندیداتوری جلیلی حمایت نکرد …

      • جناب شاهرخ
       حرفاتون کاملا بدون استدلال است
       من جواب عرایضتون رو در بالا دادم ، و از شما پاسخ منطقی دریافت نکردم
       قضاوت با دوستان

       • من نمیدونم که آقای متوسلیان عزیز به کی رای دادند.
        ولی اینو میدونم که جلیلی اصلح نبود
        البته من و مادرم و خانواده فقط و فقط از سر اجبار و با کراهت و از سر ناچاری به جلیلی رای دادیم.
        ولی دوست داشتیم روحانی رای بیاره ا
        چرا؟
        چون اگه انها رای می اورند گفتمان بهار و مظلومیت احمدی نژاد و مشایی دفن میشد ولی با امدن روحانی مردم می فهمند که در 4 سال گذشته چه اتفاقاتی افتاده بود که الان داره محقق میشه.
        از این جهت با حرفهای شاهرخ موافقم که به جلیلی باید رای داد
        ولی چرا جلیلی؟
        چون مجبور بودیم
        همین
        بهتر از این بشز نبود
        از لحاظ عمل به تکلیف
        حیف
        یادش بخیر
        چقدر چشم انتظار آمدن مهندس بودیم
        وفتی امد چشم انتظار اعلام کاندیداها
        بعد از رد صلاحیت هم چشم انتظار تایید صلاحیت….
        ولی….
        و شد آنچه شد

        • سلام لولو

         بنده نه به جلیلی رو اصلح میدونم ونه اگر مجبور باشم بین این دو نفر یکی رو اتخاب کنم (روحانی و جلیلی) مطمئنا” اون فرد جلیلی نیست هر چند در انتخابات به دلیل عدم وجود مهندس مشایی رای سفید انداختم و توصیه ام به دوستان رای سفید بود!
         من به شخصه اصلاح طلبان را به اصولگراها ترجیح میدم چون مرامشون منافقانه و ریاکارانه نیست و معلومه چیکاره هستند!
         هرچند اصلا” دوست ندارم وارد کثافت کاری این سیاسیون بشم.
         من از بیگانگان هرگز ننالم
         که هر چه کرد با من آن آشنا کرد

         • اصلاح طلبان رفتارشون منافقانه و ریاکارانه نیست؟ 😐
          پس طراحی فتنه 88 و ادعای خط امامی بودن اصلاح طلبان چی میشه؟
          بر کسی پوشیده نیست که هم در اصولگرایان و هم در اصلاح طلبان افراد منافق و ریاکار پیدا میشه ولی به هیچ عنوان نمیشه این نسبت رو به همه اون جریانات نسبت داد … البته در کل جریان اصولگرا نسبت به اصلاح طلبان به گفتمان امام و رهبری نزدیک تر هستند …

         • آقای متوسلیان!
          بقیه جوابم به شما رو در زیر مطلب در کامنتی جداگانه میدم …

         • اوه اوه اوه یه لبیک یا خامنه ای بگو ببینم
          با این تفکرات ادعای ولایت مداری میکنید؟؟؟ پس مردانه سر همان عقیده ات بمان و العان هم در انتقاد از دولت و دوستانش فقط نظر سفید بده.
          این تعصبات از یک تازه جوان دبیرستانی که فکر میکنه به یک سری از عقاید و تفکراتی ریسده که دیگران ازش بیهره هستن بر میاد
          ========
          آقای محمد توجه کن
          تروج بی بصیرتی از آن جمله خطرات و گام برداشتن در راستای اهداف دشمن است

        • جان جریان انحرافی از ویژگی های شخص احمدینژاد نیست، بگردید و خود احمدینژاد را پیدا کنید. چرا این روزها همه احمدی نژاد واقعی رو فراموش کردید. پایبندی به اصول انقلاب، امام و رهبری، احیای شعار های انقلاب، ایستادن در مقابل ظالم و زورگویان و باور پیروزی حق و خدا بر باطل، تلاش برای مستضعفین و عدم داشتن سابقه منفی…
         انصافا بگرد ببین کدوم کاندیدا نزدیک ترین فرد در این ویژگی ها به دکتر بود. با چه انصافی شما احمدی نژاد رو در مهندس مشایی خلاصه میکنید؟؟ هیچ فکر کردید که چرا تابحال این سایت فیلتر نشده؟
         کدام کاندیدا جز شعار برنامه داشت؟؟ آقای جلیلی هیچ شعاری نداد و با ملت صادق بود. رهبری فرمودند ببینید که موضع دشمنان چیست؟ موضع دشمن چه بود؟
         “هدف جبهه‌ی دشمنان شما، نقطه‌ی مقابل هدف شما است.شما كه در انتخابات شركت میكنید، دنبال یك فرد اصلحی میگردید كه بتواند… اما دشمن شما درست بعكس، مایل است انتخاباتی انجام بگیرد كه برای آینده‌ی كشور این محسّنات را نداشته باشد.”
         http://farsi.khamenei.ir/newspart-index?tid=1449

         مگر جز این نبود که جبهه زد انقلاب میگفتند هرکسی بشود ولی سعید جلیلی نشود، مگر دشمنان نبودند که میگفتند اگر جلیلی بشود برایمان فاجعه است. چرا؟؟ چون میدانستند آنهم مانند احمدی نژاد چه بسا بیشتر اهل استقامت و پایبندی به آرمان های انقلاب است.

         • سلام
          یک ایرانی
          چرا باید این سایت فیلتر بشه؟!
          به چه دلیلی؟
          بخاطر حمایت اصولی از ارزش های انقلاب؟

          • سلام محمدی جان
           از نظر من و شما نه، ولی از منظر دولت راستگویان به اندازه کافی دلیل برای فیلترینگ وجود داره. ولی چرا نمیکنند موضوعی است تفکر برانگیز. مدیران جوان انقلابی کمی با تأمل بیشتر گام بردارید.. ببینید چرا دولت حاضر شد بدنامی را به جان بخرد و هفته نامه رسمی را بدون دلیل موجه توقیف کند ولی شمارا که راحت میتواند فیلتر کند و بازتاب چندانی هم نخواد داشت، اما نمیکند. چرا؟؟ برادرانه میگوییم، لحظه ای اندیشیدن در این رابطه خالی از لطف نیست

           • سلام
            یک ایرانی عزیز
            یعنی شما میگویید که این یک تله برای جوان انقلابی است؟
            و سوال دوم
            مگ مطالب اینجا تند روی و افراطی است؟
            همان اخبار روز کشور است که برخی سایت ها هم منتشر میکنند.
            ممنون از پاسختان

        • (ولی دوست داشتیم روحانی رای بیاره ا
         چرا؟
         چون اگه انها رای می اورند گفتمان بهار و مظلومیت احمدی نژاد و مشایی دفن میشد ولی با امدن روحانی مردم می فهمند که در ۴ سال گذشته چه اتفاقاتی افتاده بود که الان داره محقق میشه.)

         فکر کنم در این مورد درست ترین جوابی بود که گرفتم.

       • اتفاقا شاهرخ حرفاش منطقی تر به نظر میاد هرچند خوندن متن کامل خارج از حوصله و بیفایده برامن بود ولی این جمله شما که گفتی:
        این حرف شما یعنی تنزل گفتمان امام و آیت الله خامنه ای چرا اگر “این قرابت بر کسی پوشیده نیست” چگونه ۴ میلیون پیرو داشت..؟! شاید مردم گفتمان امام و رهبری قبول ندارند!!!
        این یک جمله سراسر احساسی و با استدلالی کودکانه هست دوست عزیز.. چرا گفتمان را نشانه رفته ای؟ بله بر کسی پوشیده نبود ولی دیگران هم با شعار گفتمان امام و رهبری آمده بودن و مردم گفتمان را در دیگران هم باور کردند، خوب معیار های دیگری هم وجود دارد. این تشخیص مردم بود.
        و ضمنا آقای جلیلی چند رقیب اصول گرا داشت؟؟
        92/2/25 “نقطه‌ی مقابل هدف شما است.شما که در انتخابات شرکت میکنید، دنبال یک فرد اصلحی میگردید که بتواندكشورتان را با همین سرعت، بلكه بیش از این، پیش ببرد… برای اینكه رئیس جمهوری بتواند عزت شما را بالا ببرد…امید و شور و شوقی در كشور به‌وجود آورد؛ اما دشمن شما درست بعکس، مایل است انتخاباتی انجام بگیرد که برای آینده‌ی کشور این محسّنات را نداشته باشد.”
        http://farsi.khamenei.ir/newspart-index?tid=1449
        مگر جز این نبود که جبهه زد انقلاب میگفتند هرکسی بشود ولی سعید جلیلی نشود، مگر دشمنان نبودند که میگفتند اگر جلیلی بشود برایمان فاجعه است. چرا؟؟ چون میدانستند آنهم مانند احمدی نژاد چه بسا بیشتر اهل استقامت و پایبندی به آرمان های انقلاب است.

  • سلام
   تشکر از شما به خاطر ارسال مطلبتان به سایت “حرف تو”
   ” در دولت قبل چه کسی به دنبال مذاکره با آمریکا بود؟ ”
   با آدرس: http://harfeto.ir/?q=node/26035
   در این سایت انتشار یافت.
   چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.
   هدیه سایت “حرف تو” به شما:
   “امام علی (علیه‌السّلام): هر کس آخرت، خواسته و هدف او باشد، به نهایت آرزویش از خوبی‌ها می‌رسد.”
   یا علی

  • اینجا ایرانه….
   هرچی بیشتر کار کنی بیشتر میزنن تو سرت…..
   مردم قدر امیرکبیر رو 30 سال بعد از مرگش فهمیدن

  • این متن مصداق نوش دارو پس از مرگ سهراب است

  • احمدی نژاد باید محاکمه شود…

   او را محاکمه کنید…

   محکوم کنید…

   زندانیش کنید…

   اعدامش کنید…

   قطعه قطعه اش کنید…

   بسوزانیدش…

   خاکسترش را هم به باد دهید…

   باور کنید جرمی از جرم او سنگین تر نیست…

   او به رعیت ها کرامت انسانیشان را یادآوری کرد…

   او باعث شد تا کابوس خمینی بت شکن بار دیگر خواب طاغوت ها را برآشوبد…

   او هیمنه و ابهت بت اشرافیت را در هم شکست…

   او یاد انقلاب خمینی کبیر را خودسرانه در اذهان احیا کرد…

   او خاکریز تنهاترین سردار بود در نبرد نهایی با اسلام آمریکایی…

   او فرزند انقلابی انقلاب بود و از جنس مردم پابرهنه و چه جرمی بزرگتر از پابرهنه بودن یک سردار!

   چه جرمی بزرگتر از این که پابرهنه بیایی و پابرهنه بروی تا از جنس مردم باشی…

   احمدی نژاد را محاکمه کنید…

   به او رحم نکنید

   با تشکر از عباس، سلمان امام خامنه ای کاربر سایت کلوب دات کام

  • نیروهای ارزشی نباید اینجوری به همدیگر بپرند دشمن در کمین است همه باید متحد شوند هم جناب دکتر جلیلی و هم جناب دکتر احمدی نژاد در خط ولایت هستند و هر دو در یک جبهه قرار دارند و دشمن اینها هم مشترک است از این حرفهای دوستان فقط طرفداران [ [….] و [….] سود می برند

   • اگر منظورتان به بحثای شاهرخ و متوسلیان هست باید بگویم جریان بهاری به این بحث ها نیاز دارد باید حرف ها زده شود اشتباهات و کج فهمی ها رو شود تا
    بدانیم از چه داریم حمایت میکنیم.

  • آقای متوسلیان …
   من نمیدونم چه دیدگاهی به ولایت فقیه داری … ولی بهترین مرجع برای داوری بین کلام من و شما تنها رهبری انقلابه …

   شما فرمودید در انتخاب بین جلیلی و روحانی، قطعا انتخاب احمدی نژادی ها جلیلی نخواهد بود و اینکه فرمودید من رای سفید انداختم و دیگران رو به رای سفید توصیه کردید …

   من گفتم بین کاندیداها، جلیلی اصلح ترین فرد بود …

   حال ببینیم نظر رهبری در زمینه رای سفید انداختن چیست :

   امام خامنه ای :

   مطلب در مسئله‌ی انتخابات، ایجاد حماسه‌ی سیاسی است؛ حضور حماسی مردم در پای صندوقها است. حماسه یعنی چه؟ حماسه یعنی آن کار افتخارآفرینی که با شور و هیجان انجام میگیرد. هر رأیی که شما به یکی از این نامزدهای محترم بدهید – این هشت نفر آقایان محترمی که در صحنه هستند – رأی به جمهوری اسلامی داده‌اید. رأی به هر نامزدی، رأی به جمهوری اسلامی است؛ رأی اعتماد به نظام و سازوکار انتخابات است. اینکه شما وارد عرصه‌ی انتخابات میشوید؛ چه آن کسی که نامزد ریاست جمهوری است، چه آن کسی که انتخاب میکند – مثل من و شما – نفْس ورود در این میدان، به معنای اعتماد به جمهوری اسلامی و اعتماد به سازوکار انتخابات است؛

   در درجه‌ی دوم هم، رأی به کسی است که یا شما، یا آن برادر و خواهر دیگر، یا بنده‌ی حقیر تشخیص داده‌ایم که برای آینده‌ی کشور مفیدتر از دیگران است.

   ۱۳۹۲/۰۳/۱۴

   ====

   پس در انتخابات دو موضوع مطرح است … یکی اصل شرکت در انتخابات که به معنای رای به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و مخالفت با ضد انقلاب است ….. و دیگری انتخاب اصلح … یعنی کسی که از دیگران به اداره امور کشور اصلح است و برای اصلح بودن لازم نیست یک نفر تماما نقاط قوت داشته باشد بلکه به فرموده رهبری نقطه قوت و ضعف داشتن هر فرد طبیعی است …

   پس تا اینجا رای سفید شما با نظر رهبری مغایر بود … چون هدف رهبری هم شرکت در انتخابات و هم انتخاب اصلح بود که با رای سفید شما هدف دوم رهبری محقق نشد

   ====

   حال به انتخاب اصلح از دیدگاه رهبری می پردازیم تا ببینیم در انتخابات چه کسی اصلح بود :

   امام خامنه ای :

   ما باید خودمان كارهای خودمان را منظم و مرتب كنیم. مردم نگاه كنند به اظهارات داوطلبان محترمی كه در این میدان وارد شدند، ما هم نگاه میكنیم؛ تشخیص بدهیم، ترجیح بدهیم، ببینیم آن كسی كه میتواند برای انقلاب، برای كشور، برای آینده، برای عزت ملی، برای باز كردن گره مشكلات، برای ایستادگی قدرتمندانه و عزتمندانه در مقابل جبهه‌ی معاندان، و برای الگو كردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان عالم، بیشتر و بهتر تلاش كند، كیست؟

   نكته‌ی دیگر این است كه رفتار داوطلبان در ریخت‌وپاش و خرج و تبلیغاتِ زیاد از اندازه‌ی لازم میتواند ماها و آحاد مردم را نسبت به آنچه كه بعداً پیش خواهد آمد، آگاه و هشیار و بیدار كند. آن كسی كه یا از بیت‌المال هزینه میكند، یا از پول مشتبه به حرامِ بعضی‌ها استفاده میكند، نمیتواند اطمینان مردم را جلب كند؛ به این چیزها خیلی باید توجه كرد.

   در تبلیغات انتخاباتی، در شعارهای انتخاباتی، آنچه كه اهمیت دارد، این است كه مواضع عزت‌آفرین و صحیح و عاقلانه و حكیمانه‌ی انقلاب و نظام تثبیت شود. مبادا در شعارهایمان، ما به زید و عمرو در خارج از این مرزها یا آدمهائی در داخل مرزها، چراغ سبز نشان دهیم.۱۳۹۲/۰۳/۰۶

   امام خامنه ای :

   هدف جبهه‌ی دشمنان شما، نقطه‌ی مقابل هدف شما است. شما كه در انتخابات شركت میكنید، دنبال یك فرد اصلحی میگردید كه بتواند كشورتان را با همین سرعت، بلكه بیش از این، پیش ببرد؛ هم در عرصه‌ی مادی، هم در عرصه‌ی معنوی.

   شما دنبال انتخاباتید، برای اینكه كسی یا كسانی، دولتی، رئیس جمهوری بتواند عزت شما را بالا ببرد، استقلال شما را عمیق‌تر كند، وضع زندگی شما را بهتر و مرفه‌تر كند، گره‌ها را باز كند، امید و شور و شوقی در كشور به‌وجود آورد؛ اما دشمن شما درست بعكس، مایل است انتخاباتی انجام بگیرد – حالا كه بنا است انجام بگیرد؛ البته اگر میتوانستند كاری كنند كه انتخابات انجام نگیرد، آن كار را میكردند؛ اما حالا كه بالاخره چاره‌ای ندارند و انتخابات انجام خواهد گرفت – كه برای آینده‌ی كشور این محسّنات را نداشته باشد؛ بلكه كشور را به سمت وابستگی، به سمت ضعف، به سمت عقب‌ماندگی در صحنه‌های گوناگون حركت دهد؛ كشور را به عقب بكشاند، به عقب براند؛ آنها هدفشان این است.

   پس دو تا هدف در مقابل هم قرار دارد: هدف ملت ایران، هدف جبهه‌ی دشمنان.مقصود دشمن چگونه حاصل میشود؟ مقصود دشمن با این حاصل میشود كه انتخابات اولاً سرد برگزار شود؛ مردم بی‌رغبت باشند، عده‌ی كمی شركت كنند، یك عده‌ای بگویند: آقا چرا شركت كنیم؟ فایده‌اش چیست؟ ما نمیخواهیم بیائیم. اینها دشمن را خوشحال میكند. ثانیاً نتیجه‌ای كه از صندوقها بیرون می‌آید، نتیجه‌ای باشد كه دولت را، به تبع دولت، ملت را به سمت وابستگی بیشتر، به سمت تبعیت بیشتر، به سمت قرار گرفتن در سیاستهای دشمنان قرار دهد؛ دشمن این را میخواهد.پس ببینید، صحنه روشن است؛ معلوم است شما چه میخواهید، معلوم است دشمن چه میخواهد.

   حالا آن مطلب دوم كه چگونه اصلح را پیدا كنیم و مشخصات یك انسانی كه اصلح از دیگران است، چیست، نكاتی در این زمینه وجود دارد كه ان‌شاءاللّه اگر بنده عمری داشتم، در آینده تا قبل از روز انتخابات عرض خواهم كرد.

   ۱۳۹۲/۰۲/۲۵

   =====

   پس بر اساس نظر رهبری معیار اصلح را می توان از سیاست و استراتژی دشمن و شعارهای افراد شناخت …

   وقتی چبهه دشمن میخواست روحانی پیروز بشه و جلیلی شکست بخوره، این به معنای اصلح بودن جلیلی نبود؟

   وقتی شعارها و ادبیات جلیلی از روحانی بیشتر به گفتمان انقلا نزدیک بود، این به معنای اصلح بودن جلیلی نبود؟

   یا علی …

   • اقای شاهرخ
    اصلا احمدی نژاد بی بصیرت!
    خوبه؟
    پرا اقای جلیلی سوپر بصیرت که میدانست احمدی نژاد محبوب است و حداقل یه جمعیت کثیری بهش رای میدهند و سبد رای روحانی کاهش پیدا میکرد خودش نگفت من با احمدی نژادم؟1
    اصلا نمیگفت من با احمدی نژادم
    چون غیرمنطقیه
    چرا انقدر از احمدی نژاد و دولتش بد میگفت؟
    این بود بصیرت؟!!!
    مگه اقا از این دولت انچنان حمایت نکرده بودن؟!!!
    پس چی شد؟

    • سلام زنده باد بهار جان(بهار، بهمن 1357 هساتاا حواسا جمع باشه)

     عزیزم مردان خدا تا جایی که دستورات الهی به نفعشون باشه که پای خدا نمیمونن، اونا تو سختی های دستورات الهی هم با خدا هستن به هر قیمتی که براشون تموم بشه. وقتی آقای جلیلی قلبن با ایدولوژی اضافه شده به احمدی نژاد مشکل داشت، برای چه دروغ میگفت؟؟ برای رای؟؟! رهبری کی فرمودند که دروغ گویی بخشی از بصیرت است؟؟ آقای جلیلی اگر کمی حب نفس داشت العان ریس جمهور بود، فقط کمی تبلیغات رنگی در روزای آخر و ذره ای شعار نیاز داشت.

     • سلام
      بله
      اون که ابتدای بهار بود ولی امروز امتداد بهار در مرد بهاری و ظهور امام بهاری است
      و ما باید رهبر بهاری و یاران بهاری را یاری کنیم….
      اگر آقای جلیلی حب نفس هم داشت بازهم رای نمی آورد
      چون واقعا در حد و اندازه اش نبود.
      کمی منطقی باش

      • گفتی
       “اصلا احمدی نژاد بی بصیرت!
       خوبه؟
       چرا اقای جلیلی سوپر بصیرت که میدانست احمدی نژاد محبوب است و حداقل یه جمعیت کثیری بهش رای میدهند و سبد رای روحانی کاهش پیدا میکرد خودش نگفت من با احمدی نژادم؟”

       آیااین منطق شما است؟ یا این جمله؛

       “چون واقعا در حد و اندازه اش نبود”

       عزیزم تنها جمله ای که کمی رنگ و بوی استدلال داشت جمله اول که “چرا آفای جلیلی سوپر…” اما بر مبانی غلطی استوار بود که دروغ را جایز میدانست و با مسلمانی و ولایت مداری شما کاملا در تضاد بود. و در جمله دوم تنها معلولی که صلیقه شخصیت بود را بدونه هییچ دلیلی بیان کردی. شما که منطقی هستی علت و معلول که میدانی چیست. اگر متوانی دلیل و علتی بر غر منطقی بودنم بیاور. چون ادعا کردی ثابت کن. و بدان صلیقه شخصی شما هیییچ ارزش علی به حساب نمی آید

   • جناب شاهرخ
    ظاهرا” تعریف ما و جنابعالی از ولایت فقیه متفاوت است.

  • در جواب آقای محمدی
   سلام خسته نباشید محمدی جان
   “یعنی شما میگویید که این یک تله برای جوان انقلابی است؟” نه بلکه یک هشدار که با دقت بیشتر عمل کنیم که مبادا دشمن به خطای ما چشم امید داشته باشد.
   “مگ مطالب اینجا تند روی و افراطی است؟” وقتی را به راه میگن 8سال تندروی و افراط پس ما هم از نظرشان مدافعان افراطی گری هستیم.
   آن برخی سایت هام باید حواسشان باشد. انصافا کمی هم بی انصافی چاشنی انصاف اصناف جوان هست

   • الان میفرمایید این سایت باید فیلتر میشده چون نشده پس یک مشکلی داره؟!! خب مسئولینش خیلی مراقبند که کم اشتباه کننن .خیلی از سایت ها و وبلاگ هایی بودند که حتی به مراجع هم می توپیدند یا نظرات آقا را در خیلی از اقدامات قبول نداشتند اما به نام حامی دکتر فعالیت میکردند دیدیم که خیلی هاشون فیلتر شدند .
    اتفاقا این سایت تبدیل به یک مرجع شده اگه هم بهانه ای پیدا کنند جلویش را میگیرند …

  • آن چیزی که من از حرف های آقای متوسلیان وشاهرخ فهمیدم اینه که اگه دکتر اشتباه کرده باشه که از جلیلی حمایت نکرداین نکته ها هم هست :
   خود دکتر جلیلی گفت که اگه دکتر احمدی نژاد ازمن حمایت کنه من برائت میجویم.مگه جلیلی نظر آقا را درمورد دکتر نمیدانست؟اگر از همه به ولایت پایبند تر بود نباید تحت تاثیر جریاناتی که شایعه درست میکردند که او نماینده جریان انحرافی است قرار میگرفت.او بعد از این قبیل شایعات به جبهه پایداری نزدیکتر شد .در سفرهایش اعضای پایداری اورا همراهی میکردند.وقتی در ساری یکی اعضای پایداری را پشت سرش دیدم جا خوردم یا اون حرف هایی که دیگران درمورد دوستی با اسراییل میگفتند را تکرار کرد و روزنامه ها منتشر کردند … جلیلی خودش نخواست که نماینده احمدی نژاد باشد.
   اما حالا: چون اصولگراها قابل اعتماد نیستند پس باید به اصلاح طلب ها پناه ببریم؟این طوری که از چاله به چاه میافتیم…یعنی راه سومی نیست؟!

   آقای صالحی که خیلی به دکتر نزدیک بودند تا جایی که مخالفان به او میگفتند وزیر تحمیلی جریان انحرافی است…

   • “”مگه جلیلی نظر آقا را درمورد دکتر نمیدانست؟””!!!!!!!!!
    مگر شما نظر آقا را درباره دکتر میدانید؟ آقا درباره دولت و کارهای خوبی که انجام شد صحبت کردند که اتفاقا دکتر جلیلی و دکتر حداد عادل هم در مناظرات حامی عملکرد دولت بودند و با نظر آقا کاملا هم جهت.
    اما درباره انحراف اعتقادی مشایی مگر آقا نظر صریح دادند. فقط یک بار سخنی گفتند که آن هم تلویحا انحراف آنها را اثبات میکرد. آن هم زمانی بود که علی مطهری و تعدادی دیگر از ارادتمندان و سینه چاکان جناب پدرخوانده قصد داشتند به بهانه عدم کفایت سیاسی و ایجاد انحراف در حرکت ملت دکتر احمدی نژاد را عزل کنند و آقا فرمود هرگاه در گ””حرکت ملت”” انحراف ایجاد شود خودم جلوی آن را میگیرم.

    پس هیچکدام از تعاریف رهبر انقلاب از عملکرد و پشتکار و تلاش شبانه روزی و سر دست گرفتن شعارهای انقلاب و… دکتر احمدی نژاد به این معنا نیست که ایشان تا آخر دچار انحراف فکری نشده باشند.
    و شاهد دیگر اینکه کسانی که آقا به ما معرفی کردند تا در طوفانها به انها پناه ببریم مانند آیت الله خوشوقت و آیت الله مصباح، انحراف فکری و اعتقادی مهندس مشایی را تایید کرده اند.

    • نیما جان
     میشه بگویید رهبری انقلاب کی و کجا دربراه انحراف مشایی نظر داده اند؟!!!!

     • برای پاسخ به شما از 40 شاخصی که امام خامنه ای درباره نقاط قوت و ضعف دولت مشخص فرمودند یکیش رو اینجا قرار میدم مطالعه کنید.

      شاخص های رهبر انقلاب برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف دولت:

      3. سلامت اعتقادي و اخلاقي مسئولان؛

      رهنمود رهبر:
      «سلامت اعتقادى و اخلاقىِ مسئولان كشور » بخصوص مسئولان عالى رتبه، در سطوح دولت و معاونين و از اين قبيل بسيار مهم است و شاخصه ى ديگرى است كه از لحاظ اعتقادى و اخلاقى اشخاص سالمى باشند.
      اقدامات دولت در اين زمينه برمي گردد به انتخاب معاونين و وزرايي كه از سلامت اعتقادي و اخلاقي برخوردار باشند.
      در مورد اين شاخصه بايد به اين قبيل امور و عملكردها در رفتار رئيس دولت
      توجه كرد:

      توصیف شاخص:
      ایشان از همان ابتدا خطر مدیران فاسد را گوشزد کرده بودند. برای نمونه ایشان در دیدار مسئولان نظام در
      سال 69 با اشاره به مدیران فاسد؛ می فرمایند فساد مدیران و مسئولان ریشه فساد ملتها، ریشه ذلیل و برده و نوکر صفت شدن ملت ها،ریشه از بین رفتن اصالت ها و ارزش ها، عامل تسلط قدرت های شیطانی بر ملت ها، و عامل رخت بر بستن ایمان از جوامع است. همچنین ایشان در بیانات مراسم تنفیذ حکم دوم آقای هاشمی در سال 72 به مدیران می فرمایند:
      «ركن سوم، حفظ طهارت و تقواست. حفظ پاكيزگى در عمل است. اجتناب از هرگونه خداى ناكرده اختلاط با اهداف غير مشروع يا اهداف غير مقبول و غير اخلاقى است. اين، شأن سوم است. مدير خوب، مديرى است كه هر كارى را به عهده مى گيرد، با رعايت اصول اخلاقى صحيح، انجام دهد. » در ادمه نیز به مدیران خطر رسوخ فساد را گوشزد می کنند.
      در دیدار دانشجویان و استادان دانشگاه قزوین در سال 82 نیز می فرمایند: «افرادى نگويند كه اخلاق و عقيده مسأله ى شخصى انسانهاست. بله، اخلاق و عقيده مسأله ى شخصى انسانهاست؛ اما نه براى مسئول… براى يک مسئول عقيده و اخلاق مسأله ى شخصى نيست؛ مسأل هاى اجتماعى و عمومى است؛ حاكم شدن بر سرنوشت مردم است. » ایشان همچنین در دیدار مسئولان و نخبگان استان همدان در سال 83 خطاب به مسئولین می فرمایند که نسبت به بروز فساد در زیرمجموعه خویش حساس باشند و با بروز فساد بطور جدی مقابله کنید.

      نقاط قوت:
      شخص رئيس جمهور در هر دو انتخابات رياست جمهوري نهم و دهم بر گفتمان امام و انقلاب تأكيد م يكرد و وزراي انتخابي از سوي وي نيز اغلب پيرو همين گفتمان بودند. اين يكي از جلو ه هاي مثبت در اين دولت است.

      نقاط ضعف:
      هر چند كه پی بردن به سلامت اخلاقی و اعتقادی افراد امری سخت و کمتر قابل تشخیص است، اما جهت گیری های فکری دولت در برخی مسائل این گمانه را تقویت می کند که این دولت و مخصوصاً شخص احمدی نژاد خط فکری مشخصی – خط فكري اسفنديار رحيم مشايي – را پیگیری می کنند. حتي خود رئيس جمهور نيز بارها اعلام کرده که حرف مشا یی حرف دولت است.

      – وقتي برخي موضع گيري هاي مشايي بررسي مي شود، مشخص مي گردد، كسي را كه احمدي نژاد تأكيد مي كند كه حرف او حرف دولت است، چندان هم از سلامت اعتقادي برخوردار نيست. از جمله موضع گيري هاي مشايي مي توان به اين موارد توجه داد:

      – مشايي در همايش نوآوري و شكوفايي در صنعت گردشگري،در سال 87 درباره دوستي با مردم اسرائيل عنوان كرد: « ايران امروز با مردم آمريكا و اسرائيل دوست است. هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست؛ اين افتخار است. البته ما دشمن داريم و ناجوانمردانه ترين دشمني ها در دنيا به ملت ايران صورت مي گيرد. ما مردم آمريكا را از برترين مل تهاي دنيا مي دانيم. » (فارس، ش خبر 8704290742)

      – احمدي نژاد نيز چند روز بعد درباره همين جملات مشايي، عنوان كرد كه حرف مشايي حرف دولت است؛ وي در كنفرانس مطبوعاتي خود گفت: « حرف آقاي مشايي حرف دولت است. ملت ما و ملتها با مردم مشكلي ندارند ما براي رژيم صهيونيستي دولتي نمي شناسيم. ما دولتي به نام اسرائيل به رسميت نمي شناسيم. اما ما حساب مردمي كه به دروغ به آنجا آورده شده و سپر بلا شده اند، را با شبكه رژيم صهيونيستي جدا مي دانيم. » (فارس؛ ش خبر 8706280688 )

      ارزیابی از نگاه رهبری:
      موضع گيري هاي ناسالم رئيس دولت و معاون او، باعث شد رهبر انقلاب وارد صحنه شوند و به صراحت عنوان كنند كه اين اظهار نظر غلطي است و موضع نظام نيست: « يک نفر پيدا مي شود درباره ى مردمى كه در اسرائيل زندگى مي كنند، اظهار نظرى مي كند. البته اين اظهار نظر، اظهار نظر غلطى است. اينى كه گفته شود ما با مردم اسرائيل هم مثل مردم ديگر دنيا دوستيم! اين حرف درستى نيست؛ حرف غيرمنطقى اى است. مگر مردم اسرائيل کی هايند؟ همان كسانى هستند كه غصب خانه، غصب سرزمين، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسيله ى همين ها دارد انجام ميگيرد. سياهىِ لشگرِ عناصر صهيونيسم، همين هايند. نميشود ملت مسلمان نسبت به افرادى كه اينجور عامل دست دشمنان اساسى دنياى اسلام هستند، بی تفاوت باشد. نه، ما با يهودی ها هيچ مشكلى نداريم، با مسيحى ها هيچ مشكلى نداريم، با اصحاب اديان در دنيا هيچ مشكلى نداريم؛ اما با غاصبان سرزمين فلسطين چرا؛ مشكل داريم. غاصب هم فقط رژيم صهيونيستى نيست. اين موضع نظام
      است، اين موضع انقلاب است، موضع مردم است. حالا كسى حرف اشتباهى ميزند، عكس العملهائى هم در مقابل آن نشان داده ميشود.
      خوب، مسئله را بايد تمام كرد…حرفى بود، گفته شد و اشتباه بود و تمام. موضع دولت جمهورى اسلامى هم اين نيست. اين با كشورهاى ديگر فرق ميكند كه مردمش روى سرزمين غصبى اى ننشستند. شهركهاى يهودى نشين، امروز به وسيله ى همين مردمى كه گفته ميشود مردم اسرائيل هستند و به وسيله ى همين ها پر شده؛ همين هايند كه دولت جعلى صهيونيست، اينها را مسلح كرده است عليه مردم مسلمان فلسطينى، كه فلسطينى ها جرأت نكنند نزديک اين شهركها بشوند. خوب، اين حرف خطائى بود، حرف درستى نبود. (بيانات در 30 شهريور 87 )

      – احمدي نژاد نيز بار ديگر به حمايت از مشايي پرداخت و عنوان كرد «من هم گفته ام ایران یک مکتب است، یک فرهنگ متعالی و فراتر از جغرافیا و نژاد [است]… آقای مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور هستند و به ایشان اعتماد کامل دارم و او را فردی مؤمن به اصول نظام جمهوری اسلامی ایران، ارزشها و آرمان انقلاب و ملت بزرگ ایران و در خط ولایت میشناسم. » (خبرگزاري مهر، ش خبر 1132128 )

      – موضع گيري هاي مختلف مشايي در مقاطع مختلف كه با واكنشهاي دلسوزان كشور – از رهبري و مراجع گرفته تا مسئولين سياسي كشور – به خوبي نشان از عدم سلامت اعتقادي وي داشت. با اين وجود احمدي نژاد زمان انتصاب مشايي به عنوان رئيس دبيرخانه جنبش عدم تعهد، در حكمي بلند بالا كه بيشتر شبيه نامه بود تا يک حكم انتصاب، بيش از 20 صفت را براي مشايي برشمرد كه همه اينها يک دهن كجي آشكار به مخالفان وي بود. احمدي نژاد در اين نامه مشايي را «انسانی موحد، مؤمن، پاک، صبور و دارای قلب و اندیشه ای زلال،عاشق و دلبسته به ارزشهای الهی و آحاد مردم جهان و عمیقاً عارف و متعهد به آرمان مهدوی، حاکمیت جهانی توحید،عدالت، عشق و آزادی و مدیریت مشترک ملت ها و فردی شایسته،مدیر، مدبر و امین و از جهات گوناگون توانمند » معرفي و عنوان كرد آشنایی و همکاری با شما را برای خود هدیه ای الهی و افتخاری
      بزرگ می شمارم. » (پايگاه اطلاع رساني دولت؛ ش خبر 222502 )

      *- البته رئيس جمهور در اوايل دولت دهم تلاش كرد تا مشايي را به عنوان معاون اول خود منصوب كند و چنين نيز كرد؛ اما اين انتصاب كه بسياري از طرفداران رئيس جمهور را نگران كرد، با اقدام به موقع رهبري ناكام ماند. رهبر انقلاب در دستور خود به رئيس جمهور نوشتند كه « انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشا یی به معاونت ر ییس جمهور بر خلاف مصلحت جنابعالی و دولت و موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقمندان به شماست؛ لازم است انتصاب مزبور ملغی و کان لم کین اعلام گردد ». ( دسترسی در: http://farsi
      7495=khamenei.ir/message-content?id )

      *- نكته ديگري كه در باب سلامت اخلاقي بايد گفت اين است كه هر چند رابطه ی‌ اخلاق و سیاست به عنوان گفتمان کلی در دولت نهم و دهم گسترده شد، اما بداخلاقی هایي که از سوی رئیس دولت در جریان انتخابات و عزل برخی وزرا – افرادي چون متكي، و بركناري 4 وزير (محسنی اژه ای، صفارهرندی، باقری لنکرانی و جهرمی) به يكبار – رقم خورد باعث شد تا این گفتمان دچار آسیب های جدی شود.

      ارزیابی از نگاه رهبری:
      هر چند كه رهبر انقلاب در مقاطع مختلف مانع از انحراف در مسير اخلاقي دولت شدند، با اين حال گفتمان عمومي دولت و شخص رئيس جمهور، مورد تمجيد و تقدير رهبر انقلاب و بسياري از مردم دلسوز بود؛ رهبر انقلاب در ديدار با هيأت دولت به همين امر اشاره كرده و فرمودند: «گفتمان عمومى دولت اينهاست؛ به طور خلاصه: زنده كردن و بازسازى برخى خصوصيات جوهرى انقلاب و منطق امام؛ و مقابله ى با كسانى كه ميخواستند اين ارزشها و اين مفاهيم اساسى را منسوخ كنند، يا از بين ببرند، يا ادعا ميكردند كه منسوخ شده و از بين رفته؛ اين چيز باارزشى است. اين خصوصيت دوم و امتياز دومى است كه در اين دولت هست. ( بيانات در 2 شهريور 87 ) دسترسي در :
      h t t p : / /www.l e a d e r . i r /l a n g s / f a /i n d e x .
      4009=php?p=bayanat&id

      *- رفتار رئيس جمهور در مجلس در جلسه استيضاح وزير كار كه پيش تر به تفصيل بيان شد، از مصاديق ارز رفتار غير اخلاقي محسوب مي گردد. تذكر صريح رهبر انقلاب بر اين امر نيز پيشتر بيان شد.
      زاكاني يكي از نمايندگان اصولگراي مجلس شوراي اسلامي، درباره رفتار خلاف اخلاق احمدي نژاد در اين جلسه با بیان اینکه رفتار روسای دو قوه در مجلس در روز استيضاح وزير كار در ضدیت با گفتمان اصولگرا یی است و ما را دچار کی ارتجاع و پسرفت می کند اظهار داشت: « مسببین این حرکت به ویژه رئیس جمهور باید از مردم عذر خواهی کنند و تلاش نمایند تا مسیر تفاهم و همکاری برای رفع مشکلات مردم را فراهم کنند… دیروز شاهد یکی از زشت ترین نوع مواجهه مسوولان با هم در طول تاریخ بعد از انقلاب اسلامی بودیم… با کمال تاسف آقایان بخصوص ریاست محترم جمهوری در زمین دشمن و با خواست آنان عمل نمودند که درک آن نیاز به زحمت زیادی ندارد چرا که اخبار رسانه های غربی و ضد انقلاب و خوشحالی آنان هم راستا بودن این حرکت را با خواست آنان مشخص و معلوم می نماید .» ttp://alef.ir/vdcdf50foyt0596.2a2y. )
      ( 177614?html

      *- پيام احمدي نژاد به مناسبت مرگ هوگو چاوز، از نقاط منفي جدي عملكرد دولت و در تضاد با اين اصل محسوب مي شود. هرچند انتظار ميرفت رفتار خود رئيس جمهور به گونه اي باشد كه در سلامت اعتقادي باشد، اما صدور اين نامه به شدت مورد انتقاد محافل حوزوي و برخي مراجع بزرگوار تقليد شد. احمدي نژاد در پيامي كه به مناسبت مرگ هوگو چاوز صادر كرد او را شهيد خواند و مدعي شد كه وي به همراه حضرت مسيح رجعت خواهد كرد. احمدي نژاد در پيام خود آورد:
      « بسم الله الرحمن الرحیم
      انالله و انا الیه راجعون
      … او انسانی عمیقاً موحد و مؤمن و پایبند به ارزش های انسانی و آسمانی و باورمند به راه انبیای الهی و حاکمیت جهانی عدالت و عشق به رهبری صالحان بود… او در حقیقت شهید راه خدمت به ملت ونزوئلا و پاسداری از ارزش های انسانی و انقلابی است… تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح(ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد http://www.farsnews.) .»
      13911216000238=com/newstext.php?nn ( رئيس جمهور به اين پيام نيز بسنده نكرد؛ هم يک روز عزاي عمومي در كشور اعلام كردند و هم در مراسم درگذشت چاوز در ونزوئلا شركت كرد كه آن سفر نيز با حواشي همراه بود.

      – آيت الله احمد جنتي، در خطبه هاي نماز جمعه تهران نسبت به نامه تسليت احمدي نژاد و شهيد خواندن چاوز و ادعاي رجعت وي عنوان كرد: « پیامی که برای درگذشت چاوز ارسال شد بدعتی بود که گذاشته شد. بعضی ها موضوع رجعت را بیان کردند که ای کاش پیش از اینکه بخواهند چنین حرفی بزنند چهار کلام درس می خواندند و کی چیزی یاد می گرفتند سپس این موضوعات را مطرح می کردند… این موضوع کی نشان دولتی نیست که به هر کسی بخواهید بدهید و به سینه اش بچسبانید بر فرض که چاوز خیلی خوب، مردم دار و به لحاظ سیاسی با ما هماهنگ اما او یک غیر مسلمان است، اگر هم مسلمان بود با چه دلیل و برهانی می گو ییم
      رجعت می کند این موضوع درست نیست و امیدوارم تکرار نشود… با این حرفی که درباره چاوز گفته شد علما و مراجع ناراحت شدند. این افراد نباید به همین راحتی هرحرفی را و هر عنوانی را که می خواهند بزنند و به کسی نسبت بدهند. http://ebrat.ir/?part=) »
      (53213=news&inc=news&id

      – حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی نيز به پیام تسلیت احمدی نژاد که به مناسبت درگذشت هوگو چاوز صادر شد، واکنش نشان داد و گفت: « کسی در گوشه ای از دنیا می میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می گوید و مینویسد «که من اطمینان دارم که او از عباد صالح است و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد » شما چکاره هستید که این حرفها را بر زبان می آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت ها خواهد شد .» (307250/http://www.tabnak.ir/fa/news)

      • علی شاهرخ، بهاری مستقل
       0
       0

       آقای نوید در پاسخ به نظرات شما باید نکاتی را خدمت شما عرض کنم :

       1) در مورد سلامت اعتقادی دولت احمدی نژاد مخصوصا شخص اول آن یعنی محمود احمدی نژاد رهبری فرمودند :

       این را شما افتخار بدانید که الحمدللَّه به مبانی انقلاب پایبندید و به اینکه شعارهای انقلاب را قبول دارید و میخواهید اجراء کنید، افتخار میکنید؛ این توفیق بزرگی است. یکی از مهمترین خصوصیات این دولت این است که شعارهای خودش را شعارهای انقلاب قرار داده و به این، احساس سربلندی و افتخار میکند. مردم هم به خاطر همین به شما اقبال کردند؛ این هم معلوم باشد. مردم به این شعارها دلبسته‌اند، علاقه‌مندند. شعار عدالت‌طلبی، برای مردم جذاب است؛ شعار اجتناب از اشرافیگری، برای مردم شعار مطلوب و شعار جذابی است؛ یا شعار خدمت‌رسانی به مردم، یا شعار استکبارستیزی، یا شعار ساده‌زیستی، یا شعار کار و تلاش و خدمت به مردم؛ اینها چیزهائی است که مردم دوست میدارند و اینها را میخواهند. یک جامعه و یک کشور و یک ملت بیدار از مسئولینش این چیزها را مطالبه میکند: مطالبه‌ی عدالت، مطالبه‌ی انصاف، مطالبه‌ی خدمت، مطالبه‌ی ارتباط صمیمی با مردم، مطالبه‌ی دین، پایبندی به ارزشهای دینی، پایبندی به شرع. این چیزها را مردم میخواهند و دوست میدارند. شما هم بحمداللَّه این شعارها را داده‌اید، مردم هم قبول و اقبال کرده‌اند؛ این را مغتنم بشمارید.
       دیدار با هیئت دولت شهریور 89

       بنابراین از نظر رهبری شاکله دولت مخصوصا رئیس دولت از سلامت اعتقادی برخوردار است …

       در مورد ماجرای مردم اسرائیل :

       دوست عزیز آقای نوید … از نظر ما بهترین قاضی برای قضاوت در مورد ماجرای مشائی و مردم اسرائیل سخنان رهبری است

       رهبری در نمازجمعه سال 87 در مورد این ماجرا فرمودند :

       آنچه که من، امروز برای کشورمان مثل گذشته از همه چیز لازمتر میدانم، وحدت کلمه‌ی آحاد ملت و وحدت کلمه‌ی نخبگان و مسئولان در مبانی اصولی است. یکی از چیزهائی که برای کشور ما حقیقتاً مهم است این است که مردم احساس امنیت سیاسی و روانی بکنند؛ فضای روانی جامعه دچار التهاب نباشد. سعی میکنند التهاب‌آفرینی کنند؛ این هست. این، جزو سیاستهای مخالفان نظام جمهوری اسلامی است. البته خود ما هم گاهی اوقات، نادانسته این التهابها را افزایش میدهیم. من توصیه میخواهم بکنم – حالا مردم عزیز ما بحمداللَّه از بسیاری از کارهائی که در این زمینه انسان مشاهده میکند، برکنارند. مردم نگاه میکنند به بعضی از گفتگوها و بگومگوهای بیجا و بیمورد که گاهی در بین نخبگان سیاسی مشاهده میشود؛ نگاه مردم نگاه رضایتمندانه نیست. این را ما از مراجعات مردم بخوبی میفهمیم – و حالا دو سه مسئله‌ی کوچک و کم‌اهمیتی را که وجود دارد و سعی میشود که از اینها برای التهاب استفاده شود، عرض میکنم، برای اینکه درِ گفتگوها بسته بشود.

       یک نفر پیدا میشود درباره‌ی مردمی که در اسرائیل زندگی میکنند، اظهار نظری میکند. البته این اظهار نظر، اظهار نظر غلطی است. اینی که گفته شود ما با مردم اسرائیل هم مثل مردم دیگر دنیا دوستیم! این حرف درستی نیست؛ حرف غیرمنطقی‌ای است. مگر مردم اسرائیل کی‌هایند؟ همان کسانی هستند که غصب خانه، غصب سرزمین، غصب مزرعه، غصب تجارت به وسیله‌ی همین‌ها دارد انجام میگیرد. سیاهیِ لشگرِ عناصر صهیونیسم، همین‌هایند. نمیشود ملت مسلمان نسبت به افرادی که اینجور عامل دست دشمنان اساسی دنیای اسلام هستند، بی‌تفاوت باشد. نه، ما با یهودی‌ها هیچ مشکلی نداریم، با مسیحی‌ها هیچ مشکلی نداریم، با اصحاب ادیان در دنیا هیچ مشکلی نداریم؛ اما با غاصبان سرزمین فلسطین چرا؛ مشکل داریم. غاصب هم فقط رژیم صهیونیستی نیست. این موضع نظام است، این موضع انقلاب است، موضع مردم است. حالا کسی حرف اشتباهی میزند، عکس‌العملهائی هم در مقابل آن نشان داده میشود. خوب، مسئله را باید تمام کرد. این که یک روز یک نفر از این طرف بگوید، یکی از آن طرف بگوید، یکی اینجور استدلال کند، یکی از آن طرف حرف بزند، درست نیست. این التهاب‌آفرینی است. حرفی بود، گفته شد و اشتباه بود و تمام. موضع دولت جمهوری اسلامی هم این نیست. این با کشورهای دیگر فرق میکند که مردمش روی سرزمین غصبی‌ای ننشستند. شهرکهای یهودی‌نشین، امروز به وسیله‌ی همین مردمی که گفته میشود مردم اسرائیل هستند و به وسیله‌ی همین‌ها پر شده؛ همین‌هایند که دولت جعلی صهیونیست، اینها را مسلح کرده است علیه مردم مسلمان فلسطینی، که فلسطینی‌ها جرأت نکنند نزدیک این شهرکها بشوند. خوب، این حرف خطائی بود، حرف درستی نبود. این را نباید وسیله‌ی التهاب قرار داد. من خواهش میکنم از همه، اینجور مسائل کوچک و مسائل جزئی را – حرفی که بر زبان کسی جاری میشود؛ مطلبی گفته میشود – وسیله‌ای قرار ندهند برای اینکه مدتی جریان‌سازی و مسئله‌آفرینی در سرتاسر کشور بشود؛ یک عده مخالف، یک عده موافق، سر قضیه‌ای پوچ. موضع نظام هم معلوم است. تمام شد.

       ===

       چند نکته در مورد سخنان رهبری :

       1) رهبری پس از آنکه خط فکری مردم را در مورد مردم اسرائیل سامان می دهد، از مردم و سیاسیون می خواهد در مورد چنین موضوع حاشیه ای جار و جنجال به راه نیندازند و برای یک مساله هیچ و پوچ فکر و روان خود را به کار نگیرند و از سخنان بیهوده اجتناب کنند … پس چرا امثال شماها به این قسمت از سخنان رهبری گوش نمی کنید و اطاعت نمی کنید؟ مگر رهبری این موضوع را یک موضوع حاشیه ای و فاقد ارزش برای مباحثه معرفی نکردند؟ پس علت تکرار مداوم آن از سوی شما چیست؟ آیا این روش شما غیر از دهن کجی به سخنان رهبر انقلاب است؟

       2) رهبری به صراحت فرمودند موضع دولت جمهوری اسلامی هم آن نظر اشتباه نیست … بلکه همان نظر نظام و انقلاب و رهبری است … ولی چرا شما سعی دارید القا کنید نظر دولت و رئیس دولت به عنوان اصلی ترین شخص کابینه، همان نظر اشتباه است؟

       3) آیا شما صرفا به دنبال گرفتن آتو از یک مومن هستی یا واقعا قصد دارید یک تفکر اشتباه را نقد کنید ؟ مگر مهندس مشائی پس از سخنان رهبری اطاعت خود را از فرامین رهبری اعلام نکردند؟ فرض کنیم مهندس مشائی همان سخن اشتباه را به کار بردند ( که از شواهد و مستندات معلوم است که منظور مهندس مشائی در مورد ماجرای مردم اسرائیل، صرفا بحث هدایت گری مردم آن خطه بوده است و نه دوستی با آن مردم و آنچه که در رسانه ها به عنوان دوستی بیان شده با منظور مهندس مشائی مغایرت دارد … چون دلیلی ندارد اگر دشمن یک نفر باشی ولی به دنبال هدایت او نباشی … اینها با همدیگر منافات ندارد )، وقتی مهندس مشائی نظر خود را در چنین موضوعی اصلاح می کند چه دلیلی دارد این مساله را وسیله ای برای تخریب یک نفر و گرفتن آتو قرار دهیم؟ در همین جمهوری اسلامی کسانی هستند نظرات و عقایدشان با انقلاب، امام و رهبری در تضاد و زاویه آشکار است ولی هیچ کدامشان در تبعیت از فرامین رهبری نامه نمی نویسند و قصد اصلاح نظرات خود را ندارند … ولی مهندس مشائی با بزرگواری مثل یک سرباز تبعیت خود را از رهبری اعلام می کند …

       در مورد مرحوم چاوز :

       در اینکه چاوز یک فرد انقلابی و مومن و موحد و معتقد به مهدویت و منتظر حضرت مسیح و امام زمان بود شکی نیست … ولی قطعا نظر احمدی نژاد در مورد رجعت هم درست نبود و نباید در مورد یک موضوع کارشناسی، نظری مطرح شود که مورد اختلاف مردم و سیاسیون شود …

       ولی ایا این نظر آقای احمدی نژاد در حدی بود که ایشان را تکفیر کنیم و یا ایشان را منحرف بدانیم و سعی کنیم جوری جلوه دهیم که انگار ایشان عامدانه به دنبال یک انحراف در مهدویت هستند جلوه دهیم؟ مگر دین اسلام شیوه صحیح امر به معروف و نهی از منکر را به ما یاد نداده ؟ مگر نگفته وظیفه مومن این است که عیب برادر مومنش را به او گوشزد کند؟ پس چرا بعضی از علمای ما به جای پرداختن به اصل نامه و شخصیت والای چاوز، این موضوع حاشیه ای در نامه احمدی نژاد را آنچنان بزرگ کردند که انگار واقعا یک خطر انحرافی در کمین انقلاب نشسته است! چرا به جای نقد دلسوزانه به تخریب و تکفیر روی آوردند؟

       در مورد مکتب ایران :

       رهبری در دیدار با هیئت دولت در سال 90 فرمودند :

       مسائل گوناگونی مطرح میشود. توصیه‌ی من این است که در زمینه‌ی علاقه‌ی به ایران، علاقه‌ی به کشور و گرایش به ایران، چند نکته را توجه داشته باشید. یکی اینکه مهمترین بخش مربوط به کشور، زبان و ادبیات است. علاقه‌ی به ایران، اینجوری تحقق پیدا میکند. ما در کشور زبانهای مختلفی داریم؛ اما زبان ملی، فارسی است. آن کسانی که زبانهای مختلف دارند، خودشان جزو مروّجین درجه‌ی یک زبان فارسی هستند. بهترین مقالات را در زمینه‌ی زبان فارسی، ترک‌زبانها نوشتند؛ این را من از روی اطلاع دارم عرض میکنم. …(1) ان‌شاءاللَّه کردها هم مینویسند؛ حرفی نیست، ما استقبال میکنیم. محققین برجسته‌ی ترک‌زبان کشور، در طول دهه‌های گذشته، بهترین و قوی‌ترین مقالات را در زمینه‌ی زبان فارسی نوشتند. بنابراین نباید تصور شود که زبان فارسی نماد ملیت ایران نیست؛ چرا، هست. روی این موضوع تکیه شود.

       یا روی ایرانِ بعد از اسلام تکیه شود. افتخاراتی که ایرانِ دوره‌ی اسلامی دارد، در هیچ دوره‌ی دیگری از دوره‌های تاریخیِ ما این افتخارات وجود ندارد؛ من این را با استدلال به شما عرض میکنم و این قابل اثبات است. گسترش کشور، پیروزی‌های بزرگ نظامی کشور، پیشرفتهای عظیم علمی کشور در زمینه‌های گوناگون، همه‌اش مال دوره‌های بعد از اسلام است. نه اینکه قبل از اسلام از این چیزها ندارد؛ چرا، اما نسبت به دوره‌ی اسلامی، آنها ناقص است، کم است. البته یک چیزهائی به عنوان گفته‌ها مطرح میشود، اما چیزهائی نیست که مستند باشد و کسی بتواند آنها را اثبات کند؛ اینها قابل اثبات نیست. اما آنچه که در دوره‌ی اسلامی واقع شده، قابل اثبات است؛ روشن است. شما نگاه کنید ببینید پیشرفت نظامی و علمی و فرهنگی ایران در دوره‌ی دیلمی‌ها، در دوره‌ی سلجوقی‌ها، بعدها در دوره‌ی صفویه، و حتّی در این وسط، در بخشی از دوره‌ی حاکمیت مغول چگونه است. مغولها به ایران که آمدند، ایرانی شدند و تحت تأثیر فرهنگ ایران قرار گرفتند؛ کمااینکه به هند که رفتند، هندی شدند. چه کارهای برجسته و عظیم علمی و فرهنگی و هنری در این دوره انجام گرفته. اگر کسی میخواهد از ایران و ایرانی‌گری حمایت کند، خب، ایران دوران اسلامی، هم مدون‌تر است، هم مستندتر است، هم قابل قبول‌تر است، هم جلوی چشم است؛ کتابش جلوی چشم است، معماری‌اش جلوی چشم است، نشانه‌های علمی‌اش جلوی چشم است؛ تاریخش تدوین‌شده و روشن است.

       پس رهبری در مورد علاقه به ایران 2 راهکار به رئیس جمهور ارائه دادند :

       1) توجه به زبان و ادبیات فارسی

       2) تاکید بر ایران بعد از اسلام

       رهبری در این سخنان کجا لفظ یا معانی قریب به لفظ انحراف را به کار بردند … تنها چیزی که میشد استنباط کرد این بود که رهبری از بعضی مواضع خشنود نیستند … ولی آن دیدگاهها را انحراف یا خطر بزرگ برای انقلاب و اسلام معرفی نکردند … بلکه تنها آنها را حاشیه خواندند!

       پس بهتر است نظرات رهبری را آنگونه که هست معرفی کنیم و از کوچک نمایی و بزرگنمایی بیهوده اجتناب کنیم …

       رهبری در دیدار با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فرمودند :

       بنده هم همین اعتقاد را دارم که آقای احمدی‌نژاد واقعا نمی‌خواهد ایران را مقابل اسلام و برتر از آن قرار دهد؛ چرا که هیچ رئیس جمهوری به اندازه او از اسلام و آرمان‌‌ها و ارزش‌های اسلامی در سازمان ملل سخن نگفته و بنده با آنکه همواره به مسئولان انتقاد کرده ام اما انصافا او بود که نام امام زمان (عج) و حضرت زهرا (س) را در محافل بین المللی احیا کرده که البته این شرط کافی برای مسئولان نظام اسلامی نیست اما شرط لازم است.

       ==

       پس از سخنان رهبری دیگر ما بحث مکتب ایران را از زبان دکتر احمدی نژاد و مهندس مشائی نشنیدیم و حداقل آنچنان هم برجسته نکردند … این یعنی مطیع اوامر ولایت بودن و اعتقاد به ولایت فقیه

    • من دیگه نمیدونم چه چیزی باید برای شما روشن بشه؟ آقا دیگه چه جوری بایستی حمایت ویژه اش را از دکتر اعلام میکرد؟همین هایی که الان خودتان فرمودید کم چیزیه؟ حتی یکی تز این موارد بیشمار خدمات در دولت دکتر اگر در دولت های دیگر بود الان همه را برده خودشان میدانستند .

     همین این آقایانی که همه اش دنبال پیدا کردن انحراف دکتر بودند، کاری کردند که نماینده عدالت حذف بشه و جریانات معلوم الحال سرکار بیایند…خیلی باید بگذره تا چشمانتان باز بشه واین حرف ها بخواد اثر بذاره .
     مهندس مشایی میگفت تو زمستان شکوفه ها یخ میزنند …بله الان وقتش نیست …

     • اشکال نداره اصلا مهم نیست…!!!! خخخخخخخ

     • منحرف عزیز کسی منکر خدمات بیشمار دکتر نیست ولی از نظر شما آیا دکترمان معصوم است یا بخاطر خدماتش از جانب خدای بزرگ امتحان نمیشود و یا امتحان الهی تنها مادی است؟
      خواهر منحرفم، نوید جان متن صحبت های آقای مشایی را گذاشت و کلام صریح رهبری را هم نصبت به سخنان آقای مشایی گذاشتند.
      همه چییز چون روز آشکار است، حال اگر تو چشمانت را ببندی تنها خودت را از مشاهده حقیقت محروم میکنی. لذتی که در کشف حقیقت است شبیه لذتیست چون لذت نزدیک شدن به خدا. نمیگویم علاقه ات را نصبت به افراد مورد علاقه ات چون آقای مشایی را کنار بگذاری و نمیگویم که آقای مشایی اصلا آدم خوبی نیست. ولی پیشنهاد میدهم بدون تعصباتت به دنبال حقیقت بروی و از همین سخنان رهبری شروع کنید و در ذهنت سوال ها نصبت به شخص مورد نظرت طرح کن و به دونبال پاسخش بدون هیچ گونه تعصبی بگرد.

      “”””میتوانی از این سوال شروع کنی: که چرا رهبر چنین صریح سخنان مشایی را رد میکند؟ آیا مشایی سخنانش اشتباه بوده؟؟ “””””

      “خواهشا بدون تعصب”

      • بله !!سخنان صریح رهبری …آره حق با شماهاست!! .این توصیه من به شماهاست که برید حرف های مشایی کامل گوش بدید حرف های آقا را هم کامل گوش بدبد و مثل ضبط صوت حرف آقایان با بصیرت را تکرار نکنید که این ها تو امتحانات شون رفوزه شدند و به گرد پای احمدی نژاد هم نمی رسند.

  • با این (…….) بی عرضه باید هم همه مفسدین و فتنه گران88 به ریش انقلاب بخندند .
   مرگ و ذلت بر تمامی فتنه گران خبیث 88 این سرمایه های با ارزش صهیونیستها.
   خدایا به داد غمهای امام و رهبرمان خامنه ای فرزند زهرا این تنهای دوران برس .
   خدایا به همه توفیق پیروی از ولایت فقیه مقام معظم رهبری را عطا فرما.
   —————————————
   آنانکه احمدی نژاد را سرسختانه کوبیدند به بهانه اظهارات مشایی ، حالا کجا هستند که در مقابل یونسی فتنه گر هم موضع گیری کنند و ببینند که او چندین برابر مشایی در باره ایرانیت و دوستی با اسراییل داد سخن سر داده است؟؟؟

   • این کامنت را در مشرق دیدم
    حیفم اومد براتون نذارم
    شاید آدم شدید :
    مثل محمود احمدی نژاد در هیچ جای دنیا پیدا نمیشه :
    ثبت نام در انتخاب ریاست فوتبال…!
    ثبت نام در کمیته المپیک….!!
    سرپرستی وزارت نفت…….!
    الویت ورود دسته بیل و چوب بستنی بر مواد غذایی و دارویی…!
    عزل وزیر در هواپیما….!
    عزل تنها وزیر مرد کابینه بعد از دادن لقب به خانم دستجردی…!
    11روز خانه نشینی!!!
    همراهی مشایی برای ثبت نام و….!

  • یک ایرانی
   ما به گفتمان انقلاب حمله کردیم؟!
   چرا شما فکر میکنید گفتمان شما مساوی با انقلاب و امام و اسلام است؟!
   چرا فکر میکنید برداشت شما از سخنان ولی فقیه درست است؟!
   چرا ولی فقیه را محصور در 4 میلیون میکنید؟!
   آیا این خیانت به ولی فقیه و کشور نیست؟!
   اصلا چرا فکر میکنید همه باید مثل شما فکر کنند ؟!
   چرا فکر میکنید همه باید نظرات آیت الله خامنه ای را کشف کنند و همه شبیه او فکر کنند؟!
   کجای اسلام و قران اینو میگه؟!

   • جلل خالق! سوال های که باید از خودت بپرسی از من میپرسی؟؟
    داداش اگه جوابت همین چند تا سوال بود چرا همون بالا نزاشتی که دیگر دوستان نظرات را باهم مقایسه کنند. (پر واضح روشن است و دوستان تشخیص میدهند که این حرکت شما فرار به جلو است)
    آقای منطقی، من در نظری که برایتان گذاشتم جمله خودت را در نظرم کپی کردم و همانجا تحلیل کردم. شما بر اساس کدام کلمات و جملاتم این تهمت ها را زدی مسلمان ولایت مدار؟؟؟؟
    خانم نگین و دیگر دوستان حقیقت طلب، اینجا میتوانید باکمی دقت زاویه ای را ببینید که ناشی از تعصب است، کاش فرصت شود و خواستش باشد که باهم تحلیلش کنیم.

    آقای متوسلیا زمانی این پاسخ را دادند که من بعد از چند روز در صفحه ای دیگر برایشان نوشتم که منتظر جوابشان هستم، و آقا متوسلیان در پاسخ به نظرم در همین صفحه نوشت که در پایین جوابتان را میدهم در حالی که فضا برای پاسخ گویی در بالا بود و آیا شما در این متن جوابی دیده اید؟؟
    ======
    آقای متوسلیان
    اگر میتوانی یکی از ادعا هایت را استدلال کن تا جوابت را بدهم (ترجیحادر همان قسمت بالا در پاسخ به نظرم ). مطمئن باش هرجا که بفهمم اشتباهی کرده ام اعتراف میکنم.

    • سوال هایی که پرسیدم جواب شماست
     برو بشین روش فکر کن!

     • باز هم فرار به جلو و دریغ از یک استدلال کوچک.. جواب دادن به سوالات بی پایه و اساس کار ما نیست. هروقت پایه و اساسی برای سوالهات بیان نمودی بنده در خدمتم.
      ===
      در ضمن شما هنوز جوابی برای دفاع از آن جمله غلطت ارائه ندادی، ضربالمثی میگوید شما اول آن گوساله ای را که زایدی بزرگ کن و بعد…

      • بشین روش فکر کن همین
       حوصله کل کل ندارم!

       • عزیزم من فقط یک استدلال کوچک ازت خواستم. ایرادی نداره من منظوره زبان بی زبانیت را فهمیدم و جمله ات را به این شکل خواندم:
        “بشین روش فکر کن همین
        من منطق ندارم!”
        در ضمن، عصبانیت در پیام هایت موج میزند.
        این را هم بدان که هرچقدر به جلو فرار بکنی که بلکه به دونبالت بیایم و اصل مطلب را در شعارها و سوالهایت گم کنی من به دونبالت نمی آیم و تو را به اصل مطلب میکشانم عزیز. یا علی فراری.

    • یکی برای من و دوستان روشن کنه
     بحث سر چیه؟
     این که دو دو تا از نظر یکی میشه شش تا
     و از نظر یه نفر دیگه میشه سه تا

     بگو به من دو دو تا هیچ وقت به جوابه 4 تا هم نمیرسه!
     دو دو تا یه حسابه ساده ست اما در نظر هرکس یه جوابی برای این حساب ساده هست:)
     من تو بحث های سیاسی هیچ وقت به دنبال حقیقت نیستم
     چون سیاست بویی از حقیقت نبرده….
     هیچ وقت

     خیلی حرف درستی زدن که گفتن سیاست است و پدر و مادر ندارد
     در سیاست به دنبال حقیقت نیستم
     قبلا بودم ولی فهمیدنه سیاست و بازی های سیاسی روح ادمو گل الود میکنه
     میتونم بیشتر تماشاچی باشم و موضع گیریه نفر سوم رو داشته باشم ولی هیچ وقت توی جبهه ی خاصی نمیرم

     گاهی ممکنه یه نفرو خیلی قبول داشته باشی مثلا جلیلی یا احمدی نژاد یا روحانی
     حرفی یا حرکتی رو خودت با چشمای خودت شاهدش باشی که اون یکدفعه از چشمای تو بیافته.
     دلیل این همه دلزدگیه جوونا از بعضی از جناح های همین بهار و زمستون و تابستون و پاییز همینه
     الانم که فصل کلید شده:)

     • خواهرم سیاست ما عین دیانت ماست و دین مان عین حقیقت است.
      “من تو بحث های سیاسی هیچ وقت به دنبال حقیقت نیستم
      چون سیاست بویی از حقیقت نبرده….
      هیچ وقت” این یک عقیده کاملا اشتباه و خود فریبیست
      با خوندن نظرات بالا تر میتونی پی ببری قضیه چیه و متوجه میشید که اصلا صحبت سیاسی نیستش و یک بحث استدلالی هست بر سره انحرافات فکری

   • زنده باد مرد هميشه ماندگار
    زنده باد مرد سازندگي
    زنده باد مردي از جنس مردم
    زنده باد شجاع ترين مرد جهان
    حاضرم برايت جان دهم مرد دلاور…

  ارســــال دیدگــاه

  *

  *

  *

 • پربازدیدتـرین ها
 • پربحث تـرین ها
 • ماجرای فرار شاه خائن از زبان همسرش / فرح دیبا: محمدرضا در حالی که از پلکان هواپیما بالا می رفتیم گریه می‌کرد/ پیام امام(ره) در مورد فرار شاه/ خوشحال‌کننده‌ترین خبر عمر حسن روحانی چه بود؟

  فراخـوان های کشوری پایـگاه جـوان انقـلابی

  دسته‌گل برای ایرباس / ایران هشت‌سال پیش ماهواره به فضا فرستاد و امروز آخوندی برای ورود یک هواپیما، «جشن‌ملی» می‌گیرد!

  تصاویری از سازه تازه کشف‌شده زیر میدان‌امام(ره) در اصفهان

  چرا خنّاسان به رابطۀ آقای‌هاشمی‌رفسنجانی و امام‌خامنه‌ای طمع کردند؟

  نماز امام‌خامنه‌ای بر پیکر هاشمی | فیلم

  سقوط وحشتناک بخش ساختمان در دولت‌یازدهم + آمار

  مسیح‌مهاجری: هاشمی از شهیدبهشتی مظلوم‌تر بود!

  ولایتی: هاشمی یک «امیرکبیر» و بلکه بالاتر از آن بود!

  از ترور شخصیت مرحوم‌هاشمی تا نماز باکفش و بی‌وضو پشت سر او!

  اعترافات منافقین درباره برخورد تاکتیکی با مرحوم هاشمی

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  بتن‌ریزی این‌بار در چشم «ثریا»

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  تخریب ۲۷ باره هاشمی در دولت خاتمی + سند

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  هاشمی چندین‌ساعت پیش از مرگ: نباید اجازه‌دهیم شرایط به گذشته برگردد!

  اعزام زائران ایرانی به حج تمتع ۹۶؛ ملاحظات ،فرصتها و تهدیدات

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  محسن‌هاشمی: پدر در وصیت‌نامه‌شان نوشتند: اینجانب تاکنون چیزی بر دارایی‌های قبل از انقلابم نیفزوده‌ام / ایشان را سالها به اشرافی‌گری متهم کردند / بیش از ۹۰ درصد اموالشان در راه انقلاب خرج شد / ظرف ۱۵ دقیقه بی‌پدر شدیم؛ وقتی رسیدم بیمارستان دیگر تمام شده بود / وصیت‌نامه جدیدی از پدر پیدا نکردیم / وصیت‌نامه‌ای که در دست ماست مربوط به سال ۷۹ است

 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • تبلیغات
 • منبـر و حسینیه

  قیام‌مختار از منظر ائمه‌اطهار و علمای فرق شیعه و سنی

  چرا مردم از این تخته‌سیاه و دکور تکراری خسته نمی‌شوند؟

  مداحی میثم‌مطیعی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  مداحی محمودکریمی در شب وفات حضرت‌فاطمه‌معصومه(س) | صوت

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  نگاهتان به آقا باشد… / خاطره‌ منتشرنشده از تبعیت مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی از رهبری

  آیا گرفتن سود بانکی حرام است؟ / نظر مراجع تقلید

  بررسی صحت سخن منسوب به حضرت عیسی(ع): اگر سیلی به صورتتان زدند…

  مردی که به تنهایی یک رسانه است

  کربلا؛ تنها جای جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

  آیا می‌توان نماز جماعت را به اهل سنت اقتدا کرد؟

  فرد از چه زمانی باید خمس بدهد؟

  آیا حضرت محمد(ص) پیامبر جن‌ها هم بود؟

  فتوای‌ مهم آیت‌الله‌مکارم شیرازی: ازدواج دختران زیر ۱۳‌سال باطل است

  حسادت زنانه در بین زنان کدام پیامبر وجود داشت؟

  خداوند در این مکان با موسی (ع) سخن گفت / تصاویر

  بازسازی تاج گنبد حرم حضرت علی(ع) / تصاویر

  عزراییل، در هنگام جان کندن دو نفر، دلش به درد آمد

  مداح خردسال : از امام حسین(ع) یک «شلوار آبی» خواستم!

  شفای دختر ۱۱ ساله در پیاده‌روی زائران امام‌رضا علیه‌السلام

  عفاف و حجاب

  ایرانی‌ها به تاریخ‌شان رجوع کنند، دیگر از غربی‌ها الگو نمی‌گیرند

  ماجرای دست‌دادن یک دختر ارمنی به امام موسی‌صدر و واکنش جالب ایشان

  آمار طلاق در ایران ناراحت کننده‌است

  مادر چادری، دختر مانتویی! چرا و چگونه؟

  سردار اشتری: نیروی انتظامی برای مقابله با بی‌حجابی ‌‌تنها مانده است

  شو لباس زنان با حجاب در هفته‌ی مد در نیویورک | تصویر

  مصاحبه سال ۱۳۵۸ آیت‌الله طالقانی درباره حجاب

  درآمد ماهانه روحانیون و طلاب چقدر است؟

  رواج مانتوهای حیازدا در بازار

  مایدا: هیچ کس من را مجبور به رعایت حجاب نکرده‌است / با حجابم به خودم احترام گذاشتم

  آیت‌الله مکارم شیرازی : حفظ حجاب بانوی تکواندوکار ایرانی در المپیک از کسب مدال مهم‌تر بود

  چرا گناه در جامعه رواج پیدا کرده‌است؟

  این الگوی حجاب اسلامی نیست!

  حراج عفاف در مزون‌های مجازی

  مانتوهای بی‌هویت یا برهنگی فرهنگی؟

  پوشش متفاوت زنان دربار و جامعه عربستان | تصاویر

  حجاب راهی برای بهتر دیده‌شدن

  چند می‌گیری ناهنجارم کنی؟ | تصاویر

  ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر و بررسی تخریب جایگاه والای دختران در فرهنگ و جامعه با ادعای گزاف پایین‌‏بودن جایگاه آنان

  کشف‌حجاب‌ خبرنگارشرق‌ در سفر ظریف | تصاویر

  دفاع و شهادت

  از عشت‌رانی در کاباره تا شهادت در جبهه

  آخرین دیدار نادر طالب‌زاده با شهیدهمدانی

  شهید دکترحجت‌اله‌رئیسی؛ نخبه‌ای که دفاع از اسلام را به پیشنهاد کار در مجلس سِنا با حقوق ماهیانه ۳۰ هزاردلار ترجیح داد

  دو ساعت قبل از شهادت آیت‌الله اشرفی‌اصفهانی چه گذشت؟ / ماجرای آخرین معانقه با حضرت‌امام(ره)

  یاد باد آن روزگاران، یاد باد | تصاویر

  خاطرات یک رزمنده نوجوان: با سیم‌ سر پاسدارها را می‌بریدند!

  نجات متوسلیان از زندان رژیم‌صهیونیستی کلید خورد

  روایتی تکان‌دهنده از شهیدی که پیکر او با گذشت ۱۶ سال سالم ماند

  «بابا رجب» غریبانه رفت / برای خودش که نشد؛ سرپناهی برای خانواده‌اش فراهم کنید

  روایت همسرانه از شهید ارباً اربا شده در سوریه: آسمانی‌شدن فقط مخصوص آقایان نیست

  مدافعان حرم و دخترهایی که بعد از شهادت پدر، بابایی می‌شوند

  ناگفته‌های شهید حاج‌رجب بعد از دیدار امام خامنه‌ای: به آرزویم رسیدم…

  ماجرای پیشنهاد بی‌شرمانه استاد زن امریکایی به «عباس بابایی» چه بود؟

  همسر شهیدعلیرضاتوسلی: آرزوی ابوحامد شهادت بود / شهید معتقد بود جنگ سوریه به آزادی قدس منتهی می‌شود

  جزئیات جدید ربایش دیپلمات‌های ایرانی در لبنان

  ماجرای برخورد شهیدچمران با رضاسگه!

  نامه اخلاقی یک شهید درباره «ماه رمضان»

  هفت پلان از زندگی شهید اسحاقیان

  نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم ایستاده در غبار / حمیدیان: «ایستاده در غبار» چکیده رویاهای من است

  چند روایت از عوامل شهادت شهید سپهبد صیاد شیرازی

  خطوط قرمـز

  وقتی اصلاح‌طلبان حرمت مراسم تشییع هاشمی را می‌شکنند

  «ذخیره‌انقلاب!» با انقلاب چه‌کرد؟

  حماقت اپوزیسیون و درایت حزب‌‌الله در مراسم تشییع هاشمی

  ماجرای حواشی فتنه‌گران در مراسم تشییع‌جنازه هاشمی

  راز اشرافیت این کاخ چیست؟

  آقای احمدمنتظری؛ این همان اکبرشاه دهه شصت است!

  بغض و کینه رسانه هتاک از دکتر احمدی‌نژاد ادامه دارد

  موسوی گفت شرط لغو تظاهرات، صحبت‌کردن در صداوسیما است / پس از اینکه گفتم با شرط شما موافقت شد، قول داد تظاهرات را لغو کند، اما نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند

  برای حفظ حرمتها، خیلی از ادعاهای بابک‌زنجانی را علنی نکرده‌ایم/ وی ادعا کرده میلیاردها تومان به انتخابات ریاست‌جمهوری کمک کرده‌است/ ورود تجهیزات پیشرفته امنیتی به ریاست‌جمهوری با اجازه که بود؟/ دیپلماسی را منحصر به برجام کرده‌اند که نتیجه‌اش هم اینطور شده‌است

  بی‌احترامی به ساحت‌هنر در جشن شب یلدای دانشکده‌ هنر اصفهان / مسئولان فرهنگی باید پاسخگوی این حرکت شنیع باشند

  پرونده‌ فتنه‌۸۸ باید باز بماند / فتنه‌گران منویات خودکامانه خود را بعنوان صیانت از رای مردم جا می‌زدند

  توصیه امام‌خامنه‌ای به «حاج‌قاسم» درباره سوریه

  فتنه ۳۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ تومانی / لیست تحریم‌هایی که بعد از فتنه ۸۸ بخاطر قانون گریزی اصلاح‌طلبان بر ملت ایران تحمیل شد

  از پاره‌کردن پرچم هیئات‌ها و برهنه‌کردن مردم توسط فتنه‌گران سبزپوش حامی موسوی تا وحشی‌خواندن عزاداران حسینی توسط کروبی

  خون‌فرزندم به گردن موسوی، کروبی و خاتمی است / عذرخواهی سران‌فتنه هم جای جوان‌شهیدم را نمی‌گیرد

  ۶ هشدار مهم مقام‌ معظم‌ رهبری‌ به سران‌فتنه

  چه کسی برای اولین‌بار به فحاشی سیاسی پشت تریبون عمومی دست زد؟ / علی‌مطهری خطاب به نماینده مجلس: «بتمرگ! پُف..» | صوت

  وطن‌فروشی در حد تام و تمام؛ نامه‌ی جمعی از عناصر ضدانقلاب به رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران

  سخنرانی معاون حسن‌روحانی در نمازجمعه یزد به دلیل تخریب دولت‌قبل به جنجال کشیده‌شد | فیلم

  آقایان روحانی، ظریف و سیف لطفاً پاسخ گوی خدا باشید! / چه کسانی درباره برجام ناحقی کرده‌اند؟

  شــــــوک
  خـانه و خانواده

  چرا زندگی مجردی از سال ۹۰ اوج گرفت؟ / آمار ازدواج‌ نکرده‌ها

  تفسیر زیبای شعرکودکانه از زبان یک روحانی | فیلم

  زندگی در گور؛ روایت انسان‌هایی که در منجلاب نگون‌بختی، فقر و اعتیاد گورخواب شده‌اند | تصاویر

  دورهمی زنانه یا پارتی‌ شبانه؟!

  جشن‌تولد کودکان شهدای مدافع‌حرم | تصاویر

  ساعتی ۱۰ میلیارد ریال مواد مخدر در ایران معامله می‌شود

  ثبت ۱۹ طلاق در هر ساعت در کشور!

  ۱۴ کلیدطلایی برای گشودن درِ خانه‌عشق

  زن چگونه در نیمی از دارایی مرد سهیم می‌شود؟

  روایتی جالب از ازدواج آیت الله مهدوی‌کنی (ره)

  «حسینیه‌ کودک» ابتکار جالب فرهنگی در مشهد مقدس

  ۱۰ اسم دختر و پسر دارای بالاترین فراوانی

  فضای‌مجازی و بلوغ زودرس جنسی

  ابتکار جالب داماد در تزیین «ماشین عروس» | تصویر

  دولت کانادا برای تولد فرزندسوم ۲۶ میلیون تومان هدیه می‌دهد

  عروسی سنتی در روستای انبوه عمارلو | تصاویر

  مزاح آیت‌الله طالقانی درباره دلیل دو همسره بودنش

  خطری که دانش آموزان ایرانی را تهدید می‌کند

  سنت‌های دست‌ و‌ پاگیر در ازدواج چیست؟

  ازدواج اولویت هفتم جوانان ایرانی!!

  دانش و سـلامت

  باز هم با مدیریت علی‌لاریجانی بدون شنیده‌شدن صدای مخالفان یک طرح کلان کشوری تصویب شد / وقتی بیمه‌ها به نفع پزشکان و به ضرر مردم زیر نظر وزارت‌بهداشت میرود

  فواید روابط عاشقانه برای بدن

  تماشای فیلم های مستهجن این پیامدهای ناگوار را دارد

  اگر این نشانه‌ها را دارید، سکته مغزی در راه است!

  مردان بیشتر از زنان به زوال حافظه دچار می‌شوند

  خوردنی‌های خوشمزه سرطانی

  با کودکان به شدت وابسته چه باید کرد؟

  مشاجره زوجین حتی جلوی نوزادان ممنوع

  نکاتی مهم درباره افراد رک گو

  چرا فکر می کنیم قیافه جذابی نداریم؟

  نحوه برخورد درست با کودکی که مرتکب خطایی شده است، چیست؟

  چپ دستی؛ مزیت یا اختلال؟!

  علت سیاهی زیر چشم چست؟

  اگر با کسی بحث می کنید این قواعد را رعایت کنید

  راه حل فوق العاده خانگی برای دندان‌درد

  پرخاصیت‌ترین میوه‌های پاییزی را بهتر بشناسید

  با آنفلوآنزا بیشتر آشنا شویم

  مر‎‎غ‌ بالای ۱۸۰۰ گرم وزن نخرید +علت

  ٢ هزار میلیارد کهکشان در جهان وجود دارد

  راه‌هایی برای شناسایی و مبارزه با شپش‌سر

  ورزش پهلـوانی

  تغییر نام ورزشگاه مشهد به نام «تختی» توسط امام خامنه‌ای

  علت مرگ رازآلودِ مرحوم غلامرضا تختی چه بود؟ / از سینه‌شکافته‌شده پهلوان تا لخته‌های خون پشت سر / اشتباه بزرگ سیاسی تختی چه بود؟

  بیانیه تند کی روش علیه برانکو درباره اتفاقات اخیر

  استقبال ۴۰ هزارنفری از بازی سپاهان

  بینی افشاگر پشت‌پرده استقلال را شکستند | تصویر

  تغییر رسمی مدال برنز کیانوش رستمی به نقره

  یک روز تمرین تنیس چقدر هزینه می برد؟

  اهدای هدیه رهبری به بانوی تکواندوکار/ تصاویر

  علی‌دایی در اتوبوس شرکت‌واحد | تصویر

  چرا «مک دونالد» باید قبل از انتخابات در ایران افتتاح شود؟

  عواقب سردادن شعارجعلی توسط هواداران تراکتور

  آقای‌دایی! تشخیص میزان ارتباط حجاب و اسلام با شما نیست

  واعظی‌آشتیانی: برانکو کجا عزت ایرانی را درک می‌کند؟ / متأسفم برای مدیری که تشخیص نمی‌دهد امارات دشمن ماست!

  شایعه باورنکردنی در مورد ستاره تیم ملی ایران

  عمیدی: بخدا اهل دوپینگ نیستم

  اخطار باشگاه استقلال به علی ضیا

  تصویری تلخ از اقدام زشت عباس‌جدیدی

  شهادت بازیکن تیم فوتبال العهد لبنان در سوریه

  حمله‌ گازانبری کی‌روش به ساکت و تاج

  کفاشیان و اسدی در خطر جلب و بازداشت!